Z tohto dôvodu je potrebná celoštátna kampaň, aby sa o tejto problematike vytvorilo dostatočné povedomie, uviedol Peter Kostelka, predseda Združenia seniorov Rakúska (PVÖ), čo je organizácia blízka strane SPÖ. Dodal, že potrebná je aj zmena spôsobu myslenia spoločnosti.
Ako príklady znevýhodňovania seniorov menovali Leichtfried a Kostelka okrem iného skutočnosť, že starší ľudia sa často nachádzajú v situácii, že banky im nechcú poskytnúť pôžičku, nesmú ani prečerpať limit na svojom účte a musia platiť príplatky za poistenie. Zobrazovanie starších osôb v médiách a reklame je podľa nich mnohokrát tiež diskriminačné.
Nerovnaké zaobchádzanie sa objavuje aj v oblasti zdravotníctva. Kostelka kritizoval fakt, že preventívne vyšetrenia rakoviny prsníka sa ženám starším ako 70 rokov neposkytujú, ako i to, že darovanie krvi nie je od istého veku vôbec možné.
Ako doplnila ORF, SPÖ chce navyše rozšíriť aj platný zákon o rovnakom zaobchádzaní a zvýšiť počet personálu prokuratúry zaoberajúceho sa touto problematikou.