ŠK Slovan Bratislava - Dinamo Záhreb

NAŽIVO

Hovorkyňa francúzskej vlády Maud Bregeonová vyhlásila, že obchodná dohoda medzi EÚ a Mercosur stále nie je pre Francúzsko prijateľná v jej súčasnej podobe.

20:21

Orbán v reakcii na opozičné výzvy na zmenu postoja k prisťahovalectvu uviedol, že v otázke migrácie neexistuje v Maďarsku žiadny kompromis.

20:13

Kallasová vyhlásila, že hybridné útoky predstavujú pre EÚ mimoriadne nebezpečenstvo. Po sérii incidentov v Poľsku vyzvala na jednotu eurobloku.

18:54

Päť jemenských zdrojov z prostredia vlády informovalo agentúru AFP, že USA požiadali Jemen, aby sa pripojil k medzinárodným silám, ktoré by sa podľa Trumpovho mierového plánu mali nasadiť v Pásme Gazy.

18:06

Nemecká vláda podporila legislatívu, ktorá by armáde umožnila reagovať na neoprávnený pohyb dronov vo vnútroštátnom vzdušnom priestore, a to aj zostrelením.

17:59

Erdogan sa v Ankare stretol so Zelenským. Vyzval na obnovenie rokovaní medzi Ruskom a Ukrajinou v Istanbule, avšak v „komplexnejšom rámci“.

17:59

Server hvg.hu uviedol, že maďarské verejnoprávne médiá sa chystajú osloviť kandidátov na primárne voľby strany TISZA sériou otázok ladených na vládnu propagandu.

17:57

Prezident Poľska pripravuje pôdu pre vystúpenie krajiny z EÚ — šéf poľského ministerstva zahraničných vecí Sikorski.

„Naznačovať, že európska integrácia je sprisahaním proti Poľsku, nepomáhate ani EÚ, ani Poľsku. Pripravujete psychologickú a politickú pôdu pre vystúpenie z Európskej únie“, — vyhlásil, keď sa obracal na prezidenta Navrockého.

17:40

Kosovský parlament nezvolil za premiéra Glauka Konjufcu, ktorého do funkcie navrhla strana Sebaurčenie.

17:03

Agentúra Reuters potvrdzuje, že zajtra vysokopostavení americkí vojaci oznámia Zelenskému v Kyjeve mierový plán, ktorý USA diskutovali s Ruskom.

Stane sa tak na stretnutí Zelenského s ministrom armády USA Danielom Driscollom a náčelníkom štábu Randym Georgom. Obaja už dnes pricestovali do hlavného mesta Ukrajiny.

17:02

Francúzska ministerka Monique Barbutová vyhlásila, že vlády krajín sveta sú stále ďaleko od dosiahnutia dohody v rámci klimatických rokovaní COP30 v Brazílii.

16:46

Dopravu na výjazde z Bratislavy do Senca v stredu popoludní komplikovala nehoda na diaľnici D1. V ľavom pruhu sa tam zrazili tri autá. Vodiči sa napriek odstráneniu nehody zdržia približne hodinu. Na sociálnej sieti o tom informovala Zelená vlna STVR. „Na výjazde z Bratislavy do Bernolákova po starej Seneckej ceste zdržanie hodinu a pol,“ upozornil dopravný servis.

16:17
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Tolič po prehre s Dinamom: “Druhý polčas bol len o súperovi”

Futbalisti Slovana Bratislava prehrali v utorkovom zápase 4. kola základnej fázy Ligy majstrov s Dinamom Záhreb 1:4. V neúplnej tabuľke tak figurujú naďalej na poslednom mieste bez bodového zisku. “Belasých” čaká najbližší zápas v Lige majstrov 26. novembra proti AC Miláno

ŠK Slovan Bratislava - Dinamo Záhreb
Na snímke brankár Slovana Dominik Takáč inkasuje gól, vľavo sa prizerá kapitán Slovana Marko Tolič počas zápasu 4. kola ligovej fázy Ligy majstrov (LM) vo futbale ŠK Slovan Bratislava – Dinamo Záhreb
❚❚
.

Slovan v najprestížnejšej súťaži prvýkrát viedol po góle Davida Strelca, no domácim to vydržalo len päť minút. Do šatne išli za stavu 1:2 a po úvodnom tlaku inkasovali ďalšie dva góly. V neúplnej tabuľke tak majú skóre 2:15 a naďalej sú medzi šesticou tímov bez bodu.

Úradujúci slovenský majster sa musel zaobísť bez viacerých opôr vrátane stredopoliara Juraja Kucku a obrancu Kevina Wimmera. Absencie trápili aj hostí, ktorým chýbala brankárska jednotka Ivan Nevistič aj kľúčový útočník Bruno Petkovič. Napriek tomu dokázali potvrdiť úlohu favorita, vyhrať druhý raz v tomto ročníku LM a so siedmimi bodmi sa výrazne priblížiť k premiérovému postupu.

V tomto kalendárnom roku čaká Slovan aj duel na pôde Atletica Madrid (11. decembra). Budúci rok sa stretne doma s VfB Stuttgart (21. januára), o osem dní neskôr ho čaká súboj na ihrisku Bayernu Mníchov.

.

 

Slovan začal lepšie

Ako prví vytvorili väčší tlak hostia po rohovom kope, no z následného brejku udrel Slovan. Loptu dostal najprv Barseghjan, ktorý našiel úplne voľného Marcelliho. Jeho pokus prešiel cez brankára Zagoraca, gólu najprv zabránil stopér Torrente, no šancu pred odkrytou bránou využil Strelec.

ŠK Slovan Bratislava - Dinamo Záhreb Dávid Strelec
Na snímke v pozadí vľavo Dávid Strelec (Slovan) strieľa úvodný gól zápasu 4. kola ligovej fázy Ligy majstrov (LM) vo futbale ŠK Slovan Bratislava – Dinamo Záhreb v Bratislave

Hostia o niečo neskôr váhali pri priamom kope ľavého obrancu Voeta, no o chvíľu boli zas príliš pomalí domáci. Do šestnástky nechali prekľučkovať Špikiča, ktorý prekonal Takáča prízemnou strelou k bližšej žrdi. Hra sa držala ešte nejaký čas pred bránou domácich, postupne sa dostával do útoku aj Slovan. “Belasí” prechádzali ľahko cez stred poľa, no v koncovke nevedeli kombinovať a chýbala im aj presnosť. V 28. minúte preveroval hlavný rozhodca Taylor faul na Barseghjana, ktorý by znamenal penaltu pre Slovan. VAR však nedovolený zákrok nepotvrdil a vzápätí udreli hostia, keď po centri Pjacu skóroval Sučič. V záverečnej štvrťhodine prvého polčasu sa dostali do sľubných pozícií domáci, no zväčša im chýbala presnosť.

Po prestávke vybehol na súpera Slovan, do stredu brány mieril Ignatenko a roh vybojoval Tolič. Po desiatich minútach polčasu však skóroval Kulenovič – dostala sa k nemu prihrávka Pjacu, ktorú tečoval Ignatenko. Práve unikajúceho Pjacu fauloval o chvíľu Kašia za žltú kartu, následná strela Baturinu z priameho kopu išla po teči múru na roh. Za domácich mal šancu ešte Tolič, no potom začalo tlačiť Dinamo. Spoza šestnástky skóroval po dlhej kombinácii opäť Kulenovič a jeho tím mal v závere aj ďalšie šance, ktoré však už nevyužil.

 

.

Tolič po prehre pripomenul šírku záhrebského kádra

Chorvátsky futbalista Marko Tolič prijal v utorok pozíciu kapitána Slovana Bratislava v dueli Ligy majstrov proti svojmu bývalému klubu Dinamu Záhreb. Domáci prehrali vo 4. kole ligovej fázy 1:4 a naďalej sú tak na konci tabuľky s nulou na bodovom konte. Chorvátsky majster ťažil podľa Toliča zo širšieho kádra, s ktorým výraznejšie neotriasla ani absencia brankárskej jednotky Ivana Nevističa.

Okrem gólmana chýbal Dinamu aj strelecký ťahúň Bruno Petkovič. Ohľadom brankára hostí Tolič pre TASR priznal, že si nerobil nádeje o ľahšej ceste za gólmi v sieti súpera:

“Nevidel som zvýšené šance, Danijela Zagoraca poznám dobre z Dinama a je to dobrý brankár. Keď rozprávame o zraneniach, väčší problém máme my, Dinamo má širší káder. Čaká nás reprezentačná prestávka, hráči sa môžu zotaviť a ja dúfam, že budú pripravení na AC Miláno.” Dvadsaťosemročný stredopoliar hral v utorok pod Davidom Strelcom, ktorý bol na hrote a poslal Slovan do vedenia. V prvom polčase sa Tolič párkrát nachádzal v dobrej pozícii, no domáci mali pred bránou súpera problém s kombináciou i presnosťou. “Snažíme sa ukázať maximum, no Dinamo je veľmi dobrý tím. Ak urobíte jednu-dve malé chyby v prihrávaní, potrestajú vás protiútokom. Prvý gól bol jeden hráč proti trom našim, druhý padol možno z desiatich metrov. Nikoho neobviňujem, ale môžeme sa z tohto poučiť,” zhodnotil Tolič.

Jeho spoluhráč Strelec vsietil prvý domáci gól v LM za Slovan, no po zápase prevažovali negatívne pocity s ďalšej prehry. “Ten pocit zo zápasu je skôr kyslý ako sladký. Myslím si, že dnes bola možno najväčšia šanca získať nejaké body v tej ligovej fáze. To sme určite chceli, no nevyšlo to a mrzí nás to. Život ide ďalej a o štyri dni hráme ďalší zápas,” povedal Strelec. Za kľúčové považoval góly na 1:2 a 1:3: “Určite bol kľúčový moment ten gól na 2:1 a myslím si, že aj na 3:1 po brejku. Pri jednom to bol teč a mentálne nás to položilo.” Dvadsaťtriročný útočník, ktorý strelil sedem gólov v predchádzajúcich siedmich duelov vrátane reprezentačných priznal, že Dinamo bolo pre “belasých” hrateľné. “Cítili sme, že sa s nimi dá hrať a pre nás ako pre mužstvo aj pre klub sú to určite cenné skúsenosti. Veľa z nás hrá prvýkrát Ligu majstrov, ale keď budeme napredovať, môže to byť v budúcnosti len lepší.”

 

.

Hlasy aktérov /zdroj: Nova Sport, TASR/:

  • Vladimír Weiss st., tréner Slovana: “Je to veľká škoda, pretože sme hrali na úvod výborne a dostali sme sa do vedenia. Potom sme Záhrebu darovali dva góly, dostali sme hlúpy tretí gól. Súper si to svojou kvalitou uhral. Prvý polčas bol z našej strany veľmi dobrý. Robili sme však naivné chyby v rozohrávke, čo súper potrestal.”
  • Nenad Bjelica, tréner Dinama Záhreb: “Blahoželám všetkým hráčom a ľuďom, ktorí sú tu dnes s nami. Blahoželám aj našim fanúšikom, je to veľké víťazstvo. Vieme, že sme na dobrej ceste a môžeme ďalej vyhrávať zápasy. V oboch polčasoch sme mali úsek, ktorý využil súper, no nepochyboval som, že sa do zápasu vrátime. Vedeli sme, kde môžeme súpera ohroziť a napadnúť, hráči aplikovali všetko, čo sme si povedali. “
  • Marko Tolič, kapitán Slovana: “Mám zmiešané pocity. Zápas sme začali dobre, boli sme dobrí na lopte a netlačili nás tak, ako sme očakávali. Dali sme prvý gól a cítil som sa dobre. Po tom, čo nám VAR neuznal penaltu, nás potrestali. V druhom polčase to bol len o Diname.”
  • Dávid Strelec, útočník Slovana a autor gólu: “Myslím si, že sme hrali odvážne. Mali sme dobrý vstup, vyhrávali sme 1:0, no dostali sme smoliarsky gól. Potom bola škoda tej penalty, že ju neodpískal. Väčšinou, keď si to ide rozhodca pozrieť, tak to píska. Škoda aj tretieho inkasovaného gólu z brejku, ktoré sme chceli hrať my.”
  • Nino Marcelli, krídelník Slovana: “Myslím si, že sme hrali doteraz najlepší zápas zo všetkých štyroch. Nechali sme tam všetko a je to škoda. Mali sme nejaké šance, zápas sme si prehrali v efektivite.”

 

Hlavná fáza Ligy majstrov 2024/25 – 4. kolo:

ŠK Slovan Bratislava – GNK Dinamo Záhreb 1:4 (1:2)

  • Góly: 5. Strelec – 10. Špikič, 30. Sučič, 54. a 73. Kulenovič. Rozhodcovia: Taylor – Beswick, Nunn (všetci Angl.), ŽK: Kašia, Ignatenko – Pjaca, Kačavenda, 22.132 divákov.
  • Slovan Bratislava: Takáč – Blackman, Kašia (79. Vojtko), Bajrič, Voet – Ignatenko, Savvidis (72. Mak) – Barseghjan (87. Gajdoš), Tolič, Marcelli (72. Metsoko) – Strelec (87. Mustafič)
  • Dinamo Záhreb: Zagorac – Ristovski, Theophile-Catherine, Torrente, Ogiwara (75. Pierre-Gabriel) – Sučič (87. Kačavenda), Mišič – Špikič (75. Bernauer), Baturina (64. Ademi), Pjaca (87. Hoxha)- Kulenovič

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Matej Michalička

Gustáv Murín

René Pavlík

Ivan Štubňa

Jozef Bugár

Miroslav Urban

.
.
.

USA tajne rokujú s Ruskom o mieri. Na povrch sa dostáva 28-bodový plán

Washington v spolupráci s Moskvou tajne vypracoval 28-bodový plán na ukončenie konfliktu na Ukrajine. Portál Axios vypátral návrhy, ktoré by…

19. 11. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

.

Trump má nový mierový plán. Čo zajtra oznámia Zelenskému?

Na pozadí korupčného škandálu, ktorý vypukol v Kyjeve okolo najbližšieho okolia Zelenského, ako blesk z jasného neba zaznela informácia viacerých…

19. 11. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
19. 11. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Podľa prieskumu CSV pri infostate by v parlamentných voľbách zvíťazilo PS, Hlas porástol

Zber dát sa realizoval od 3.11. do 7.11. 2025 na vzorke 1109 respondentov. Technika zberu dát: osobný rozhovor . Súbor…

19. 11. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
19. 11. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Správny súd zrušil personálny rozkaz o postavení Pavla Ďurku mimo služby, informoval Kubina

Správny súd v Bratislave v stredu zrušil personálny rozkaz, ktorým minister vnútra Matúš Šutaj Eštok postavil mimo služby vyšetrovateľa bývalej…

19. 11. 2025 | Aktualizované 19. 11. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
19. 11. 2025 | Aktualizované 19. 11. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Hrošia koža ukrajinskej premiérky. Na pozadí korupčného škandálu žiada ďalšie miliardy

Maďarský denník Mandiner konštatuje, že ukrajinská premiérka Julija Svyrydenková musí mať hrošiu kožu. V jednej vete sľubuje rozsiahle čistky vo…

19. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
19. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Heger sa vykrúca: Ja ani ministri sme nezasahovali do mazania príspevkov na sociálnych sieťach

Expremiér SR a podpredseda mimoparlamentnej strany Demokrati Eduard Heger upozorňuje na to, že on ani ministri jeho vlády nezasahovali do…

19. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Susko: Zmena Trestného zákona je prvý krok, chystáme ďalšiu sériu opatrení

Zmena Trestného zákona v prípade drobných krádeží je len prvým krokom k riešeniu narastajúcej drobnej kriminality. Nasledovať majú ďalšie opatrenia…

19. 11. 2025 | Aktualizované 19. 11. 2025 | Z domova | 7 min. čítania | 0 komentárov
19. 11. 2025 | Aktualizované 19. 11. 2025 | Z domova | 7 min. čítania | 0 komentárov

Krv, spravodlivosť a odvaha: Príbeh Katovej dcéry

Možno pripísať zločin bosoráctvu? Krátko po skončení tridsaťročnej vojny vytiahnu z rieky v bavorskom meste Schongau umierajúceho chlapca. Napínavý román…

19. 11. 2025 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 11. 2025 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

Gyimesi pre HS: Machala kritizuje liberálov, ale jeho rezort ich dotuje. Ministerstvo kultúry financuje protivládne maďarské médiá a niektorí žiadatelia nedodržali ani základné formálne podmienky

Jedna a tá istá ruka píše na sociálnych sieťach kritiku na liberálne médiá a na druhý deň im podpisuje dotácie.…

19. 11. 2025 | Rozhovory | 6 min. čítania | 0 komentárov
19. 11. 2025 | Rozhovory | 6 min. čítania | 0 komentárov
.

Rusko kritizovalo dohodu Francúzska s Ukrajinou o dodávke bojových stíhačiek Rafale

V utorok 18. novembra sa Rusko kriticky vyjadrilo voči Francúzsku kvôli podpísaniu dohody, ktorá by mohla Ukrajine poskytnúť až 100…

19. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

“Zelenskyj stráca kontakt s realitou”

„Zelenskyj stráca kontakt s realitou“: pod takýmto nadpisom vyšiel článok v britskom denníku The Telegraph

19. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
19. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

„Kričte, musia sa nás báť, už sa nás boja…“ Mikloško má jasný odkaz pre KDH

Pred 36 rokmi som prežil najkrajšie dní svojho života. Po 40 rokoch totality, ktorá padla na smetisko dejín, sme získali…

19. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Nemecko si uvedomuje technologickú dominanciu USA

Paríž a Berlín signalizujú nové spojenectvo v oblasti technologickej nezávislosti Európy, uvádza Politico.

19. 11. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
19. 11. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
.

Trump počas večere vyjadril obdiv Ronaldovi. Vďaka futbalovej hviezde si získal väčší rešpekt u syna

Prezident Spojených štátov amerických Donald Trump včera na oficiálnej večeri v Bielom dome privítal okrem saudskoarabského korunného princa Mohammeda bin Salmána…

19. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
19. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Železničná sabotáž v Poľsku je veľmi podozrivá

Rušňovodič vlaku na severovýchode Poľska objavil v nedeľu v noci prerušené koľajnice. K incidentu došlo na železničnej trati spájajúcej Varšavu…

19. 11. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
19. 11. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Do Kyjeva pricestovali vysokopostavení predstavitelia Pentagónu, aby diskutovali o mierových rokovaniach

Do Kyjeva pricestovali vysokopostavení predstavitelia Pentagónu, aby diskutovali o mierových rokovaniach, píše Politico

19. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
19. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajinci, ktorí zabili Slováka, vyviazli s podmienkou

Ukrajinci, ktorí pred rokom v Česku na smrť dobili Slováka, sa včera dostavili pred súd

19. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

19. 11. 2025 | Aktualizované 19. 11. 2025 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov
19. 11. 2025 | Aktualizované 19. 11. 2025 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov

Európska komisia dnes predstaví plán na „vojenský Schengen“

Ak dôjde k útoku na členský štát EÚ, za aký čas by mali ostatné členské štáty povoliť prechod vojenských jednotiek…

19. 11. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
19. 11. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Celosvetový systém štátnych vlajok nevznikol sám od seba. Táto kniha vysvetľuje ako bola formovaná svetová hierarchia štátov

Slovensko, 19. novembra 2025 - Svetový systém štátnych symbolov a vlajok má svoj poriadok. Mysleli ste si, že celosvetový systém…

19. 11. 2025 | 0 komentárov

Štúdia zistila, že ultra-spracované potraviny majú negatívny vplyv na všetky dôležité ľudské orgány

Najväčšia vedecká štúdia na svete varuje, že konzumácia ultra-spracovaných potravín predstavuje obrovskú hrozbu pre globálne zdravie a blahobyt, uvádza The…

19. 11. 2025 | Zaujímavosti | 5 min. čítania | 0 komentárov
19. 11. 2025 | Zaujímavosti | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

Pri drobných krádežiach sa má opäť zaviesť pravidlo trikrát a dosť

Za drobnú krádež sa má do Trestného zákona opätovne zaviesť pravidlo „trikrát a dosť“. Platiť by mala teda trestnosť priestupkovej…

19. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Keď digitálny štát zlyháva a politici to zistia až vtedy, keď zasiahne ich samotných

Elektronická schránka mala zjednodušiť komunikáciu so štátom. Namiesto toho sa z nej stal nástroj, ktorý môže občana pripraviť o práva,…

19. 11. 2025 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov
19. 11. 2025 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov

Demokrat Naď najprv nazýval ľudí opicami, teraz ich chce “vykúriť” preč zo Slovenska

Exminister obrany Jaroslav Naď si na proteste 17. novembra opäť uletel. Počas prejavu pred prívržencami opozičných strán vykrikoval, že počas…

19. 11. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
19. 11. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Jaroš: Každý si môže hovoriť čo chce, ale KHL je druhá najlepšia liga sveta

Hokejový obranca Christián Jaroš pôsobiaci v moskovskom Spartaku v rozhovore pre Športový čas prezradil, že s ruskou manželkou sa doma…

19. 11. 2025 | 0 komentárov

.

Beztrestne zrušili slobodu prejavu a zanechali rozvrátené verejné financie. Aj toto dovolila “Nežná”

Občania žiadali v roku 1989 zmenu na dvoch frontoch: v oblasti ekonomickej, kde sme vnímali zaostávanie za Západom v pestrosti…

19. 11. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
19. 11. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Vojna je výhodný biznis pre amerických a ukrajinských politikov

Podľa online magazínu amerického think-tanku Quincy Institute for Responsible Statecraft, ktorý sa špecializuje na zahraničnú politiku USA, spoznávame Pompea v…

19. 11. 2025 | 0 komentárov

Zelenskyj pricestoval do Ankary. Plánujú sa rokovania s tureckým prezidentom Erdoğanom

Zelenskyj pricestoval do Ankary. Tam je tiež prítomný tajomník NSDB Umerov, ktorý predtým letel do Spojených štátov

19. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
19. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Na železničnej stanici v Košiciach sa vykoľajil vozeň vlaku

Na železničnej stanici v Košiciach došlo v stredu ráno k vykoľajeniu osobného vlaku. Ako pre TASR spresnila hovorkyňa Železníc Slovenskej…

19. 11. 2025 | Aktualizované 19. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 11. 2025 | Aktualizované 19. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Hovorkyňa francúzskej vlády Maud Bregeonová vyhlásila, že obchodná dohoda medzi EÚ a Mercosur stále nie je pre Francúzsko prijateľná v jej súčasnej podobe.

20:21

Orbán v reakcii na opozičné výzvy na zmenu postoja k prisťahovalectvu uviedol, že v otázke migrácie neexistuje v Maďarsku žiadny kompromis.

20:13

.

Postrehy z reprezentácie: Dúfajme, že Calzona konečne našiel poriadneho strelca a začne hľadať pravého obrancu

Slovenská futbalová reprezentácia po novembrovom asociačnom termíne dosiahla svoj cieľ a kvalifikovala sa do baráže o MS 2026 v USA, Kanade a Mexiku. Sokoli…

19. 11. 2025 | 0 komentárov

Rumunsko spolupracuje s nemeckou veľmocou na posilnení vojenskej obrany

Rumunsko plní požiadavky NATO na posilnenie pozemných síl a zároveň pomáha oživiť miestnu ekonomiku, uvádza Remix News

19. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Cenzúru majú v DNA. Čo by progresívci najradšej urobili s STVR

V priebehu vlády predošlých troch garnitúr preukázali verejnoprávne médiá akútny nedostatok objektívnosti. Pripúšťal sa dominantne jeden jediný správny názor na…

19. 11. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
19. 11. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

„Český Trump“: Ficovi a Orbánovi sa črtá spojenec. Európskej únii a Ukrajine nepriateľ?

Česká republika sa posúva doprava a medzi „elitou“ Európskej únie rastú obavy, čo bude so stratégiu voči Ukrajine?

19. 11. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
19. 11. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Berlínom otriasla vlna strelieb, viacero obetí sa stalo terčom útokov po celom meste

Vyšetrovatelia majú podozrenie, že násilie je živené spormi medzi rôznymi skupinami vrátane organizovaných „imigrantských gangov“

19. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
19. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Matej Michalička

Gustáv Murín

René Pavlík

Ivan Štubňa

Jozef Bugár

Miroslav Urban

.
.
.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov