Dodala, že žiadny minister nemôže polícii nariadiť ani zakázať operáciu na nejakom úrade. “Polícia koná na základe vyšetrovania a pod dohľadom prokuratúry. Obe inštitúcie vedú nominanti strany Smer,” napísala Remišová na sociálnej sieti.
Pellegrini a Raši podľa vicepremiérky cítia, že im tečie do topánok. “Na úrade podpredsedu vlády, ktorý obaja riadili, vo vládnej sieti Govnet zostali po bývalej vláde nainštalované zariadenia, ktoré dnes skúma polícia a zisťuje, komu patria a čo tieto zariadenia robili,” tvrdí. Podľa svojich slov rovnako ako celá verejnosť čaká na výsledky skúmania zariadení. Pýta sa, čie záujmy poslanci kryjú.
Remišová podľa Pellegriniho a Rašiho ohrozila raziou v NASES bezpečnosť štátu, pričom jej asistoval premiér Igor Matovič (OĽaNO). Plánujú podať trestné oznámenie za zneužitie právomoci verejného činiteľa. Dôvodom má byť aj to, že ak boli tieto zariadenia legálne, tak mohla vicepremiérka demaskovať operáciu tajnej služby.
Na konflikt oboch politikov zareagovala aj SNS
„Slovenská národná strana so znepokojením vníma porušenia zákona o utajovaných skutočnostiach v súvislosti s NASES. Sme presvedčení, že podpredsedníčka vlády SR Veronika Remišová porušila zákon a mala by za rozkrytie spravodajskej ochrany GOVNET-u niesť plnú zodpovednosť. Rovnako by si mal uvedomiť bývalý predseda vlády Peter Pellegrini, že utajované skutočnosti sú komplexná otázka a aj on nemá právo rozkrývať otázky ochrany vládnych sietí,“ reagoval podpredseda SNS Anton Hrnko.