Mimoriadna 16. schôdza Národnej rady SR k vládnej novele Trestného zákona

NAŽIVO

Niekoľko tisíc Venezuelčanov protestovalo za prepustenie zvyšných politických väzňov a obnovenie dodržiavania ľudských práv vo Venezuele.

20:17

Agentúra EASA vyzvala letecké spoločnosti z EÚ, aby sa ich lietadlá až do začiatku apríla vyhli vzdušnému priestoru Iránu.

19:55

Péter Magyar upozornil na údajne pripravovanú diskreditačnú kampaň strany Fidesz. Podľa neho má zahŕňať zverejnenie tajne nahratého intímneho videa.

19:38

Nemecko spolu s niektorými európskymi partnermi z NATO chce zaobstarať veľké množstvá bojových dronov. Medzi zapojené krajiny patrí Británia, Poľsko, Francúzsko či Švédsko.

19:36

Netanjahu povedal, že Trump vytvára podmienky, ktoré by mohli viesť k dobrej dohode s Iránom. Ďalej uviedol, že prípadná dohoda musí riešiť aj otázky iránskych balistických rakiet a podpory Iránu militantným hnutiam na Blízkom východe.

19:34

Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Marek Eštok sa v dňoch 13. až 14. februára 2026 zúčastní na 61. ročníku Mníchovskej bezpečnostnej konferencie. V rámci pracovného programu v Nemecku absolvuje zároveň sériu bilaterálnych stretnutí so zahraničnými partnermi.

19:16

Podľa Zůnu má česká muničná iniciatíva svoj význam. V minulom roku mala dobré výsledky a v tomto roku má veľké ambície.

19:10

Chris Wormald, tajomník zodpovedný za chod britskej vlády, po dohode so Starmerom odstupuje z funkcie. Ide už o tretieho člena britskej vlády, ktorý rezignoval.

19:08

Katalánsko zasiahol vietor s rýchlosťou viac než 100 kilometrov za hodinu. Zranil 86 ľudí, z toho troch vážne.

19:04

Wadephul vyzval na odstúpenie osobitnú spravodajkyňu OSN pre palestínske územia Francescu Albaneseovú. Dôvodom sú jej vyjadrenia, ktorými údajne útočila na Izrael.

18:24

Polícia už vypočula Petra Pavla ohľadom správ, ktoré jeho poradcovi poslal minister zahraničných vecí, životného prostredia Petr Macinka.

18:20

Švédske stíhačky Gripen budú hliadkovať nad Grónskom v rámci misie NATO Arktická stráž. Stíhačky budú štartovať z Islandu.

18:16

Marija Ľvovová-Belovová oznámila, že ďalších šesť detí sa vrátilo k svojim rodinám v Rusku a na Ukrajine. Poďakovala za to Melanii Trumpovej.

17:53

Zelenskyj udelil vyznamenanie Rad slobody skeletonistovi Vladislavovi Heraskevičovi, ktorého vylúčili zo zimných olympijských hier.

17:52

Bruno Retailleau oznámil, že bude v roku 2027 kandidovať vo voľbách za francúzskeho prezidenta.

17:50
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Poslanci v prvom čítaní schválili zmeny v aktívnych zálohách

Poslanci Národnej rady (NR) SR na stredajšom hlasovaní posunuli zmeny v aktívnych zálohách do druhého čítania. Na Slovensku by po prijatí legislatívy mohli vzniknúť Národné obranné sily. Súčasťou návrhu je aj vznik Žandárskeho zboru, ktorý by mohol pomáhať polícii pri udržiavaní verejného poriadku. Návrh zákona o niektorých opatreniach na zvýšenie odolnosti SR v oblasti obrany a bezpečnosti a o brannej povinnosti, predložilo na rokovanie Ministerstvo obrany SR

Mimoriadna 16. schôdza Národnej rady SR k vládnej novele Trestného zákona
Na snímke poslanci v rokovacej sále / Foto: TASR – Jaroslav Novák
❚❚
.

“Návrh zákona upravuje nový proces zaraďovania registrovaných občanov, aktívne slúžiacich príslušníkov ozbrojených bezpečnostných zborov, ozbrojených zborov, záchranných zložiek, verejných funkcionárov a vojakov ostatných záloh do jednotlivých zložiek Národných obranných síl. S ohľadom na úlohy, ktoré majú plniť, sa osobitne upravujú podmienky pre zaradenie do operačných záloh, pohotovostných záloh a branných záloh, pričom základným princípom ovládajúcim celý proces zaraďovania je dobrovoľnosť,” uvádza rezort v materiáli.

Výcvik a plnenie úloh vojakmi v operačných zálohách či v pohotovostných zálohách bude podľa materiálu trvať 20 dní. Ďalších desať dní bude vojak v pohotovosti. Za absolvovanie celého obdobia dostane príslušník príspevok 3000 eur. Vojak v branných zálohách sa na získanie polovičného príspevku musí zúčastniť na výcviku a plnení úloh aspoň 14 dní.

Legislatívny návrh upravuje aj vznik takzvaného Žandárskeho zboru, ktorý by mal pri udržiavaní verejného poriadku asistovať polícii. Jeho súčasťou by mohli byť vojaci alebo súčasní či bývalí policajti. Žandári by mohli dostať podobné právomoci, ako má Policajný zbor, nová legislatíva upravuje ich rovnošaty, spôsoby využívania donucovacích prostriedkov či možnosť zadržania osoby. Podriadení však budú Policajnému zboru. Žandári dostanú za 20 dní služby, po maximálne 12 hodinách, príspevok 3000 eur.

Podľa materiálu by nová legislatíva mohla v prípade úspešného legislatívneho procesu nadobudnúť účinnosť 1. júla 2025.

Vznik Žandárskeho zboru kritizovali opozičné strany a svoje výhrady zverejnil aj verejný ochranca práv Róbert Dobrovodský. Rezort obrany reagoval, že na zriadení zboru trvá, no pripomienkami sa zaoberá.

.

Poslanci schválili vyslanie vojakov do Kosova v rámci operácie KFOR

Do Kosova by v rámci misie Severoatlantickej aliancie KFOR mohlo ísť 150 vojakov Ozbrojených síl (OS) SR a viac ako 80 kusov techniky. Vyplýva to z návrhu Ministerstva obrany (MO) SR, ktorý v stredu schválili poslanci Národnej rady (NR) SR. Parlament tak odsúhlasil vyslanie vojakov.

slovenskí vojaci
Ilustračné foto / Foto: TASR-Michal Svítok

“Dĺžka trvania mandátu na vyslanie príslušníkov OS SR do operácie KFOR sa navrhuje od schválenia vyslania do ukončenia operácie KFOR. Príslušníci OS SR budú plniť úlohy v operačnom priestore KFOR, to je na území Kosova,” priblížil rezort obrany v materiáli.

V rámci veliteľských štruktúr KFOR by mohlo Slovensko vyslať do 15 príslušníkov, v rámci národného veliteľského a podporného prvku 20 príslušníkov. Do Kosova by mohli byť vyslaných aj maximálne 110 príslušníkov určených na zabezpečenie základne, patrolovanie či logistiku. Odísť by s nimi mohlo aj maximálne päť vojenských policajtov.

Zároveň sa plánuje vyslať maximálne 60 kusov kolesovej techniky, 20 kusov pásovej techniky, dva osobné automobily či 300 ručných a dlhých zbraní.

O návrate slovenských vojakov do Kosova informoval v novembri minulého roka počas návštevy Srbska minister obrany Robert Kaliňák (Smer-SD). Slovenskí vojaci pôsobili v misii KFOR od roku 1999 do roku 2010. Celkovo sa v rámci misie vystriedalo 2004 príslušníkov Ozbrojených síl SR.

.

NRSR odsúhlasila vyslanie vojakov do mnohonárodnej brigády NATO v Lotyšsku

V mnohonárodnej brigáde NATO v Lotyšsku bude v tomto roku pôsobiť do 155 príslušníkov Ozbrojených síl (OS) SR. Vyplýva to z návrhu na vyslanie príslušníkov ozbrojených síl, ktorý v stredu schválili poslanci Národnej rady (NR) SR.
Ako v materiáli vysvetlilo ministerstvo obrany, ktoré návrh predložilo, počas samitu hláv štátov a predsedov vlád členských krajín NATO v Madride 2022 bol odsúhlasený prechod zo súčasných bojových skupín NATO na pozemné zoskupenia do veľkosti brigády. Transformuje sa preto aj bojová skupina posilnenej predsunutej prítomnosti v Lotyšsku, v ktorej v súčasnosti pôsobí do 152 príslušníkov OS SR.
“Cieľom predloženého materiálu je, v nadväznosti na transformáciu na FLF (predsunuté pozemné sily – Forward Land Forces), aj naďalej spolu s ostatnými spojencami demonštrovať jednotu Aliancie,” uviedlo ministerstvo obrany.
Štruktúra príspevku SR by mala pozostávať z národného veliteľského a podporného prvku, príspevku do veliteľských štruktúr mnohonárodnej brigády v Lotyšsku, jednotky do veľkosti ekvivalentu pozemnej roty/batérie určenej na zabezpečenie spôsobilostí bojovej podpory a bojového zabezpečenia a tímu Vojenskej polície. Slovenskí vojaci by mohli pôsobiť v Lotyšsku do ukončenia pôsobenia FLF.

O reforme záchrannej zdravotnej služby budú poslanci rokovať zrýchlene

O reforme záchrannej zdravotnej služby (ZZS) budú poslanci Národnej rady (NR) SR rokovať v skrátenom legislatívnom konaní. Rozhodli o tom v stredajšom hlasovaní. Na Slovensku má podľa návrhu vzniknúť nová linka pomoci v kompetencii Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby SR. Slúžiť má pre neurgentné stavy s cieľom odbremeniť tiesňovú linku 155. Vzniknúť majú aj nové typy záchranárskych posádok, s ktorými budú spojené aj nové indikačné kritériá na filtrovanie hovorov. Zmeny prináša novela zákona o záchrannej zdravotnej službe.
sanitka sanitky
Ilustračné foto / Foto: TASR-Radovan Stoklasa
Linka pomoci s číslom 116117 má slúžiť na riešenie menej naliehavých zdravotných problémov, ktoré nevyžadujú okamžitý zásah záchrannej služby, napríklad konzultácie zdravotného stavu, odporúčania na vhodné zdravotnícke zariadenie alebo na organizáciu plánovaných medziklinických transportov.
Novela má priniesť nový spôsob tvorby siete záchrannej zdravotnej služby na Slovensku, ktorý má zabezpečiť efektívnejšie rozmiestnenie ambulancií a staníc ZZS na základe skutočnej potreby a frekvencie zásahov v rôznych oblastiach.

V popoludňajšom hlasovaní majú poslanci voliť aj kandidátku na sudkyňu Ústavného súdu 

Poslanci Národnej rady (NR) SR budú v popoludňajšom bloku hlasovania od 17.00 h voliť aj kandidátku na sudkyňu Ústavného súdu (ÚS) SR, taktiež majú schvaľovať návrh vlády na vymenovanie Dušana Keketiho za viceguvernéra Národnej banky Slovenska. Odsúhlasiť majú aj zmeny v zložení parlamentných výborov. Informoval o tom podpredseda Národnej rady (NR) SR poverený jej riadením Peter Žiga (Hlas-SD).
Jedinou kandidátkou na post ústavnej sudkyne je opäť Lívia Trellová. Na Ústavnom súde SR chýba jeden sudca. Miesto sa uvoľnilo, keď sa v septembri 2023 funkcie vzdala Jana Laššáková.

Ústavný súd
Ilustračné foto / Foto: TASR-František Iván

V stredu majú poslanci voliť tiež predsedu parlamentu, na funkciu kandiduje podpredseda Hlasu-SD Richard Raši. Parlament má voliť aj členov Rady Slovenskej televízie a rozhlasu, člena Správnej rady Tlačovej agentúry SR a člena Správnej rady Ústavu pamäti národa. Konať sa má i voľba do čela výboru NR SR pre pôdohospodárstvo a životné prostredie, nominovaný je Ivan Ševčík (nezaradený). Voliť majú aj člena Súdnej rady SR a členov Rady pre mediálne služby.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Erik Majercak

Gustáv Murín

Peter Zajac-Vanka Ing.

Marek Brna

Anton Čapkovič

Milan Šupa

.
.

Blanár sa vyjadril k šialenému koaličnému programu Holandska, ktorý sa týka aj Slovenska

Právo jednotlivých štátov vetovať kľúčové rozhodnutia Európskej únie musí zostať zachované, pretože členovia EÚ „vstupom do bloku nestrácajú svoju suverenitu“.…

12. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

Moskva plánuje dodávať ropu na Kubu ako humanitárnu pomoc

Rusko sa pripravuje dodať Kube ropu a ropné produkty ako „humanitárnu pomoc“ napriek hrozbám amerického prezidenta Donalda Trumpa o uvalení…

12. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
12. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Poslanci ukrajinského parlamentu majú hromadnú hnačku

Ukrajinské verejné informačné kanály a média masovo informovali, že poslanci sú nútení odovzdávať vzorky a podstupovať testy, aby sa zistila…

12. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
12. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Pre podvod s nehnuteľnosťami obvinila polícia štyri osoby, zasahovali kukláči

Za pokračovací zločin podvodu obvinil košický krajský policajný vyšetrovateľ štyri osoby. „Vyšetrovanie preukázalo, že obvinení sa na skutkoch podieľali formou…

12. 02. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov
12. 02. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov

Galko sa cítil emocionálne, opozícia (opäť) v troskách

Ako by chceli vládnuť tí, ktorí nemajú na seba dobrého slova ani len v spoločnom boji proti súčasnej vláde?

12. 02. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
12. 02. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

12. 02. 2026 | Aktualizované 12. 02. 2026 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov
12. 02. 2026 | Aktualizované 12. 02. 2026 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov

Polícia vykonala raziu v sídle Európskej komisie v súvislosti s vyšetrovaním 900-miliónovej realitnej transakcie

Polícia vo štvrtok vykonala raziu v priestoroch Európskej komisie v Bruseli v súvislosti s vyšetrovaním realitnej transakcie z roku 2024…

12. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
12. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Opozícia nezloží bez Matoviča vládu. KDH v problémoch

Podľa najnovších prieskumov by koaličnú stranu HLAS-SD vytlačilo mimoparlamentné hnutie Republika a dokonca aj hnutie Igora Matoviča. Ak by sa voľby…

12. 02. 2026 | Aktualizované 12. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
12. 02. 2026 | Aktualizované 12. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Pripravil ho o medailu? Holanďan si vybil zlosť na súperovi, po pretekoch mu nadával a strčil doň

Holandský rýchlokorčuliar Joep Wennemars z Holandska dostal povolenie na opakovanú súťaž vo dvojici mužov na 1 000 metrov po kontroverzii…

12. 02. 2026 | 0 komentárov

Trinásťročný chlapec čelí obvineniam z dvoch pokusov o vraždu

Trinásťročný chlapec, ktorý tento týždeň pobodal dvoch žiakov v škole v severozápadnej časti Londýna, je obvinený z dvojnásobného pokusu o…

12. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
12. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Kniha: Nechajte to tak - svetový bestseller o zlepšení kvality života

Slovensko, 12. februára 2026 - Je to najväčší svetový bestseller medzi non-fiction titulmi za rok 2025. Bolo predaných 7 miliónov výtlačkov…

12. 02. 2026 | 0 komentárov

EÚ sa zmenila na mocenský aparát

Začiatkom februára Washington zverejnil dôkazy, že EÚ mala cenzurovať obsah na sociálnych sieťach v oblasti kontroverzných tém, ako je pandémia COVID-19…

12. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
12. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Ostrá debata v EP: „Zlodej kričí: Chyťte zlodeja!“

Počas včerajšej europarlamentnej rozpravy dostal slovo aj zástupca hnutia Republika Milan Uhrík . Počas svojho minútového prejavu nezostal progresívcom nič…

12. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
12. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Vyplatenie 590 miliónov eur z Plánu obnovy sa môže oneskoriť pre rušenie Úradu na ochranu oznamovateľov

Úrad podpredsedu vlády SR pre Plán obnovy a znalostnú ekonomiku disponuje informáciou, že schválenie posledného formálneho kroku pri vyplatení 6.…

12. 02. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov
12. 02. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov

Fico: Holandská predstava je scestná a vedie k zániku EÚ ako takej

Európski lídri sa dnes stretávajú v Bruseli, aby prediskutovali spôsoby „oživenia stagnujúcej ekonomiky“ bloku. Premiér Robert Fico sa k aktuálnym…

12. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
12. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Trump sklamal sionistu: Útok na Irán nebude

USA, 12. februára 2026 - Letecká úderná skupina námorníctva USA na čele s jadrovým lietadlovým nosičom USS George H. W.…

12. 02. 2026 | 0 komentárov

Europoslanci za SMER-SSD pripomínajú EÚ jej korupčné kauzy

Ťažká debata a kritická výmena názorov. Včerajšej  europarlamentnej diskusii dominovala debata o stave právneho štátu a neobišla sa ani téma Benešových dekrétov. Europoslanci…

12. 02. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
12. 02. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

Majitelia domácich miláčikov sa často začnú podobať svojim zvieratám viac, než by si chceli priznať

Majitelia psov, mačiek či iných domácich zvierat neraz zistia, že medzi nimi a ich miláčikmi existuje zvláštna vizuálna podobnosť. Rovnaké…

12. 02. 2026 | 0 komentárov

Ako byť každý deň úspešnejší

Úspech neprichádza cez noc. Prichádza krok po kroku. Kiarash Hossainpour a Philip Hopf, autori jedného z najpočúvanejších podcastov v Nemecku,…

12. 02. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
12. 02. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

 Hlavný tréner Fínov končí na olympiáde pre požitie alkoholu. Ospravedlnil sa celému tímu

 Hlavný tréner fínskeho tímu v skokoch na lyžiach Igor Medved bol vylúčený zo zimných olympijských hier v Miláne a Cortine…

12. 02. 2026 | 0 komentárov

Drogy alebo ropa? Dilema USA s Venezuelou vyriešená?

Napriek tomu, že situácia vo Venezuele ja stále nie celkom jasná, dnes sa zdá, že Washington dostal tamojšiu vládu pod…

12. 02. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
12. 02. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov

Autonómne autá pod paľbou: 13 prípadov, keď technológia zlyhala na ceste

Autonómne autá boli predstavené ako riešenie dopravných nehôd, ľudských chýb a stresujúceho dochádzania do práce. Vízia bola jasná - bezpečnejšie…

12. 02. 2026 | 0 komentárov

Chcete chrániť mozog pred demenciou? Osvojte si tento rituál

Podľa novej štúdie je mierna denná konzumácia kofeínu spojená s nižším rizikom demencie a pomalším kognitívnym poklesom, uvádza spravodajský portál…

12. 02. 2026 | Zaujímavosti | 3 min. čítania | 0 komentárov
12. 02. 2026 | Zaujímavosti | 3 min. čítania | 0 komentárov

Portréty očami detí, ktoré vás rozosmejú aj vystrašia

Portréty patria medzi najúprimnejšie formy detského umenia, pretože zobrazujú svet tak, ako ho malí umelci skutočne vidia. Možno nie sú…

12. 02. 2026 | 0 komentárov

Útočníkom na kanadskej škole bol transsexuál

Strelec sa začal identifikovať ako žena pred približne šiestimi rokmi. 18-ročný muž, ktorý zaútočil na kanadskú školu, sa identifikoval ako…

12. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
12. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Dostal poslednú šancu, ale trval na svojom. Ukrajinca s prilbou s mŕtvymi krajanmi diskvalifikovali

Ukrajinský reprezentant v skeletone Vladyslav Heraskevyč bol vylúčený z olympijských pretekov na ZOH 2026 Heraskevyč odmietol ustúpiť od pôvodného zámeru…

12. 02. 2026 | 0 komentárov

MRNA vakcíny by mali byť podľa zistení Kotlára stiahnuté z trhu

Splnomocnenec vlády Slovenskej republiky pre preverenie procesu riadenia a manažovania zdrojov počas pandémie Covid-19 Peter Kotlár prezentoval na stredajšom rokovaní…

12. 02. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov
12. 02. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov

Prečo čistky v 2 miliónovej čínskej armáde, znepokojili práve Britov?

Čína, 12. februára 2026 - Čínsky prezident Si Ťin-pching v utorok zhodnotil bojovú pripravenosť ozbrojených síl a prebiehajúce operácie a…

12. 02. 2026 | 0 komentárov

Sankcie výmenou za mier: USA po prvýkrát pripustili zrušenie sankcií na ruskú ropu

Vyhlásil to šéf amerického ministerstva financií Scott Bessent

12. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
12. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Niekoľko tisíc Venezuelčanov protestovalo za prepustenie zvyšných politických väzňov a obnovenie dodržiavania ľudských práv vo Venezuele.

20:17

Agentúra EASA vyzvala letecké spoločnosti z EÚ, aby sa ich lietadlá až do začiatku apríla vyhli vzdušnému priestoru Iránu.

19:55

Péter Magyar upozornil na údajne pripravovanú diskreditačnú kampaň strany Fidesz. Podľa neho má zahŕňať zverejnenie tajne nahratého intímneho videa.

19:38

.

Danko: Pre SNS je kandidátom číslo jeden na ústavného sudcu Robert Fico

Pre Slovenskú národnú stranu je kandidátom číslo jeden na ústavného sudcu predseda vlády SR Robert Fico (Smer-SD). Uviedol to predseda…

12. 02. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
12. 02. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Parížsky súd stanovil termín rozhodnutia v prípade odvolania Marine Le Penovej

Parížsky odvolací súd v stredu oznámil, že 7. júla vynesie rozsudok v prípade podvodu proti líderke pravice Marine Le Penovej,…

12. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
12. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Green Deal v praxi: Povinné parkovanie bicyklov v nových bytovkách

Povinnosť je v zákone, priestor v projekte a náklad v cene bývania. Ako to dopadne na bežných ľudí?

12. 02. 2026 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov
12. 02. 2026 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov

Naozaj spáchal Kurt Cobain samovraždu? Nová expertíza vzbudzuje pochybnosti

Forenzní lekári spochybnili samovraždu Kurta Cobaina,  speváka kultovej kapely Nirvana. Ich analýza  sa opiera o podrobné preskúmanie pôvodnej pitevnej správy…

12. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
12. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Hrobári Európskej Únie

V poslednej dobe silnejú tendencie spochybňovať význam európskej integrácie. My starší si pamätáme, že v deväťdesiatych rokoch minulého storočia bolo…

12. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
12. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Erik Majercak

Gustáv Murín

Peter Zajac-Vanka Ing.

Marek Brna

Anton Čapkovič

Milan Šupa

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov