Na Slovákov sa dobre pľuje

❚❚

Bratislava 12. februára 2024 (HSP/Foto:Screenshot Youtube)

 

Konzervatívnu a národne uvedomelú verejnosť pred pár dňami pobúrili hanlivé vyjadrenia Martina Milana Šimečku, otca lídra PS, Michala Šimečku. V diskusnej relácií označil slovenský národ za „malý a zbabelý, ktorý nikdy nebojoval.“ Martin Milan Šimečka sa týmto výrokom zaradil k ďalším zakomplexovaným osobám (zámerne používam pojem osoby a nie osobností), ktoré sa hanlivo vyjadrili o Slovensku

Martin Milan Šimečka
Na snímke Martin Milan Šimečka

Jeho syna minulý rok pritom pobúrili vyjadrenia maďarského premiéra. Viktor Orbán sa o Slovensku vyjadril ako „odtrhnutom území“, čo označil Michal Šimečka „za neprípustné“. Podobne reagovali aj ostatní, či už opoziční alebo koaliční poslanci. Slovenská republika je zvrchovaný štát a štipľavé reči maďarských politikov by mal každý Slovák, trochu znalý histórie, odsúdiť. Zastane sa mladý Šimečka Slovenska aj tentokrát, a označí slová jeho otca „za neprípustné“? Sotva. Pre neho je Slovensko len marketingová značka a s vlastenectvom nemá nič spoločné.

.

Martin Milan Šimečka rozšíril zoznam a svojimi vyjadreniami sa postavil do radu za Veroniku Remišovú, ktorá sa svojho času vyjadrila: „My sme národ, ktorý nemá dlhú históriu, nemáme veľmi veľa veľkých osobností.“ Kým u Remišovej išlo skôr o nevzdelanosť, nevedomosť, Šimečka sám seba označuje za intelektuála, a jeho vyjadrenia pramenia nie z neznalosti, ale z pohŕdania.

Akokoľvek sú vyjadrenia týchto jedincov hanlivé, v porovnaní s výrokmi Františka Šebeja a Arpáda Šoltésa ide o slabý odvar. Šebejovi, ktorý bol súčasťou vlády Roberta Fica za Most-Híd medzi rokmi 2016-2020, sa v minulosti chcelo vracať pri pohľade na slovenskú zástavu. Najviac dourážal Slovákov, a nie len nás, novinár Arpád Šoltés. Šoltés, ktorý o sebe vyhlásil „som arogantný, cynický, starý židák s krivou papuľou a mnoho ľudí ma nenávidí“  napísal: „Slováci? To je taká tá čvarga z východnej Európy ako Poliaci a Maďari. Tí, čo furt otŕčali dlaň, ale odmietli čokoľvek dávať.“

.

O niečo jemnejší tón zvolil Vladimír Šucha, vedúci zastúpenia Európskej komisie na Slovensku, ktorý v roku 2019 vstúpil do PS a v prípade volebného úspechu mal pod krídla vziať ministerstvo školstva. Na konferencii „Férová akadémia“, pod patronátom o.z. Žijem vedu a CVTI, s podporou nadácie ESET a SK4ERA, na adresu Slovákov povedal: „máme v našej DNA chromozómy, ktoré sú pokazené a mali by sme ich napraviť.“ Slovami, ktorými otváral podujatie, kritizoval postoj Slovákov k rodovej rovnosti. Jeho vyjadrenie pobúrilo poslancov Národnej rady a žiadali jeho odvolanie. „Spor“ sa urovnal ospravedlnením.

Ak by si podobné vyjadrenia dovolil napríklad Fico alebo Uhrík v súvislosti s Rómami, ospravedlnenie by určite nestačilo. Pravdepodobne by ich stíhala NAKA a lynčovali progresívne médiá. Ale čo je dovolené bohovi, nie je povolené volovi. Na to sme si už žiaľ zvykli. Svojim „vrúcnym“ vzťahom k Slovákom sa netají ani Fedor Gál, spoluzakladateľ hnutia Verejnosť proti násiliu a niekdajší poradca federálnej vlády ČSSR. Niekoľko rokov žije mimo územia SR, v Prahe, ale pravidelne komentuje dianie na Slovensku.

V jednom príspevku z roku 2023 pre Denník N, urobil genetický rozbor Slovákov, “že každý druhý Slovák má v sebe kus Fica, Putina, či iného darebáka, ktorý dokáže niekoho oklamať, niekomu niečo ukradnúť, niekomu ublížiť.“ Uvideli sme niekoľko výrokov známych osôb, ktoré na Slovensku síce žijú, alebo žili a niektorí sú, alebo boli platení z našich daní, ale keď na to príde neváhajú na Slovensko nakydať.

Naozaj sme malý a zbabelý národ, bez histórie a osobností? Iste, sú ľudia, ktorý by ho taký chceli vidieť a svedčí to o ich vlastnej malosti a zakomplexovanosti. Nanešťastie pre nich. Slovensko je síce mladý štát, ale starý národ. Rad osobností, ktoré vzišli zo slovenskej zeme je dlhý. Matej Bel, rodák z Očovej, polyhistor, uznávaná osobnosť vtedajšej Európy. Adam František Kolár, zvaný slovenský Sokrates, osobný poradca kráľovnej. Móric Beňovský, rodák z Vrbového, prvý Európan, ktorý sa plavil v severnom pacifiku.

Alexander Rudnay, ostrihomský arcibiskup, patril medzi najsilnejších mužov v Uhorsku a ktorý raz vyhlásil: „Slovák som, a keby som bol i na stolci Petrovom, Slovákom zostanem.“ Michal Bosák, slovenský bankár, bol v roku 1976 zaradený medzi 14 najvýznamnejších Slovákov v amerických dejinách. Jozef Murgaš, priekopník bezdrôtovej telekomunikácie.

.

Môžeme pokračovať, desiatkami a desiatkami ďalších mien, ktoré sa významne zapísali do európskych a svetových dejín. Na margo vyjadrení pána Šimečku staršieho. Slováci prelievali krv počas hektických rokov 1848/49, 70 000 ich padlo v prvej svetovej vojne. Boli súčasťou československých légií, bez ktorých by sotva vznikla prvá Československá republika. Bránili vlasť v roku 1939, kedy mladý štát napadlo susedné Maďarsko, v tzv. malej vojne. Časť sa zapojila do SNP. Nie, my nie sme ani malí, ani zbabelí, ani bezvýznamní. Už len skutočnosť, že národ aj bez štátu prežil do dnešných dní, hovorí o životaschopnosti, húževnatosti a veľkosti slovenského národa.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Odporúčame

.

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

NAŽIVO

Včera 20:29

Turecká polícia sa v hlavnom meste Ankara v piatok dostala do potýčok s demonštrantmi počas protestu proti plánom na odchyt a prípadné utratenie miliónov túlavých psov.

Včera 20:29

Taliansko chce po 13 rokoch aj napriek pokračujúcej občianskej vojne v Sýrii opäť vyslať svojho veľvyslanca do Damasku. Uviedol to v piatok taliansky minister zahraničných vecí Antonio Tajani.

Včera 20:18

V Belgicku obvinili z plánovania teroristického útoku troch čečenských občanov, ktorých podozrievajú z členstva v afganskej odnoži Islamského štátu – Chórasán.

Včera 20:05

Podľa nedávno zverejneného prieskumu verejnej mienky, ktorý si objednala Európska komisia, sa takmer dve tretiny občanov členských krajín Európskej únie obávajú o bezpečnosť eurobloku.

Včera 20:05

Mladík podozrivý z minulotýždňovej vraždy bývalej ukrajinskej nacionalisticky orientovanej poslankyne a jazykovedkyne Iryny Farionovej zostane vo väzbe prinajmenšom 60 dní. Rozhodol o tom v piatok súd v Ľvove.

Včera 19:33

Talianska vláda v piatok schválila vytvorenie osobitnej hospodárskej zóny na juhu krajiny. Strategický plán v nasledujúcich troch rokoch podporí rozvoj hospodársky znevýhodnených regiónov južného Talianska, vyhlásila talianska premiérka Giorgia Meloniová.

Včera 19:24

Troch Bulharov zadržali pre podozrenie z toho, že v máji poškodili pamätník holokaustu v Paríži. Oznámila to v piatok bulharská Štátna agentúra pre národnú bezpečnosť (SANS).

Včera 19:24

Európska agentúra pre lieky (EMA) v piatok zamietla žiadosť o uvedenie nového lieku na Alzheimerovu chorobu na trh. Riziká vedľajších účinkov lieku vrátane možného krvácania do mozgu vraj prevažujú nad jeho prínosmi.

Biogen
Na archívnej snímke z 11. marca 2020 sídlo spoločnosti Biogen v americkom Cambridge
Včera 19:22

Opozičná mimoparlamentná strana Demokrati žiada o zvolanie ekonomickej krízovej rady za účasti odborníkov. Informovala o tom Martina Kakaščíková, hovorkyňa strany, v reakcii na informácie, že Rada EÚ dala zelenú na začatie konania pre nadmerný deficit proti siedmim krajinám EÚ vrátane Slovenska. Nasledovala tak odporúčania Európskej komisie (EK).

Včera 19:00

Sudca vedúci predbežné vyšetrovanie obvinení z korupcie voči manželke španielskeho premiéra Pedra Sáncheza v piatok zamietol jeho žiadosť, aby mohol svedčiť písomne. Vypočutie Sáncheza sa tak uskutoční v plánovanom termíne, teda 30. júla v jeho oficiálnom sídle.

Včera 18:29

Rozsah prehriatia ruskej ekonomiky bol v prvom polroku 2024 najväčší za posledných 16 rokov, vyhlásila v piatok guvernérka ruskej centrálnej banky Elvira Nabiullina.

Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

NAJNOVŠIE










.
.

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

NAJNOVŠIE ROZHOVORY

NAJNOVŠIE Z DOMOVA

NAJNOVŠIE ZO ZAHRANIČIA

NAJNOVŠIE ZO ŠPORTU

NAJNOVŠIE ZO SVETONÁZORU

FOTO DŇA

Na snímke dym vo farbách francúzskej vlajky počas otváracieho ceremoniálu XXXIII. letných olympijských hier v Paríži 26. júla 2024

Autor: TARS/AP-Matthias Schrader

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

.
.

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Miroslav Iliaš

Viktor Pondělík

Artem Klymenko

Erik Majercak

Gustáv Murín

.
Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali