NAŽIVO

Rakúsko vyzýva, aby sa “brali vážne” obavy Belgicka v otázke použitia zmrazených ruských aktív.

Vyhlásil to kancelár Christian Stocker po príchode na samit EÚ.

Pripomíname, že pod hrozbou odvetných sankcií je aj rakúska banka Raiffeisen, ktorá pôsobí v Ruskej federácii.

13:22

Pápež Lev XIV. vymenoval nového arcibiskupa New Yorku. Stal sa ním 58-ročný biskup Ronald Hicks, známy svojimi postojmi podporujúcimi migrantov.

13:19

Sammit EÚ v Bruseli, na ktorom sa rieši otázka financovania Ukrajiny, sprevádzajú rozsiahle protesty poľnohospodárov.

Európska štvrť je zablokovaná traktormi.

Poľnohospodári protestujú proti obchodnej dohode Mercosur s Brazíliou, Argentínou a ďalšími juhoamerickými krajinami, pretože sa obávajú lacného dovozu, sú proti zníženiu rozpočtu na poľnohospodárstvo, požadujú zníženie byrokracie a rovnaké obchodné podmienky.

12:52

Turecké ministerstvo obrany upozornilo Rusko a Ukrajinu, aby venovali väčšiu pozornosť bezpečnosti v Čiernom mori po tom, ako jeho vzdušné sily zostrelili bezpilotné lietadlo, ktoré sa priblížilo k vzdušnému priestoru Turecka

12:46

Český prezident Petr Pavel prijme na Pražskom hrade poslanca Filipa Turka, ktorý je stále kandidátom strany Motoristi sebe na ministra životného prostredia. Termín schôdzky oznámila Kancelária prezidenta republiky. Rezort dočasne vedie predseda Motoristov Petr Macinka, podľa ktorého strana náhradu za Turka nehľadá. Pavel však opakovane zdôraznil, že Turek by členom vlády byť nemal, no chce mu dať priestor na vysvetlenie svojich káuz.

12:45

Rokovanie lídrov Európskej únie v Bruseli sa začalo s viac ako 1,5-hodinovým oneskorením. 

12:43

Súd vo Francúzsku odsúdil bývalého anestéziológa Frédérica Péchiera na doživotie za otravu 30 pacientov, z ktorých 12 zomrelo.

11:54

Národná banka Slovenska vyhlasuje verejné obstarávanie na dodávateľa nového Agendového systému dohľadu a regulácie. Priniesť má modernizáciu a efektívnejšie fungovanie procesov dohľadu a regulácie finančného trhu. Predpokladaná hodnota zákazky je 6,6 milióna eur bez dane z pridanej hodnoty, skutočnú sumu však vygeneruje až samotná súťaž.

11:20

Európska centrálna banka s veľkou pravdepodobnosťou ponechá na svojom zasadnutí úrokové sadzby na nezmenenej úrovni. 

11:19

V Bruseli sa koná protest európskych poľnohospodárov a potravinárov, do ktorého sa zapájajú zástupcovia agrosektora z viacerých členských štátov EÚ. Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Richard Takáč (Smer-SD) vyjadril podporu pokojnej a legitímnej iniciatíve farmárov a zdôraznil, že ich požiadavky sú kľúčové pre udržanie výroby potravín v Európskej únii.

11:18

Predseda českej vlády Andrej Babiš z Bruselu odkázal Maďarom, že spolu s maďarským premiérom Viktorom Orbánom budú bojovať za záujmy Európy a svojich krajín. Na videozáznam Babiša sediaceho vedľa Orbána na stredajšej schôdzke politickej skupiny Patrioti pre Európu, ktorý bol zverejnený na Instagrame.

11:16

Úrady vo Fínsku kvôli nedoplatkom na dani z nehnuteľnosti vo výške niekoľkých tisíc eur zaistili luxusnú vilu ruského miliardára Borisa Rotenberga, ktorá sa nachádza vo fínskom meste Hanko.

11:16

Ukrajina bude čeliť veľkým problémom, ak summit Európskej rady v Bruseli nedospeje k dohode o financovaní Ukrajiny pomocou zmrazených ruských aktív. Podľa agentúry AFP vyhlásil prezident Volodymyr Zelenskyj, ktorý medzičasom pricestoval do Bruselu. Rozhodnutie v tejto otázke podľa neho závisí od politickej vôle.

11:15

Súd v Ruskom okupovanej ukrajinskej Doneckej oblasti odsúdil britského občana Haydena Daviesa na 13 rokov v trestaneckej kolónii. Ruská prokuratúra oznámila, že Davies bojoval ako žoldnier za Ukrajinu.

11:14

Čínske inteligentné automobily predstavujú rastúce bezpečnostné riziko pre Poľsko a Európu. Vyplýva to z najnovšej štúdie poľského štátneho Strediska východných štúdií. Podľa expertov môžu byť tieto vozidlá využité na špionáž, sabotáž či dokonca teroristické útoky. Hrozbou môže byť aj čínska batéria v aute vyrobenom v Európe.

11:13

Prvý námestník ukrajinského ministra zahraničných vecí Serhij Kyslycia pricestoval do Pekingu, kde bude rokovať s čínskymi predstaviteľmi, ale aj s americkým veľvyslancom v Číne Davidom Perdueom.

11:12

Ukrajinská a americká delegácia budú rokovať v Spojených štátoch o ukončení vojny Ruska na Ukrajine, oznámil ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Na rokovaniach by sa podľa neho mohli zúčastniť aj európski predstavitelia.

10:50

Belgický premiér vylúčil kompromis v niektorých bodoch plánu využitia ruských aktív na pomoc Ukrajine.

„Samozrejme, môžem pristúpiť na kompromisy, ale v prípade niektorých bodov, ktoré ohrozujú finančnú bezpečnosť Európy a Belgicka, je to nemožné. Aby bolo úplne jasné: je to nemožné,“ povedal Bart De Wever pred samitom EÚ.

10:41

Francúzska polícia zadržala druhého z dvojice väzňov, ktorí 27. novembra utiekli z väznice v Dijone tak, že prerezali mreže a spustili sa na zem pomocou zviazaných plachiet. 

10:29
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Ruské S-300 fungujú výborne. Izraelské lietadlá už mesiac neterorizujú Sýriu

Portál K-politika si všíma pozitívny fakt. Napriek vyhláseniam niektorých izraelských jastrabov o tom, že ruské S-300 nepredstavujú žiadnu hrozbu pre izraelské F-35 a Izrael bude pokračovať v náletoch na pozície iránskych dobrovoľníkov a Hizballáhu v Sýrii, máme za sebou mesiac, v ktorom žiadne z izraelských vojenských lietadiel nepodniklo teroristický útok na území Sýrie. Ruské S-300 ukončilo beztrestné izraelské nálety na sýrske územie

❚❚
.

Na skutočnosť úplného zastavenia izraelských leteckých útokov upozornilo viacero vojenských expertov a blogerov i na Západe. Dňa 8.10.2018 začalo Rusko rozmiestňovať v Sýrii tri divízie modernizovaných 3RS S-300PM. Rusi začali systémy S-300 rozmiestňovať po incidente s ruským IL-20, ktoré bolo zničené počas útoku izraelského letectva dňa 17.9.2018. Izraelská stíhačka sa kryla ruským lietadlom pred raketou, ktorú po nej vystrelila sýrska PVO. Izraelci Rusov o útoku svojich lietadiel neinformovali a Rusi z havárie IL-20 obviňujú Izrael.

Izraelskí politici si v prvej reakcii osobovali právo ničiť všetky systémy S-300, ktoré Rusko dodá Damasku, pritom Izraelci tvrdili, že chcú zachrániť svoje dobré vzťahy s Ruskom. “Jedno musí byť jasné, ak bude hocikto strieľať po našich stíhačkách, my ho zničíme. Pre nás nie je dôležité, či to bude S-300 alebo S-700” uviedol izraelský minister obrany Avigdor Lieberman.

Hlava izraelskej vojenskej rozviedky Amos Yadlin  sa nechal počuť, že izraelské bojové lietadlá môžu “rýchlo a bez väčších ťažkostí” zničiť všetky S-300, ktoré budú odovzdané Sýrii. Podľa Yadlina už má Izrael pripravené plány na to, ako eliminovať hrozbu S-300. Po mesiaci rozmiestňovania S-300 a budovania hĺbkovej protivzdušnej obrany v Sýrii však Izraelci na území Sýrie neútočia, S-300 zastavili izraelské teroristické nálety.   Posledný priamy útok na sýrske ciele (v rozpore s medzinárodným právom) uskutočnili Izraelci 4.9.2018 v oblasti  Wadi el-uyun na západe Sýrie. Izraelci útočili na iránskych vojakov, pri útoku zahynul jeden človek a 8 utrpelo zranenia.

.

Zo Sýrie prichádza aj ďalšia pozitívna správa, ktorú prináša portál Iarex. V provincii Idlib neznámi útočníci zlikvidovali v posledných dňoch Abu Faresa al Turkestaniho z Dzeish al Nuhba. Táto banda je úzko spätá s proamerickou Hayiat Tahrir as Sham, výcvik a financovanie bandy viedli Američania. Abu Faresa al Turkestaniho aj s členmi osobnej stráže rostrieľala skupina neznámych ozbrojencov (pravdepodobne členovia tureckých commandos). Abu Fares al Turkestani a členovia jeho bandy v decembri 2017 zostrelili sýrske lietadlo L-39, pilot sa katapultoval no teroristi ho rozstrieľali vo vzduchu.  Smrti neušla ani trojica teroristov z Faylak as Sham, pickup s teroristami narazil na mínu.

Portál NewInform uviedol, že v posledných hodinách prišlo v Idlibe k ďalšiemu zaujímavému výbuchu, informácie potvrdil aj iránsky portál Farsnews. Vybuchol opevnený bunker teroristov Islamskej strany Turkestanu v Al Kozure, zahynulo 30 členov bandy. Portál takisto potvrdil smrť ďalšieho “teroristického esa” Abdulhamida al Azza. Ten vybuchol na trase medzi Dayer Sharkey a Ein-Karia, z jeho auta a osobných strážcov toho veľa neostalo. Čím viac proamerických teroristov v provincii Idlib umrie, tým skôr sa podarí vyriešiť idlibský problém. Turkom možno za čistenie Idlibu len gratulovať.

Podľa ďalších informácii portálu Iarex sú už Turci pripravení do demilitarizovanej zóny v Idlibe po 27 .10. 2018 voviesť tureckých vojakov. Proamerickí teroristi proti takémuto kroku protestujú, po likvidácii niekoľkých proamerických poľných veliteľov Hayiat Tahrir as Sham (za posledný mesiac približne 10 poľných veliteľov, k tomu členovia ich osobnej stráže a viacero radových teroristov bandy) sú však protesty proti Turkom už veľmi opatrné.

Turci už skrotili nielen Hayiat Tahrir as Sham, ale aj členov Islamskej strany Turkestanu a a Hurras ad Din. Teroristi sa na vlastnej koži presvedčili, že Turci svoju dohodu s Rusmi mienia dodržať a bolestne si uvedomujú, že Američania nie sú v Idlibe schopní chrániť ich pred členmi tureckých špeciálnych síl. Smutný osud čaká najmä členov Islamskej strany Turkestanu, v tejto bande slúžia teroristi naverbovaní CIA v postsovietskych krajinách Strednej Ázie (Turkmenistan, Tadžikistan, Uzbekistan, Kirgizstan). V bande slúžilo aj množstvo moslimských Ujgurov, ktorí útočia v západnej Číne.

Podobne ako v Čečensku, teroristov používala CIA v tlaku na vlády postsovietskych krajín strednej Ázie a v širších intenciách mienili zradikalizované bandy použiť v útokoch voči ruským cieľom v Kazachstane a južnom Rusku. Rusi však v Strednej Ázii prekazili z veľkej časti zámery CIA i teroristov, množstvo teroristov utieklo následne do Sýrie, kde sa v Američanmi kontrolovaných bandách zúčastňovali bojov proti legitímnej sýrskej vláde a Bašárovi Asadovi. V porovnaní s minulosťou už Islamská strana Turkestanu predstavuje len torzo, drvivá časť členov bola v Sýrii zlikvidovaná.

.

Rusi a Turci sú v najbližších týždňoch pripravení obnoviť premávku a spojenie medzi Idlibom – Aleppom- Damaskom. Aby k tomu prišlo, musí byť teroristické nebezpečenstvo neutralizované. Turci veľkú časť teroristov v Idlibe už zapojili do svojích turkomanských oddielov. Získali tak mohutnú zástupnú armádu, ktorú môžu použiť v boji proti Kurdom. Kurdov, ktorých podporujú Američania Turci vnímajú ako vážne ohrozenie svojej územnej celistvosti.

Na snímke ruský prezident Vladimir Putin a turecký prezident Recep Tayyip Erdogan

A na záver ešte jedna správa z portálu Iarex. Podľa kurdských informácii v posledných dňoch kurdsko-americkú patrolu ostreľovali údajne členovia protureckých skupín v blízkosti Mandbidju, ktorý podľa Turkov dočasne kontrolujú Kurdi.  K útoku na kurdsko-americkú patrolu prišlo v blízkosti osady Boghaz, 25 km západne od Manbidja. Pri ostreľovaní ani Kurdi a ani Američania neutrpeli žiadne zranenie. Turci však zbierajú sily k útoku voči Kurdom. Je otázne či v pripade bojového stretu Turkov a Kurdov budú Američania Kurdov podporovať aj naďalej a ohrozovať tak strategické partnerstvo s Tureckom v rámci NATO. Pre Turkov sú politické aktivity Kurdov neprijateľné, podľa viacerých expertov bez americkej podpory a letectva, by Kurdi nedokázali Turkom odolať.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Milan Šupa

Marek Brna

Gustáv Murín

Erik Majercak

René Pavlík

Martin Kovac

.
.
.

Šaling pre HS: Úrad, ktorý ma mal chrániť, mi viac uškodil než pomohol. Z ÚOO sa stal selektívny nástroj a systém chráni páchateľov, nie oznamovateľov. Boj proti korupcii sa často mení na kupčenie s korupciou

MUDr. Rastislav Šaling sa pred desiatimi rokmi stal prvým slovenským – ako rád hovorí mladý pán Šimečka – „whistleblowerom“, keď…

18. 12. 2025 | Rozhovory | 16 min. čítania | 0 komentárov

.

Európski farmári sa mobilizujú. Brusel je opäť dejiskom protestov

Tisíce európskych poľnohospodárov sa dnes presunulo do hlavného mesta Európskej únie, Bruselu. Farmári tam zorganizovali masívny protest. Od EÚ žiadajú…

18. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
18. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Michelko: Legislatívu o neziskovkách chceme upraviť, aby sme vyhoveli výhradám ÚS

Koaličná SNS si naštuduje zdôvodnenie rozhodnutia Ústavného súdu SR o protiústavnosti novely zákona o neziskových organizáciách poskytujúcich všeobecne prospešné služby.…

18. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Žilinka považuje rozhodnutie Ústavného súdu k zákonu o ÚOO za mimoriadne významné

Generálny prokurátor Maroš Žilinka považuje rozhodnutie Ústavného súdu SR týkajúce sa zákona o Úrade na ochranu obetí trestných činov a…

18. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

FT: Ak Rusku EÚ siahne na aktíva, Kremeľ by mohol “zahájiť odvetu”

Rusko môže skonfiškovať západné aktíva v hodnote 127 miliárd dolárov ako odvetu za použitie jeho zmrazených aktív na pomoc Ukrajine,…

18. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
18. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

Ústavný súd: Novelizovaná legislatíva o neziskových organizáciách je vnútorne rozporuplná

Zákon, ktorým sa novelizuje legislatíva o neziskových organizáciách poskytujúcich všeobecne prospešné služby, je vnútorne rozporuplný, a preto nevhodný. Ústavný súd…

18. 12. 2025 | Aktualizované 18. 12. 2025 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov
18. 12. 2025 | Aktualizované 18. 12. 2025 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov

Reparačná pôžička Ukrajine: Kto je za a kto je proti?

Lídri krajín Európskej únie sa dnes stretávajú na kľúčovom samite, na ktorom sa rozhodne o reparačnej pôžičke pre Ukrajinu. Kto…

18. 12. 2025 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov
18. 12. 2025 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov

Biely dom oznámil ďalšie kolo rusko-amerických rokovaní o vojne na Ukrajine. Sú známe prvé detaily

Americkí a ruskí predstavitelia sa cez víkend stretnú v Miami na novom kole rokovaní o pláne prezidenta Donalda Trumpa na…

18. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
18. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

V disciplinárnom procese so sudkyňou Záleskou ukončil súd dokazovanie

Najvyšší správny súd SR ukončil dokazovanie v disciplinárnom procese so sudkyňou Špecializovaného trestného súdu Pamelou Záleskou. Zároveň dal procesným stranám…

18. 12. 2025 | Aktualizované 18. 12. 2025 | Z domova | 7 min. čítania | 0 komentárov
18. 12. 2025 | Aktualizované 18. 12. 2025 | Z domova | 7 min. čítania | 0 komentárov
.

Zelenskyj vyhlásil, že USA hľadajú kompromis v otázke Donbasu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vyhlásil, že USA hľadajú kompromis v otázke stiahnutia ukrajinských ozbrojených síl z Donbasu

18. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Europoslanec Kaliňák sa pýta: „Zbláznila sa Ursula von der Leyenová pri Ukrajine?“

Europoslanec Erik Kaliňák priamo v pléne Európskeho parlamentu vyčítal predsedníčke Európskej komisie Ursule von der Leyenovej, že jej stratégia pri…

18. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Úpadok automobilového priemyslu? Poďakujme sa opozícii a progresívcom

Európska únia tento týždeň ustúpila od svojho pôvodného plánu zákazu spaľovacích motorov po roku 2035. „Zdravý rozum sa vracia, ale…

18. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
18. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Vládny špeciál, ktorý priviezol premiéra, po nehode v Bruseli uzemnili

Vládny špeciál Leteckého útvaru Ministerstva vnútra SR, ktorý v stredu priviezol do Bruselu premiéra SR Roberta Fica , bol po…

18. 12. 2025 | Aktualizované 18. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
18. 12. 2025 | Aktualizované 18. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Uhrík: Krutá pravda o Európskej únii, je to banda vydieračov a pokrytcov!

Europoslanec Milan Uhrík v pléne Európskeho parlamentu tvrdo kritizoval prístup Európskej únie ohľadom poskytovania finančných prostriedkov členským štátom

18. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajina je na pokraji bankrotu

Ukrajina je na pokraji bankrotu, píše agentúra AP

18. 12. 2025 | Ekonomika | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 12. 2025 | Ekonomika | 1 min. čítania | 0 komentárov

Voľby by v decembri vyhralo PS, nasledujú Smer-SD a Republika, ukazuje prieskum

Ak by sa voľby do Národnej rady SR konali v decembri, vyhralo by ich Progresívne Slovensko so ziskom 21,7 percenta…

18. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Vplyv, ktorý netreba skrývať: Prípad Sorošovej Open Society v normatívnych politikách EÚ

Vplyv mimovládnych organizácií na politiky Európskej únie nie je tajný ani nelegálny, ale verejne zdokumentovaný a inštitucionalizovaný. Analýza dát o…

18. 12. 2025 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
18. 12. 2025 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov

.

Žiadne AI a krásny odkaz. Virálnym fenoménom sa stala dojímavá vianočná reklama

Francúzsky supermarket Intermarché sa po zverejnení čarovnej vianočnej animovanej reklamy o vlkovi stal virálnym fenoménom. Klip si pozreli desiatky miliónov…

18. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ako ďaleko ešte zájdu? Európsky parlament odhlasoval „fond na potratovú turistiku“

Europoslanci včera schválili uznesenie, v ktorom vyzývajú na vytvorenie „mechanizmu solidarity EÚ“ na pomoc ženám, ktoré nemajú vo svojej krajine…

18. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Čo môžu obsahovať bezpečnostné záruky pre Ukrajinu

V rámci diskutovaných bezpečnostných záruk pre Ukrajinu môžu USA použiť stíhačky F-35, rakety Tomahawk alebo podobné systémy umiestnené na území…

18. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Gruzinsko zrušilo právo voliť zo zahraničia

Na najbližších voľbách v Gruzínsku budú môcť hlasovať len občania s trvalým pobytom v krajine

18. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

18. 12. 2025 | Aktualizované 18. 12. 2025 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov
18. 12. 2025 | Aktualizované 18. 12. 2025 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov

Český detranziter Daniel Black v Evropském parlamentu. Itálie reaguje, Česko mlčí

Když osobní svědectví zazní na půdě Evropského parlamentu, přestává být pouze individuálním příběhem. Stává se součástí veřejné debaty a politického…

18. 12. 2025 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
18. 12. 2025 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov

Nájdite správnu siluetu stromu a dokážte, že patríte medzi tých najšikovnejších

Nájdite správny tieň stromu v tomto virálnom hlavolame, ktorý pobláznil sociálne siete po celom svete. Na prvý pohľad ide o…

18. 12. 2025 | 0 komentárov

Švajčiar sa dostal za mreže za výrok, že kostry sú len ženské a mužské, a nie LGBTIQ

Švajčiarsky súd v Berne prejednával naozaj kuriózny prípad. Emanuel Brünisholz bol odsúdený za príspevok na sociálnej sieti Facebook, v ktorom naznačil,…

18. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
18. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Ktoré kluby Premier League najviac postihne odchod hráčov na Africký pohár národov?

V decembri sa znovu začína Africký pohár národov, ktorý sa tento raz odohrá v Maroku a potrvá až do januára.…

18. 12. 2025 | 0 komentárov

Európski vojnoví štváči nám všetkým vyrobili problém: Rusko požaduje od EÚ stovky miliárd euro

Rusko, 17. decembra 2025 - \"Hľadáme právne riešenia ako využiť zmrazené ruské peniaze pre Ukrajinu. Európska centrálna banka pripravila model,…

18. 12. 2025 | 0 komentárov

Zkouška Uršulou

Přátelé, dneska dojde na závěrečnou zkoušku naší nové vlády, protože dneska se na Evropské radě bude rozhodovat o penězích pro…

18. 12. 2025 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov
18. 12. 2025 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov

Maďarská opozícia by zakázala slobodu slova

Ďalší škandál vyvolal Péter Magyar, keď oznámil, že sa obrátil na súd so žiadosťou, aby okamžite zakázal distribúciu mimoriadneho vydania…

18. 12. 2025 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Rakúsko vyzýva, aby sa “brali vážne” obavy Belgicka v otázke použitia zmrazených ruských aktív.

Vyhlásil to kancelár Christian Stocker po príchode na samit EÚ.

Pripomíname, že pod hrozbou odvetných sankcií je aj rakúska banka Raiffeisen, ktorá pôsobí v Ruskej federácii.

13:22

Pápež Lev XIV. vymenoval nového arcibiskupa New Yorku. Stal sa ním 58-ročný biskup Ronald Hicks, známy svojimi postojmi podporujúcimi migrantov.

13:19

Sammit EÚ v Bruseli, na ktorom sa rieši otázka financovania Ukrajiny, sprevádzajú rozsiahle protesty poľnohospodárov.

Európska štvrť je zablokovaná traktormi.

Poľnohospodári protestujú proti obchodnej dohode Mercosur s Brazíliou, Argentínou a ďalšími juhoamerickými krajinami, pretože sa obávajú lacného dovozu, sú proti zníženiu rozpočtu na poľnohospodárstvo, požadujú zníženie byrokracie a rovnaké obchodné podmienky.

12:52

Turecké ministerstvo obrany upozornilo Rusko a Ukrajinu, aby venovali väčšiu pozornosť bezpečnosti v Čiernom mori po tom, ako jeho vzdušné sily zostrelili bezpilotné lietadlo, ktoré sa priblížilo k vzdušnému priestoru Turecka

12:46

.

Štátny fond rozvoja bývania: Podporujeme rozvoj sociálnych služieb

V meste Stará Turá bolo slávnostne odovzdané do užívania nové Zariadenie sociálnych služieb, ktoré vzniklo prestavbou objektu na ulici SNP.…

18. 12. 2025 | Regióny | PR článok | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 12. 2025 | Regióny | PR článok | 2 min. čítania | 0 komentárov

Už to nie je také ľahké: Švédske námorníctvo varuje, že tankery ruskej "tieňovej flotily" strážia vojaci

Švédsko, 17. decembra 2025 - \"Nestali sme sa rovnocennou súčasťou tejto rodiny. Naopak, na Rusko sa naďalej vyvíjal tlak zo…

18. 12. 2025 | 0 komentárov

O ukradnutí ruských rezerv. Belgicko tvrdí, že vyjednávania sa začínajú odznova

24 hodín pred samitom EÚ Belgicko oznámilo, že rokovania o „reparačnom úvere“ pre Ukrajinu sa vrátili späť

17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Absurdné servírovanie jedla, ktoré šokovalo hostí v reštauráciách

Servírovanie jedla sa v moderných reštauráciách často mení na divadlo, ktoré má ohromiť hostí ešte skôr, než ochutnajú prvé sústo.…

18. 12. 2025 | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Keď úplne stratíš súdnosť: Merz vyhlásil, že nemecké jednotky môžu byť vyslané na zabezpečenie bezpečnosti demilitarizovanej zóny

Nemecký kancelár Friedrich Merz vyhlásil, že nemecké jednotky sa môžu zapojiť do koalície na zabezpečenie bezpečnosti demilitarizovanej zóny na Ukrajine…

17. 12. 2025 | Aktualizované 17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Aktualizované 17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ústavný súd pozastavil účinnosť zákona o transformácii ÚOO na nový úrad

Ústavný súd SR pozastavil účinnosť zákona o transformácii Úradu na ochranu oznamovateľov na nový úrad. Rozhodol o tom v stredu…

17. 12. 2025 | Aktualizované 17. 12. 2025 | Z domova | 9 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Aktualizované 17. 12. 2025 | Z domova | 9 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Milan Šupa

Marek Brna

Gustáv Murín

Erik Majercak

René Pavlík

Martin Kovac

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov