“Predovšetkým v prostredí internetu sa vyskytlo viacero skutočností. Štátna komisia sa v takýchto prípadoch sústreďuje na zaistenie dôkazov. Posudzovanie, či to skutočne znamenalo volebnú kampaň, a teda porušenie moratória, si nechávame na neskôr. Už dnes dokážeme zadokumentovať aj prípadné porušenia moratória na internete a v prostredí sociálnych sietí,” priblížil prichádzajúce podnety Bárány.
Volič podľa Báránya môže povedať, ako hlasoval. “Ale práve v jeho vlastnom záujme a v záujme ochrany tajnosti hlasovania, nikto nemá disponovať dôkazom o tom, ako ktorý občan hlasoval,” reagoval na otázku zverejňovania fotografií s upraveným hlasovacím lístkom. Bárány uviedol, že nejde len o jeho názor, ale aj o starší názor Ústavného súdu SR.
Predseda štátnej volebnej komisie predpokladá, že účasť v eurovoľbách by mohla byť vyššia ako pred piatimi rokmi. “Ale ak dosiahne 20 percent, budem to aspoň ja osobne pokladať za príjemné prekvapenie,” dodal s tým, že informácie o účasti sú súčasťou volebných výsledkov. Zverejnené budú teda až v nedeľu (26. 5.) na tlačovej konferencii o 23.00 h.