KORONAVÍRUS NA SLOVENSKU

Prípadov

Úmrtí

Chorých

Vyliečených

Posledná aktualizácia:

Taraba: Niekto musí byť ťahúňom v predkladaní hodnotových zákonov do parlamentu. Ak to nebude Vašečka a Záborská, radi to budeme my

Bratislava 29. mája 2020 (HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)

 

Máj, politickej zrady čas – dalo by sa povedať po tom, čo predviedli v uplynulých dňoch viacerí politici z koalície aj opozície. Patrí do tejto kategórie aj odchod poslancov za KDŽP z poslaneckého klubu ĽSNS? Predseda strany Tomáš Taraba sa proti tomu rázne ohradzuje: my sme predsa vždy boli nezávislí, hovorí

Na snímke Tomáš Taraba

Poslanci strany Kresťanská demokracia – život a prosperita (KDŽP) – Aliancia za Slovensko Tomáš Taraba, Štefan Kuffa a Filip Kuffa tento týždeň vystúpili z poslaneckého klubu ĽSNS (písali sme o tom TU).

V stredu to na tlačovej konferencii oznámil predseda strany Tomáš Taraba, ktorý ako dôvod tohto kroku uviedol opakovanú a neoprávnenú kritiku zo strany vysokopostaveného člena ĽSNS Milana Mazureka. Poslanecký klub ĽSNS v Národnej rade tak odteraz tvorí namiesto sedemnástich iba štrnásť poslancov.

 

Hlavné správy: Niektorí voliči ĽSNS by mohli váš odchod z poslaneckého klubu ĽSNS niekoľko mesiacov po voľbách vnímať ako zradu. Čo odkážete týmto ľuďom?

Taraba: My zostávame aj naďalej najbližším spojencom tých poslancov, ktorí budú v Národnej rade podporovať hodnotové zákony. My sme absolútne v ničom neurobili nič, čo by oslabilo pozíciu ĽSNS v parlamente. Na druhej strane, ja sa nikdy nebudem pýtať pána Mazureka, či môžem ísť pred médiá, alebo či sa môžem s niekým stretnúť. To by bola poloha submisivity, ktorá potom s vami ide ďalej, a v ktorej nakoniec môžete dopadnúť tak, ako pani Záborská, ktorú keď si zavolá pán Matovič na koberček, môže jej povedať, jedna vec je marketing a druhá vec sú hodnoty, a musí si medzi tým vybrať. Ja som ľuďom nesľuboval, že mňa bude riadiť pán Mazurek, čo môžem a čo nemôžem robiť.

Ich pozíciu ako strany ja v ničom neoslabujem, nikdy som na nich nevyťahoval žiadne osobné veci, to odo mňa nikdy nebudete počuť. Naopak, ja som bol ten, kto sa niektorých ľudí verejne zastával, keď mi o nich bolo povedané, že sa zmenili – akceptujem to, pretože je to normálne, kresťanské, každý má v živote právo sa zmeniť.

Ja som bol hrdý na to, že boli ochotní nám automaticky podpísať, že uznávajú všetky krivdy minulosti. Podľa mňa to je pozitívna vec. My sme sa zjednotili kvôli hodnotám, ale dnes je realita taká, že napriek tomu, že klub ĽSNS aj s nami má 17 poslancov, niektoré veci, ktoré sme sľúbili, ak hovorím za nás troch s Kuffovcami, nevieme presadiť len tak, že sa nebudeme s nikým stretávať a veci konzultovať.

To znamená, že jediná šanca ako presadiť dnes tú konzervatívnu väčšinu, ktorá v Národnej rade očividne je, je tá, že niekto začne byť ťahúňom v predkladaní týchto zákonov. Ja som očakával, že to bude Vašečka so Záborskou, ale Záborská tento týždeň dala najavo, že je liberálka, že od nej to čakať nemáme. Tak my sa veľmi radi tejto iniciatívy zhostíme.

Ja neviem, čo bude o rok, o dva. Nepozerám sa na politiku z toho hľadiska, či tu budem o štyri roky – ja som tu dnes a viem, že konať musím dnes, zajtra. Každý jeden deň je vzácny, keď sa pozeráte na veci tak, že určité práva sú veľkej časti obyvateľstva Slovenskej republiky odopierané.

 

Hlavné správy: Je to teda tak, že pokiaľ ide o hlasovanie o iných ako hodnotových otázkach, tak tam sa na vašich dohodách s ĽSNS nič nemení?

Taraba: My sme sa v spoločnom memorande dohodli na určitých veciach, kde je ten spoločný postup jasný, ale aj dnes, keď sa pozriete na naše hlasovania, tak vidíte, že Štefan Kuffa nie vždy hlasoval ako ĽSNS. Bol aj taký drobný konflikt medzi ním a pánom Mazurekom, keď Kuffa povedal, že on nevidí riešenie rómskej otázky tak, že sa kúpi bager a idú sa zrovnávať osady so zemou. Keď to povedal v Národnej rade, pán Mazurek aj na toto dosť výrazne reagoval, že to nie je ich pozícia – lenže tá naša je jednoducho iná. Štefan Kuffa povedal, že nikdy nebude súhlasiť, aby sa akémukoľvek chudákovi vzala strecha nad hlavou. My okrem určitých konkrétnych vecí máme pri hlasovaní úplnú voľnosť. Ja som to vždy tak chápal, a preto som nerozumel tým útokom.

 

Hlavné správy: Pokiaľ ide o hlasovanie o iných, než tých spomínaných hodnotových veciach, líši sa nejako vaša pozícia od pozície ĽSNS? V tomto volebnom období sa očakávajú zásadné hlasovania o amerických vojskách na našom území, o migrantoch, o ďalšom rozpredaji národného majetku cudzincom… ako budete hlasovať?

Taraba: Tá otázka znie inak: keď bude na stole konkrétny zákon, budem sa vám vedieť konkrétne vyjadriť, ako budeme hlasovať. My sme za normálne, dobré, konštruktívne vzťahy so všetkými krajinami, tak so Spojenými štátmi, ako aj s Ruskom. Vo všeobecnosti sme proti každej forme povinných kvót na migrantov. V týchto veciach je naša pozícia jasná. Na druhej strane, viem sa vyjadriť až ku konkrétnym veciam.

Keď sa pozriete na výsledky hlasovaní, my poslanci za KDŽP, teda ja, Štefan Kuffa a Filip Kuffa, sme hlasovali vždy nezávisle. Často sme hlasovali rovnako ako ĽSNS, ale aj sme veľakrát hlasovali odlišne, ak sme mali odlišný názor. Tak ako napríklad v prípade spomínanej rómskej otázky.

 

Hlavné správy: Viacerých novinárov na vašej tlačovej konferencii zaujala téma Milan Mazurek. Hlavným predstaviteľom ĽSNS je pán Kotleba, avšak vy opúšťate poslanecký klub kvôli pánovi Mazurekovi. Je jeho pozícia v tej strane natoľko zásadná?

Taraba: Musím zopakovať: od jeho výrokov na našu adresu sa nikto z predstaviteľov ĽSNS nedištancoval, takže ich nemôžeme brať na ľahkú váhu. Keď rozšíril na internete veci, ktoré sa ani nezakladajú na pravde a nikto z vedenia ich nedementoval, tak potom ja nemám ako pátrať, v mene koho to všetko hovorí. Ale Mazurek nie je v strane človek okresného významu, preto to nemôžeme ignorovať.

 

Hlavné správy: Vidíte v Smere okrem pána Podmanického a pána Kéryho aj nejakých iných ľudí, ktorí by možno mali blízko k vašim postojom v hodnotových otázkach?

Taraba: Veľa je tam takých ľudí, ktorí sú nám z tohto hľadiska blízko. Je na slobodnom rozhodnutí každého, ako bude hlasovať. Každý má svoje svedomie a bude sa za svoje hlasovanie zodpovedať Bohu. Myslím si, že v tomto žiadna falošná kolegialita nemá miesto. Na toto sa pozerám úplne jednoducho: niektoré veci sú čierne a biele a tak k nim treba aj pristupovať.

Ivan Lehotský

 

Reakcia ĽSNS na vystúpenie poslancov za KDŽP z poslaneckého klubu ĽSNS: „ĽS Naše Slovensko rešpektuje rozhodnutie poslancov KDŽP. Nedorozumenie medzi Tomášom Tarabom a Milanom Mazurekom sme ani v rámci strany, ani v rámci poslaneckého klubu nevnímali ako nejaké zásadné. Skôr ako nedostatok vzájomnej komunikácie. Napriek rozhodnutiu poslancov KDŽP sme radi, že práve vďaka ĽS Naše Slovensko je o týchto troch konzervatívnych poslancov v súčasnom slovenskom parlamente viac.“

 

POTREBUJEME VAŠU POMOC
Všetci sme dnes kvôli koronavírusu v zlej situácii.
Hlavným správam
zásadným spôsobom klesli príjmy z reklamy.
O to viac preto dnes potrebujeme Vašu podporu.
Bez vašej pomoci nedokážeme prekonať toto obdobie.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Pošlite nám tip

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

Vybrali sme

Kritéria na postup do finále výberového konania na šéfa LPM Ulič splnil len jeden uchádzač

Bratislava 15. júla 2020 (SITA/HSP/Foto:TASR-Milan Kapusta)   V sídle štátneho podniku Lesopoľnohospodársky majetok Ulič (LPM Ulič) v utorok prebehlo prvé kolo výberového konania na funkciu riaditeľa tohto podniku Na výberovom konaní sa v prvom kole zúčastnili traja uchádzači. Komisia po zhodnotení prítomným záujemcom napokon oznámila, že predpísanú hranicu úspešnosti a…

Prezidentka sa stretla s Van der Bellenom, hovorili o pandémii i zmene klímy. „Vakcíny proti klimatickým zmenám sa nedočkáme“

Pezinok 15. júla 2020 (TASR/HSP/Foto:SITA-Jana Birošová)   Prezidentka SR Zuzana Čaputová privítala v stredu na neformálnom stretnutí na zámku Šimák v Pezinku rakúskeho prezidenta Alexandra Van der Bellena. Hlavy štátu diskutovali o pandémii nového koronavírusu a jej následkoch, ale aj o spoločnej priorite, ktorou je ochrana životného prostredia. Ako podotkol…

Krajčí: Doplatky za lieky by sa pre niektoré skupiny mali zrušiť

Bratislava 15. júla 2020 (TASR/HSP/Foto:SITA/Úrad vlády SR)   Doplatky za lieky by sa mali pre deti do šesť rokov, dôchodcov a ťažko zdravotne postihnutých (ŤZP) zrušiť. Informoval o tom minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽaNO) po stredajšom rokovaní vlády SR. Odhaduje, že takéto opatrenie bude mať finančný dosah vo výške približne…

Krajniak navrhuje zvýšiť minimálnu mzdu na 620 eur

Bratislava 15. júla 2020 AKTUALIZOVANÉ (SITA/HSP/Foto:TASR-Pavol Zachar)   Hrubá minimálna mda na Slovensku by sa mala od začiatku budúceho roka zvýšiť zo súčasných 580 eur na 620 eur. Na stredajšej tlačovej besede to uviedol minister práce a sociálnych vecí Milan Krajniak. V čistom by tak zamestnanci mali od začiatku budúceho…

VideoKollár: Napriek ťažkej situácii sme našli prostriedky na sociálnu pomoc

Bratislava 15. júla 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Napriek ťažkej ekonomickej situácii vláda začala po štyroch mesiacoch konať a prináša ľuďom pomoc v objeme 500 miliónov eur. Skonštatoval to v stredu na tlačovej konferencii predseda Národnej rady (NR) SR a koaličného Sme rodina Boris Kollár Poznamenal, že súčasná vláda prebrala "žezlo"…

Koalícia klamárov a podvodníkov ide ľudí obrať o obrovské peniaze, tvrdí Fico

Bratislava 15. júla 2020 AKTUALIZOVANÉ (SITA/HSP/Foto:TASR-Dano Veselský)   Koalícia klamárov a podvodníkov ide podľa predsedu strany Smer-SD Roberta Fica obrať ľudí o obrovské peniaze. Šéf opozičnej strany tak na stredajšej tlačovej besede reagoval na zámer vládnej koalície vyplatiť trináste dôchodky v nižšej sume, ako predpokladá platný zákon. Upozornil na to,…

Apple nemusí Írsku doplatiť 13 miliárd eur na rekordných daniach

Washington/Dublin 15. júla 2020 (SITA/HSP/Foto:SITA/AP-Mark Lennihan)   Spoločnosť Apple nemusí Írsku doplatiť 13 miliárd eur na neodvedených daniach. Rozhodol o tom Tribunál Súdneho dvora Európskej únie (Tribunál). V pozorne sledovanom spore druhý najvyšší súd EÚ anuloval rozhodnutie Európskej komisie (EK) z roku 2016. Bruselská exekutíva v tom čase vyzvala americkú…

Na obranu francúzskeho ministra vnútra sa postavilo 167 poslancov

Paríž 15. júla 2020 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Christophe Ena)   Na obranu nového francúzske ministra vnútra Géralda Darmanina, ktorého vyšetrujú pre podozrenie zo znásilnenia, sa postavilo 167 poslancov z centristickej strany Republika v pohybe prezidenta Emmanuela Macrona, informovala agentúra DPA „Verejná pomsta nie je spravodlivosť," uviedli poslanci a poslankyne v stĺpčeku uverejnenom v…

Gröhling zverejnil na sociálnej sieti protokol k svojej diplomovej práci. Vo štvrtok ju bude vysvetľovať poslancom Za ľudí. OĽaNO si počká na vývoj situácie

Bratislava 15. júla 2020 AKTUALIZOVANÉ (SITA/TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   Minister školstva Branislav Gröhling (SaS) zverejnil na sociálnej sieti protokol ku svojej diplomovej práci. Šéf rezortu školstva konštatuje, že splnil vtedy stanovené podmienky Fakulty práva na Bratislavskej vysokej škole práva. Protokol dokazuje, že Gröhling má zhodu s ostatnými dokumentmi v systéme 31…

Analytici identifikovali v oblasti kultúry možné ročné úspory vyše 19 miliónov eur

Bratislava 15. júla 2020 (SITA/HSP/Foto:Pixabay)   V oblasti kultúry je možné zefektívnením činností ročne ušetriť zdroje v objeme 19,2 milióna eur. Konštatuje to Inštitút kultúrnej politiky a Útvar hodnoty za peniaze vo svojej záverečnej správe k Revízii výdavkov na kultúru, ktorú v stredu schválil aj vládny kabinet. Podľa materiálu sú…

Rozposielanie dodatkov od Slovenského pozemkového fondu na zmenu výšky nájomného je fackou pre farmárov, tvrdí SPPK. Na ich vyjadrenia reagoval minister Mičovský

Bratislava 15. júla 2020 AKTUALIZOVANÉ (SITA/HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel)   Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora (SPPK) považuje rozposielanie dodatkov od Slovenského pozemkového fondu (SPF) na zvýšenie nájmu za poľnohospodársku pôdu za facku pre farmárov. Zmenené pravidlá výpočtu nájomného a postup zo strany SPF je podľa SPPK neférový, neseriózny a neetický a vzhľadom…

Za letné terasy v Piešťanoch nebudú podnikatelia tri mesiace platiť

Piešťany 15. júla 2020 (SITA/HSP/Foto:TASR-Milan Kapusta)   Piešťany sa pridali k mestám, ktoré podnikateľom v pohostinských službách pomáhajú prekonať ekonomické dôsledky pandémie ochorenia COVID-19 ústretovým krokom pri užívaní verejného priestranstva pod exteriérovými terasami V známom kúpeľnom meste sú od 15. júla na tri mesiace terasy oslobodené od dane za zabratie…

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Mal dôvod Daniil Kvjat, ruský jazdec F1, kľakať, iba preto že si, ultrafašistické média vymysleli celosvetovú vinu bielej rasy?

Fandím Daniilovi Kvjatovi, mladému ruskému mužovi a som na neho úprimne hrdý ako Slovák a Slovan. Rovnako si vážim Raikkonena, Verstappena a Leclerca, ktorí tiež nekľakli. Pretekári majú pretekať a nie robiť politické gestá, ktoré nesúvisia s ich športovou činnosťou. Pokľaknutie nikdy nebolo výrazom boja proti rasizmu. Ak sa ultraliberálmi…

Osloboďme prepitné od daní a odvodov, pomôžeme všetkým, ktorí pracujú v cestovnom ruchu

Cestovný ruch patrí u nás k tým odvetviam, ktoré boli koronakrízou postihnuté najviac. Jedným z opatrení, ako udržať zamestnanosť v cestovnom ruchu a zabezpečiť zamestnancom vyšší príjem, je oslobodiť prepitné od zdanenia a odvodov.  V oblasti cestovného ruchu pracuje asi 160 000 ľudí. V dôsledku povinného zatvorenia ubytovacích zariadení a reštaurácií v mesiacoch…

Obyčajná nomenklatúra. Matovič to robí tak isto. Vyberá svojich

V lete, pri slnku zvyknú ľudia vypínať mozog. Možno preto sa vládne hnutie OĽaNO rozhodlo hľadať akože okresné ihly v kope sena... V skutočnosti aj obyčajné hrable ako každé, len k sebe svoje hrabú. A tak som sa prehrabal v bombastických nomináciách na nových šéfov Okresných úradov. Právnici/advokáti (9), konatelia/manažéri (21) a ľudia z verejnej správy (15) tvoria…

Nepýtajme sa KTO má byť budúci líder nacionalistov, pýtajme sa AKÝ má byť.

Pri výbere budúceho predsedu akejkoľvek politickej strany dostávame médiami v rukách „nezávislých“ oligarchických zoskupení podsúvané komentáre. V týchto sa prakticky bez výnimky čitateľom prezentujú „zaručené“ informácie z „overených“ zdrojov o tom, KTO má byť budúcim predsedom strany. Následne poslušní novinárski manipulátori popisujú údajné predpoklady jednotlivých budúcich sluhov oligarchov vo funkciách predsedov a masírujú vedomie…

Otvorený list poslancom NR SR: Majte srdce pre deti!

Vážený pán poslanec, v súčasnosti sa prerokúvajú v parlamente štyri návrhy zákonov, ktoré môžu zlepšiť situáciu či už matiek alebo ich nenarodených detí v ťažkej situácii, v ktorej sú nenarodené deti ohrozené potratom. Prosíme Vás, podporte svojim hlasovaním všetky návrhy zákonov,

V parlamente pôjde tieto dni O ŽIVOT. Poslanci - kresťania, nech je vaše áno - ÁNO, nie -NIE, lebo všetko, čo je navyše, je od zlého!

Aktuálne tento týždeň pôjde v našom parlamente skutočne O ŽIVOT. Na prebiehajúcej schôdzi sú predložené štyri návrhy zákonov na obmedzenie umelých potratov na požiadanie a pomoc tehotných matkám. Otázka ochrany života je principiálna a nemôže stáť na politickom tričku. Toto nie je diskusia o výške DPH a podobne. Ak raz…

TopDesat

Ako sa vyrába káva bez kofeínu? Môže za ňu Wolfgang?

0

Príbeh kávy bez kofeínu zrejme započal Johann Wolfgang von Goethe. Okrem toho, že bol jedným z najslávnejších nemeckých autorov, venoval sa aj prírodovedám. V roku 1819 videl chemického laboranta Friedlieba Ferdinanda Rungeho demonštrovať, ako dokáže smrteľný extrakt z korenín rozšíriť mačkám zreničky. Wolfgang bol tak zaujatý, že mu dal malú…

Železná maska: Nevyriešiteľná záhada? 2. časť

0

Počas panovania kráľa Slnko bol v Bastile záhadný väzeň, ktorý mal tvár ukrytú pod maskou a nikto ju nikdy nevidel. Nikto ho ani nevolal po mene. Jeho a identita a dôvod, pre ktorý sa tam dostal, naďalej zostávajú záhadou. Napriek tomu je pár vecí omnoho jasnejších. Pozrime sa na ne spoločne v rámci článku železná…

Masáž uší môže vyriešiť mnohé problémy

0

Stres, úzkosť, bolesti hlavy alebo ospalosť - všetky tieto ťažkosti ti môžu spôsobiť nepríjemné chvíle. Ich riešenie je však celkom jednoduché - masáž uší! Je to skutočne relaxačný pocit, ktorý môže tvoju myseľ oslobodiť od problémov a fyzického nepohodlia. Najlepšie na tom je, že sa dá vykonať kdekoľvek, kedykoľvek, rýchlo a ľahko.  

Prečo čerstvo pokosená tráva vonia tak úžasne? Aké má tajomstvo?

0

Čerstvo pokosená tráva je jedným z náznakov, že leto sa už začalo. Sladká a ostrá vôňa, ktorá rozvonia celú ulicu. Tiež ju miluješ? Keď sa ti dostane do nosných dierok, nejako sa jej podarí presne ti v hlave premietnuť, akú zelenú farbu má. Čo však naozaj cítiš, keď ti pľúcami…

Prečo niektorí muži trávia na záchode tak veľa času?

0

Ak si aj ty zvedavý, prečo sa mužom tak veľmi páči na záchode pri vykonávaní potreby a sú tam tak dlho, máme odpoveď. Toaleta je pre nich bezpečným miestom na zamyslenie sa nad veľkými otázkami života. Takže nejde o anatomický pôvod. V skutočnosti môžu byť muži pri výkone svojich defektačných…

Prečo musí počas spánku tvoja noha vykúkať spod prikrývky?

0

Všetci sme zažili ten boj pri zaspávaní. A napodiv je to omnoho jednoduchšie, keď jedna tvoja noha vykúka spod prikrývky. Záhada toho, čo nás k tomu núti, spočíva v tom, že ideálna teplota v izbe pre dobrý nočný spánok je asi 18° C a naše nohy sú bránou do tohto dokonalého prostredia.…

Vo svete IT

Lego predstavuje netradičnú hernú konzolu. Ocenia ju hlavne rodičia detí, ktoré sa nevedia „odlepiť“ od obrazoviek

0

Zatiaľ čo svetu herných konzol vládne PlayStation a Xbox, tak aj Lego chce „čo to povedať“ v tomto odtvetví, ale trochu inak, ako konkurencia. Spoločnosť predstavila vcelku netradičnú konzolu, ktorá na prvý pohľad možno poteší hlavne mládež, ale na konci dňa viac poteší rodičov, ktorí chcú odlepiť svoje ratolesti od…

Oppo posúva hranice. Predstavuje technológiu, pomocou ktorej nabijete batériu smartfónu za 20 minút

0

Spoločnosť Oppo je vo všeobecnosti považovaná za inovátora v oblasti technológie rýchleho nabíjania a dokazuje to aj najnovšou technológiou, ktorú len pred malými chvíľami predstavila. 4 nové produkty, nad ktorými vyčnieva rýchlonabíjačka s výkonom 125W Spoločnosť celkovo predstavila 4 nové produkty, v rámci ktorých posúva technológiu rýchleho nabíjania na novú…

NASA „otvára“ ISS pre turistov. Tiež chce započať nové komerčné kooperácie

0

Americká NASA prostredníctvom svojich stránok oznamuje, že otvára ISS pre prvých turistov. Nebude to však lacný špás. Odhadovaná cena prenocovania je 35-tisíc dolárov/noc. Okrem iného chce započať aj ďalšie komerčné spolupráce. „NASA otvára Medzinárodnú vesmírnu stanicu pre komerčné podnikanie, aby inovácie a vynaliezavosť v USA mohli urýchliť prosperujúcu obchodnú ekonomiku…

Google uvoľňuje novú verziu prehliadača Chrome. Pozrite si prehľad noviniek, mnohé z nich oceníte

0

Google začína postupne uvoľňovať novú verziu prehliadača Chrome (84), ktorá je vcelku nabitou novými funkciami. Na tému upozorňuje portál  9to5google.com. Koniec rušivým notifikáciám Google príchodom verzie 84 konečne zatočí s rušivými notifikáciami a ďalšími povoleniami zo stránok, ktoré opakovane vyskakujú. Cieľom tohto opatrenia je spraviť jednotlivé upozornenia menej rušivými. Ďalej,…

Vedci objavili jednu z najväčších štruktúr prepojených galaxií. Rozopína sa do vzdialenosti 1.4 miliárd svetelných rokov

0

3D vesmírne mapy odhalili jednu z najväčších kozmických štruktúr, akú sa nám doteraz podarilo objaviť. Ide o giganta, ktorý sa rozpína do vzdialenosti až 1.4 miliárd svetelných rokov a ukrýva v sebe státisíce galaxií. South Pole Wall, alebo Stena južného pólu Vedci túto kozmickú štruktúru nazvali South Pole Wall, alebo…

Kompaktný ochladzovač a ventilátor v jednom, Xiaomi Microhoo aktuálne kúpiš za neuveriteľne nízku cenu

0

Neznesiteľné horúčavy sú už v plnom prúde a práca za počítačom sa stáva stále neúnosnejšou, najmä v neklimatizovaných priestoroch. Čo tak ale siahnuť aspoň po čiastočnom schladení a príjemnom vánku, ktorý ponúka 3v1 ventilátor Xiaomi Microhoo, ktorý aktuálne kúpiš na e-shope TomTop.com za naozaj skvelých 38 eur s bezplatnou dopravou…

KAMzaKRÁSOU

Hit Instagramu v gastre: Prečo jesť včelí peľ a na čo si dať pozor?

0

Možno ste už včelí peľ na Instagrame videli. Vyrábajú z neho zmrzlinu a zdobia ním najrôznejšie jedlá. Je však včelí peľ zdravý? Na čo si dať pri ňom pozor?

Čo je sklerodermia? Zisti, či patríš k tým, ktorých ohrozuje najčastejšie!

0

Keďže presné príčiny vzniku sklerodermie nie sú jasné, nie je v súčasnosti dostupný ani žiadny liek, ktorý by zabezpečil úplne vyliečenie pacienta s týmto ochorením. Výnimkou je lokalizovaná sklerodermia u detí, pri ktorej v mnohých prípadoch ochorenie po niekoľkých rokoch prakticky úplne ustúpi. Správne zvolená liečba, ktorá sa zameriava predovšetkým…

Jednoduché letné líčenie, ktoré vás doslova rozžiari

0

Leto je v plnom prúde a tak je načase zažiariť v plnej kráse. Jednoduché letné líčenie vás doslova rozžiarí a vdýchne sviežosť do tváre. Vyskúšajte! 

Šatka ako tričko?! Inšpiruj sa nápadmi, ako ju uviazať!

0

Šatka už dávno nepatrí len medi tie doplnky, ktoré sa nosia len na krku alebo vo vlasoch. Šatka ako tričko je najnovším trendom. Ako si ju uviazať?

Jednoduché recepty z mletej hovädziny: Expresná pochúťka 3x inak!

0

Výhodou mletého mäsa je jeho naozaj expresná príprava, nehovoriac aj o skvelej chuti. My vám prinášame tri jednoduché a chutné recepty z mletej hovädziny.

Vyhraj 5x Eucerin Krémový gél na opaľovanie Dry Touch Oil Control SPF 30

0

Správnu odpoveď nájdete tu: eucerin.sk Súťažíme od 14.7 do 28.7.2020

Svetlo sveta

Turecko rozhodlo, že Hagia Sofia bude mešitou

0

Konštantínopolská Bazilika Božej Múdrosti – Hagia Sofia – sa stane mešitou. Rozhodol o tom v piatok 10. júla dekrétom prezident Turecka po tom, ako Štátna rada zrušila rozhodnutie z roku 1934 o premene miesta kultu na múzeum. Prezident Erdogan oznámil, že 24. júla sa v Hagii Sofii uskutoční prvá moslimská…

Z globálneho otepľovania sa stalo falošné náboženstvo. Svetoznámy aktivista sa ospravedlnil.

0

Popredný svetový aktivista v boji proti globálnemu otepľovaniu sa ospravedlnil svetovej verejnosti “za paniku, ktorú za posledné rokoy tejto oblasti enviroaktivisti spôsobil.” Týmito slovami Michael Shellenberger charakterizoval to, čo sa v tejto oblasti deje. Shellenberger poukázal na obrovské finančné zdroje, ktoré sa dostávajú enviroaktivistom a medzičasom jeho článok bol z…

Svätý Otec František v júlovom úmysle pozýva k modlitbe za rodiny

0

Modlime sa, „aby bolo dosť ľudí, ktorí budú s láskou, úctou a dobrými radami sprevádzať rodiny“. To je modlitbový úmysel pápeža Františka na mesiac júl. Svätý Otec zároveň upozorňuje, že rodiny potrebujú osobitnú ochranu zo strany štátov. V krátkom videu Apoštolátu modlitby Svätý Otec v španielčine hovorí: „Rodina potrebuje byť chránená. Je mnoho…

Kardinál Pell sa rozhodol vydať knihu zo súdneho procesu

0

Kardinál Pell sa rozhodol uverejniť knihu myšlienok a spomienok, ktorá vznikla počas jeho 13 mesačného väzenia. Kardinál Pell sa stal obeťou vyfabulovaného procesu zneužívania. Proces bol pozorovateľmi definovaný ako nespravodlivý. V roku 2017 mala byť zaznamenaná výpoveď, podľa ktorej údajne arcibiskup Pell v katedrále Melbourne mal zneužiť chlapca v sakristii kým celý kostol bol…

V Spišskej Kapitule vysvätili nového pomocného biskupa Jána Kuboša

0

Spišská diecéza má nového pomocného biskupa. Stal sa ním rodák z Nižnej na Orave, doterajší farár a dekan v Kežmarku Mons. Ján Kuboš, ktorého do funkcie menoval v marci Svätý Otec František (25. 3. 2020). Vysvätili ho dnes vkladaním rúk a konsekračnou modlitbou v Katedrále sv. Martina v Spišskej Kapitule.…

Nemecko 30 rokov financovalo pedofilný projekt na zneužívanie detí

0

Systematicky organizovaný pedofílny projekt, kedy deti bez domova boli dávané do domácnosti pedofilov, ktorí ich mali vychovávať a sexuálne zneužívať ako súčasť údajného výskumu, len dokazuje legalizáciu pedofílie v kruhu svetových elít. Diabolský experiment, ako ho v súčasnosti nazývajú, sa začal realizovať v roku 1970 tzv. Kentlerov projekt, ktorý mal dokázať, že aj pedofilní…

Armádny Magazín

Ruská pomsta za francúzske vrtuľníkové lode Mistral

0

Čína, 15. júl 2020 (AM, Inforuss) - Rusko má dobrú možnosť reagovať na Spojené štáty a ich spojencov za zablokovanie dohody s francúzskym výrobcom vrtuľníkových lodí typu Mistral.   Ruský pokus, spred niekoľkých rokov, o získanie dvoch francúzskych lodí typu Mist

Ďalšia stíhačka F-16 amerického letectva havarovala na základni v Novom Mexiku, od mája je to už piate bojové lietadlo

0

USA, 15. júl 2020 (AM) - Americké stíhacie lietadlo F-16C Viper havarovalo pri pristávaní na Holloman Air Force Base v Novom Mexiku v pondelok o 18.00 miestneho času. Základňa uvádza, že pilot jednomiestneho lietadla sa úspešne katapultoval, momentálne je v liečbe s

V Rusku vyvinuli novú metódu detekcie stealth zariadení

0

Rusko, 15. júl 2020 (AM, Sputnik) - Špecialisti na Mints-ovom inštitúte pre rádiotechniku vyvinuli novú metódu zisťovania stealth zariadení. Táto metóda je založená na analýze ich radarového tieňa, uvádza Defending Russia.      „Táto metóda je založená na analýze radarového tieňa pozorovaného objektu," vysvetlil

14. júl COVID! - verzia na "Place de la Concorde"

0

Francúzsko, 15. júl 2020 (AM) - V dôsledku epidémie Covid-19 sa tento rok štátny sviatok jednoty líši od tých predchádzajúcich. Tradičná prehliadka armád v Paríži na štátny sviatok je nahradená vojenským obradom v zmenšenom formáte. Udalosť prenášal naživo aj Sputnik a RT France.  

Duterte označil Izrael za alternatívneho dodávateľa zbraní pre Filipíny - odobril osem rýchlych lodí Shaldag

0

Filipíny, 15. júl 2020 (AM) - Lode navrhnuté tak, aby umožňovali vysokorýchlostné patrolovanie pozdĺž pobrežia, už boli nasadené pobrežnými strážami po celom svete.   Filipínske námorníctvo sa usiluje získať osem hliadkových lodí triedy Shaldag ako náhradu za svoje stredne veľké hliadkové plavidlá, ktoré sa použí

Ivan Safronov, poradca riaditeľa Roskozmosu, obvinený z velezrady

0

Rusko, 15. júl 2020 (AM, Sputnik) - Bývalý novinár Ivan Safronov, obvinený z poskytovania utajovaných skutočností Českej republike, bol obvinený z velezrady. Ruská novinárska komunita tieto obvinenia odsudzuje a vyjadruje svoju podporu obvinenému.   Ivan Pavlov, právnik bývalého novinára Ivana Safronova, povedal ruskej tlačovej

Tvoja Svadba

Dlhý, čipkovaný, vintage? Ktorý svadobný závoj si vybrať?

0

Dlhý, čipkovaný, vintage? Svadobný závoj je krásnym doplnkom svadobných šiat. Ktorý svadobný závoj si vybrať? Ktorý sa hodí k svadobným šatám? 

Tipy, ako zvládnuť letné horúčavy na svadbe: Čo pripraviť hosťom?

0

Plánujete svadbu v mesiacoch júl a august, no neviete, ako zvládnuť letné horúčavy na svadbe? Poradíme vám, na čo by ste nemali zabudnúť!

Metalické doplnky vo svadobnej výzdobe: Stavíš aj ty na tento trend?

0

Nesmieme zabudnúť na sladký vrchol vášho veľkého dňa – svadobnú tortu. Správnou kombináciu farieb a ozdôb môžete dosiahnuť priam majstrovské dielo. Metalické torty sú veľmi elegantné a zaujmú na prvý pohľad. Ak nie ste zástancom klasiky a hľadáte niečo modernejšie, určite vsaďte na svadobnú tortu so zlatými pásmi, s rôznymi…

Neónové nápisy na svadbe: Horúci trend, ktorý musíš mať aj ty!

0

Neónové nápisy sú jedným z najhorúcejších svadobných trendov tohto roku. Dokážu krásne oživiť každú svadobnú výzdobu. Necháte sa aj vy inšpirovať?

Ako využiť jutovinu na svadbe? Inšpiruj sa tými najlepšími nápadmi!

0

Je to najhorúcejší trend, ktorý je v kurze už nejaký ten rok. Ako využiť jutovinu na svadbe a mať dokonalú rustikálnu svadbu? Inšpirujte sa skvelými nápadmi!

TOP vychytávka na rozlúčku so slobodou: Bez tohto sa nezaobídeš!

0

Posledná možnosť, ako sa pred svadbou odreagovať a užiť si ten najlepší večer. Pred opicou vás zachráni táto TOP vychytávka na rozlúčku so slobodou!

Tvoje Zdravie

Bezpečné opaľovanie sa: Čo robiť, aby slnko nebolelo? Radí odborníčka

0

Niekto chytá letný bronz cielene a niekto len pasívne popri práci. Čo však robiť, aby slnko nebolelo? Bezpečné opaľovanie sa je možné, tak ako naň?

Ako zlepšiť stav celulitídy? Vďaka tomuto získate krajšiu pokožku!

0

Ako zlepšiť stav celulitídy, ktorá trápi mnohé ženy a môže predstavovať väčší kozmetický problém? Zmenu možno dosiahnuť v prvom rade zmenou v životnom štýle!

TOP recepty z mäty: Skúsite domáci odvar, olej či mätový ocot?

0

Z mäty je možné v prvom rade pripraviť skutočne lahodný čaj, podobne ako z mnohých iných bylín. A verte, že domáci čaj z vlastnej čerstvej či nasušenej mäty je ten najlepší. Na jednu šálku čaju vám postačí pár čerstvých lístkov, podľa veľkosti 5 až 10, prípadne jedna až dve lyžičky doma nasušenej…

Toto sú najväčšie chyby pri behaní. Dopúšťate sa ich aj vy?

0

Ako sme už načrtli v úvode, medzi najzávažnejšie a najčastejšie chyby pri behu radíme nesprávnu a zlú techniku. Častými problémami v súvislosti s technikou je napríklad zvieranie rúk do pästí počas behu, zakláňanie trupu dozadu, kývanie tela do strán, príliš dlhý krok či zlé došľapovanie. Veľkým problémom je aj nesprávne…

Správny pitný režim počas leta: Čo by sme mali vedieť a dodržiavať?

0

Základnou otázkou pravdepodobne je, koľko tých tekutín by sme vlastne počas dňa mali vypiť. Vo všeobecnosti sa hovorí o priemernom objeme okolo 2 až 2,5 litra na dospelého človeka, môže však ísť aj o 1,5 až 3 litre tekutín denne. Spravidla sa počíta s objemom 20 až 40 ml tekutín na…

Otrava slnkom verzus spálenie: Ako ich rozoznať a ako sa im vyhnúť?

0

Príliš dlhý a nechránený pobyt na slnku môže vyvolať oveľa viac ako len obyčajné spálenie pokožky. Otrava slnkom je totiž úplne reálna. Ako sa prejavuje?