Šéf Pentagonu totiž priznal, že pre takéto obvinenia nemožno nájsť dôkazy. Následne aj sám Trump pripustil, že si to všetko len “myslí”.
Rovnako už neplatí ani tvrdenie o Solejmáního “bezprostrednej” nebezpečnosti, pretože sa prevalilo, že jeho zabitie bolo plánované už najmenej sedem mesiacov vopred.
“A tak Trump teraz zaujal pozíciu ‘to všetko je v skutočnosti úplne jedno’, pretože Solejmání si vraj zaslúžil zomrieť kvôli svojej hroznej minulosti,” uvádza Spencerová.
Americký minister zahraničia Mike Pompeo síce podľa novinárky “odhodil” všetky Solejmáního “bezprostredné hrozby” a “ambasády”, ale v skutočnosti ešte priostril, keď celú akciu označil za súčasť širšej stratégie, ktorá sa vzťahuje na Čínu a Rusko. “Akože USA začnú zabíjať aj vysoko postavených Číňanov a Rusov? Alebo vrcholní predstavitelia USA len tak hovoria bez zmyslu?,” pýta sa novinárka.
V závere komentára informuje aj o tom, že americkí vojaci na dvoch základniach v Iraku, na ktoré neskôr v “odvete za Solejmáního” dopadli iránske rakety, boli o útoku varovaní vopred, dokonca osem hodín vopred.
Tatian Stará