Peter Marček, poslanec NR SR: Revolúcie, takisto ako vojny, vždy sledujú niečie obchodné záujmy!

Bratislava 21. apríla 2018 (HSP/Foto:TASR/AP-Gene J. Puskar)

 

Nie som proti Amerike ako krajine, ani proti Američanom. V USA určite žije veľa vynikajúcich ľudí. Majú svoj život, kultúru, mentalitu. Majú aj svoje elektrické napätie v zásuvkách, merný systém v palcoch a tiež aj  teplotu merajú nie v stupňoch Celzia, ale Farenheita. Tiež majú svoju vnútornú politickú konkurenciu medzi republikánmi a demokratmi, svoj biznis a svoj kriminálne prípady. A tiež aj svoju korupciu. Mňa sa to vôbec netýka, netrápi ma to, ani nestresuje. Je to ich život, ich krajina, ich domov…

Ilustračné foto

Nepletiem sa do ich životov, lebo ma to nezaujíma. Ich život sa odohráva kdesi tam… ďaleko za oceánom, na druhej strane zemegule. Lietadlom je to nejakých 10 hodín. Netrvám na tom, aby spievali „Tancuj, tancuj vykrúcaj“, nenútim ich tancovať odzemok a nebojujem za „Majstrovstvá  Ameriky vo varení halušiek“!

Samozrejme, hovorím obrazne. Preto sa ma dotýka problém zahraničnej politiky vlády USA, ktorá z neznámych dôvodov za mňa rozhodla ako mám ja, v mojej krajine, vo svojom domove,  žiť!!

Potom ľudí, predovšetkým mládež, študentov, pomocou sociálnych sietí, alebo rôznymi inými spôsobmi, pozývajú alebo podnecujú, aby vyšli do ulíc, kde sú už pripravené scény s ozvučením, pripravení účinkujúci, počas prestávok vystupujú hudobníci, speváci (sledujete analógiu?) rozdávajú sa protestné atribúty: zástavky, plagáty, symboly opozície (u nás sú to biele odznačky Za slušné Slovensko!).

Protestom sa prideľuje nejaký názov alebo slogan Za slušné Slovensko!. V Gruzínsku to bola napríklad Ružová revolúcia, Jasmínová v Tunisku, Lotosová v Egypte, bývajú aj farebné – Žltá, Oranžová a dokonca Melónová v Kyrgizstane a Octová v Brazílii, atď., atď.

Kto má záujem, sám si to môže zistiť z verejne dostupných zdrojov.

Ak to nie je dostatočné na výmenu režimu, tak na to týmito smiešnymi názvami aj skončí.

Protest nadobúda organizovaný charakter. Z radov mladých aktivistov sa vynárajú „lídri“ pouličného protestného hnutia. Ľudí znovu a znovu agitujú, aby vyšli do ulíc. Medzi pokojne protestujúcimi sa objavujú provokatéri, ktorí iniciujú zrážky s políciou, začínajú sa pouličné nepokojne. Úsilie orgánov právnej ochrany zaviesť ústavný poriadok sa okamžite posudzuje a odsudzuje USA ako potláčanie demokracie a slobody! Už otvorene podporujú opozíciu. V ďalšej etape sa objavujú, neznámo odkiaľ, nevystopovateľní snajperi, ktorí strieľajú na obe strany, objavujú sa ľudské obete… a nakoniec – pokojný protest prechádza do aktívnej fázy!

Výsledkom je úplná zmena štátnej moci, ktorá prechádza na amerických prisluhovačov a krajina sa dostáva pod zahraničné vedenie. Pre občanov to znamená likvidáciu konkurenčnej schopnosti  podnikov a následne, rast nezamestnanosti, cien a poplatkov za všetko, zníženie životnej úrovne, odstránenie sociálnych programov, výhod, dôchodkov a podobne. Obyvateľstvo krajiny sa stáva pre USA nerentabilným a zbytočným!

Všetky krajiny, ktoré prežili podobnú „kvietkovo-farebnú revolúciu“ ani v minulosti nikdy neboli lídrami svetovej ekonomiky. Po udalostiach, ktoré sa stali, však zaostali aj od svojich predchádzajúcich ukazovateľov, predovšetkým hospodárskych. Život sa katastrofálne zhoršil, čo viedlo k hromadnej emigrácií obyvateľstva. Pozorujeme to v EU pri rozdeľovaní kvót na príjem emigrantov. Amerika, mimochodom, ich odmieta prijímať, ale nástojčivo žiada, aby sme my prejavilo „zľutovanie“!  Najhorší je však rozkol obyvateľstva a separatizmus, ktoré vedú k občianskej vojne. A občianska vojna je vždy najkrvavajšia.

Juhoslávia, Lýbia, Sýria. Dokonca ani netreba ďaleko chodiť. Hneď vedľa, len 500 km, hneď za slovensko – ukrajinskou hranicou. Hraničíme s krajinou, v ktorej sa uskutočnila podobná revolúcia a tam prebieha občianska vojna! Na príklade Ukrajiny môžeme pozorovať absolútne všetky etapy podobného scenára a najmä jeho výsledky. Bol som tam nedávno a všetko som videl na vlastné oči.

Výsledkom je  zničenie hospodárstva, bieda obyvateľstva (podľa údajov OSN, z krajiny každú hodinu odchádza 80 ľudí a od roku 2014 celkovo emigrovala takmer štvrtina obyvateľstva), ten istý ruský plyn sa dodáva zo Slovenska, plánuje sa v budúcnosti kupovať americký plyn cez Poľsko, s ktorým Trump v tieto dni podpísal dohodu. Uhlie sa kupuje americké, zbrane, samozrejme sú tiež americké atď., atď. Informácie sú prístupné každému, stačí čítať!

Potrebovali sa Ukrajinci zúčastniť  na revolúcií a vojne, v ktorej zahynulo a aj v túto chvíľu, zatiaľ čo tu spolu stojíme, umiera množstvo ľudí, len preto, aby zabezpečili pre Ameriku trh pre jej drahšie, zaoceánske tovary? Všetko toto sa deje pod heslom „Za dôstojnú Ukrajinu!“ = „Za slušné Slovensko!“. Neprivádza vás to nejaké myšlienky?

Pre nás dokonca ani vlastné heslo nevymysleli! Uráža ma to! Za koho nás tam majú, ak si myslia, že pre nás to takto stačí?! A mimochodom, nikto z vás nerozmýšľal o tom, za čie peniaze sa vyrobilo také množstvo odznačkov a týmto heslom, ktoré stačí pre celé Slovensko? Za čie peniaze sa skladajú a rozoberajú scény pre  rečníkov, prenajíma sa drahá zvuková aparatúra? Iných nákladov tiež nie je málo. Na štipendiá opozičných študentov? Kto z nás počul o skladaní sa na prostriedky na protesty? Na autobusy, ktoré zvážajú ľudí z celého Slovenska? Nie je to lacná záležitosť! Victoria Nuland, bývala pomocníčka štátneho tajomníka USA sa sťažovala na to, že, podľa jej slov „silná demokratická vláda Ukrajiny“ ich stála 5 miliárd USD! Nemeckí novinári zverejnili, že strany, ktoré organizujú referendum za nezávislosť Katalánska v Španielsku sú financované zo Sörosových fondov, napríklad…………

Chcem poznamenať, že prostredníctvom Sörosovho fondu a podobných fondov sa financujú všetky revolúcie na celom svete, ktoré prebiehajú podľa takejto politickej schémy. Preto mám  otázku: prečo sa náš prezident stretáva so Sörosom a Amerike?

Len tak  mimochodom, aj my sme už na podobnej ukrajinskej ceste. Načo kupujeme od USA stíhačky F16 takmer za 3 miliardy USD?! Čo máme v krajine predvojnový stav? Čakáme, že nás niekto napadne? S kým sa chystáme bojovať? S arabským svetom, v rámci koalície NATO? Z ktorého k nám potom prídu migranti s nenávisťou za to, že sme ich bombardovali?

Veď práve toto je úrodná pôda pre terorizmus!

Amerika bude od nás žiadať, aby sme prejavili svoju uvedomelosť a prijímali ich čo najviac a samotná bude zostáva bokom…

A k tomu tie 3 miliardy, ktoré len tak mimochodom, pochádzajú z našich daní, sú v našom rozpočte zbytočné? To sú len prvotné náklady. Lietadlá si vyžadujú pravidelný, veľmi drahý servis, nákup spotrebného materiálu, bojového materiálu a veľa iného…

A toto všetko do kasičky USA! Takýmto spôsobom my všetci, z našich vreciek, budeme prispievať na americký blahobyt. Je to pre nás Slovákov výhodné?

Amerika všetkými možnými spôsobmi pretláča svoje produkty na európsky trh, samozrejme, aj na slovenský a ničí  akúkoľvek konkurenciu. Revolúcia, ktorá privedie krajinu k vonkajšej americkej správe je na tento účel najúčinnejšia.

Revolúcie, tak isto ako vojny, vždy sledujú niečie obchodné záujmy!

V skutočnosti, nejestvuje žiadna, ako nám hovorievajú „Veľká politika“. Politika, to je len koncentrované vyjadrenie ekonomiky! Keď zadefinujeme zainteresovanú stranu v politike, môže ju pochopiť každý z vás, ak nechce byť manipulovaný!

Na záver.

Je pravda, že na Slovensku nie je všetko dobre. Na Slovensku je veľa problémov: korupcia, cesty, vysoké dane, nízke dôchodky a ostatné…. Ale  porozmýšľajte, ak sa vo vašom dome odlúpne omietka, treba podľa rady susedov zbúrať celý dom?!

A práve k tomuto nás podnecujú naši zaoceánski „susedia“.

Teraz však hovoríme o krajine, štáte o našej vlasti a o našom spoločnom dome!!!

Potrebujeme na riešenie problémov s korupciou revolúciu podľa scenára ministerstva zahraničia USA, podľa ktorého hrozí rozpad krajiny?!

Na Ukrajine urobili revolúciu, no a výsledok? Úroveň korupcie len vzrástla! Preto, lebo pre americké bábky to nie je ich krajina, im je jedno čo sa stane s Ukrajinou! Len tak mimochodom, vo vláde je väčšinový počet zahraničných ministrov.

Potrebujeme v boji s korupciou na Slovensku zahraničnú pomoc? Sami to nezvládneme? Poviem vám, že v boji s korupciou úplne stačí platná legislatíva. Prečo ani jeden novinár, ktorý snaživo odhaľuje korupčné schémy, ani jedna televízia a ani žiadne masmédium nepodalo podnet na prokuratúru o skutočnostiach, ktoré odhalili? Je to predsa ich občianska povinnosť!

Z vás, ktorí tu stojíte, napísal niekto podobnú žiadosť? Poznáte niekoho, kto by oficiálne oznámil polícií  prípad korupcie, ktorý pozná?

Políciu považujete za skorumpovanú, vždy však existujú súdy vyššej inštancie, vrátane medzinárodných. Každý sudca pozná procedurálne kroky pri podaní oznámenia. Na toto nie sú potrební Američania so svojimi ziskuchtivými plánmi!

Je zbytočné bojovať s korupciou státím niekoľko hodín na ulici! Sú potrebné konkrétne činy v rámci platných zákonov. Myslím si, že sme schopní urobiť poriadok vo svojom vlastnom dome, vo svojej krajine, a to bez akéhokoľvek zahraničného zásahu. Slovensko patrí Slovákom!

A nezabúdajte na svoju občiansku povinnosť za budúcnosť Slovenska. Keď držíte v náručí svoje dieťa, držíte aj svojich vnukov a pravnukov. A o niekoľko generácií je to už celý národ. Preto teraz máte vo svojich rukách celý národ. A takú krajinu, akú zanecháte deťom, takú krajinu zanecháte celému národu.

 

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

icon NAJČÍTANEJŠIE

iconNAJNOVŠIE

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

icon FOTO DŇA

Vybrali sme

Sulík s Krajniakom sa zhodli : Polícia by mala dodatočne udeliť pokuty účastníkom protestu 17. novembra za nenosenie rúšok

0 icon

Bratislava 26. novembra 2020 (HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel)   Minister práce Milan Krajniak (Sme rodina) a minister hospodárstva Richard Sulík (SaS) sa zhodli, že polícia by mala dodatočne vypátrať a udeliť pokuty účastníkom protestu  17. novembra, ktorí nemali nasadené rúško na tvári. Takéto vyjadrenie pritom prichádza v čase, keď vládni papaláši zrejme…

EP poukázal na problémové miesta pri dodržiavaní základných ľudských práv v EÚ

0 icon

Brusel 26. novembra 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Jean-Francois Badias)   Európsky parlament vo štvrtok zareagoval na správy o stave základných práv v EÚ za roky 2018 a 2019. Poslanci v rámci plenárneho zasadnutia v Bruseli poukázali na mnoho problémových oblastí a vyzvali na odstránenie nedostatkov Nelegislatívne uznesenie, ktoré podporilo 330 poslancov, odmietlo 298…

Ľudia prichádzajúci z krajín EÚ na Slovensko nemusia po preukázaní sa negatívnym PCR testom absolvovať karanténu

0 icon

Bratislava 26. novembra 2020 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Yorgos Karahalis)   Cestujúci, ktorí prichádzajú na Slovensko z krajín Európskej únie (EÚ), Lichtenštajnska, Spojeného kráľovstva či Švajčiarska a preukážu sa negatívnym výsledkom RT-PCR testu na ochorenie COVID-19 vykonaným v laboratóriách mimo územia SR, nie starším ako 72 hodín, nemusia byť v domácej izolácii či vykonať…

Skupina expertov navrhla sériu reforiem pre obnovu NATO

0 icon

Brusel 26. novembra 2020 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)   Severoatlantická aliancia by mala prejsť sériou reforiem zameraných na jej obnovu. Navrhla to skupina expertov, ktorú koncom marca vytvoril generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg. Tlačové agentúry DPA a Belga vo štvrtok upozornili na správu, ktorú desaťčlenná skupina expertov v stredu rozoslala všetkým 30 členským…

Nehammer: Rakúsko posilní po útoku vo Viedni ochranu kostolov

0 icon

Viedeň 26. novembra 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Ronald Zak)   Páchateľ teroristického útoku vo Viedni, ku ktorému došlo 2. novembra a vyžiadal si štyroch mŕtvych a viac ako 20 zranených, si chcel svoje obete vyhliadnuť zrejme aj v kostoloch. Informoval o tom na štvrtkovej tlačovej konferencii vo Viedni rakúsky minister vnútra Karl Nehammer…

Partnerka Juliana Assangea prosí Trumpa o udelenie milosti

0 icon

Londýn 26. novembra 2020 (SITA/HSP/Foto:SITA/AP-Matt Dunham)   Družka zakladateľa WikiLeaks Juliana Assangea, Stella Morisová, poprosila dosluhujúceho amerického prezidenta Donalda Trumpa o milosť pre svojho partnera. Učinila tak prostredníctvom sociálnej a mikroblogovacej siete Twitter, kde prezidentovi nechala odkaz Morisová pod fotografiu svojich dvoch malých detí napísala: "Toto sú Julianovi synovia Max…

Šok pre demokratov! Súd v Pennsylvanii zastavil vyhlásenie Bidena ako víťaza, prijal argumenty obžaloby a začal vyšetrovanie volebného podvodu

0 icon

Bratislava 26. novembra 2020 (HSP/Foto:Screenshot)   Súd v Pennsylvánii včera zastavil vyhlásenie víťaza volieb v tomto štáte. Bidenovi víťazstvo pozastavil, prijal argumenty obžaloby a začal vyšetrovanie volebného podvodu. Trump má tak stále nádej na cestu k víťazstvu, avšak čas hrá proti nemu Guvernér Pennsylvánie Tom Wolf už obvinil sudcu z…

Korona-alarmisti sa mýlia: Evolučný biológ Flegr strašil tisíc mŕtvymi denne, čo sa nakoniec nepotvrdilo: „Neľutujem to. Urobil by som to znova, ľudia sú príliš málo vystrašení“ odvetil

0 icon

Bratislava 25. novembra 2020 (HSP/aktualne.cz/Foto:ScreenShot video)   Niektorí mainstreamom pretláčaní odborníci preukázateľne šíria zbytočnú paniku a dá sa povedať, že aj nezmysly. Dobrým príkladom je český evolučný biológ Jaroslav Flegr, ktorý strašil  verejnosť tým, že v Česku bude v novembri umierať denne okolo 1000 ľudí na koronavírus. Nakoniec je to…

Premiéri Poľska a Maďarska trvajú na vete, ak bude rozpočet EÚ obsahovať podmienku právneho štátu

0 icon

Budapešť 26. novembra 2020 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Olivier Matthys)   Vedúci predstavitelia Poľska a Maďarska sa počas štvrtkového stretnutia v Budapešti zaviazali, že budú vetovať budúci sedemročný rozpočet Európskej únie a balík pomoci v súvislosti s pandémiou koronavírusu v celkovej hodnote zhruba 1,8 bilióna eur, ak bude obsahovať podmienku právneho štátu EÚ chce…

Europoslanci odsúdili sprísnenie interrupcií v Poľsku

0 icon

Brusel 26. novembra 2020 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)   Poslanci Európskeho parlamentu (EP) vo štvrtok odsúdili ďalšie obmedzenie práva na umelé prerušenie tehotenstva v Poľsku ako krok späť pre sexuálne a reprodukčné práva žien, ktoré má EÚ povinnosť chrániť V nelegislatívnom uznesení, za ktoré hlasovalo 455 poslancov, 145 bolo proti a 71 sa…

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Ivan Holek

Slováci ako pokusné myši! Výzva k občianskej neposlušnosti!

0icon

Je čas vážne uvažovať o občianskej neposlušnosti, pretože Slovensko sa stáva obeťou človeka, ktorého správanie sa začína vymykať spod kontroly. Tento človek uveril sám sebe, že chce národu dobre a považuje sa za jeho záchrancu. Tento človek nadobudol presvedčenie, že jedine on vie ako najlepšie zvládnuť epidémiu, a preto má…

Marek Danko

Či zvíťazil ukrajinský Majdan?

0icon

Takzvaná revolúcia dôstojnosti nevyriešila žiaden z problémov na Ukrajine. Naopak, stala sa zdrojom novej politickej krízy, ktorá vyústila do ľudských, ekonomických a územných strát. V čase získania nezávislosti mala Ukrajina už väčšinu formálnych atribútov a inštitúcií štátnosti. Avšak nešla tým, že by ich naplnila novým obsahom a optimalizovala ich funkčnosť, ale tým najjednoduchším spôsobom –…

Peter Švec

Vyhlásenie suverenistov k významnému výročiu.

0icon

Kto sa nepoučí z histórie, ten si ju zopakuje. Výročie ústavného zákona o zániku ČaSFR a vzniku dvoch samostatných suverénnych štátov, plnoprávnych subjektov medzinárodného práva, nech je nám mementom, aby sme nikdy nedovolili odovzdávanie pilierov štátnosti akémukoľvek nadštátnemu subjektu. Tomuto významnému medzníku predchádzal zápas o národnú slobodu po celom Slovensku. Každý zápas obsahuje utrpenie,…

Peter Lipták

Zaznelo na tlačovej konferencii nasledovateľov NSDAP

0icon

O hlasovaní na krízovom štábe 25.11. Hlasovalo sa jednohlasne, veď nikto sa ani nezdržal hlasovania, nakoniec ani nebolo potrebné tie kartičky dvíhať lebo jednoducho sa opýtalo, že kto je proti, alebo kto sa zdržal hlasovania a ani jedna ruka neišla hore, to znamená všetci boli za. Rokovanie, ktoré nemalo žiadne zbytočné…

Štefan Harabin

Ľudia prosím Vás spamätajte sa preboha živého! Neverte a nedávajte sa testovať ani PCR testami.

0icon

Aj z rozhodnutia portugalského apelačného súdu v Lisabone je bez najmenších pochybnosti nesporné, že i chystané PCR testy sú zjavne nespoľahlivé pre identifikáciu COVID-19. Ich identifikačná spoľahlivosť podľa tohto rozhodnutia je až dramatický mimoriadne nízka.

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

TopDesať

Tupac a Biggie: Smrť a konšpirácie 1. časť

0 icon

Na začiatku deväťdesiatych rokov sa stal rap jedným z najpopulárnejších žánrov a jeho predstavitelia sa začali nielen objavovať v tabuľkách najpopulárnejších skladieb, ale aj na titulných stránkach novín. Nová generácia raperov potom gangsterský život nielen opisovala, ale aj žila. Dve z najvýznamnejších mien svetového gangster rapu boli Tupac Shakur a The Notorious B.I.G. (známy tiež…

Koľko stromov je potrebných na výrobu kyslíka pre jednu osobu?

0 icon

Význam stromov je v našom svete nekonečný a nedocenený. Stromy predstavujú cenný a v meste o to vzácnejší biotop pre veľké množstvo užitočných, chránených rastlín a živočíchov. Chcel by si vedieť viac o histórii našich predkov? Opýtaj sa stromov! Stromy predstavujú jedny z najdlhšie žijúcich organizmov na Zemi a sú tak nemými svedkami našej minulosti. Často sa používali ako…

Prečo by sme nemali nosiť rovnaké pyžamo dva dni za sebou?

0 icon

Priemerný muž si mení pyžamo každých 13 nocí. Ženy obyčajne čakajú až 17 nocí. Väčšina žien má viac pyžám a majú tendenciu zabúdať na to, ako dlho sú už vonku. Aj keď sa plazenie do postele v dobre oblečenom pyžame môže zdať neškodné, môže to mať niektoré alarmujúce dôsledky. 1. Spíš v nezdravom prostredí

Svoje problémy vyriešili po svojom. Tieto fotografie ťa dostanú do kolien

0 icon

Neexistujú žiadne problémy, ktoré by sa nedali vyriešiť. Tohto hesla sa držali aj títo ľudia, ktorí ťa vďaka týmto fotografiám dostanú do kolien. Svoje problémy sa rozhodli riešiť razantným spôsobom, ktorý sa podarilo zachytiť pomocou fotoaparátov. Často sa vraví, že ak to vyzerá hlúpo a funguje to, tak to vôbec…

Čo je ekologickejšie? Kúpiť si umelý alebo živý vianočný stromček?

0 icon

Vianočný stromček začína byť v blížiacom sa období opäť súčasťou našich príbytkov. Ťažko uveriť, že na Slovensku ho poznáme už viac ako dve storočia. Aká je ale ekologickejšia verzia? Falošný alebo živý? Na naše územie sa tradícia zdobiť vianočný stromček dostala až koncom 18. storočia z Nemecka. Najprv sa udomácnil v…

Vo svete IT

Skladací dron MJX Bugs 7, ktorý konkuruje aj overeným modelom od DJI, aktuálne kúpiš za skvelú cenu

0 icon

Spoločnosť MJX je už roky vo svete dronov známa najmä svojimi dostupnými, no za to stále naozaj kvalitnými dronmi, ktoré spájajú najlepšie technológie pre začiatočníkov a pokročilých letcov s naozaj nízkou finálnou cenovkou. Na trh sa len nedávno objavil ďalší zaujímavý dron, ktorý by určite nemal ujsť oku žiadneho nadšenca…

Muž, ktorému chýba veľká časť mozgu, spochybňuje všetko, o čom sme si mysleli, že sme o vedomí vedeli

0 icon

V roku 2007 sa odohral naozaj zvláštny prípad. Do nemocnice vošiel Francúz, ktorý sa sťažoval na bolesť nohy. Už v minulosti sa lekárom hlásil s podobnými problémami a tí prišli na to, že za jeho problémy môže vyplnenie mozgových komôr mozgomiešnym mokom. Píše portál iflscience.com. Lekári sa teda rozhodli pozrieť…

Astronómovia prišli s funkčným spôsobom, ako možno predvídať solárne škvrny. Ide o významný objav!

0 icon

Povrch Slnka nie je kľudným miestom. Ide o miesto, kde vzniká turbulentný tanec medzi gravitáciou, plazmou a magnetickými poľami. Zaujímavosťou je, že rovnako ako na Zemi, aj Slnko má svoje počasie, ktoré vie byť pomerne nepredvídateľné, píše portál Universe Today. Vedci však začínajú nachádzať isté vzorce, ktoré im v predpovediach…

Sledujete cez mobilné dáta videá alebo počúvate hudbu? Pozrite sa, koľko dát spotrebujete

0 icon

Väčšina z  nás dnes využíva rôzne dátové balíky od našich operátorov, tí viac zručnejší vedia približne odhadnúť, aký balík je pre nich vhodný, ale tí menej zručnejší nie. A práve preto Vám prinášame základný prehľad týkajúci sa spotreby dát sledovaním videí ako aj odhad spotreby dát počúvaním hudby prostredníctvom mobilných…

Okolo Zeme preletí potenciálne nebezpečný asteroid. Stane sa tak už v najbližšiu nedeľu

0 icon

Obrovský asteroid pomenovaný (153201) 2000 WO107 preletí v priebehu najbližších dní v blízkosti Zeme. Stane sa tak už koncom novembra, konkrétne v najbližšiu nedeľu. Asteroid by podľa zistení mal dosahovať šírku niekde medzi 370 metrami až 820 metrami. Inými slovami, ide o poriadnu kus skaly, ktorý by v prípade kolízie mohol…

Armádny Magazín

Kalašnikov predstavil novú hračku: Karabínu AKV-521

0 icon

Rusko, 26. november 2020 (AM) - Koncern Kalašnikov predstavil milovníkom palných zbraní svoj nový produkt - karabínu AKV-521 v kalibri 5,45x39. AKV-521 je na 85% unifikovaný s civilnou verziou samopalu AK-12, tj. karabínou TR3, ale zároveň má svoje osobitosti. &

Sýria : Rusi zbombardovali ďalší veľký teroristický tábor. Video

0 icon

Sýria, 26. november 2020 (AM)  - Ankara posilňuje svoje vojenské pozície v Idlibe a Rusi im ničia teroristické základne. Ako odplatu za kroky Ankary v Náhornom Karabachu sa Rusko zúrivo pustilo do pro-tureckých teroristov v Sýrii.   Video: intenzívne bombardovanie oblastí, kde sa nachádzajú teroristi

Rusko má podmorskú CIA - nový systém hydroakustického sledovania

0 icon

Rusko, 26. november 2020 (AM) - Podvodné bitky si dnes už prakticky nedokážeme predstaviť bez účasti ponorných bezpilotných prístrojov. A napokon ani bez spoločného centra pre zber dát založenom na moderných akustických prostriedkoch sledovania pod vodou. Aké prostriedky má Rusko v tejto sfére? A čo s tým má spoločné ame

Sýria: Rusko-Iránska pasca pre izraelské F-16

0 icon

Rusko, 26. november 2020 (AM) - Podľa zdrojov blízkych sýrskej armáde pravdepodobne raketový úder proti juhozápadu Damasku spôsobí nový bod obratu vo vojenskom pakte podpísanom v júni s Iránom, ktorý otvoril dvere Sýrskeho neba Iránskym systémom protivzdušnej obrany. Ten na seba nenechal dlho čakať a 17. novembra Bavar - 373 skutočne…

Kde sa začne boj Ruska s USA?

0 icon

Rusko, 26. november 2020 (AM) - Vpád Američanov do teritoriálnych vôd Ruska – to nebola obyčajná „provokácia“. „Ak by ste sa ma dnes opýtali, kde sa môže začať námorná vojna medzi USA a Ruskom, tak odpoviem – v zálive Petra Veľkého! Pretože nedávny vpád torpédoborca John McCain do tunajších výs

Svetlo sveta

25.11. Svätá Katarína Alexandrijská, mučenica čistoty

0 icon

Svätá Katarína Alexandrijská je mučenica, ktorá bola ako 18 ročná umučená rukami pohanského vládcu Maxentiusa. Cirkev ju zaraďuje medzi 14 svätých pomocníkov v núdzi, ktorých orodovanie u Boha sa uznáva ako osobitne účinné. Svätá Katarína bola o 1100 rokov identifikovaná svätou Johankou z Arku ako jednou z tých, ktorá sa…

Hriech Lenivosti

0 icon

« Je dokonané » (Jn 19, 30)Šieste slovo, ktorým sa nám prihovára Ježiš z kríža, je vyslovené na zadosťučinenie hriechu lenivosti. Lenivosť je choroba vôle, ktorá spôsobuje, že zanedbávame svoje povinnosti. V bežnom živote sa prejavuje ako lenivosť, neochota, ľahostajnosť, ľahkovážnosť. Lenivosť v náboženskej oblasti je predovšetkým nevôľa k duchovnému…

Otec Urbančok: Blíži sa bibliou predpovedaný koniec sveta ?

0 icon

Homília na 25. nedeľu po Turícach – Misál sv. Jána XXIII. Mt 24,15-35 Keď uvidíte ohavnosť spustošenia na svätom mieste, ako predpovedal prorok Daniel – kto číta, nech pochopí: vtedy tí, čo budú v Judei, nech utečú do hôr, kto bude na streche, nech nezostupuje vziať si niečo z domu,…

Arcibiskup Fulton J. Sheen: Nebo nie je až tak ďaleko

0 icon

V jednej známej piesni sa hovorí: “Keď som pri tebe, som v nebi.” Nech to znie akokoľvek ľúbivo, toto nie je nebo, o ktoré človek na zemi zápasí. Ak chceme hovoriť o nebi, musíme najskôr pochopiť, prečo nebo je večnosť. Hovoriť o večnosti znamená pochopiť čas. V nebi nie je…

Očistec je miestom utrpenia, ale zároveň predĺžením Božieho milosrdenstva po smrti

0 icon

Pre veľkú väčšinu ľudí je takmer nemožné dosiahnuť na tomto svete dokonalosť. A preto Cirkev hovorí o Očistci. Pre väčšinu z nás je nemožné zomrieť v stave dokonalosti. Ďakujme Bohu, že vo svojom milosrdenstve, nám ľuďom, dal Očistec. Očistec je pre nás rozšírením Božieho milosrdenstva z tohto sveta do nadprirodzeného.…

icon FOTO DŇA