Nemecký poslanec za AfD Peter Bystroň: Škandál na migračnom úrade má obrovský rozmer, Nemec sa prihlásil ako utečenec zo Sýrie a dostal azyl

Berlín 19. júna 2018 (HSP/Foto: PB)

 

Peter Bystroň je Čechom žijúcim v Nemecku. Jeho záujem o politické i spoločenské dianie ho priviedol až na post nemeckého poslanca Bundstagu za stranu Alternatíva pre Nemecko (AfD), kde je zároveň predsedom bavorskej AfD.

Exkluzívne pre Hlavné správy priblížil aktuálnu situáciu v Nemecku vo vzťahu k migračnej politike. Vysvetlil svoj postoj k úlohe mimovládnych organizácií i médií v migračnej kríze. Ozrejmil tiež aktuálnu tému, ktorá rezonuje na nemeckých úradoch a v médiách – priblížil schému migračného škandálu na Spolkovom úrade pre migráciu a utečencov (BAMF)

Na snímke Peter Bystroň

Aktuálne pôsobíte ako poslanec nemeckého Bundstagu za stranu Alternatíva pre Nemecko (AfD), v ktorej ste zároveň predsedom bavorskej AfD. Priblížte, prosím, našim čitateľom vstup do strany. Čím Vás strana oslovila?

Strana AfD vznikla v roku 2013. Široké vrstvy obyvateľstva vtedy nemali žiadne politické zastúpenie, pretože CDU/CSU so pod vedením Angely Merkelovej posunula silne doľava a zároveň liberáli z FDP vtedy vypadli z Bundestagu. Vzniklo tak vákuum na stredopravicovom poli politického spektra, ktoré AfD zaplnila.

Centrálnymi programovými bodmi strany bola kritika Európskej únie, európskej meny a hlavne takzvaného zachraňovania Grécka v predošlých rokoch. Do strany vstúpilo veľa bývalých členov konzervatívnej CDU a liberálnej FDP. Druhú polovicu tvorili ľudia, ktorí dovtedy v žiadnej strane nikdy neboli, ale ktorých vtedajšie pomery rozčúlili natoľko, že sa rozhodli politicky sa angažovať.

Ja som bol dovtedy členom liberálnej strany FDP. Alternatíva ma oslovila svojim programom a hlavne jasným spôsobom komunikácie. Motto strany bolo a  je: ‚Mut zur Wahrheit – Odvaha k pravde‘.

 

Niektoré médiá Vás nálepkujú pojmami euroskeptik a bojovník proti migrantom. Považujete sám seba za bojovníka proti migrantom? Vy sám ste sa spolu s rodičmi presťahovali z Čiech do Nemecka, takže tu možno hovoriť o určitej migrácii.

Tak tá prvá nálepka ‚euroskeptik‘ je absolútne správna. Tá druhá, ‚bojovník proti migrácii‘ je úplná hlúposť. Celá naša strana nemá nič proti migrantom. Migranti sa správajú ekonomicky. Je to ako z učebnice ekonómie pre prvý semester: Tí ľudia idú tam, kde majú najvyššie finančné popudy. Drvivá väčšina migrantov nie sú žiadni politickí utečenci, ale hospodárski migranti. Keď je niekto prenasledovaný,  napríklad v Sýrii, alebo v Iraku a bojí sa o svoj život, tak je v bezpečí už v Turecku. Nemusí utekať ďalších 3500 kilometrov a prekročiť hranice ďalších siedmych krajín. Tí migranti, ktorí to robia, prichádzajú do Nemecka kvôli najvyšším sociálnym dávkam v celej Európe.

My nekritizujeme ich správanie. My kritizujeme nemeckú vládu za to, že im tie ponuky poskytuje. Pre našich protivníkov je veľmi nepríjemné až nemožné s nami o týchto veciach diskutovať na vecnej úrovni. To najjednoduchšie riešenie pre nich je onálepkovať naše postoje ako rasistické, aby sa všetci báli tieto názory vyslovovať a zamedzilo sa tak otvorenej diskusii. Druhým efektom je vyčlenenie našich prívržencov zo spoločnosti ako vyvrheľov.

Ale na mne vidíte, že to ohováranie nemôže byť pravdivé. Je to úplne logické: keby tá strana bola skutočne proti cudzincom, myslite si, že by si v tajnej voľbe zvolili politického utečenca za svojho predsedu?

 

Pred niekoľkými dňami Taliansko a Malta zakázali lodi Aquarius od francúzskej neziskovej organizácie SOS Méditerranée s migrantmi vstup do svojich prístavov. Prijať ich chcelo Španielsko, čo však mimovládna organizácia odmietla – žiadala vstup migrantov na územie Talianska a následný presun migrantov do iných štátov. Čo si myslíte o takomto postupe mimovládnej organizácie?

Talianska pohraničná stráž sa správa korektne, drvivá väčšina migrantov nemá vôbec právo vstupovať do Európskej únie. Je treba ich vracať do krajín, z ktorých odišli. Austrália mala pred niekoľkými rokmi rovnaký problém, ako Európa teraz.  Prichádzali tam migranti cez more. Austrálčania sa k tomu postavili presne naopak ako Európania doteraz. Všetkých migrantov nasadili do špeciálnych gumových člnov s elektronickým riadením a poslali ich späť presne tam, odkiaľ prišli. V priebehu niekoľko málo týždňov sa medzi migrantmi rozkríklo, že sa neoplatí platiť prevodníkom 5000 dolárov za krátky výlet do Austrálie.

Tie NGO’s v Stredozemnom mori sú často podporované Sorosovou nadáciou. To, čo robia, je v podstate prevádzačstvo. Ilegálne dostávajú migrantov do Európy. Je dôležité klásť si otázku, prečo to robia a kto z toho profituje.

 

Podľa dostupných informácií má loď neziskovej organizácie kapacitu 550 ľudí, prevážala však 625. Aký je Váš názor na uvedený postup neziskovej organizácie?

Aj to ukazuje, že NGO’s porušujú platné predpisy a platné zákony. A to ako vo veľkom, tak aj v malom. Ide im len o to, dostať čo možno najväčší počet ľudí z Afriky do Európy. Ich konanie je absolútne nemorálne a nelegálne.

 

Akú úlohu podľa Vás zohrávajú mimovládne organizácie v migračnej vlne?

V celej tej migračnej kríze pozorujeme aktivity celej siete neziskových organizácií, ktoré pracujú po celej Európe. Je to azylový priemysel. Začína to tým, že loďami transportujú ilegálnych migrantov z Afriky do Európy. Pokračuje to tým, že v Taliansku, v Grécku atď. organizujú ďalší presun týchto migrantov do Nemecka. Tiež manipulujú verejnú mienku tým, že organizujú rôzne mediálne kampane a protesty migrantov v záchytných kempoch v tých krajinách ako Grécko, Turecko a Taliansko. To všetko, aby vznikal verejný tlak na prijímanie tých migrantov v Nemecku.

No a končí to tým, že v Nemecku a vo Švédsku poskytujú migrantom právnu pomoc – zabezpečujú právnikov, ktorí zneužívajú platné zákony k tomu, aby migrantov  udržali čo najdlhšie v tých krajinách.

Všetko ich konanie je platené buď z peňazí daňových poplatníkov, alebo z rôznych sponzoringov. Kľúčovú úlohu tu hrá Open Society Foundation Georga Sorosa.

Na snímke Peter Bystroň

 

V Nemecku aktuálne rezonuje škandál na Spolkovom úrade pre migráciu a utečencov (BAMF). K neoprávnenému udeleniu azylu malo dôjsť až v 1200 prípadoch. Podľa najnovších informácií škandál siaha až ku kancelárke Angele Markelovej. Priblížte, prosím, našim čitateľov viac uvedený problém.

BAMF je úrad, ktorý rozhoduje o tom, či utečenec má dostať azyl a či je oprávnený zostať v Nemecku, alebo nie. Politických utečencov je medzi nimi veľmi málo – niečo medzi 2-4%. Každé rozhodnutie sa musí urobiť individuálne, to znamená, že s každým utečencom je vedený individuálny rozhovor a posudzuje sa jeho individuálne ohrozenie v krajine jeho pôvodu.

V roku 2015, keď prišla tá veľká vlna migrantov, sa v tomto úrade začalo na pokyn zhora rozhodovať narýchlo a udeľovať azyly aj utečencom, ktorí neboli nikde nikdy prenasledovaní. Vytvorili sa siete právnikov, ktorí podávali migrantom štandardizované odpovede na  dotazníky tak, aby všetci dostali azyl. To číslo 1200 je silne podhodnotené, lebo to sa jedná o 1200 prípadov len v jednej malej pobočke tohto úradu v Brémách. Môžeme vychádzať z toho, že problém je ale celoplošný, že takto sa postupovalo aj v ďalších pobočkách po celom Nemecku. Ten škandál má obrovský rozmer. Kontroly neboli fakticky žiadne. Najlepším dôkazom toho je prípad vojaka nemeckého Bundeswehru, ktorý sa prihlásil ako utečenec zo Sýrie. Tomuto rodenému Nemcovi, ktorý vôbec nevedel hovoriť arabsky, bol udelený v Nemecku azyl.

Všetky nitky tohto problému vedú priamo do Kanzleramtu k Angele Merkelovej. Ona sama vyhlásila azylovú problematiku za chefsache a zobrala si ju na starosť, respektíve menovala šéfa Kanzleramtu Petera Altenmaiera koordinátorom. To znamená, že všetky rozhodnutia išli priamo z Kanzleramtu a Merkelová o nich bola informovaná. Rovnako už je teraz dokázané, že bola informovaná o všetkých problémoch v tom úrade.

 

V médiách postupne pribúdajú informácie mnohých trestných činoch migrantov. Prečo je však podľa vás o tejto trestnej činnosti informovanosť nemeckých médií len sporadická?

Médiá v Nemecku podporujú vládnu politiku. Má to niekoľko dôvodov. Veľká časť médií, hlavne televízia a rozhlas, sú verejnoprávne. V ich vedení sedia politici starých strán a ovplyvňujú tak obsadzovanie pozícií šéfredaktorov a nepriamo aj štruktúru programu. Ďalšie médiá, hlavne tlač, je v rukách len niekoľko mála majiteľov. Jedným z nich je cez firmu Madsack dokonca strana SPD. Z toho vyplýva, že tieto médiá nekritizujú vládnu politiku. Redaktori, ktorí to urobili, boli poväčšine prepustení.

Informácie o negatívnych vplyvoch masovej migrácie sa médiá snažia potláčať. Nezávisle prieskumy médií podložili, že mediálne spravodajstvo v rokoch 2015, 2016 bolo neobjektívne a podávalo celý problém z perspektívy vlády. Najlepším príkladom bolo masové znásilnenie žien v Kolíne na Silvestra roku 2015. Vtedy najprv polícia ututlávala celú tú dimenziu – rovnako médiá. Trvalo to viac ako štyri dni, v ktorých tie správy boli masívne šírené na sociálnych sieťach, niež bol lokálny plátok Express donútený o celých týchto sexuálnych orgiách podať pravdivé spravodajstvo.

Niekoľkokrát sa stalo, že po znásilnení,  alebo vražde mladého dievčaťa migrantom hlavné správy o tom neinformovali. Stalo sa tak so študentkou Mariou L. vo Freiburgu, ktorá bola najprv znásilnená a potom zavraždená afganským migrantom Husseinom K. O tejto vražde priniesli spravodajstvo televízne stanice od USA cez Rusko až po Japonsko. Ale celoštátna nemecká televízia ARD v hlavných správach o tom nič neuviedla. Redakcia to odôvodnila tým, že sa jednalo o záležitosť lokálneho charakteru.

Rovnako sa zachovala celoštátna televízia po beštiálnej vražde 15-ročnej Mii, ktorú cez deň v drogérii dobodal jej údajný ex-priateľ Abdul D., migrant z Afganistanu. Vtedy sa televízia vyhovárala na to, že sa jedná o čin v afekte medzi dvomi mladistvými milencami.

 

Na pozadí  pribúdajúcich trestných činov migrantov Merkelová ustupuje od politiky kvót a zároveň otvorene priznala, že migračné kvóty ničomu nepomohli. Čo podľa Vás naznačuje Merkelovej priznanie?

S migračnými kvótami je to pravda: migračné kvóty nič neriešia. To je len také pseudoriešenie, typické pre nemeckú politiku. Nemeckí politici radi predstierajú pomocou exaktných čísel, že sa im problém darí zvládať. Už teraz je jasné, že keby sa tá kvóta naplnila napríklad niekedy v septembri, tak sa nikto nepostaví na hranice a nezačne utečencov zastavovať. Proste tá kvóta by sa zasa prekročila a politici za to zodpovední, by si vždy našli len nejakú výhovorku, prečo sa to muselo tentokrát zasa ‚výnimočne‘ tolerovať.

Ústupok Angely Merkelovej je vynútený masívnou nespokojnosťou obyvateľstva s jej migračnou politikou. Nálada obyvateľstva je explozívna, hlavne po posledných vraždách a znásilneniach. Celá situácia sa vyhrotila až do veľkej  vnútropolitickej krízy, ktorá kulminuje práve teraz. Naše plenárne zasadnutie v Bundestagu minulý štvrtok bolo prerušené, pretože sa ‚sesterské‘ frakcie CDU a CSU medzi sebou hádali jak kone. Najprv si vyžiadali prerušenie na dve hodiny, nakoniec ich hádka trvala celé štyri hodiny. Bavorská CSU je krajne nervózna, lebo stráca stále viac voličov a v októbri má zemské voľby. Robí preto veľký tlak na Merkelovú, aby v migračnej politike ustúpila od svojej pôvodnej koncepcie otvorených hraníc pre každého.

 

Aký postup by mali kompetentní zvoliť, aby došlo k zastaveniu migračnej vlny a zároveň,  aby došlo k riešeniu pribúdajúcich problémov s migrantmi, ktorí sa už v Európe nachádzajú?

Postup pri riešení migračnej krízy je veľmi jednoduchý: pozostáva z dvoch komponentov. Za prvé a to je esenciálne, je treba zaistiť ochranu vonkajších hraníc Európskej únie. Taliani sú na správnej ceste. Vonkajšie hranice je treba prísne strážiť. Migrantov je treba vracať tam, odkiaľ prišli a nebrať ich do Európy.

Druhým bodom je dostať tých migrantov, ktorí už neoprávnene v Európe sú, zasa naspäť do krajín, z ktorých prišli. Namiesto drahých teatrálnych odsunov lietadlami by som ja osobne navrhoval ešte iné oveľa jednoduchšie riešenie: znížiť sociálne dávky na európske minimum. Väčšina z nich by odišla sama naspať.

 

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

PODKASTY

 Odoberať kanál

NAJČÍTANEJŠIE

NAJNOVŠIE

TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Vybrali sme

RNBOU spustila systém na monitorovanie oligarchov, čaká na parlament

0 icon

Kyjev 19. septembra 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Sean Gallup)   Rada národnej bezpečnosti a obrany Ukrajiny (RNBOU) spustila systém na monitorovanie oligarchov. Oznámil to tajomník RNBOU Olexij Danilov, informovala v sobotu agentúra Ukrinform Tento systém bolo podľa Danilova potrebné vyvinúť v rámci návrhu zákona o oligarchoch, ktorý sa pripravuje do druhého čítania. "Rada…

Armin Laschet vyzval na deportáciu ľudí považovaných za nebezpečných

0 icon

Berlín 19. septembra 2021 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Friso Gentsch)   Po zmarení možného útoku na synagógu v západonemeckom meste Hagen konzervatívny kandidát na kancelára Armin Laschet varoval v sobotu pred terorizmom a vyzval na deportáciu ľudí považovaných za nebezpečných. Informovala o tom agentúra DPA "Teror je opäť skutočným nebezpečenstvom," vyhlásil Laschet, premiér najľudnatejšej…

Na protest Trumpových priaznivcov prišlo niekoľko stoviek ľudí

0 icon

Washington 19. septembra 2021 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Gemunu Amarasinghe)   Niekoľko stoviek ľudí sa zúčastnilo v sobotu pred budovou Kapitolu, sídlom Kongresu USA vo Washingtone, na demonštrácii na podporu obžalovaných stúpencov republikánskeho exprezidenta Donalda Trumpa. Na mieste bolo viac policajtov a novinárov než demonštrantov, informovala agentúra AFP Polícia tentoraz neriskovala, postavila bezpečnostný plot…

158. časť Neznámych slovenských dejín: Viete, že Čechom stvoril gramatiku Slovák Vavrinec Benedikt z Nedožier?

0 icon

Bratislava 19. septembra 2021 (HSP/Kresba:Marián Tkáč)   Vo všeobecnosti sa nám ponúkajú, ba vnucujú „fakty“ o vplyve češtiny na slovenčinu a Čechov na slovenský vývoj. Akoby išlo o jednostranné „doplácanie staršieho brata“ na mladšieho – no starším bratom Čechov sme v skutočnosti už od veľkonitravských čias my, Slováci. Veď Borivoja…

Venezuelský prezident sa objavil v Mexiku na summite CELAC

0 icon

Mexiko 19. septembra 2021 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Miraflores Press Office)   Venezuelský prezident Nicolás Maduro sa zúčastnil v sobotu v Mexiku na summite hláv štátov členských krajín Spoločenstva latinskoamerických a karibských štátov (CELAC). Bola to jeho prvá zahraničná cesta od chvíle, keď ho USA obvinili z obchodovania s drogami a ďalších činov Maduro…

Francúzsko bije na poplach: Európa musí dosiahnuť väčšiu autonómiu a obranu po incidente s Austráliou

0 icon

Paríž 18. septembra 2021 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP - Francois Mori)   Európa sa musí snažiť zlepšiť svoju strategickú autonómiu a obranu po incidente s Austráliou, uviedol Clément Beaune, štátny tajomník na francúzskom ministerstve zahraničných vecí "Austrálska vláda sa nesmie schovávať za chrbát Washingtonu alebo Londýna. Prijali rozhodnutie ako suverénny štát a Amerika…

Veľké čistky? Nastal čas na väčšie personálne zmeny v rezorte vnútra, myslí si Kyselica

0 icon

Bratislava 18. septembra (TASR/HSP/Foto:TASR - Martin Baumann, TASR - Pavel Neubauer)   Hnutie OĽANO po voľbách nechcelo robiť veľké čistky, v zmysle zákona chcelo vymeniť pár kľúčových ľudí, no podľa poslanca Národnej rady (NR) SR Lukáša Kyselicu sa ukazuje, že to nestačilo, a nastal čas na výraznejšie zmeny. Vyhlásil to…

Očakáva sa rozsudok v prípade Kováčika. Bývalý špeciálny prokurátor trvá na svojej nevine, svedkovia v jeho procese boli obvinení z krivej výpovede, jeden z nich bol už aj odsúdený

0 icon

Bratislava 18. septembra 2021 (HSP/Foto:TASR - Jakub Kotian, TASR - Jaroslav Novák)   V pondelok (20. 9.) má byť vynesený rozsudok v prípade bývalého špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika, ktorý je obžalovaný z prijatia úplatku 50 000 eur za to, že Úrad špeciálnej prokuratúry nepodá sťažnosť proti prepusteniu údajného šéfa takáčovcov…

Polícia v Melbourne zadržala vyše 200 účastníkov protestu proti lockdownu

0 icon

Melbourne 18. septembra 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP - James Ross/AAP Image via AP)   Polícia v austrálskom meste Melbourne zadržala v sobotu 235 účastníkov protestu proti prísnym obmedzeniam prijatým vládou v snahe zabrániť šíreniu koronavírusu SARS-CoV-2 Ako informovala agentúra AFP, pri zásahu bolo zranených desať policajtov, pričom šiestich z nich museli hospitalizovať…

Sagan sa po 3. mieste v Považskej Bystrici obliekol do žltého dresu. Ešte to bude napínavé, vraví

0 icon

Bratislava 18. septembra 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR - Radovan Stoklasa)   Slovenskému cyklistovi Petrovi Saganovi nevyšiel ani tretí pokus pripísať si premiérové etapové víťazstvo na pretekoch Okolo Slovenska. V hromadnom špurte 3. etapy z Dolného Kubína do Považskej Bystrice (193 km) elitný člen tímu Bora-Hansgrohe finišoval na treťom mieste tesne pred doterajším…

Podkasty

Video Podcast

  Bratislava 23. augusta 2021 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR/SZĽH-Andrej Galica)   Už iba tri dni delia slovenských hokejových reprezentantov od úvodného duelu na finálovom turnaji olympijskej kvalifikácie v Bratislave, na ktorom budú bojovať o miestenku na ZOH 2022 do Pekingu. Z kvalifikačnej D-skupiny postúpi len víťaz, takže v konkurencii Rakúska, Poľska a Bielor Nice 23. augusta 2021...

Podkast Konrád verí v postup, podľa Daňa je tím dobre poskladaný

  Bratislava 23. augusta 2021 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR/SZĽH-Andrej Galica)   Už iba tri dni delia slovenských hokejových reprezentantov od úvodného duelu na finálovom turnaji olympijskej kvalifikácie v Bratislave, na ktorom budú bojovať o miestenku na ZOH 2022 do Pekingu. Z kvalifikačnej D-skupiny postúpi len víťaz, takže v konkurencii Rakúska, Poľska a Bielor Nice 23. augusta 2021...

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Jozef Slávik

451° Fahrenheita ...

0icon

Ide o rovnomenný román od spisovateľa Raymonda Bradburyho z roku 1953, v ktorom popisuje súboj medzi antiutopistickou spoločnosťou, kde víťazí technokratická a povrchná kultúra médií nad vzdelanou spoločnosťou, ktorá uznáva hodnotu kníh. tento román bol aj úspešne sfilmovaný. Vo veľkom je tento román podobný aj súčasnému dianiu nielen vo svete,…

Marián Tkáč

Na okraj Františkovej návštevy – 2. časť: Symboly majú svoj veľký význam

0icon

Pokračujeme v poznámkach súvisiacich s udalosťou, ktorá sa udiala od 12. do 15. septembra. Bola to pastoračná návšteva hlavy katolíckej cirkvi, ktorá ako taká je mimoriadnou udalosťou a „postretla“ novodobé Slovensko po štvrtý raz, pričom je málo takých štátov/krajín, ktoré Petrov nástupca navštívi viackrát. A ak vezmeme do úvahy aj…

Marek Brna

Vystúpiť z NATO má byť priorita

0icon

Skončením takzvanej studenej vojny mal zaniknúť aj význam aliancie NATO. Lenže sa vymyslelo nové opodstatnenie, aby sa udržal stabilný odbyt amerických výrobkov, štáty aliancie majú vydávať 2% svojho ročného HDP na obranu. Aj za cenu, že majú dlhodobo deficitné hospodárenie, prostriedky na nákup americkej vojenskej techniky je potrebné nájsť. Za…

Peter Lipták

Ako sa proti kovidu profesionálne chránime v našej ambulancii prvého kontaktu

0icon

Jednak čístíme a dekovidizujeme vzduch a to kontinuálne tromi spôsobmi súčasne, vo všetkých priestoroch našej ambulancie od čakárne, cez jej jednotlivé ordinácie, až po vrátane aj WC. 1. V každej miestnosti, vrátane vstupnej čakárne, máme filter TherapyAir- päťvrstvový veľkokapacitný s hepa zložkou a ionizáciou vzduchu. 2. Všade kontinuálne bežia

Boris Mesár

Ďalší ťažký podvod ,,matovičových" fašistov pri covid semafore !

0icon

BM : dnes som už nechcel písať blog ,ale keď som si prečítal tento článok musel som tak urobiť ! Na pochybnosti ohľadne PCR testov upozorňujú rôzni experti už od samotného začiatku pandémie. Ich hlavným nedostatkom je to, že ak sú nastavené na príliš vysoký cyklus amplifikácie, tak ukazujú extrémne veľa „falošne…

TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

TopDesať

11 slávnych fotografií, ktoré sú v skutočnosti sfalšované

0 icon

Internet nás často prekvapuje šikovnými fotografickými manipuláciami. Niektorí používatelia sa na nich bavia, iní im slepo dôverujú. Práve preto sme našli niekoľko skvelých príkladov fotografií, ktoré spôsobili veľký rozruch po celom svete, no vysvitlo, že boli sfalšované. 1. Nominácia bez nominácie [caption id="attachment_13560" align="aligncenter" width="650"]

Týchto 5 spotrebičov odoberá energiu aj po vypnutí

0 icon

Vedel si, že niektoré domáce elektrické spotrebiče odoberajú energiu aj po tom, čo ich vypneš? Predpokladáme že určite áno. Tušil si to minimálne v prípade nabíjačky na mobilný telefón. Známa webová stránka Bright Side vykonala menší výskum a zistila, ktoré zariadenia aj po vypnutí odoberajú elektrickú energiu. Týchto 5 spotrebičov…

Britskí zajatci v Osvienčime

0 icon

Poľský historik v osvienčimskom múzeu objavil mená 17 britských zajatcov väznených v Osvienčime. Prišiel na ne úplne náhodne, keď sa prebojovával troskami bunkru v koncentračnom tábore nazývanom Osvienčim III. Prinášame ďalší článok, ktorý opisuje hrôzy druhej svetovej vojny. Väzni na nútených prácach v Osvienčime III. (tzv. tábor Monovice) tam pracovali…

10 satirických ilustrácií o svete, ktoré ťa prinútia zamyslieť sa

0 icon

Umenie je veľmi subjektívna záležitosť. Sto ľudí, sto chutí, a teda sa nikdy nezhodneme na tom, čo je naozaj krásne. Niekedy však estetická stránka nehrá hlavnú rolu. Existuje mnoho umelcov, ktorí svojimi výtvormi nastavujú spoločnosti zrkadlo a ich diela nesú hlbokú myšlienku alebo nejaké posolstvo. O jedného takéhoto umelca sme sa začali zaujímať…

Týchto 18 obrázkov je dôkazom úplného perfekcionizmu

0 icon

Kto nemiluje ten pocit pohodlia? Dnes ti ukážeme krátku zbierku bezchybne organizovaných objektov z každodenného života, ktoré ťa jednoducho upokoja a uspokoja tvoj perfekcionizmus. V každom z nás sa nachádza kúsok perfekcionistu - ten pocit hrdosti rozdeľovať veci a vytvárať poriadok z chaosu. Zoradiť veci chronologicky, abecedne, podľa tvaru, veľkosti alebo…

Armádny Magazín

Putin nariadil vyplatiť obrancom Leningradu 50 tisíc rubľov

0 icon

Rusko, 19.september 2021 (AM) – Ruský prezident Vladimir Putin podpísal dekrét o paušálnej odmene 50 000 rubľov Rusom, ktorým bola udelená medaila „Za obranu Leningradu“ alebo odznak „Obyvateľ obkľúčeného Leningradu“. Dokument bol zverejnený na webovej stránke Kremľa.   Prijmú ich občania Ruskej federácie žijúci v Rusku, ako aj v Lotyšs

Kapitalista (?) v boji o chlieb (či zisk) nepozná brata?

0 icon

Presne to sa nám odhalilo na prípade zrušených spoločných osláv 240. výročia francúzskej podpory mladých USA v námornej Bitke pri Chesapeakskom zálive, ktorá bola vybojovaná 5. 9. 1781 (poznáme ju aj ako Battle of Virginia Capes, či Battle of the Capes).   Oslavy, ktoré sa mali konať 17. 9. 2021, zrušilo…

V Austrálii sa môžu objaviť nové americké základne. USA rozširujú svoju vojenskú prítomnosť

0 icon

Austrália, 18.september 2021 (AM, Sputnik) –USA posilní svoju vojenskú prítomnosť v Austrálii, uvažuje sa o rozmiestnení stálych amerických vojenských základní na juhu kontinentu, oznámil v piatok v relácii Today televíznej stanice 9News austrálsky minister obrany Peter Dutton.   "Niektoré z nich budú stále, prerokúvame ich počet.

AUKUS - najnovšia vojenská aliancia USA, Veľkej Británie a Austrálie. Francúzsko zúri. EÚ chce svoju armádu

0 icon

USA, 18.september 2021 (AM) – Americký prezident Joe Biden s austrálskym a britským premiérom Scottom Morrisonom a Borisom Johnsonom oznámili vytvorenie nového trojstranného bezpečnostného partnerstva — AUKUS, uvádza agentúra „Interfax“.   „Partnerstvo Austrálie, Veľkej Británie a USA — AUKUS – znie síce pri všetkých týchto skratkách zvláštn

Objektívne o 17. septembri 1939

0 icon

Poľsko, 18.september 2021 (AM) – Červená armáda prekročila 17. septembra 1939 východnú hranicu vtedajšieho Poľska a oslobodila takmer rovnaké územia bývalého cárskeho Ruska, ktoré Sovietskemu zväzu odobral okrem iných aj poľský revolucionár a zakladateľ poľskej armá

Svetlo sveta

Pastiersky list KBS pri príležitosti návštevy pápeža Františka na Slovensku

0 icon

Pri príležitosti blížiacej sa návštevy Svätého Otca na Slovensku prinášame pastiersky list slovenských biskupov. List prinášame v plnom znení. _______ Drahí bratia a sestry, viac ako rok je naša spoločnosť poznačená pandémiou, ktorá priniesla strach do všetkých oblastí života. Akosi podvedome sme si hovorili: kedy už konečne príde nejaká dobrá správa;…

Biskupi rozhodli o zrušení dišpenzu od povinnosti účasti na bohoslužbách

0 icon

Na 99. plenárnom zasadaní KBS v Badíne sa v dňoch 15. a 16. júna 2021 zúčastnili všetci slovenskí katolícki biskupi, členovia KBS. V rámci zasadania zvolili na nasledujúce obdobie 5 rokov generálneho sekretára KBS. Stal sa ním banskobystrický biskup Mons. Marián Chovanec. Za predsedu Liturgickej komisie bol zvolený rožňavský biskup Mons.…

Ako dlho je po prijatí Eucharistie prítomný Kristus v človeku?

0 icon

Eucharistia je najväčším pokladom Katolíckej Cirkvi. Ježiš pod spôsobom chleba je prítomný v Eucharistii a to svojím telom, dušou a božstvom. Prítomnosť Krista v Eucharistii nekončí v momente nášho prijatia, ale pretrváva do chvíle, kedy sa rozpustí posledná čiastočka konsekrovaného chleba. Ako príklad si môžeme uviesť príhodu zo života svätého…

Sv. Ján Nepomucký – mučeník spovedného tajomstva

0 icon

Ján z Pomuku sa narodil niekedy okolo roku 1340, v dedinke Pomuk.  Na mieste, kde dnes stojí barokový kostol sv. Jána Nepomuckého, stál podľa ústneho podania domček, kde sa Ján narodil. O jeho vzdelaní je málo známe. S istotou vieme, že študoval na pražskej univerzite. Vieme, že od roku 1369…

Medzinárodný modlitbový deň k úcte Panny Márii Matky všetkých národov

0 icon

The post Medzinárodný modlitbový deň k úcte Panny Márii Matky všetkých národov appeared first on Svetlo Sveta.

FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali