Rafael Rafaj: Ako Blaha objavil Ameriku tretieho sektora a parazitov na štátnych zdrojoch

Bratislava 17. januára 2019 (HSP/Foto:Facebook-Rafael Rafaj)

 

Stáva sa to. Zrazu prídeme na niečo, čo už dávno objavili iní. Mimovládny sektor, najmä ten politicky angažovaný, platený vládnym sektorom z verejných zdrojov zo štátneho rozpočtu (našich daní) je už chronický problém. Je to epidémia, ak nie svetová pandémia rozkladu a likvidácie národných štátov, tradičnej rodiny a hodnôt

Na snímke Rafael Rafaj

Po rokoch na to prišiel aj poslanec Ľuboš Blaha, keď ho nejaký profesionálny aktivita D. Millo, ktorý bol donedávna platený aj zo štátnych niekde menoval. Ale poslanec si všimol len červenú čerešničku antiruskej hybridnej propagandy a len jednej z mnohých mimovládiek – thin tankov (GLOBSEC-u), ktoré parazitujú aj na štátnych zdrojoch a na tej akože „správnej“ propagande.

 

Ako si tretí sektor urobil zo štátu otroka

Nuž v nebi sa ráta každá zblúdilá duša, ktorá sa vymanila z čiernej diery tretieho sektora, ale poslanec Blaha by mal vedieť, že akékoľvek použitie verejných zdrojov musí byť v prvom rade odklepnuté v štátnom rozpočte. Tam poslanci schvaľujú aj zámery, aj položky jednotlivých ministerstiev. Ako verejný činiteľ a vládny poslanec by Blaha mohol tlačiť na transparentné bilančné jednotky určené na podporu mimovládnemu sektora, alebo navrhnúť opatrenie, že okrem charity je akákoľvek štátna „pomoc“ nezákonná, pretože ide o mimovládny sektor, ktorý funguje vo svete na báze dobrovoľnosti a súkromných darcov. Dajú sa samozrejme prijať aj ďalšie systémové a obranné opatrenia na transparentné pôsobenie neziskových organizácií, ale na to musia mať politici g.le.  Verejnými zdrojmi sa štedro dotuje takmer všetko, najmä však politické think tanky a mimovládky, ktoré objavili v sebe nenahraditeľnú potrebu vzdelávať a vychovávať mládež. Dôvodom je každoročné hlbšie pribíjanie skoby – eufemicky a slovníkom politickej korektnosti nazývané – nášho „ukotvovanie“ na euroatlantické štruktúry a „hlbšiu európsku integráciu“. Ide o symbolickú, ale aj skutočnú postavu našej suverenity a štátnosti – slovenského Prométea, ktorého mimovládne organizácie aj za naše („štátne“) peniaze usilovne prikovávajú k euroatlantickej skale. Žiaľ, Ľuboš Blaha je súčasť kováčskej dielne a systému, ktorý dúcha do pahreby, na ktorej sa škvarí nielen slovenská suverenita a zvrchovanosť, ale kde sa opäť ako za totalitnej éry kovajú aj správne mainstreamové názory a euroatlantické postoje. Ľavičiari si štandardne vykupujú svedomie presvedčením, že pribíjajú na skalu len tú pravú ruku a len pravicového extrémizmu… Na nákove aj za štátnej asistencie, však žiaľ, už ležia aj hlavy a mozgy našich detí, žiakov a študentov. A systém aj s výpomocou štátu, úradu vlády a rezortov platí politickému tretiemu sektoru miliónové čiastky za propagandu a ideologické kovanie vykonávané externe  neomarxistickými, multikultúrnymi a genderovými kladivami na školách a aj za trvalé búšenie po hlave globalistickým megakladivom, aby sa mozgové závity mladej generácie vybrúsili tým správnym smerom a k správnym hodnotám.

 

Prečo sme to dovolili?

Lebo na začiatku prišiel zamaskovaný vlk z mimovládneho lesa a začal klopať na dvere štátu (vlády), aby ho vpustili dnu, k verejným zdrojom, lebo treba urobiť poriadok s pytliakmi-fašistami. Hurá a ľavé krídlo dvier sa otvorilo. Kľučku smerom nadol stískal aj Smer a Blaha. Treba sa len pravdivo pozrieť do zrkadla a zmeniť prístup. A potom si treťosektorý hladný vlk pribral ďalšie role a úlohy – samozrejme si za to vypýtal aj odmenu (granty, výzvy) – urobiť v košiari oviec „osvetu“ proti extrémizmu, samozrejme len tomu pravicovému a nacionalistickému rôznymi prednáškami, worshopmi či príručkami na školy. Nakoniec svorka vlkov z tretieho sektora si pravidelné prikrmovanie eurami zautomatizovala tak, že hlavný bača (štát) začal pre salaše na grúňoch vypisovať „výzvy a granty“ na tie oblasti, ktoré mu poradcovia vlčej svorky napísali na papier a aj do vyhlásenia vlády, veď pri vláde funguje od čias Radič-vlády aj Rada vlády pre mimovládne a vraj neziskové organizácie, kde sú nasáčkovaní tí správni aktivisti z tých správnych mimovládiek a think tankov ako napríklad Juraj Rizman. Parazitovanie vlkov z tretieho lesa sa však eufemicky a humanizujúcom slovníkom volá „participácia“. A pri Úrade vlády priebežne ďalej „participujú“ viac-menej stále tí istí vlci.

 

Mimovládne gastráče, čiže „granty“

A tak už nielen rezort diplomacie a obrany, ale aj ostatné ministerstvá dávajú grantové gastráče rôznym vlkom. Obrana a Lajčákov rezort  živí „grantami“ a projektovými výzvami vlka amerického za to, že bude zaháňať medveďa sibírskeho od slovenského košiara; vlka bruselského za to, aby bral ovciam národnú pašu, aby neboli nacionalisticky obézne; vlka multikultúrneho, aby sme otvárali náruč aj košiar migrantom z iných chotárov; rezort školstva štedro kŕmi mladé vlky, ktoré sa prezliekajú v školách za červené čiapočky a tie sa s deťmi hrajú na schovávanky a hľadajú s nimi tú správnu rodovú identitu, multikultúrnu „výchovu“ a na zemepise aj občianskej výchove a aj dejepise im vysvetľujú, že sever bol vždy a aj na večné časy bude len a len na Západe.

Keďže učitelia sú vyťažení a slabo platení, nadšene im naše školstvo, opäť aj so štedrou finančnou výpomocou pomáha mimovládnymi asistentmi, aby naše školstvo, výchova a vzdelávanie mládeže bolo predovšetkým angažovane a progresívne sošovsky „otvorené, nové, inkluzívne…“, no hrôza sa toho z uvedomelého tretieho sektora valí a tlačí do hlavičiek našich detí, mládeže a študentov. Aby keď prevezmú zodpovednosť – ale len za „krajinu“, nie za štát, ani vlasť (to sú predsa prežité stereotypy) – boli pripravení sa správne orientovať. Čo tam po vedomostiach! Už za boľševika predsa platilo, že dôležitejšie ako škola a vedomosti sú správne zaujaté postoje.

Dnes sa len boľševik vymenil na neomarxistu,  liberála , aktivistu tretieho sektora alebo pacifistu a správne postoje ostali, akurát sa zmenilo prúdenie vetra smerom na Západ a nikdy inak! Najvyšší čas zazvoniť veľkým zvoncom a túto rozprávku o dobrom mimovládnom vlkovi, ujovi rozprávkarovi Sorosovi a nebezpečnom nacionalistickom, ruskom a slovanskom lese ukončiť.

No najskôr systémovo treba ukončiť akékoľvek financovanie mimovládneho politického a politicko-výchovného sektora z verejných, vládnych zdrojov. Aspoň sa ukážu tie pravé charaktery, ktoré budú žiť len z vlastného progresívne nadšeného a angažovaného dobrovoľníctva, podporeného len zo súkromných a zahraničných zdrojov. Alebo upevníme charaktery tomuto predvoju nového vývoja a nového svetového poriadku aj zrušením cezhraničných finančných tokov?

 

Vizitka kto je kto: DANIEL MILO

Mediálna tvár mimovládnych organizácií, ale aj ministerstva vnútra na boj proti extrémizmu. Mainstream určil, že Daniel Milo (1975)  je rovno expert na extrémizmus a bodka. Profesionálny aktivista tretieho sektora predsa pracoval sedem rokov v združení Ľudia proti rasizmu, tri roky v Organizácii pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe, v Úrade pre demokratické inštitúcie a ľudské práva ako poradca na boj proti rasizmu a xenofóbii a tiež stíhal externe radiť exministerke spravodlivosti Lucii Žitňanskej.

Ako správne orientovaný expert prišiel na to, že najúčinnejšie v boji telo na telo s extrémistami sú zbrane kritického myslenia. A tiež progresívne objavil, že trestných činov v oblasti záujmu boja proti extrémizmu je podstatne viac, len sú latentne neoznamované.

A tu je ďalšia úloha mimovládnych organizácií a takýchto „expertov“ a tiež angažovaných aktivistov ako neosúdruhov Benčíka a Smatanu – „znižovať mieru latentnosti“ (iný výraz pre sliedenie a udavačstvo) a nezáujmu masy odhaľovať vnútorných triednych nepriateľov systému a demokracie, čiže vlády terorizujúcej správne orientovanej menšiny nad apatickou a nepodchytenou masou spoluobčanov… A tak pochopil, že nomen est omen a prispel ako tvorca nespochybniteľných dogiem a trvalých nemenných definícií aktivistických -izmov.

Okrem systémového a trestnoprávneho experta na extrémizmus je aj odborník na trestné činy z nenávisti (hate crimes). Neostal pri zemi, ale svoj talent na vyhľadávanie, určovanie a postihovanie nepriateľov systému rozšíril aj do digitálneho vesmíru aktivitami v oblasti nenávistných prejavov na internete (cyber hate). Pôsobil aj v Úrade vlády, kde sa venoval ďalšej angažovanej a progresívnej téme rovnakého zaobchádzania a diskriminácie. Skúsenosť zbieral, ale najmä tie správne opatrenia rozdával aj v kancelárii ministra vnútra (aj v čase ministra R. Kaliňáka) ako tajomník Výboru pre predchádzanie a elimináciu rasizmu, xenofóbie, antisemitizmu a ostatných foriem intolerancie. Dotiahol to až na národného koordinátora protiextrémistických politík na ministerstve vnútra.

A  kam odišiel z vládneho sektora a kam prišiel z mimovládneho tento nenahraditeľný expert? No opäť do mimovládneho, tentoraz robiť bezpečnostného experta do Globsec Policy Institute, čo naštvalo už aj Ľuboša Blahu. Milla totiž nadchlo venovať sa problematike nielen „propagandy, vplyvu zahraničných aktérov na našu domácu politickú scénu“ (ale len z Východu), ale aj „prepojeniu rôznych extrémistických skupín na zahraničie, rast konšpiračných médií či celkovo otázke geopolitického smerovania Slovenska“. No jednoducho univerzálny vojak a žoldnier otvorenej spoločnosti a tretieho sektora, tentoraz expert už aj na vonkajšieho nepriateľa a nové hybridné ohrozenia.

 

Za záver

P.S. Ľuboša Blahu treba povzbudiť v kritike voči rezortu vlastného ministra, ktorý sa montuje čoraz viac aj do sféry školstva a vzdelávania, ale aj pomknúť ďalej, aby neostal na polceste či nešiel len jedným smerom. Ak by mal poslanec úprimný záujem systémovo riešiť túto problematiku, v Inštitúte národnej politiky sme pripravení mu ukázať systém, metódy aj skutočnú hĺbku deep state tretieho sektora, ktorý pod rúškom demokracie, ľudských práv a boja proti rôznym -izmom a -istom nahrádza štát, vytvára paralelný nevolený a nekontrolovaný systém k tradičnému systému pluralitnej demokracie a zvrchovanosti ľudu vo svojej domovine a plní úlohy cudzích agentov a ideologických rozvracačov spoločnosti a tradičných hodnôt.

Rafael Rafaj, Inštitút národnej politiky

 

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

icon NAJČÍTANEJŠIE

iconNAJNOVŠIE

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

icon FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Vybrali sme

Taliansky premiér Conte podá v utorok demisiu

0 icon

Rím 25. januára 2021 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Yara Nardi/pool photo via AP)   Taliansky premiér Giuseppe Conte podá v utorok demisiu do rúk prezidenta Sergia Mattarellu. Oznámil to v pondelok úrad talianskej vlády, píše agentúra Reuters. Podľa neoficiálnych zdrojov Conte dúfa, že dostane od prezidenta mandát na zostavenie nového kabinetu Conte, ktorý je…

Priority nového „katolíckeho“ prezidenta: Americký prezident Biden zrušil zákaz slúžiť transrodovým osobám v armáde

0 icon

Bratislava 25. januára 2021 (SITA/HSP/Foto:SITA/AP-Evan Vucci)   Americký prezident Joe Biden podpísal nariadenie, ktorým zvrátil zákaz jeho predchodcu Donalda Trumpa týkajúci sa slúženia transrodových osôb v ozbrojených silách Urobil tak počas stretnutia s viceprezidentkou Kamalou Harrisovou, predsedom Zboru náčelníkov štábov amerických ozbrojených síl Markom Milleym a ministrom obrany Lloydom Austinom.…

Ambulantní lekári pomôžu pri očkovaní

0 icon

Bratislava 25. januára 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Milan Kapusta)   Vakcinačné tímy už čoskoro posilnia ambulantní lekári, ktorí prejavili záujem zapojiť sa do očkovania "Na Ministerstve zdravotníctva (MZ) SR pod vedením štátnej tajomníčky Jany Ježíkovej pokračuje diskusia so zástupcami ambulantného sektora, ktorej témou je pomoc pri očkovaní seniorov a ľudí v zariadeniach sociálnych…

Po Rusoch možno ani Taliani nebudú na OH v Tokiu počuť svoju hymnu

0 icon

Rím 25. januára 2021 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Eckehard Schulz)   Na OH v japonskom Tokiu možno okrem ruskej nebude hrať ani talianska štátna hymna. Medzinárodný olympijský výbor (MOV) totiž zvažuje taký trest pre krajinu z Apeninského polostrova kvôli sporu vo financovaní športu MOV teraz vyhodnocuje, či a v akej miere dochádza k zásahom…

Ministri zahraničia vyzvali na prepustenie Navaľného, konkrétne sankcie voči Rusku neriešili

0 icon

Brusel 25. januára 2021 (SITA/AP/HSP/Foto:SITA/AP-John Thys/Pool Photo via AP)   Ministri zahraničia členských štátov Európskej únie (EÚ) v pondelok odsúdili zatknutie ruského opozičného lídra Alexeja Navaľného i zadržanie tisícok ľudí počas víkendových protestov proti jeho väzbe. Novým sankciám voči Rusku sa však veľmi nevenovali Rada EÚ pre zahraničné vzťahy to…

Brusel žiada pre svojho vyslanca v Londýne plnohodnotný diplomatický štatút

0 icon

Londýn 25. januára 2021 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-John Thys/Pool Photo via AP)   Európska únia (EÚ) v pondelok vyzvala Veľkú Britániu, aby jej veľvyslancovi v krajine priznala plnohodnotný diplomatický štatút, čo vláda v Londýne odmieta. Šéf zahraničnej politiky EÚ Josep Borrell britský postoj ostro kritizoval. Nenaznačil však či je Brusel pripravený k odvetným…

Diplomati EÚ hľadajú odpoveď na to, ako zareagovať na zatknutie Navaľného

0 icon

Brusel 25. januára 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-@Kira_Yarmysh)   Ministri zahraničných vecí členských krajín EÚ sa stretli v pondelok v Bruseli, aby okrem iného rokovali aj o spoločnej reakcii na zadržanie ruského opozičného politika Alexeja Navaľného a na masové zatýkanie ľudí počas veľkých víkendových demonštrácií naprieč mestami Ruskej federácie Informáciu pred začatím zasadnutia…

Biden chce, aby federálne úrady kupovali viac amerických produktov

0 icon

Baltimore 25. januára 2021 (SITA/AP/HSP/Foto:SITA/AP-Evan Vucci)   Americký prezident Joe Biden chce prikázať federálnym úradom, aby pri nákupoch uprednostňovali tovary vyrobené v USA. Príslušný dekrét pravdepodobne podpíše už v pondelok Podľa predstaviteľov Bidenovej administratívy citovaných agentúrou AP má tento krok podporiť domácu produkciu a pracovné miesta. Podpisom nariadenia súčasný prezident…

Najvyšší súd ukončil súdny spor týkajúci sa Trumpovho konfliktu záujmov

0 icon

Washington 25. januára 2021 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Patrick Semansky)   Najvyšší súd Spojených štátov v pondelok ukončil súdny proces s exprezidentom USA Donaldom Trumpom pre podozrenie z nezákonného obohacovania sa počas jeho pôsobenia v Bielom dome. Informovali o tom agentúry AP a Reuters Trump podľa vznesených obvinení porušoval protikorupčné klauzuly americkej ústavy tým,…

Atény kupujú 18 francúzskych stíhačiek Rafale za 2,3 miliardy eur

0 icon

Atény 25. januára 2021 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Manish Swarup)   Grécko kupuje od Francúzska osemnásť stíhačiek Rafale. Kontrakt za 2,3 miliardy eur podpísala v pondelok v Aténach francúzska ministerka obrany Florence Parlyová Francúzsko počas nasledujúcich dvoch rokov dodá Grécku dvanásť použitých a šesť nových stíhačiek od výrobcu Dassault Aviation. Prvé stroje by malo…

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Rastislav Slovák

Mnohé Matovičove činy, ktoré napáchal sú mafiánskymi kriminálnymi praktikami toho najhrubšieho zrna. VÝZVA Pavlíne Matovičovej, aby ako manželka predsedu vlády SR bezodkladne a hodnoverne preukázala pôvod svojho obrovského majetku!

0icon

Na poste predesedu vlády SR momentálne sedí nebezpečný kriminalnik, mafián a podvodník Matovič, ktorý sa neštíti používať najhoršie mafiánske a kriminálne praktiky! Sú na to nezvratné dôkazy! DÔKAZ ČÍSLO 1.: Keď niekto zneužíva zamestnanca ako bieleho koňa tak ako Matovič zneužíval svojho bývalého zamestnanca Vandáka, je alebo nie je to…

Marek Brna

Pellegrini, nástup!

0icon

Toť nedávno som stratil všetky ilúzie o tejto vláde. Áno, treba dať vždy každému šancu... Ale... Čo je veľa, to je veľa. Nech teda nastúpi ten Pellegrini s tým jeho padni komu padni. Nech sa spojí pre mňa za mňa aj so stranou Za ľudí. Táto spoločnosť nutne potrebuje nové…

Jana Tutková

Vakcíny proti COVID-19 ako vrchol korupcie – štát a výrobcovia v jednej posteli

0icon

Treba dôverovať, že „nekorumpovateľní“ úradníci schvália len nezávadnú vakcínu a len bezpečný liek? Konflikt záujmov bol evidentný pri schvaľovaní neefektívneho predraženého lieku Remdisivir, pre ktorý zomreli desiatky tisíc na chybne liečený Covid. Viacerí, ktorí ho narýchlo v marci 2020 schvaľovali v americkom Národnom inštitúte zdravia (NIH), dostávali peniaze od je

Boris Mesár

1. WHO chystá ďalší obrovský podvod 2. Je pripravený nový ,,nach Osten "

0icon

1. Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) nenápadne v októbri 2020 zmenila pôvodnú a všeobecne uznávanú definíciu tzv. Stádovej imunity (herd IMMUNITY). Medzi lekárskou a odbornou komunitou je stádová imunita definovaná ako priama ochrana pred infekciou, ktorú možno získať buď očkovaním, alebo tým, že infekciu prekoná dostatočné vysoké percento populácie. Podľa WHO…

Gustáv Murín

Pandémia? Konečne nás majú!

0icon

Motto na úvod: Čelíme tretiemu globalizačnému pokusu. Prvým sa pod zámienkou globalizácie mala presadiť amerikanizácia sveta. To vyvolalo tak masívne protesty, že svetovládci hľadali inú páku. A našli duševne nestabilnú Grétku a začali masívnu celosvetovú (ale hlavne na Západe masírovanú) mediálnu kampaň o „globálnom oteplení“. Skonštruovali pritom dedičný hriech celého ľudstva, ktoré…

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

TopDesať

TOP10: Bežné veci, ako si ich ešte nevidel!

0 icon

Aj známe veci, s ktorými sa stretávame každý deň, sa môžu prejaviť a odhaliť neobvyklú stránku. Potom sa z bežných predmetov stane niečo úplne iné - na pohľad sú dvakrát tak zaujímavé. Nie každý sa môže pochváliť toho, že videl jeden milión dolárov v hotovosti alebo má bankovky všetkých mien z celého sveta na…

Viera vo vesmírne telesá a kolíska astrológie

0 icon

V 3. tisícročí pred našim letopočtom chaldejskí astrológovia pozorovali planéty a skúmali ich vplyv na ľudské konanie. V 7. storočí pred našim letopočtom počas vlády Nabukadnesara II. sa astrológia a veštenie výrazne zdokonalili. V tejto dobe bola spísaná aj Biblia. Prinášame - z nášho pohľadu - ďalší zaujímavý článok, o veciach, o ktorých ste pravdepodobne nevedeli. Mezopotámia, podľa…

TOP10 jednoduchých zmien, ktorými zachránime Zem!

0 icon

Vedci sa domnievajú, že Zem vznikla pred 4,5 miliardami rokov. Tretia planéta od Slnka je v súčasnosti jediným astronomickým objektom, o ktorom je známe, že má inteligentný život. Po väčšinu histórie našej planéty jej existencii nebránila ľudská činnosť. Až na začiatku 20. storočia začala Zem pociťovať negatívne účinky ľudskej činnosti. Zemská klíma sa za…

Ako sa správne pripraviť na príchod bábätka? – 1. časť

0 icon

Čakanie na príchod bábätka je pre každý pár niečím výnimočný. Okrem šťastného očakávania, ktoré pociťujeme pred príchodom nového člena rodiny, je to tiež obdobie, v ktorom je potrebné urobiť mnoho pre to, aby sme boli dobre pripravení na nové obdobie, ktoré nás čaká.  Pár, ktorý čaká na svoje prvé bábätko, musí…

Lego predstavilo špeciálne kocky pre milovníkov záhrady a kvetov

0 icon

Spoločnosť Lego predstavila novú kolekciu, ktorá zaujme predovšetkým milovníkov kvetov a záhrady, ako aj tých, ktorí chcú mať doma vždy „čerstvé“ kvety. Kocky lega nikdy nevyschnú a neumrú. Nová sada pre všetkých dospelých milovníkov kociek lega sa volá Lego Botanical Collection. Obsahuje súčiastky na zostavenie kytice kvetov a stromu bonsai. V krabici…

Vo svete IT

Nájdeme mimozemské civilizácie v blízkosti najnebezpečnejších vesmírnych objektov?

0 icon

Štúdia, publikovaná 13. januára na portály Physical Review D, popisuje spôsob, ako by sme mohli v budúcnosti objaviť mimozemské civilizácie. Tie by mohli získavať energiu v okolí čiernych dier, píše portál livescience.com. Stopy týchto pokročilých technológií by mohli byť pozorované tesne pred hranicou horizontu udalostí, regiónu, spoza ktorého neunikne ani…

Séria Samsung Galaxy S21 nepodporuje plynulé aktualizácie systému Android

0 icon

Už pred príchodom mobilného operačného systému Android 11 bolo jasné, že nová verzia príde na trh so zásadnými zmenami, ktoré by mali na všetkých smartfónoch s týmto operačným systémom zabezpečiť rýchle a bezproblémové aktualizácie operačného systému. Práve dokument CDD (Android 11 Compatibility Definition Document) obsahoval bod, v ktorom boli plynulé…

Satelit americkej NASA objavil nezvyčajnú sústavu, ktorá je vesmírnou raritou

0 icon

Satelit americkej vesmírnej agentúry, NASA, TESS (pozn. redakcie: Transiting Exoplanet Survey Satellite), objavil mimoriadne unikátnu hviezdnu sústavu. Tá sa nazýva TIC 168789840 a je od nás vzdialené 1900 svetelných rokov, píše portál Slashgear. Výnimočné na tejto sústave je, že sa skladá až z troch binárnych párov, čiže dokopy až šiestich…

Tieto málo známe funkcie v službe WhatsApp mnohí prehliadajú. Koľko z nich používate vy?

0 icon

Niekoľko dní dozadu sme vám priniesli článok, v ktorom sme venovali málo známym funkciám v službe Messenger od Facebooku. Ukázali sme vám, ako si napríklad môžete zapnúť End-to-end šifrovanie, či miznúce správy. Dnes by sme vám chceli ukázať niekoľko funkcií zo služby WhatsApp, ktoré nie sú tak známymi.   Zakážte potvrdenie o prečítaní…

Tieto populárne zariadenia od Xiaomi a Redmi, od 24. apríla nebudú už dostávať pravidelné aktualizácie

0 icon

Mnohí z nás nový týždeň začínajú s elánom a dobrou náladou, bohužiaľ, pre vybraných majiteľov populárnych zariadení z kuchyne Xiaomi, resp. Redmi, máme zlé správy. Koniec softwarovej podpory je predo dvermi Portál xiaomiadictos.com upozorňuje na to, že niekoľko populárnych smartfónov, a to nielen v našom regióne, ale celosvetovo, stratia softwarovú…

Armádny Magazín

Neznáma bitka námorníkov ZSSR so „zelenými baretmi“, ktorá zmenila beh dejín

0 icon

Rusko, 25. január 2021 (AM) - V histórii sovietskej armády bolo veľa slávnych udalostí. Bohužiaľ, obrovské množstvo príbehov zostáva nevypovedaných. A toto je jeden z nich. Pripomenul ho ruský politik Franz Klincevič, ktorý šéfuje Ruskému zväzu veteránov z Afganistanu. Sám slúžil v armáde a odišiel do dôchodku s hodnosťou plukovníka.   Počas rozhovoru

Erdoganova pýcha: Turecko uviedlo vedúcu fregatu triedy I „Istanbul“. Video

0 icon

Turecko, 25. január 2020 (AM) - Istanbulská lodenica dnes spustila na vodu vedúcu loď fregát triedy I, budúcu TCG Istanbul (F-515). Na slávnosti sa zúčastnili VIP hostia vrátane prezidenta Turecka Recepa Tayyipa Erdogana, ministra obrany Hulusi Akara, náčelníka tureckých ozbrojených síl a náčelníka tureckého námorníctva. Slávnostné zahájenie sa

Čo dokáže jediný medzikontinentálny Sarmat?

0 icon

Čína, 25. január 2021 (AM) - Čínsky portál Sina.com uvádza, že jedna raketa RS-28 Sarmat stačí na vymazanie územia o veľkosti Francúzska a desať týchto medzikontinentálnych balistických rakiet (MBR) vraj kompletne zlikviduje všetkých Američanov.   Autor týchto slov, neskrývajúc svoje nadšenie, hovorí čitateľom o „neuveriteľnej sile,“ ktorá n

IRAK : Ďalší americký konvoj nedorazil

0 icon

Irak, 25. január 2021 (AM) - 22 januára bol zničený ďalší logistický konvoj, ktorý bol zničený v regióne Abou Ghraib, západne od Bagdadu. Išlo v poradí už o 5 konvoj, ktorý nedorazil do cieľa. Iracké zdroje tiež potvrdili ďalšie napadnuté americké konvoje v Iraku. USA sa už na pieskovisku nebudú cítiť…

Svetlo sveta

Arcibiskup Fulton J. Sheen – Hnev

0 icon

“Pane odpusť im, lebo nevedia čo činia.” (Lk 23,34) Prvé slovo, ktoré Ježiš povedal na kríži malo za cieľ odčiniť hriechy prameniace z hnevu. Hnev a rozum vedia konať vo veľkom súzvuku. Rozum dáva argumenty a odôvodnenie pre hnev. Rozum vie pomenovať krivdu, ktorá sa udiala a vie odvážiť váhu…

Čo znamená byť “chudobný duchom” ak je to zárukou svätosti?

0 icon

Definovať chudobu je relatívne jednoduché, pretože je to merateľná veličina vyjadriteľná veľkosťou majetku a peňazí. Spoločnosť stanovuje určitý minimálny príjem, ktorého dosiahnutie je potrebné na to, aby sa dalo hovoriť o ľudskej dôstojnosti. Ak ho človek nedosahuje, poskytuje ho štát, aby nedostatok príjmu neviedol k vylúčeniu človeka mimo aktívnu spoločnosť.…

Rusi sa na sviatok Zjavenia Pána ponárajú do mrznúcej vody

0 icon

Na sviatok Zjavenia Pána sa davy ruských pravoslávnych veriacich zúčastňujú každý rok na tradičnom ponáraní sa do mrznúcej vody. Deje sa tak napriek tomu, že v niektorých častiach krajiny dosahujú teploty -40 stupňov celzia. Podľa ruskej polície sa v sobotu počas sviatku Zjavenia Pána ponorilo do mrznúcej vody približne 2,…

MÚDROSŤ

0 icon

Naši starí otcovia hovorili: Kto dobre rechnuje, dobre gazduje. A neplatí to len na peniaze, ale predovšetkým na čas. Koľko času vieme premárniť pred televíznou obrazovkou? Čítaním rôznych klebiet v novinách alebo na sociálnych sieťach? A potom cítime, že nás to nejako neuspokojuje a nenapĺňa. Podobnú skúsenosť mal i vojak…

Prečo sa sviatosti Krstu a Prvého svätého prijímania udeľujú väčšinou v apríli a v máji?

0 icon

V rannom kresťanstve sa udeľovali sviatosti Krstu, Prvého svätého prijímania a Birmovania spolu v jeden deň a to za prítomnosti biskupa. Dôvodom bolo, že kresťanmi sa väčšinou stávali dospelí ľudia, ktorí konvertovali buď z judaizmu alebo z rôznych pohanských náboženstiev a k tomuto poznaniu konverzie prišli v pokročilejšom veku. Cirkev sa ich preto snažila v Cirkvi prijať plnými sviatosťami a do…

icon FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali