Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa mesta Snina Eva Mihaliková, radnica vyberá daň za ubytovanie od začiatku roka 2005. Pôvodne bola výška dane stanovená na 0,33 eura na osobu a jedno prenocovanie. V roku 2012 daň zvýšili na 0,40 eura. Výber dane v posledných troch rokoch sa pritom medziročne zvyšuje. V roku 2016 z nej do mestskej kasy pribudlo 6 200 eur, čo predstavuje 15 500 prenocovaní.
O rok neskôr to bolo už 7 470 eur pri 18 675 prenocovaniach a v minulom roku vystúpil počet prenocovaní na 20 283. Z dane vybrali 8 113,20 eura. V prvom polroku tohto roka zatiaľ návštevníci mesta na dani zaplatili vyše 2 500 eur. „Daň za ubytovanie je súčasťou príjmov mesta a aj z týchto peňazí sa spolufinancujú výdavky na propagáciu mesta,“ uviedla Mihalíková.
Ako dodala, mesto s ubytovacími zariadeniami oficiálne nespolupracuje, ale pri účasti mesta na výstavách cestovného ruchu im poskytuje možnosť prezentácie. Zvýšiť počet návštevníkov, prenocovaní a výšku tržieb zariadení a subjektov ponúkajúcich služby v oblasti cestovného ruchu má aj členstvo v Oblastnej organizácii cestovného ruchu Horný Zemplín a Horný Šariš, ktorá v rámci marketingu a propagácie v troch jazykových mutáciách vytlačila brožúry s názvom V ústrety dobrodružstvám.
„Sú v nich predstavené známe i menej známe prírodné, technické a historické zaujímavosti a atrakcie, tradičné kultúrne podujatia, turistické trasy, cyklotrasy, ponuky ubytovania, stravovania a podobe,“ uviedla Mihalíková. Na propagáciu sninského regiónu vytvorili aj mapy okresných miest s fotografiami a popisom jednotlivých turistických atraktivít. Mesto Snina tieto materiály využíva na svoju propagáciu. O tú sa snaží aj pri návštevách vedenia mesta v zahraničí. V júni v sninskom kaštieli pokrstili tiež novú destinačnú značku Poloniny.