Sergej Kozlík: V mainstreamových médiách dominuje americká propaganda. Národ nie je hlúpy, väčšina ľudí dokáže rozlíšiť zrno od pliev

Slovensko 28. novembra 2016 (HSP/Foto: HSP)

 

Sergej Kozlík, bývalý člen strany HZDS a súčasný líder Národnej Koalície, z pozície exeuroposlanca ozrejmil pohľad poslancov Európskeho parlamentu na Slovensko ako členskú krajinu. Vysvetlil tiež ciele Národnej koalície, ako aj to, či by koalícia mala záujem, aby do nej vstúpil Vladimír Mečiar.

Odpovedal aj na otázky týkajúce sa „ruskej propagandy“ a možných obáv, že ho na čele strany môže nahradiť mladší člen koalície Martin Jakubec.

Na snímke Sergej Kozlík
Na snímke Sergej Kozlík

 

Ste bývalým členom strany HZDS. Čo viedlo k jej úplnému rozpadu? Vnímate sa ako nástupnícka organizácia HZDS?

Po voľbách 1998 HZDS postupne ustrnulo. Odchádzali alebo boli odídené osobnosti ako Gašparovič, Veteška, Mikuš a mnohí ďalší, ktorí zakladali nové politické subjekty a tieto znižovali potenciál HZDS. K nim patrí aj strana Smer, ktorú zakladali odídenci z HZDS. Najčastejším dôvodom odchodov bola neohrozená dominancia Vladimíra Mečiara. Jeho politická akceptácia však postupom rokov výrazne klesala a súbežne s tým padali aj preferencie HZDS. To viedlo vo voľbách 2010 k vypadnutiu HZDS zo slovenského  parlamentu a vo voľbách 2012 HZDS získalo len 0,9 % voličských hlasov, čo bolo menej ako dosiahla strana Mojsejevovej.

Na sneme HZDS v septembri 2013 Mečiar uvoľnil kreslo predsedu strany. Nepripravil však za seba žiadnu náhradu, strana bola bez majetku, s dlhom a rozsypanou členskou základňou. Mimoriadny snem HZDS preto v januári 2014 rozhodol  o ukončení existencie HZDS a rozbehla sa podpisová akcia pre vznik Strany Demokratického Slovenska (SDS). Tá bola ustanovená v marci 2014. SDS sa v auguste 2015 transformovala na Národnú Koalíciu. Národná Koalícia teda nie je nástupnícka strana HZDS. Aj keď značná časť členov prišla z radov bývalého HZDS, naša strana má aj mnoho členov, ktorí predtým neboli politicky organizovaní. To sa týka aj vedenia strany, keď dvaja z piatich predstaviteľov nikdy neboli v HZDS.


Ako sa dívate na to, že Vladimír Mečiar sa znova aktivoval a začal sa viac ukazovať na verejnosti? Mali by ste záujem o jeho vstup do vašej strany?

Vladimír Mečiar je najvýraznejšou osobnosťou slovenskej politiky po roku 1989. Zohral dejinnú úlohu pri vzniku samostatnej Slovenskej republiky. Nebol čierno-bielym politikom, jeho kroky však treba hodnotiť aj s prihliadnutím na zložitosť doby, v ktorej ako trojnásobný premiér pôsobil. Dnes žije svoj vlastný život, mimo kontaktu s Národnou Koalíciou. Jeho sporadické verejné vystúpenia sú výsostne jeho súkromnou vecou. A ako by sme reagovali, keby požiadal o členstvo v našej strane? Prisám vačku neviem.

 

Samotný názov Národná koalícia naznačuje, že strana je národne orientovaná. Ste teda alternatívou k Slovenskej národnej strane?

Národnú Koalíciu v súčasnosti reprezentuje 1700 členov, takmer 350 poslancov miestnych zastupiteľstiev a 20 starostov a primátorov. Aj keď nie je parlamentnou stranou, v súčasnosti sa radí k najväčším politickým subjektom na Slovensku. Národná Koalícia chce byť alternatívou všetkým stredovým stranám s národnou orientáciou. To znamená, že nielen SNS, ale aj Smeru, chceli by sme osloviť aj slovenskú časť voličov Mosta-Híd a voličov Obyčajných ľudí. Avšak predovšetkým chceme osloviť tých voličov, ktorí vôbec neprišli k urnám v parlamentných voľbách 2016.

 

V čom sa odlišujete od súčasnej Slovenskej národnej strany na čele s jej predsedom Andrejom Dankom?

Opakujem. Chceme sa odlíšiť nielen od SNS, ale od všetkých politických strán, ktoré som uviedol vyššie. Ak hovoríme o obnovení dôvery v štát, musíme hovoriť o zastavení skrytého rozkrádania verejných zdrojov cez medzery vo verejnom obstarávaní. Podstatne sa musia posilniť mechanizmy štátnej expertízy ako základu pre generovanie korektných ponukových cien. Najvyšší kontrolný úrad musí posilniť vo svojej činnosti vecnú kontrolu výsledkov verejného obstarávania. V reforme školstva je konečne treba povedať, že keď klesá počet žiakov, musí klesnúť aj počet učiteľov a počet škôl na všetkých stupňoch.

Oveľa dôraznejšie je potrebné pristúpiť aj k reforme roztriešteného zdravotníctva, neudržateľného dôchodkového systému a neefektívneho systému sociálneho zabezpečenia. Treba tiež vykonať kroky na obnovu potravinovej suverenity Slovenska. Na to súčasné vládne strany, ani opozícia nedávajú dostatočnú odpoveď. Nechceme z politiky robiť teáter, chceme využívať vecnú a podloženú argumentáciu. Za najlepšiu národnú politiku pokladáme dobre organizovaný, funkčný a občanmi rešpektovaný štát – Slovenskú republiku.

 

Vy sám ste boli poslancom Európskej únie. Ako v tom čase nazerali poslanci europarlamentu na Slovensko ako člena EÚ?

Treba si bez zbytočného prikrášľovania povedať, že Západ na východné krajiny naďalej nazerá s dešpektom. Aj v Európskom parlamente, i  keď tam v menšej miere. Tento jav sa nedá prekonať za desať, či dvadsať rokov, je to generačná záležitosť. Občania západnej Európy majú oveľa viac zakorenené predsudky voči východnej Európe než obyvateľstvo východnej Európy voči Západu. Tento postoj Západu prehlbuje migrácia najmä mladých ľudí z východných krajín do tých západných. Či už za prácou, vyššími zárobkami alebo štedrejším sociálnym systémom. Ak toto prekonáme a ekonomická migrácia sa zastaví, či nebodaj sa naši ľudia začnú vracať na Slovensko, bude to významný signál obratu.


Aký je postoj Národnej koalície k členstvu Slovenska v NATO a možnosti, že na Slovensku by mohli vzniknúť jej základne, na ktorých sa budú nachádzať americký vojaci?

Za ideálnu by sme pokladali globálnu dohodu svetových veľmocí o zastavení zbrojenia a rešpektovaných pravidlách mierového spolunažívania. To je však momentálne utópia. Nie je reálne ani to, že by veľmoci garantovali neutralitu Slovenska, ako to urobili v prípade Rakúska v roku 1956. Sme realisti. Slovensko je momentálne členom NATO a NATO nie je holubník.

Ako členská krajina NATO by sme však oveľa rozhodnejšie mali presadzovať svoje národnoštátne záujmy, prípadne aj v spojení s krajinami V4.  Nepáči sa nám predstava rozmiestňovania amerických raketových zbraní, ani základní v Európe, tobôž na Slovensku, pretože to spraví z Európy terč útoku v prípade hypotetického konfliktu medzi USA a Ruskom. Konvenčnú obranu by si Európa mala zabezpečiť v rámci vlastných vojenských síl, a to na báze dvojstranných alebo viacstranných medzištátnych dohôd.

 

Ako bývalý europoslanec, čo si myslíte o tom, že v prípade migrantov Európska únia nedodržiava svoje vlastné stanovy a dohody a kritizuje tie štáty, ktoré bránia nelegálnemu príchodu migrantov?

Už v roku 2012 sme v Európskom parlamente viacerí upozorňovali na neudržateľnosť  vývoja imigrácie do Európskej únie, keď na talianskom ostrove Lampedusa a gréckom ostrove Lesbos  sa tiesnili desaťtisíce utečencov a ďalší pribúdali. Poslanci najmä veľkých západných štátov to prijímali úplne bez záujmu. Žiaľ, nereagovali ani vlády krajín EÚ. Na výbuch časovanej imigračnej bomby, ktorú v roku 2015 odpálila Merkelová, bola tak Európa úplne nepripravená. Kým Európa neuvedie do života reálne opatrenia na svojich ochranu vonkajších hraníc a na riešenie migrácie v krajinách kde vzniká, pokladám za úplne prirodzené a opodstatnené kroky na dočasnú ochranu hraníc jednotlivých členských štátov EÚ. Vrátane plotov a sprísnených opatrení na hraničných prechodoch. Dúfam, že to nepotrvá dlho.

 

Aký je váš názor na „ruskú propagandu“? Existuje? Je jej cieľom destabilizácia, ako to tvrdia mainstreamové médiá alebo informuje aj „o druhej strane mince“, o ktorej práve tieto mienkotvorné médiá mlčia?

Mediálny priestor je plný propagandy. Ruskej, americkej, nemeckej, českej, atď., a dokonca aj takej úplne maličkej – slovenskej.  Do objavenia sa sociálnych sietí dominovala tá propaganda, ktorá mala najviac peňazí na mediálnu reklamu a financovanie mimovládnych organizácií – americká. Domnievam sa, že v mainstreamových médiách dominuje doposiaľ. Iná káva sú sociálne siete.  V súčasnom období  sa cez sociálne siete na občanov vyrútilo toľko propagandy, že je zbytočné polemizovať o tom, ktorá prevláda. Valí sa to na ľudí zo všetkých strán. Dôležité je, aby občan v tomto guláši využil možnosť vidieť veci z viacerých uhlov pohľadu a zachoval si pritom zdravý sedliacky rozum. Národ nie je hlúpy, väčšina ľudí dokáže rozlíšiť zrno od pliev.

 

Spevák a moderátor Martin Jakubec oznámil, že chce kandidovať na post predsedu Bratislavského samosprávneho kraja ako člen Národnej Koalície.  Jakubec oznámil aj to, že sa chce stať podpredsedom Národnej koalície a o rok zamýšľa kandidovať na predsedu strany. Neobávate sa o svoj post v strane?

Martina Jakubca poznám už dlhšie obdobie, aj keď skôr ako muzikanta a moderátora. O jeho zámere vstúpiť do politiky sme v ostatnom čase spolu hovorili viackrát. Jakubec má vyštudovanú masmediálnu komunikáciu, má za sebou množstvo stretnutí s občanmi v rámci kultúrnych podujatí, a má tiež i nemalú podporu najmä v skupine starších občanov. Má silnú energiu aj ambíciu a hlavne, chce na sebe pracovať. V najbližších dňoch chceme Jakubca ako novú tvár kooptovať do pozície krajského koordinátora pre Bratislavský kraj a podpredsedu strany pre médiá a stratégiu. Skladá si odborný tím pre vytvorenie programu pre samosprávne voľby 2017, ktorý bude priebežne prezentovať. Ja osobne neplánujem na sneme Národnej Koalície v budúcom roku kandidovať na predsedu, takže priestor je otvorený. Ak bude záujem, naďalej zostanem členom vedenia.  Verím, že po sneme Národnú Koalíciu už povedie nová, mladšia tvár.

 

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

icon NAJČÍTANEJŠIE

iconNAJNOVŠIE

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

icon FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Vybrali sme

Denisa Saková nedala hlas ani jednému z kandidátov na policajného prezidenta: „Zavládne tu úplný chaos“

0 icon

Bratislava 26. januára 2021 (HSP/Foto:SITA-Alexandra Čunderlíková)   Podpredsedníčka Výboru Národnej rady SR pre obranu a bezpečnosť a exministerka vnútra Denisa Saková sa mala možnosť v pondelok zúčastniť vypočúvania kandidátov na policajného prezidenta. Ani jednému kandidátovi svoj hlas nedala. Dôvodom je koncepcia reformy polície Ako sa Saková vyjadrila na sociálnej sieti, obaja kandidáti na…

Leyenová vyzvala na dohodu o ochrane biodiverzity a reguláciu gigantov

0 icon

Davos 26. januára 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Stephanie Lecocq)   Predsedníčka Európskej komisie (EK) Ursula von der Leyenová vyzvala v utorok Svetové ekonomické fórum na globálnu dohodu o ochrane biodiverzity v rovnakom rozsahu a s rovnakými ambíciami, ako je parížska klimatická dohoda, uviedla agentúra AFP Von der Leyenová na online Svetovom ekonomickom fóre…

Kvitne v BBC rasová diskriminácia? Britská verejnoprávna spoločnosť minula viac ako milión libier na právne bitky so svojimi zamestnancami

0 icon

Bratislava 26. januára 2021 (HSP/Foto:TASR/AP-Frank Augstein)   BBC sa dostala pod paľbu po tom, čo priznala, že za posledné tri a pol roka minula viac ako 1 milión libier v právnych bitkách. Spoločnosť totiž žalovali vlastní zamestnanci. Dôvodom malo byť odmeňovanie a rasová diskriminácia, informuje portál RT Verejnoprávna mediálna spoločnosť…

Svet čelí existenčným hrozbám a nestabilite, vyhlásil Guterres

0 icon

New York 26. januára 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP/Keystone-Salvatore Di Nolfi)   Generálny tajomník Organizácie Spojených národov (OSN) António Guterres varoval globálnych lídrov, že svet pre pandémiu koronavírusu čelí nielen mimoriadnej situácii a najhoršej hospodárskej kríze za takmer storočie, ale tiež „existenčným hrozbám“ pre podnebie a biodiverzitu Na virtuálnom Svetovom ekonomickom fóre vyhlásil,…

Vakcínu Sputnik V by mohlo zaregistrovať ďalších 25 krajín

0 icon

Moskva 26. januára 2021 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Alexander Zemlianichenko Jr)   Riaditeľ Ruského fondu priamych investícií Kirill Dmitrijev očakáva, že ruská vakcína proti koronavírusu Sputnik V bude čoskoro zaregistrovaná vo viac ako dvoch desiatkach krajín "Naša vakcína Sputnik V je v súčasnosti zaregistrovaná v 14 krajinách, v priebehu nasledujúcich dvoch týždňov očakávame, že…

Kolíková nepredpokladá disciplinárnu právomoc NSS SR voči advokátom

0 icon

Bratislava 26. januára 2021 (TASR/HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel)   Ministerka spravodlivosti SR Mária Kolíková (Za ľudí) nepredpokladá disciplinárnu právomoc Najvyššieho správneho súdu (NSS) SR voči advokátom. Uviedla to počas utorkového zasadnutia Súdnej rady SR „Túto otázku si ešte chceme vyjasniť s Benátskou komisiou, keďže chceme mať jasno aj vzhľadom na obavy, ktoré…

Ostrá roztržka na Ficovej tlačovke: Markizácka redaktorka Kajtárová nechcela uznať prepojenie sudcu Klimenta na OĽaNO… Fico: „Vy ste asi slepá! A trápna!“ Vysmiali ju aj kolegovia

0 icon

Bratislava 26. januára 2021 (HSP/Foto:SITA-Alexandra Čunderlíková)   Na tlačových konferenciách politikov sa občas objavia niekedy úsmevné, inokedy viac útočné konflikty medzi novinármi a politikmi. Najnovšie sa do seba pustili predseda strany SMER-SD Robert Fico a redaktorka televízie Markíza, Gabriela Kajtárová, ktorí sa nezhodli na tom, či sudca Kliment poslal do…

Za posledný týždeň 13 nemocníc siete Svet zdravia posilnilo kapacitu pre COVID pacientov o 18 lôžok

0 icon

Bratislava 26. januára 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)   Za posledný týždeň trinásť nemocníc siete Svet zdravia posilnilo kapacitu pre COVID pacientov o ďalších 18 nových lôžok. Aktuálne disponujú 876 lôžkami. Zvýšenou kapacitou sieť reagovala na zhoršujúci sa epidemiologický vývoj v okolí Topoľčian, kde nemocnica má od piatka 22. januára reprofilizovaných 81…

Belousovová komentuje skupinu politikov blízkych Lipšicovi vo významných funkciách: „Vyzerá to tak, že skutočným víťazom volieb nie je Matovič, ale Lipšic“

0 icon

Bratislava 26. januára 2021 (HSP/Foto: TASR - Jaroslav Novák, TASR-Štefan Puškáš)   Bývalá poslankyňa Anna Belousovoá tvrdí, že bývalý minister Daniel Lipišc, napriek tomu, že nekandidoval vo voľbách v roku 2020, tak bývalí spolupracovníci a členovia jeho strany NOVA sa za súčasnej vlády dostávajú do významných funkcií, nehovoriac o tom,…

V Brazílii zrejme o sociálnom odstupe nepočuli: Pláže v Riu de Janeiro sú preplnené. S ľuďmi sa kúpal aj prezident

0 icon

Brazília 26. januára 2021 (HSP/Sputnik/Foto:Sputnik/AP-Bruna Prado)   V Brazílii je teraz hlavná sezóna, ale počas pandémie aj na plážach funguje rúškový režim. Rúško si ľudia môžu dať dole iba pri konzumácii jedla alebo pri kúpaní. Avšak, väčšina ľudí, ako miestnych obyvateľov, tak turistov, tieto pravidlá ignoruje Začiatkom januára sa dokonca…

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Jozef Slávik

Kruh zla ...

0icon

Každý politik, ak získa rozhodujúcu vedúcu pozíciu pri zostavovaní svojho vládneho kabinetu prvé, čo spraví je vytvorenie okruhu tých najvernejších, na ktorých sa môže dokonale spoľahnúť. Je to vcelku samozrejmé a nič by sa nedalo takémuto počinu vyčítať, ak by to smerovalo k tomu, aby spoločnosť a ľudia krajiny, na…

Štefan Harabin

Treba asi prijať zákon, že špeciálnym prokurátorom na doživotie môže byť iba Lipšic. Krajniak Lipšicovi pomáha trestnou činnosťou.

0icon

O čo ide .... Vlani Matovičova klika účelovo zmenila zákon, že funkciu špeciálneho a generálneho prokurátora môže zastávať aj neprokurátor. Špeciálne pre Lipšica Podmienkou kandidatúry na špeciál prokurátora je aj previerka na stupeň prísne tajné. Zabudli však pritom na to, že o previerku na prísne tajné nemôže žiadať advokát. Lipšic…

Rastislav Slovák

Mnohé Matovičove činy, ktoré napáchal sú mafiánskymi kriminálnymi praktikami toho najhrubšieho zrna. VÝZVA Pavlíne Matovičovej, aby ako manželka predsedu vlády SR bezodkladne a hodnoverne preukázala pôvod svojho obrovského majetku!

0icon

Na poste predesedu vlády SR momentálne sedí nebezpečný kriminalnik, mafián a podvodník Matovič, ktorý sa neštíti používať najhoršie mafiánske a kriminálne praktiky! Sú na to nezvratné dôkazy! DÔKAZ ČÍSLO 1.: Keď niekto zneužíva zamestnanca ako bieleho koňa tak ako Matovič zneužíval svojho bývalého zamestnanca Vandáka, je alebo nie je to…

Marek Brna

Pellegrini, nástup!

0icon

Toť nedávno som stratil všetky ilúzie o tejto vláde. Áno, treba dať vždy každému šancu... Ale... Čo je veľa, to je veľa. Nech teda nastúpi ten Pellegrini s tým jeho padni komu padni. Nech sa spojí pre mňa za mňa aj so stranou Za ľudí. Táto spoločnosť nutne potrebuje nové…

Jana Tutková

Vakcíny proti COVID-19 ako vrchol korupcie – štát a výrobcovia v jednej posteli

0icon

Treba dôverovať, že „nekorumpovateľní“ úradníci schvália len nezávadnú vakcínu a len bezpečný liek? Konflikt záujmov bol evidentný pri schvaľovaní neefektívneho predraženého lieku Remdisivir, pre ktorý zomreli desiatky tisíc na chybne liečený Covid. Viacerí, ktorí ho narýchlo v marci 2020 schvaľovali v americkom Národnom inštitúte zdravia (NIH), dostávali peniaze od je

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

TopDesať

Nostradamus a jeho ozajstný prorocký text

0 icon

Meno Nostradamus ste už pravdepodobne niekedy počuli. Stretli ste sa už niekedy aj s jeho rozsiahlym veršovaným dielom s názvom Astrologické centúrie? Toto dielo pochádza z roku 1555, ktorého autorom je Michel de Nostredame, a vzťahuje sa dokonca aj na súčasnosť. Práve preto ho niektorí považujú za ozajstný prorocký text. Napriek tomu, že v roku 1566 francúzsky…

TOP10: Čo sa stane, ak prestaneš úplne jesť cukor? 2. časť

0 icon

"Face Sugar", fúzy nad hornou perou, a dokonca aj neplodnosť  - to sú len niektoré účinky, ktoré sú spojené s konzumáciou zákernej bielej kryštalickej látky, ktorá sa volá cukor. Keď ho dáme preč z našich tanierov a pohárov, nemusí sa z nás stať superhrdina, ale určite to môže zlepšiť náš život a zdravie. A tak sme…

Historické zábery, z ktorých budeš mať zmiešané pocity

0 icon

Vďaka umeniu fotografie môžeme vidieť a pamätať si minulosť. Presne vieme, ako vyzerali predkovia z britských kráľovských rodín či ktoré plavky boli považované za neslušné pred storočím. Tu sú historické zábery, ktoré v tebe vyvolajú obdiv aj smútok zároveň. Možno ti povedia príbehy, ktoré si nikdy predtým nepočul... Ruský cár…

TOP10 tipov, ako zostať produktívny aj počas práce z domu – 1. časť

0 icon

Donútila ťa pandémia COVID-19 pracovať z domu? V tomto článku nájdeš niekoľko užitočných tipov, ako zostať šťastný, zdravý a zároveň produktívny aj pri práci z domu. Keby ti minulý rok v januári niekto povedal, že budeš môcť celé mesiace pracovať z domu, vyhýbať sa preplnenej MHD a celej kancelárskej politike, asi by si si myslel, že niekto…

TOP10: Bežné veci, ako si ich ešte nevidel!

0 icon

Aj známe veci, s ktorými sa stretávame každý deň, sa môžu prejaviť a odhaliť neobvyklú stránku. Potom sa z bežných predmetov stane niečo úplne iné - na pohľad sú dvakrát tak zaujímavé. Nie každý sa môže pochváliť toho, že videl jeden milión dolárov v hotovosti alebo má bankovky všetkých mien z celého sveta na…

Vo svete IT

Tieto látky, s ktorými sa každý deň stretávame, zhoršujú reprodukčnú schopnosť ľudí

0 icon

Veda nám mnohokrát prináša odpovede na nezodpovedané otázky, pričom je nám schopnou výrazne zvýšiť kvalitu života. Vďaka nej sa v minulosti vytratili mnohé civilizačné choroby, vyvinuli sme rôzne materiály, zefektívnili sme mnohé procesy, a podobne. Nie však všetky odpovede, ktoré nám nastoluje, sú kladnými, hoci sú nemierne cennými, aby sme…

Zatiaľ čo Apple obmedzuje výrobu iPhone 12 Mini, tak Sony plánuje uvedenie kompaktného smartfónu

0 icon

V priebehu uplynulých rokov sa z trhu doslova vytratili kompaktné smartfóny, ktoré by výkonom postačovali dnešným potrebám. Čiastočne absenciu týchto zariadení zmenila spoločnosť Apple, so smartfónom iPhone SE 2020, a neskôr so zariadením iPhone 12 Mini, ktoré bolo predstavené v druhej polovici minulého roka. Eštev priebehu minulého týždňa vyplávalo na…

Vyskakujú vám v smartfóne reklamy? Analytici objavili 164 aplikácií, ktoré označili ako adware. Nemáte jednu z nich aj vy?

0 icon

Len niekoľko dní dozadu sme sa venovali téme malwaru v smartfónoch, ako ho môžete identifikovať a následne odstrániť. Neubehol poriadne ani týždeň, a už sa tu objavil obsiahly zoznam škodlivých aplikácií označených ako adware. Nejde pritom o neznáme aplikácie, ktoré nemajú dosah, ale o zoznam 164 aplikácií s viac ako…

Môže byť Star-Trek jedného dňa realitou? Takto funguje Alcubierrov pohon

0 icon

Známy seriál Star-Trek nám ukazuje budúcnosť, v ktorej cestovanie k iným hviezdam nepredstavuje žiaden problém. Vesmírne lode cestujú naprieč vesmírom pomocou takzvaného pohonu Warp, vďaka ktorému sa môžu hýbať až 9-tisíc násobkom rýchlosti svetla, hovorí YouTube kanál Arvin Ash.  Nič však nemôže cestovať rýchlejšie ako svetlo, to tvrdí aj Einsteinova…

Xiaomi Mijia G1 – najlacnejší robotický vysávač s mopovaním od Xiaomi aktuálne za neodolateľne nízku cenu

0 icon

Spoločnosť Xiaomi už roky patrí medzi popredných výrobcov v segmente tyčových a robotických vysávačov. Xiaomi neustále vylepšuje svoje portfólio týchto produktov, pričom najnovšie prichádza na trh s doposiaľ najlacnejším modelom, ktorý však aj napriek svojej nízkej cene ponúka nekompromisné technológie. Zoznámte sa s novým robotickým vysávačom a mopom v jednom Xiaomi Mijia G1.  Xiaomi Mijia…

Armádny Magazín

Grécko : Turecké šable vyrovnáme

0 icon

Francúzsko, 26. január 2021 (AM) - Francúzsko vyzbrojuje Grécko najmodernejšími technológiami. Tento rok 25. januára, Grécko oficiálne podpísalo tri zmluvy týkajúce sa akvizície 18 lietadiel, Rafale F3R od Francúzska. Ide tak o splnenie nezávislého prísľubu od Grékov nakúpiť potrebný materiál k odstrašeniu Turecka.   Francúzi sa ku Grécku postavili ako p

Alojz Hlina: Došlo k prezradeniu vojenského tajomstva

0 icon

Nemecko, 26. január 2021 (AM)  - "Došlo k prezradeniu vojenského tajomstva. Viete, ako sa dá poraziť najsilnejšia vojenská aliancia NATO? Tak, že ženijnú podporu vojsk zveríte slovenskej členskej armáde. - Vojaci, hasiči stavali desať dní/!/ most na Východe Slovenska, "otvoriť" ho prišli dvaja ministri za OĽaNO osobne. Kamier ta

„Náš život, mamička, je horší ako psí“ V Nemecku zahynul každý druhý sovietsky ostarbeiter

0 icon

Nemecko, 26. január 2021 (AM) - Písomne sa o ich situácii zmienil železničiar Adam Schmidt z Essenu: „...v polovici roku 1941 prišli prví robotníci z Poľska, Haliče a západnej Ukrajiny. Dopravení boli do Essenu v nákladných vagónoch, predurčených na prepravu zemiak

Expert na zbrane Markvart:: České výcvikové lietadlo L-39 NG je zatiaľ nenahraditeľné

0 icon

Česko, 26. január 2021 (AM, Sputnik) - Český letecký priemysel silne zatackal v 90. rokoch. V pamätiach bývalých politikov čítame, že za všetkým bola aj dobové politické rozhodnutia. Dnes vám s potešením prinášame rozhovor s Petrom Markvartom, ktorý sa pohybuje na poli obchodu s vojenskou tech

Prečo Rusko nezaujíma americký projekt Gateway?

0 icon

Rusko, 26. január 2021 (AM) - Vytvorenie obežnej stanice Mesiaca Gateway Rusko nezaujíma z dôvodu, že potenciálni partneri nebudú pri ňom s Američanmi rovnoprávni! Presne to povedal generálny riaditeľ „Roskosmosu“ Dmitrij Rogozin, čo v pondelok 25. januára uverejnila RIA Novosti.   Rogozin uviedol, že ruská strana neraz vyjadrovala pripra

Svetlo sveta

Arcibiskup Fulton J. Sheen – Hnev

0 icon

“Pane odpusť im, lebo nevedia čo činia.” (Lk 23,34) Prvé slovo, ktoré Ježiš povedal na kríži malo za cieľ odčiniť hriechy prameniace z hnevu. Hnev a rozum vedia konať vo veľkom súzvuku. Rozum dáva argumenty a odôvodnenie pre hnev. Rozum vie pomenovať krivdu, ktorá sa udiala a vie odvážiť váhu…

Čo znamená byť “chudobný duchom” ak je to zárukou svätosti?

0 icon

Definovať chudobu je relatívne jednoduché, pretože je to merateľná veličina vyjadriteľná veľkosťou majetku a peňazí. Spoločnosť stanovuje určitý minimálny príjem, ktorého dosiahnutie je potrebné na to, aby sa dalo hovoriť o ľudskej dôstojnosti. Ak ho človek nedosahuje, poskytuje ho štát, aby nedostatok príjmu neviedol k vylúčeniu človeka mimo aktívnu spoločnosť.…

Rusi sa na sviatok Zjavenia Pána ponárajú do mrznúcej vody

0 icon

Na sviatok Zjavenia Pána sa davy ruských pravoslávnych veriacich zúčastňujú každý rok na tradičnom ponáraní sa do mrznúcej vody. Deje sa tak napriek tomu, že v niektorých častiach krajiny dosahujú teploty -40 stupňov celzia. Podľa ruskej polície sa v sobotu počas sviatku Zjavenia Pána ponorilo do mrznúcej vody približne 2,…

MÚDROSŤ

0 icon

Naši starí otcovia hovorili: Kto dobre rechnuje, dobre gazduje. A neplatí to len na peniaze, ale predovšetkým na čas. Koľko času vieme premárniť pred televíznou obrazovkou? Čítaním rôznych klebiet v novinách alebo na sociálnych sieťach? A potom cítime, že nás to nejako neuspokojuje a nenapĺňa. Podobnú skúsenosť mal i vojak…

Prečo sa sviatosti Krstu a Prvého svätého prijímania udeľujú väčšinou v apríli a v máji?

0 icon

V rannom kresťanstve sa udeľovali sviatosti Krstu, Prvého svätého prijímania a Birmovania spolu v jeden deň a to za prítomnosti biskupa. Dôvodom bolo, že kresťanmi sa väčšinou stávali dospelí ľudia, ktorí konvertovali buď z judaizmu alebo z rôznych pohanských náboženstiev a k tomuto poznaniu konverzie prišli v pokročilejšom veku. Cirkev sa ich preto snažila v Cirkvi prijať plnými sviatosťami a do…

icon FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali