Islamabad 6. júla (TASR) – Najmenej 18 ľudí zastrelili ozbrojenci, ktorí dnes prepadli autobus na juhozápade Pakistanu, oznámila dnes agentúra DPA.
Šiesti ozbrojení muži na motorkách zaútočili na autobus smerujúci do Iránu v odľahlej oblasti pri meste Turbat v provincii Balúčistan. Po masakre z miesta činu utiekli. Zranenia utrpelo ďalších minimálne osem ľudí.
Útok okamžite odsúdili pakistanský prezident Ásif Alí Zardárí a premiér Rádža Parvíz Ašraf.
Identita páchateľov ani obetí zatiaľ nie je známa. Podobné útoky však boli v minulosti namierené voči menšinovým šiitským moslimom a mali ich na svedomí militanti z radov sunnitskej menšiny.
Varovanie
Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.