NAŽIVO

Zelenskyj vyhlásil, že Trump nedal jednoznačnú odpoveď na otázku o možnom dodaní rakiet Tomahawk Ukrajine.

„Trump nepovedal ‚nie‘, ale ani ‚áno‘,“ povedal ukrajinský prezident.

„Myslím si, že Putin sa bojí, že Spojené štáty nám dodajú Tomahawky. A myslím si, že sa naozaj bojí, že ich použijeme,“ dodal.

Pripomíname, že západné médiá písali, že Trump jednoznačne odmietol Ukrajine dodávku Tomahawkov.

19:29

Rakúske ministerstvo zahraničných vecí v sobotu oznámilo, že na nadchádzajúcom summite napokon podporí najnovší 19. balík európskych sankcií proti Rusku.

18:24

Podľa zdrojov televízie CNN predstavitelia americkej prezidentskej administratívy rokujú o organizácii štvrtého osobného stretnutia šéfa Bieleho domu Donalda Trumpa so severokórejským vodcom Kim Čong-unom. Stretnutie by sa mohlo uskutočniť v najbližších týždňoch.

18:23

Vo veku 96 rokov zomrela v sobotu v Jeruzaleme Dita Krausová. Krausová bola jednou z posledných pamätníčok holokaustu českého pôvodu.

Rodáčka z Prahy bola v mladosti väznená v Terezíne, Auschwitzi, Hamburgu a Bergen-Belsene. Informuje portál iDNES.cz.

18:20

Na Symbolickom cintoríne pri Popradskom plese si v sobotu pripomenuli obete hôr. V rámci tohtoročnej pietnej spomienky tu oproti vlaňajšku pribudli tri nové pamätné tabuľky s menami obetí.

TANAP Cintorín Obete Hory Spomienka
Na snímke vľavo riaditeľ Horskej záchrannej služby Martin Matúšek a riaditeľ správy Tatranského národného parku Michal Babnič vešajú vence počas pietnej spomienky na obete hôr na Symbolickom cintoríne pri Popradskom plese v sobotu 18. októbra 2025 / Foto: TASR-Veronika Mihaliková
Čítať viac | 17:29

V Švajčiarsku vypočujú Lotyša, ktorý sa dostal do konfliktu s Ukrajincami.

Píše o tom DeutcheWelle. Publikácia pripomína, že nedávno sa na internete objavilo video zo švajčiarskeho vlaku, na ktorom sa rusky hovoriaci muž dostal do hádky so ženou a jej manželom, pričom sa označil za „ruského človeka”.

Video obletelo internet a vyvolalo veľký ohlas.

Lotyšské úrady vyhlásili, že muž na videu je lotyšský občan a proti nemu bolo začaté trestné stíhanie za podnecovanie medzitnickej nenávisti.

Zároveň vo Švajčiarsku vyhlásili, že vypočujú všetkých, ktorí sa zúčastnili „potýčky“ vo vlaku.

15:03

Po stretnutí so Zelenským mal Trump dojem, že ukrajinský prezident nechce mier, ale usiluje sa o eskaláciu.

O tom píše CNN s odvolaním sa na svoje zdroje v Bielom dome.

„V priamom a úprimnom rozhovore Trump jasne dal Zelenskému najavo, že zatiaľ ukrajinský líder nedostane rakety s veľkým doletom, schopné doletieť do najvzdialenejších kútov Ruska, o ktoré žiada. Jeden z úradníkov uviedol, že Trump má dojem, že Ukrajina sa snaží o eskaláciu a predĺženie konfliktu,” píše sa v článku.

Iní úradníci Bieleho domu sa domnievajú, že “obe strany by mali uzavrieť dohodu„, pretože ďalej sa “podmienky budú len zhoršovať”.

14:59

Zelenskyj nedosiahol počas návštevy USA to, čo chcel, myslí si nemecký kancelár Friedrich Merz, odvolávajúc sa na svoj rozhovor so Zelenským po jeho stretnutí s Trumpom.

Podľa Merza „táto návšteva nebola taká, ako Zelenskyj dúfal“.

Podľa kancelára rokovania vo Washingtone ukázali potrebu posilnenia európskej pomoci Ukrajine vo všetkých ohľadoch, „vo finančnom, politickom aj vojenskom“.

14:58

Francúzsky futbalový veľkoklub Paríž Saint-Germain predviedol v druhom polčase skvelý obrat a zachránil remízu 3:3 proti silnému Racingu Štrasburg v dramatickom zápase Ligue 1.

Paríž Saint-Germain
Na snímke hráč PSG Goncalo Ramos oslavuje po tom, ako strelil druhý gól proti Štrasburgu vo futbalovom zápase francúzskej ligy League One Paríž Saint-Germain – Racing Štrasburg / Foto: TASR/AP-Christophe Ena
Čítať viac | 14:51

Postoj Trumpa po stretnutí so Zelenským prekvapil európskych partnerov, píše Axios vo svojom článku o výsledkoch stretnutia.

Neskôr urobili rad vyhlásení na podporu Ukrajiny, čo môže svedčiť o tom, že stretnutie nebolo úspešné.

Pripomíname, že v tej istej publikácii sa uvádzalo, že hlavnou prioritou Zelenského bolo získať od amerického prezidenta záväzky nielen v súvislosti s raketami Tomahawk, ale aj s radom ďalších zbraňových systémov, Trump ich však neposkytol. Samotné stretnutie prebiehalo v napätej atmosfére.

14:01

Predstaviteľom petičného výboru neumožnili na sobotnom zasadnutí Valného zhromaždenia Klubu slovenských turistov (KST) v Žiline odovzdať petíciu za odvolanie súčasného predsedu Petra Šveca a výzvu v súvislosti s výberovým konaním na tatranských chatárov. Informovala o tom Martina Kedrová z petičného výboru s tým, že petície pošlú poštou.

Žilina VZ KST Protest Tichý Petícia
Na snímke žena drží petičné hárky počas tichého protestného zhromaždenia ako súčasť odovzdania petície za odvolanie súčasného predsedu Klubu slovenských turistov (KST) Petra Šveca a výzvu Priateľov hôr v súvislosti s tatranskými chatami pred začiatkom Valného zhromaždenia Klubu slovenských turistov (KST) v Žiline v sobotu 18. októbra 2025 / Foto: TASR-Daniel Stehlík
Čítať viac | 12:13
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

NRSR: Smer sa pokúša okresať návrh o konflikte záujmov, tvrdí opozícia

Bratislava 29. mája (TASR) – Vládny Smer-SD sa pokúša okresať návrh novely zákona o konflikte záujmov. Naznačujú to predstavitelia opozície. Tí dnes dostali od Smeru-SD protinávrh k pôvodnému zneniu, na ktorom pracovali aj poslanci Smeru-SD. Šéfovi výboru pre nezlučiteľnosť funkcií Miroslavovi Beblavému (SDKÚ-DS) sa to zdá zvláštne a hoci chce veriť, že zákon prejde, už nie je taký optimista ako na začiatku rokovaní. Otto Brixi zo Smeru-SD tvrdí, že zmeny, ktoré opozícii sociálni demokrati navrhli, neznížia hodnotu novely.

"Mali sme pár výhrad, na ktorých podľa všetkého budeme trvať. Ale myslím si, že tie zmeny nebudú takého charakteru, aby sa dalo povedať, že pôvodný návrh pracovnej skupiny by degradovali," povedal Brixi. Poslanec mal výhrady napríklad k opisu majetku. "Môže tam byť problém s ohodnocovaním majetku. Kto ho bude robiť, akú bude mať relevanciu, aby to nebolo spochybniteľné," povedal. Ďalšia pripomienka sa týka darov, ktoré dostávajú funkcionári na protokolárne účely. "Navrhujeme, aby boli priznávané v dnešnej podobe," uviedol.

Osobne mal Brixi výhradu aj voči pravidelnému sankcionovaniu funkcionárov, ktorí nepodali majetkové priznanie. Podľa pôvodného znenia by totiž funkcionár, ktorí nepodá majetkové priznanie, mohol byť sankcionovaný každý mesiac dovtedy, kým priznanie neodovzdá. "Považujem to za trochu šikanózne," poznamenal Brixi. Smer-SD preto podľa neho navrhol, aby v prípade, že funkcionár priznanie nepodá, dostal pokutu vo výške mesačného platu a lehotu, dokedy má svoj prehrešok napraviť. Ak do určenej doby priznanie nepodá, dostane pokutu opäť.

Briximu sa nepozdáva ani návrh, aby sa časť členov výboru pre nezlučiteľnosť funkcií mohla obrátiť na Ústavný súd (ÚS) SR, ak nebude spokojná s rozhodnutím výboru napríklad v prípade zastavenia konaní. "Som proti tomu, aby sme v situácii, kedy je ÚS zaťažovaný desiatkami tisíc podaní, pridávali ešte robotu. Obzvlášť v prípade, keď je výbor kompetentný rozhodnúť sám," odôvodnil Brixi, ktorý sa obáva zneužívania v prípade schválenia takejto zmeny.

"Smer nám predložil protinávrh, kde okresal niektoré časti návrhu, ktorý vzišiel z pracovnej skupiny, v ktorej bol paradoxne aj Smer. Je to pre mňa zvláštne," reagoval Beblavý, ktorý sa nechce zatiaľ vyjadrovať ku konkrétnym návrhom. Najskôr si ich chce riadne preštudovať. Priznal však, že v novele sú niektoré body, bez ktorých by pre neho právna norma stratila zmysel. "Nemá význam kryť kozmetické zmeny," poznamenal. Podobný názor má aj Martin Poliačik zo SaS, ktorý nechce bezzubý zákon. Pripustil, že by chcel, aby v zákone bola možnosť pre časť výboru obrátiť sa na ÚS. "Toto bola jedna z našich priorít," uviedol.

Novela by mala prísť do parlamentu najneskôr v septembri, aby ju stihlo plénum prijať. Od nového roka by už totiž mali poslanci podávať majetkové priznania po novom. Novela by mala odstrániť nedokonalosti súčasného zákona. Funkcionári by mali zverejňovať svoj majetok podrobnejšie. Pôvodný návrh počíta napríklad s tým, že by funkcionári mali zverejniť aj názvy domácich či zahraničných bánk, v ktorých majú účty so sumou nad 10.000 eur. Rozširuje aj zoznam verejných funkcionárov, ktorí musia podávať majetkové priznania podľa tohto zákona. Zmenami má prejsť aj oblasť darov, zverejňovať by sa podľa pôvodného návrhu mali aj súkromné.

.

UPOZORNENIE: TASR ponúka k správe zvukový záznam.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Miroslav Urban

Miro Majerník

Gustáv Murín

Marián Tkáč

Marek Brna

Andrej Sablič

.
.
.

“Kde sa stratil Andrejko, išiel cikať?” Poníženie parlamentu v priamom prenose

Rokovanie o rozpočte na nadchádzajúci rok prinieslo okrem dramatických momentov aj dehonestujúce chvíle

18. 10. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

Predavačku napadol motorovou pílou

Motorovou pílou zaútočil v stredu v českom mestečku Horní Blatná v okrese Karlove Vary cudzinec na predavačku vietnamského pôvodu v…

18. 10. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 10. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Medvedev naznačil, čo bude pre Zelenského znamenať koniec vojny

Trump počas stretnutia s plačlivým žobrákom povedal zrejmú, ale dosť zaujímavú vec: „Nech Rusko a Ukrajina uznajú seba za víťazov…

18. 10. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 10. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

V Českej republike policajti pri nácviku zásahu proti strelcovi v škole omylom vtrhli do inej školy

Policajti, ktorí v českom meste Varnsdorf na severe Čiech, nacvičovali zásah proti aktívnemu strelcovi v škole, omylom vtrhli nie do…

18. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Fico – Orbán – neporovnávajte neporovnateľné, vyzýva Belousovová

Bývalá politička zverejnila svoj názor na dvoch premiérov susediacich krajín, dvoch mužov, ktorí sú v EÚ vnímaní ako rebeli a…

18. 10. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
18. 10. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

“A to je všetko.” Čo sa deje v Pokrovsku?

Včera vojenský komentátor nemeckých novín Bild vyhlásil, že Rusi už vstúpili do centra Pokrovska a ich drony “berú do zajatia”…

18. 10. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
18. 10. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Michelko: Nemôžeme so sebou nechať zametať

Koaličný poslanec Roman Michelko nevidí šancu na poskladanie ústavnej väčšiny v prípade predĺženia volebného obdobia primátorov a starostov na päť…

18. 10. 2025 | Aktualizované 18. 10. 2025 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov
18. 10. 2025 | Aktualizované 18. 10. 2025 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov

Petičnému výboru neumožnili odovzdať petíciu za odvolanie predsedu Klubu slovenských turistov v Žiline

Predstaviteľom petičného výboru neumožnili na sobotnom zasadnutí Valného zhromaždenia Klubu slovenských turistov v Žiline odovzdať petíciu za odvolanie súčasného predsedu…

18. 10. 2025 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 10. 2025 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov

Chatár si po páde zo schodov na Martinských holiach poranil hlavu a chrbticu

Horskí záchranári z Veľkej Fatry zasahovali v sobotu dopoludnia na chate na Martinských holiach. Sedemdesiatročný chatár po páde zo schodov…

18. 10. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 10. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Stretnutie Trumpa a Zelenského. Napätie a krik. Čo sa stalo a (ne)dohodlo?

Hlavným výsledkom je, že Ukrajina zrejme nedostane rakety Tomahawk. Aspoň nie v najbližšom čase. USA sa dostali na pokraj prudkého…

18. 10. 2025 | Aktualizované 18. 10. 2025 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
18. 10. 2025 | Aktualizované 18. 10. 2025 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov

Svätá stolica súhlasila s dočasným zrušením 15. septembra

Svätá stolica súhlasila s dočasným zrušením sviatku Sedembolestnej Panny Márie 15. septembra ako dňa pracovného pokoja na budúci rok. Potvrdila…

18. 10. 2025 | Aktualizované 18. 10. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
18. 10. 2025 | Aktualizované 18. 10. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Ako sa Putin dostane do Budapešti? Nebude to ľahké. Pozrite si mapu

Najpravdepodobnejšia trasa Putinovho letu do Budapešti vedie cez Čierne more, Turecko, Stredozemné more, Čiernu Horu a Srbsko. A zo Srbska…

18. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Chová sa ako posledný marketingový šmejd

Opozícia reaguje na ostatnú „atomofku” Igora Matoviča. Ten radosť mať nebude…

18. 10. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
18. 10. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Blaha po vylúčení z PES pre HS: Dnešní socialisti – Marx, Che Guevara a ďalší ľavicoví hrdinovia sa musia v hroboch obracať

Vo štvrtok sa v Amsterdame začal kongres Strany európskych socialistov, na ktorom zo svojich radov definitívne vylúčili stranu Smer-SSD. Premiér…

18. 10. 2025 | Rozhovory | 7 min. čítania | 0 komentárov
18. 10. 2025 | Rozhovory | 7 min. čítania | 0 komentárov

Slovensko a “bezprecedentný krok späť”: keď ľudskoprávny aktivizmus nahrádza pravdu a poškodzuje záujmy štátu

Stačilo pridať do ústavy vetu o biologickom pohlaví – a Brusel, Amnesty a dúhové organizácie vyhlásili Slovensko za hrozbu pre…

18. 10. 2025 | Komentáre | 11 min. čítania | 0 komentárov
18. 10. 2025 | Komentáre | 11 min. čítania | 0 komentárov

Ďalšia agentúra zhoršila rating Francúzska

Ratingová agentúra S&P v piatok oznámila, že znížila známku úverovej spoľahlivosti Francúzska z úrovne AA na A+. Odôvodnila to rizikom,…

18. 10. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 10. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Zelenskyj zažil v Bielom dome ďalšie fiasko. Na tému Tomahawkov s ním Trump odmietol diskutovať

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dorazil do bieleho domu na stretnutie s prezidentom Trumpom s meškaním. Po krátkej verejnej časti, kde…

18. 10. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
18. 10. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

Čína ukazuje Západu chrbát v ďalšom odvetví – v mnohých továrňach už nie je potrebné svetlo

Čoskoro sa bude počet obyvateľov Číny v učebniciach označovať takto: počet ľudí plus počet priemyselných robotov. Veď Nebeská ríša vedie…

18. 10. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
18. 10. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

Egypt bude viesť vojenskú koalíciu v Gaze

Egypt bude viesť vojenskú koalíciu, ktorej úlohou je stabilizovať situáciu v Gaze, píše The Guardian

18. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Nový ordinár Ordinariátu Ozbrojených síl a ozbrojených zborov SR Pavol Šajgalík prijal biskupské svätenie

Nový ordinár Ordinariátu Ozbrojených síl a ozbrojených zborov (OZ) SR Pavol Šajgalík v sobotu v Bratislave prijal biskupské svätenie. Hlavným…

18. 10. 2025 | Aktualizované 18. 10. 2025 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov
18. 10. 2025 | Aktualizované 18. 10. 2025 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov

“Urobila to tvoja mama” – Leavittová mala konflikt s progresívnym novinárom

„Urobila to tvoja mama“: tak odpovedala tlačová tajomníčka Bieleho domu na otázku „ľavicového“ HuffPostu, kto vybral Budapešť ako miesto stretnutia…

18. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Šialený príbeh. Dcéra presvedčila svojich rodičov, aby umreli spoločne. Médiá to vykreslili ako „love story“

Američanka Corinne Gregory Sharpeová sa v rozhovore pre denník People priznala, že presvedčila svojho zdravého otca, aby spoločne s umierajúcou matkou…

18. 10. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
18. 10. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Vzdal to britský premiér? Navrhol vypracovať mierový plán pre Ukrajinu

Britský premiér Keir Starmer navrhol Zelenskému a Európanom vypracovať mierový plán pre Ukrajinu, podobný tomu, ktorý Trump realizoval v sektore…

18. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny: Rusi prelomili front do hĺbky 6 kilometrov

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

18. 10. 2025 | Aktualizované 18. 10. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
18. 10. 2025 | Aktualizované 18. 10. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Slováci v rebríčku FIFA klesli o štyri priečky. Kto je na čele?

Futbalová reprezentácia Španielska je naďalej lídrom rebríčka mužských výberov Medzinárodnej futbalovej federácie . Zverenci trénera Luisa de la Fuenteho v…

18. 10. 2025 | Šport | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 10. 2025 | Šport | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
Trump o Hamase

15. 10. 2025


Koncert velmocí…

Tak jsme se dozvěděli, že americké Tomahawky na Ukrajinu nepůjdou, ale místo nich poletí Putin i Trump do Budapešti, aby…

18. 10. 2025 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov
18. 10. 2025 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov

Spojí USA a Rusko tunel?

Práca na technickom zdôvodnení tunela, ktorý by mohol spojiť Rusko a USA, začala pred pol rokom

18. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

5 možných scenárov ukončenia vojny

Španielsky denník El Mundo opisuje 5 možných scenárov ukončenia vojny na Ukrajine

18. 10. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 10. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Svätec dňa: Svätý Ignác Antiochijský

Biskup

18. 10. 2025 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 10. 2025 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Zelenskyj vyhlásil, že Trump nedal jednoznačnú odpoveď na otázku o možnom dodaní rakiet Tomahawk Ukrajine.

„Trump nepovedal ‚nie‘, ale ani ‚áno‘,“ povedal ukrajinský prezident.

„Myslím si, že Putin sa bojí, že Spojené štáty nám dodajú Tomahawky. A myslím si, že sa naozaj bojí, že ich použijeme,“ dodal.

Pripomíname, že západné médiá písali, že Trump jednoznačne odmietol Ukrajine dodávku Tomahawkov.

19:29

Rakúske ministerstvo zahraničných vecí v sobotu oznámilo, že na nadchádzajúcom summite napokon podporí najnovší 19. balík európskych sankcií proti Rusku.

18:24

Podľa zdrojov televízie CNN predstavitelia americkej prezidentskej administratívy rokujú o organizácii štvrtého osobného stretnutia šéfa Bieleho domu Donalda Trumpa so severokórejským vodcom Kim Čong-unom. Stretnutie by sa mohlo uskutočniť v najbližších týždňoch.

18:23

.

Zníži India nákup ruskej ropy alebo nie?

USA tvrdia, že India znížila dovoz ruskej ropy o polovicu, ale zdroje agentúry Reuters to popierajú

18. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Princ Andrew sa vzdal titulu vojvodu z Yorku

Princ Andrew sa vzdal titulu vojvodu z Yorku kvôli kauze Epstein, informuje The Telegraph

18. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Svätec dňa: Svätý Lukáš evanjelista

Patrón lekárov, umelcov a chirurgov

18. 10. 2025 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 10. 2025 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov

Mitrovanie nazývané aj valaské hody ukončí pastiersku sezónu

Zvyky súvisiace s ukončením pastierskej sezóny priblíži v sobotu podujatie Mitrovanie 2025, ktoré sa uskutoční už po dvanásty raz vo…

18. 10. 2025 | Regióny | 3 min. čítania | 0 komentárov
18. 10. 2025 | Regióny | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Británia posiela ukrajinských diverzantov na dno Čierneho mora

Ukrajina, 18. októbra 2025 - Veľká Británia a Ukrajina pripravujú sabotáž na plynovode „. Podľa riaditeľa FSB Alexandra Bortnikova plánujú…

18. 10. 2025 | 0 komentárov

Prázdne reči a nevybuchnutá atomofka. Matovič stráca dych

Matovič chce opäť rozhodnúť voľby. Na bombastickej tlačovke sa naštartoval

17. 10. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
17. 10. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Miroslav Urban

Miro Majerník

Gustáv Murín

Marián Tkáč

Marek Brna

Andrej Sablič

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov