Polícia uviedla, že riadenú detonáciu vykonali v policajnom objekte vo štvrti Bronx v nedeľu večer miestneho času. Nájdeným “zariadením” bol podľa vyjadrení policajných predstaviteľov tlakový hrniec s pripevneným mobilným telefónom. Po jeho odpálení ho preskúmajú v laboratóriu Federálneho úradu pre vyšetrovanie (FBI).
Tlakový hrniec, ku ktorému bol káblami pripojený mobil, objavili policajti ako podozrivý predmet počas prehliadky okolia dejiska explózie v manhattanskej štvrti Chelsea. Výbuch si v sobotu vyžiadal 29 zranených. Všetkých medzičasom prepustili z nemocníc.
Guvernér štátu New York Andrew Cuomo v nedeľu uviedol, že nič nenaznačuje, že by mal výbuch akékoľvek spojenie s medzinárodným terorizmom. Druhé zariadenie podľa neho vyzeralo byť “podobné konštrukciou” ako prvé, ktoré vybuchlo, bližšie podrobnosti však neposkytol.
Guvernér tiež oznámil, že do ulíc New Yorku preventívne vyslali policajné posily v počte 1000 príslušníkov.
Vyšetrovatelia výbuchu v New Yorku vypočúvajú cestujúcich zastaveného auta
Agenti amerického Federálneho úradu pre vyšetrovanie (FBI) zastavili v nedeľu večer v newyorskom Brooklyne vozidlo, ktorého cestujúcich vypočúvajú v súvislosti s vyšetrovaním sobotňajšieho bombového útoku v New Yorku, pri ktorom utrpelo zranenia 29 ľudí. Informovala o tom dnes agentúra AP.
Hovorkyňa FBI oznámila len to, že agenti zastavili vozidlo v rámci vyšetrovania výbuchu, pričom nikoho zatiaľ neobvinili zo žiadneho trestného činu a vyšetrovanie pokračuje. Nemenované zdroje z vlády a polície však podľa AP uviedli, že päť osôb z tohto auta vypočúvajú v budove FBI na dolnom Manhattane.