Berlín 26. júla (TASR) – Zakladateľ medzinárodnej ochranárskej skupiny Sea Shepherd porušil podmienky kaucie udelenej nemeckým súdom a odcestoval z krajiny, oznámila televízia BBC.
Známeho kanadského aktivistu Paula Watsona zadržali v máji na letisku vo Frankfurte nad Mohanom na základe zatykača, ktorý na neho vydali v Kostarike. Tamojšie úrady ho obviňujú z ohrozenia posádky rybárskej lode, ktorá podľa ochranárov vykonávala nelegálny lov žralokov.
Krátko po májovom zatknutí nemecký súd prepustil 61-ročného Watsona na kauciu 250.000 eur. V rámci stanovených podmienok sa mal pravidelne hlásiť úradom, pričom mu hrozilo vydanie do Kostariky. Juhoamerická krajina by ho mohla následne vydať do Japonska, ktoré ho obviňuje z marenia japonských veľrybárskych aktivít v antarktických vodách.
Frankfurtský súd tento týždeň nariadil Watsonovo opätovné zatknutie pre porušenie podmienok kaucie. Jeho právny zástupca však úradom oznámil, že Watson odišiel z Nemecka na neznáme miesto.