Islamabad 16. augusta (TASR) – Neznámi ozbrojenci v severnom Pakistane dnes donútili najmenej 22 šiitských moslimov vystúpiť z troch autobusov a potom ich zabili. Podľa polície k tomu došlo v údolí Naran.
Šiiti cestovali z Rávalpindí, ktoré je neďaleko hlavného mesta Islamabad, do Gilgitu, v ktorom žijú prevažne šiiti, keď autobus zastavilo približne 15 ozbrojených mužov v armádnych uniformách. Pasažierom skontrolovali cestovné doklady a keď zistili, že ide o šiitov, začali strieľať.
Pakistan je prevažne sunnitským štátom. Väčšina šiitov a sunnitov spolunažíva v pokoji. V krajine však dochádza k sektárskym útokom, ktoré majú na svedomí extrémisti z oboch strán.
Sunnitské ozbrojené skupiny, inšpirované al-Káidou, často napádajú náboženské menšiny, ako sú pakistanskí šiiti. Veľa sunnitských extrémistov nepovažuje šiitov za pravých moslimov.
Zdroj: Reuters
1 20 izi juh