“Toho dotyčného pána (Ravasza, pozn. TASR) nikto nepozná, nevieme, akú má prácu s Rómami. Minulý splnomocnenec Pollák bol aspoň Róm. Nebolo to síce všetko, ako malo byť, ale bol to Róm. Som sklamaný z toho, že na poste splnomocnenca bude nominant Mosta-Híd,” povedal na dnešnej tlačovej konferencii šéf SRÚS František Tanko, ktorý čakal, že novým splnomocnencom bude Daško.
Novým splnomocnencom vlády pre rómske komunity bude Ábel Ravasz. Po dnešnom rokovaní vlády to potvrdil minister vnútra Robert Kaliňák (Smer-SD). Ravasz nahradí v tejto funkcii Petra Polláka, ktorého dnes vláda z tohto postu odvolala. “Je to mladý muž, ktorý v podstate celú svoju profesionálnu kariéru venoval práve týmto aktivitám,” uviedol dnes Kaliňák. Ravasz sa má funkcie ujať vo štvrtok (7.4.).
Pollák zastával funkciu splnomocnenca od 1. októbra 2012. S jeho menom sa spája presadzovanie inkluzívnych opatrení rómskej reformy zameraných na zlepšenie životných podmienok Rómov, zvýšenie ich zodpovednosti a lepšiu a efektívnejšiu integráciu do majoritnej spoločnosti.