Bejrút 21. novembra (TASR) – Sýrske ozbrojené sily zabili dnes desiatky "teroristov" v blízkosti mesta Darájá, oznámili štátne médiá. Podľa agentúry Reuters aktivisti v danej oblasti informovali o leteckých útokoch na povstalcov a dva dni trvajúcich ťažkých bojoch.
"Jednotky našich vznešených ozbrojených síl zabili desiatky teroristov… v sadoch východnej Daráje na predmestí Damasku a oslobodili desiatky občanov, väčšinou žien a detí, ktoré teroristi držali ako ľudské štíty," uviedla oficiálna Sýrska arabská tlačová agentúra.
Sýrske štátne orgány označujú prívržencov 20 mesiacov trvajúceho povstania proti sýrskemu prezidentovi Bašárovi Asadovi za "teroristov".
Opoziční aktivisti tvrdia, že povstalci bojujú proti elitným jednotkám Sýrskej Republikánskej gardy v okolí mesta Darájá, ktoré patrí k hlavným opozičným strediskám povstania.