Moslimovia si idú do Európy aj pre ženy. O znásilneniach média väčšinou mlčia

Európa 29. septembra 2015 (HSP/IVCRN/Foto:TASR/AP-Petr David Josek)

 

Všade sa o tom šušká, no média o tom mlčia. Prípady uvedené nižšie sú iba špičkou ľadovca a boli už medializované v nemeckej tlači. O väčšine prípadov sa však mlčí. Okrem týchto prípadov nemecká polícia eviduje množstvo ďalších znásilnení, kedy nebol vinník dolapený, alebo nebol identifikovaný, no podľa opisov ide o snedých mužov až mužov tmavej pleti, pravdepodobne migrantov. Realita je totiž taká, že do Európy prichádzajú najmä mladí nadržaní muži (približne 80%) a neregistrovaní, neidentifikovaní si berú to, na čo majú chuť. Vo Švédsku napríklad počet znásilnení medziročne vzrástol o 16 %.

Ilustračné foto
Ilustračné foto

 

Situáciu vysvetľuje britský filozof Scruton. Vezmite si len otázku mnohoženstva. Každý muž môže mať napríklad štyri ženy. Ale žena len jedného muža. Otázka znie: Podľa akého kľúča budete distribuovať ženy, aby sa dostalo na všetkých moslimských mužov? Takže to potom končí tak, že starí, bohatí muži majú plno žien a mladí, frustrovaní muži, na ktorých sa nedostalo, idú a dobývajú ďalšie územia, aby sa žien zmocnili, dodáva Scruton pre český Reflex.

Scruton však zachádza ešte ďalej. Problém na Strednom východe je nadbytok testosterónu. Masy nadržaných mladých mužov bez žien. A čo mladí muži robia, ako sa vybíjajú? Nejako to napätie zo seba musia dostať. to mladí muži, ktorí potrebujú ženy. A keď ženy nemajú, len sami medzi sebou, je horúco, slnko spaľuje, začína to v nich vrieť a dnes vidíme výsledok. To zničilo Sýriu, „myslí si filozof. „Mladí moslimovia si sem idú okrem iného aj pre ženy,razí Scruton svoju teóriu.

Na svete je cca 5 miliárd ľudí, ktorí by radi žili v Európe. Ak z ich iba časť skutočne dôjde – Európa ako civilizácia skončila. Musíme sa preto čo najskôr spamätať, myslí si filozof.

 

1. Reisbach – 01. februára 2015 – ZDROJ

27-ročný žiadateľ o azyl zo Somálska sa pokúsil znásilniť dve ženy v meste Reisbach. Najprv napadol 19-ročnú ženu na ulici o 4 hodine rannej, ktorá bola na ceste domov z diskotéky. Somálčan dievča škrtil a snažil sa jej vyzliecť šaty, no dievča sa bránilo a kričalo, na čo zareagovali cyklisti, ktorí páchateľa vyplašili.

O niečo neskôr – približne o 7:20 sa ten istý Somálčan vlámal do domu a pokúsil sa v obývacej izbe znásilniť 27-ročnú obyvateľku. Jej švagor počul krik a zavolal políciu. Tá muža zatkla.

 

2. Stralsund – 11. februára 2015 – ZDROJ

28-ročný muž bol odsúdený na trest odňatia slobody na štyri roky za znásilnenie. Obvodný súd v meste Stralsund vyniesol rozsudok po tom, čo sa ukázalo, že muž obťažoval študentku v skorých ranných hodinách a nútil ju k pohlavnému styku. Okrem trestu odňatia slobody bol povinný zaplatiť za bolesť a utrpenie vo výške 7000 eur 25-ročnej žene.

Útočník je žiadateľ o azyl z Eritrey. Najprv sa s obeťou snažil rozprávať v angličtine, potom sa ju pokúsil pobozkať. Neskôr sa priznal, že jej zakryl ústa a chytil ju za zápästie. Súd povedal, že muž nemohol nevedieť, že žena s pohlavným stykom nesúhlasí.

 

3. Kirchheim – 17. marca 2015 – ZDROJ, ZDROJ

Dvaja Afgánci I. Ansari a R. Habib boli obvinení štátnym zastupiteľstvom v meste Stuttgart z opakovaného znásilnenia 21-ročnej ženy v skorých ranných hodinách. Útočníci sa pol hodinu pred činom snažili znásilniť 19-ročnú ženu. Tej sa však podarilo utiecť aj vďaka tomu, že kládla vysoký odpor, hoci sa jej Habib vyhrážal s nožom. Habib sa o šesť dní neskôr vyzliekal a masturboval pred mladými ženami.

 

4. Alzenau – 7. apríla 2015 – ZDROJ

V meste Alzenau zatkla polícia údajného násilníka – 29-ročný sa na poludnie snažil v lese medzi Alzenau a Kahl znásilniť 14-ročné dievča. 29-ročný žiadateľ o azyl bol zatknutý na mieste činu. K incidentu došlo približne o 14:00, útočník šiel na bicykli a zastavil sa pri skupinke 14 ročných. Snažil sa strhnúť na zem jedno 14-ročné dievča za účelom sexuálneho aktu.

 

5. Straubing – 16. apríla 2015 – ZDROJ

22-ročný žiadateľ o azyl z Iraku pod vplyvom alkoholu znísilnil 17-ročné dievča na okraji ľudového festivalu. Okresný súd v Deggendorf vyniesol verdikt: Iračan dostal trest odňatia slobody na tri roky a desať mesiacov.

 

6. Mníchov – 20. mája 2015 – ZDROJ

Dvaja zamestnanci bezpečnostnej firmy spozorovali v podzemnej garáži v skorých ranných hodinách (04:10),  ako sa 25-ročný žiadateľ o azyl zo Senegalu snaží znásilniť ženu, ktorá je jasne pod vplyvom alkoholu.
25-ročný Senegálčan pomáhal žene s chôdzou a viedol ju smerom ku schodisku. Zamestnanci okamžite informovali políciu a blížili sa k páru. Senegálčan kľačal nad bezmocnou ženou vyzlečený a pripravený znásilniť ju. Obaja zamestnanci bezpečnostnej služby zastavili páchateľa a ochránili tak ženu.

 

7. Meissen – 22. mája 2015 – ZDROJ

30-ročný opitý Maročan sa pokúsil znásilniť  učiteľku v meste Meissen. Za tento čin si vyslúžil pobyt vo väzení v trvaní štyri roky a deväť mesiacov.

Incident sa odohrali priblinže o 6.30 ráno pri odbornej škole, kde prišiel k 55-ročnej učiteľke angličtiny a ruštiny. Tá si uvedomila, že je niekto za ňou, no okamžite dostala od Maročana ranu. Učiteľka však bojovala aj naďalej. S Maročanom, ktorý neustále kričal „sex, sex, sex!“ zápasila 20 minút. Z boja si odniesla početné rany, vytrhané vlasy a dokonca aj uhryznutia.

 

8. Detmold – jún 2015 – ZDROJ

V júni bolo znásilnené 13-ročné moslimské dievča pôvodom z Ázie v utečeneckom tábore Detmold. Rodičia dieťaťa sa obávali o povesť a budúcnosť svojej dcéry, a preto požiadali políciu, aby o prípade neinformovali verejnosť.

 

9. Mníchov – 5. júna 2015 – ZDROJ, ZDROJ

V minulosti odsúdený za znásilnenie na sedem rokov – 30-ročný Ali S. zo Somálska sa len 5 mesiacov po predčasnom prepustení opäť pokúsil o znásilnenie. K pokusu došlo na toalete na diskotéke. Obeť, Julia M., vraví: „Keď som otvorila dvere do kúpeľne, rýchlo ku mne prišiel a tlačil ma späť do kabíny, zamkol dvere. Mala som si vyzliecť nohavice.“ Útočník bol agresívny a obeti spôsobil silné krvácanie z nosa úderom do tváre. Napriek tomu sa jej podarilo otvoriť dvere a uniknúť.

 

10. Drážďany – 5. júna 2015 – ZDROJ

24-ročný žiadateľ o azyl z Maroka znásilnil 29-ročnú Annu B. Asis S. Bol pri znásilnení obzvlášť brutálny, ženu kopal, hodil ju na zem, brutálne ju znásilnil a dokoca ju uhryzol do tváre. Aby to nebolo málo, po akte jej ukradol batoh so všetkými predmetmi v ňom vrátane jej mobilného telefónu.

 

 11. Brémy – 17. júna 2015 – ZDROJ

Došlo k viacnásobnému znásilneniu neplnoletého 15-ročného utečenca najmenej dvoma ďalšími neplnoletými utečencami v utečeneckom tábore. Viac informácií nie je dostupných, pretože ide o neplnoletých – ako obeť, tak aj útočníci.

 

12. Hamm – 8. augusta 2015 – ZDROJ

Dvaja páchatelia – žiadatelia o azyl z Iraku – vo veku 23 a 19 rokov znásilnili 18-ročnú ženu o 5:30 ráno.

 

13. Stralsund – 26. augusta 2015 – ZDROJ, ZDROJ

V azylovom dome v meste Stralsund došlo k pokusu o znásilnenie. Obvinený žiadateľ sedí vo väzbe. Podľa polície sa 34-ročný žiadateľ o azyl  pokúsili znásilniť ženu v práčovni. 34-ročná žena nebola žiadateľkou o azyl. Podľa polície žena masívne vzdorovala a kričala proti útoku. To upovedomilo ďalšieho žiadateľa  o útoku, ktorý žene pomohol. Žena utrpela šok a odreniny na tele. Bola prevezená do zdravotníckeho zariadenia a hospitalizovaná. Vyšetrovanie stále pokračuje.

 

14. Höchstäd – 28. augusta 2015 – ZDROJ

22- ročný Eritrejec žijúci v azylovom dome v mest Höchstäd sa pokúsil znásilniť 30-ročnú žiadateľku o azyl z Iraku. Páchateľ bol pod silným vplyvom alkoholu – pred činom sa posilnil litrom vodky. Žena sa však bránila a jej výkrik počuli susedia, ktorým sa podarilo ju ochrániť.

 

15. Erding – 31. augusta 2015 – ZDROJ

37-ročná žena so svojou 17-ročnou dcérou bola napadnutá 23-ročným sexuálnym delikventom pôvodom z Pakistanu. K incidentu došlo na festivale v nemeckom meste Erding. Ženy opustili festival krátko po polnoci, ale  na ceste domov si všimli, že ich prenasleduje mladý muža. Ženy začali utekať, ale prenasledovateľ ich dobehol a snažil sa pobozkať matku. Strhol sa zápas, v ktorom matka odhryzla kus z útočníkovho jazyka. Ten bol s ťažkým zranením prijatý na pohotovosť a následne uväznený.

 

16. Giessen – 31. augusta 2015 – ZDROJ, ZDROJ

Polícia hľadá obeť sexuálneho napadnutie: 16 – 20-ročnú ženu. Incident sa stal približne o 17-tej hodine v parku v meste Giessen. Svedkovia stretli muža, ktorý sexuálne zneužíva ženu. Keď si ich páchateľ všimol, pustil svoju obeť a ušiel. Svedkovia po príchode polície opísali páchateľa aj obeť, tá sa však nenašla. Páchateľom bol 29-ročný Pakistanec.

 

17. Mühldorf – 4. septembra 2015 – ZDROJ

V skorých ranných hodinách v piatok, 4. septembra, sa stala mladá žena obeťou znásilnenia. Vyšetrovateľom sa podarilo ešte v priebehu toho istého dňa zatnkúť páchateľa.
K znásilneniu došlo medzi 3:45 a 4:45 hodinou pri odbornej škole. Neznámy černoch sledoval mladú ženu, stiahol ju do krovia a znásilnil. Po akte muž odišiel pešo. Polícia zistila, že páchateľom bol 24-ročný žiadateľ o azyl zo Senegalu.

 

18. Drážďany – 17. septembra 2015 – ZDROJ

Približne o 15:50 odtiahol 31-ročnú ženu rovnako 31-ročný Maročan do krovia, kde sa jej vyhrážal a následne ju znásilnil. Útočnik obeť navyše poranil črepinami skla. Políciu upozornili svedkovia a páchateľa sa im podarilo zadržať krátko po čine. Maročan je obvinený z obzvlášť ťažkého zločinu znásilnenia

 

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

icon NAJČÍTANEJŠIE

iconNAJNOVŠIE

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

icon FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Vybrali sme

Viera Tomanová: Na Úrad komisára pre deti prichádzajú podnety týkajúce sa šikany

0 icon

Bratislava 15. mája 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Na Úrad komisára pre deti prichádzajú podnety, ktoré poukazujú na šikanovanie medzi spolužiakmi, žiakmi školy, ale sú aj také, ktoré poukazujú na nevhodné správanie učiteľov v materských a základných školách. Všetkých podnetov je okolo 40 ročne. Pre TASR to uviedla komisárka pre deti…

Štátna školská inšpekcia: Odvahu pomôcť spolužiakovi vzoprieť sa agresorovi by nemalo 35 % gymnazistov

0 icon

Bratislava 15. mája 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Roman Hanc)   Šikanovanie v žiakoch vyvoláva obavy a úzkosť. Odvahu pomôcť spolužiakovi vzoprieť sa proti agresorovi by nemalo 35 percent žiakov gymnázií a 30 percent žiakov stredných odborných škôl.  Vyplýva to zo zistení Štátnej školskej inšpekcie (ŠŠI) v súvislosti so šikanou v školách, zverejnených na…

Zvláštne výberové konanie na šéfa nového Úradu pre správu zaisteného majetku. Ďalší „náš človek“ dosadený ministerkou Kolíkovou do kľúčovej funkcie?

0 icon

Bratislava 15. mája 2021 (HSP/Foto:TASR-Martin Baumann, Screenshot facebook-kolikova.maria)   Na základe nového zákona o zaisťovaní majetku, ktorý bol prijatý na jeseň, vznikol nový úrad, a ten potrebuje riaditeľa. Je to zaujímavá, lukratívna pozícia, na ktorú ministerka spravodlivosti Mária Kolíková vybrala človeka. Ako? No predsa transparentne, ako inak? Nový Úrad pre…

ZMOS požaduje od štátu, aby dofinancoval prenesený výkon štátnej správy: Mestá a obce sú nútené porušovať zákon

0 icon

Bratislava 15. mája 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Milan Kapusta)   Združenie miest a obcí Slovenska (ZMOS) adresovalo ministrovi dopravy Andrejovi Doležalovi (nom. Sme rodina) požiadavku na dofinancovanie preneseného výkonu štátnej správy. Štát namiesto toho, aby doplatil objednané ešte krátil objem peňazí. Mestá a obce sú preto nútené porušovať zákon. V tlačovej správe o…

Predseda Rady Európy okomentoval zaradenie ČR na zoznam nepriateľských krajín

0 icon

Bratislava 15. máaja 2021 (HSP/Sputnik/Foto: Sputnik-Vitaliy Belousov, SITA/AP-Yuri Kochetkov, TASR/AP-Petr David Josek)   Predseda Európskej rady Charles Michel označil ruský zoznam nepriateľských krajín za ďalší krok smerom k eskalácii, ktorá podkopáva diplomatické vzťahy "Rozhodnutie ruskej vlády o 'štátoch páchajúcich nepriateľské činy' je ďalším krokom k eskalácii, ktorá podkopáva diplomatické vzťahy," napísal…

Boris Kollár: Jednorazový príspevok na deti musia dostať tie rodiny, ktoré to potrebujú

0 icon

Bratislava 15. mája 2021 (HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Tento týždeň zarezonovala na našej politickej scéne téma jednorazového príspevku na deti pre rodiny postihnuté pandémiou. S návrhom prišiel opozičný Hlas – SD a, pre mnohých prekvapivo, ho podporil aj Boris Kollár a jeho hnutie Sme rodina V konkrétnostiach návrhu sa síce Pellegrini s Kollárom…

Palestínsky prezident vyzval OSN a USA, aby zakročili v Izraeli a odsúdili „brutálne a plánované zabíjanie“

0 icon

Ramalláh 15. mája 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Majdi Mohammed)   Palestínsky prezident Mahmúd Abbás vyzval v piatok OSN a Spojené štáty, aby zasiahli voči izraelským útokom a odsúdil "brutálne a plánované zabíjanie" Palestínčanov. Abbás reagoval na prebiehajúce eskalácie v pásme Gazy, na okupovanom západnom brehu Jordánu a v Jeruzaleme, informovala agentúra AP Úrad…

Peter Kovařík: Minimálny vek na vstup do polície by sa mohol znížiť na 18 rokov

0 icon

Bratislava 15. mája 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Minimálny vek na vstup do polície by sa mohol znížiť z 21 na 18 rokov. Mladí ľudia by mohli doplniť hlavne neobsadené miesta na základných útvaroch. Ďalšou novinkou v polícii by mohlo byť zrušenie povinných menoviek na uniformách. Pre TASR to uviedol policajný…

Strávil 20 mesiacov „účelovo“ v base. SAK: Nález ÚS vo veci Martina Ribára je výrazným prínosom do témy kolúznej väzby

0 icon

Bratislava 14. mája 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-František Iván)   Nález Ústavného súdu (ÚS) SR, týkajúci sa ústavnej sťažnosti advokáta Martina Ribára predstavuje významný prínos pre celkové nastavenie prísnych limitov posudzovania dôvodov kolúznej väzby súdmi. Konštatuje to Slovenská advokátska komora (SAK) "Postup orgánov činných v trestnom konaní voči nášmu kolegovi sme v komore…

Arménsky premiér požiadal Putina o vojenskú pomoc kvôli Azerbajdžanu. Nevylučuje pomoc Francúzska

0 icon

Bratislava 15. mája 2021 (HSP/Sputnik/Foto:Sputnik-Sergey Guneev, SITA/AP-Russian Foreign Ministry Press Service, TASR/AP-Hayk Baghdasaryan)   Úradujúci predseda vlády Arménska Nikol Pašinjan napísal list Vladimirovi Putinovi so žiadosťou o vojenskú pomoc kvôli situácii v provincii Sjunik, ktorá hraničí s Azerbajdžanom. Oznámil to na mimoriadnom zasadnutí parlamentu Pašinjan v piatok v parlamente uviedol,…

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Tony Belohorec

Erdogan nazval Izrael teroristickým štátom

0icon

Turecký prezident zasahuje do arabsko-izraelského konfliktu. Označil za povinnosť ľudstva zastaviť teroristický štát Izrael. „Izrael prekročil všetky hranice,“ uviedol Erdogan. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan, využil svoj včerajší televízny prejav pri príležitosti Eid al-Adha na hlasité zahraničnopolitické vyhlásenia a ostro kritizoval politiku židovského štátu. "Sme nahnevaní na útlak teroristického štátu Izrael." Izrael prekročil…

René Pavlík

Kartel

0icon

Kartel. Kartel je obchodná špatnosť, lebo likviduje konkurenciu. Ak sa firmy sčuchnú, uzavrú dohodu, samozrejme tajnú, a sami si určia cenu, zákazník je bezmocný. Navyše, každá firma sa potom, v dohodou vymedzenej oblasti, môže správať ako monopol. Vytvorenie kartelu je aj v našom štáte trestné, lebo hrubým spôsobom znevýhodňuje kupujúcich.…

Ján Droppa

Vymením letku F-16 za VSŽ (US Steel)

0icon

Predaj US Steel bol na pretras už päť rokov. Ale použiť to ako hospodársky  (politický) nátlak je  aj pre mňa veľkým prekvapením. Zrušenie - odstavenie troch vysokých pecí , ktoré majú obdobu kvalitou a veľkosťou len v Japonsku je poprava.  Ničím sa to už nebude dať nahradiť. Keď už je…

Jana Tutková

Minulé leto Covid vymizol aj bez vakcín, no MZ SR im ide teraz robiť reklamu za 1,5 milióna

0icon

Práve v čase, keď sa ľudia pohoršujú nad miliardou, ktorá išla na povinné testovania, ministerstvo zdravotníctva podpísalo zmluvy na obrovské balíky reklamy, ktoré majú sprostredkovať viac informácií o očkovaní proti Covid. Tu je prehľad

Slavěna Vorobelová

Alibistka Čaputová

0icon

Prezidentka má obrovskú dilemu kvôli referendu o predčasných voľbách. Je to pochopiteľné, nakoľko opäť ňou vymenovaná druhá vláda Igora Matoviča, pardon Eduarda Hegera, pokračuje v deštrukcii Slovenskej republiky rovnako ako tá pred ňou, a dokonca je v takmer totožnej zostave. Rekonštrukciou vlády sme získali akurát tak to, že Igor Matovič…

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

TopDesať

Čo spôsobuje bolesť krížov a ako tomu predísť?

0 icon

Ak ťa zabíja bolesť chrbta, nie si sám. Polovica pracujúcich ľudí pozná tento nepríjemný boľavý pocit v dolnej časti chrbta. A hoci sa veľa ľudí rozhodne pre lieky na úľavu od bolesti, nie vždy je to najefektívnejší spôsob. V skutočnosti môže zmena niektorých vecí, ktoré robíme každý deň, pomôcť pri riešení tohto problému. 1.…

Bomba na svetovej výstave - Výbuch 2. časť

0 icon

Pokračujeme druhou časťou článku z minisérie výbuchu bomby na svetovej výstave, ktorá sa uskutočnila v roku 1940. Bomba vybuchla presne 4. júla, v britskom pavilóne. Poďme na druhú časť článku. Všetky nádeje sa rozplynuli v onen deň - 4. júla 1940. telefonistka v britskom pavilóne obdŕžala hovor, v ktorom ju anonym varoval, aby „vypadla“, pretože je…

Existujú zvieratá, ktoré dokážu vidieť WiFi alebo Bluetooth signál?

0 icon

Technológia Bluetooth a WiFi je tu s nami už takmer 30 rokov. Za ten čas sme si spoločné chvíle s týmito dvoma signálmi tak zamilovali, že si bez nich nevieme predstaviť život. Aký názor na to majú zvieratá? Bluetooth má v rodnom liste zapísanú krajinu Švédsko a tvorcu firmu Ericsson. Od…

Ktoré miesto je najchladnejším vo vesmíre? Volá sa Boomerang

0 icon

Najchladnejším miestom vo vesmíre je hmla Boomerang, kde teplota dosahuje iba 1 stupeň Kelvina. V našej reči je to - 272,15 stupňov Celsia. Ľudia však v laboratóriu dosiahli oveľa mrazivejšie teploty. Bolo to v roku 1980 na observatóriu v Novom Južnom Walese, ktorý sídli v Austrálii. Keith Taylor a Mike…

Lítium a elektrické autá: Odkiaľ vôbec tento prvok pochádza?

0 icon

S rastúcim dopytom po elektrických vozidlách sa zvyšuje aj dopyt po kovoch. Lítium sa v posledných rokoch začalo využívať vo výrobe batérií pre EV. Odkiaľ vôbec pochádza a ako sa ťaží? Lítium je v zásade vysoko reaktívny alkalický kov s vynikajúcou tepelnou a elektrickou vodivosťou. Vďaka týmto vlastnostiam je obzvlášť…

Vo svete IT

Android 11 dobýja smartfóny. Dáta odhaľujú, na koľkých percent zariadení ho už nájdeme. Je to veľa, či málo?!

0 icon

Hoci naša pozornosť sa postupne, ale isto presúva ku konferencii Google I/O 2021, počas ktorej sa očakáva uvedenie Androidu 12, tak stále mnohí z nás ešte čakajú na Android 11. Dobrou správou je, že Android 11 dobýja stále viac a viac smartfónov. Ešte na prelome marca a apríla sme vám…

Aktualizácia Windows 10 KB5003173 robí viacerým používateľom vrásky na čele. Takto vyriešite vzniknuté problémy!

0 icon

Windows 10 pre mnohých z nás je operačným systémom, s ktorým nemáme žiadne problémy. Nie však každý z používania tohto operačného systému má rovnaký zážitok. Najnovšie portál windowslatest poukazuje na aktualizáciu Windows 10 KB5003173, ktorá je aktuálne distribuovanou aj naprieč našim regiónom, že spôsobuje viacerým používateľom chybu 0x800f0922.   S chybou…

Používate WhatsApp na počítači? Tieto klávesové skratky musíte spoznať!

0 icon

WhatsApp je aktuálne najrozšírenejšou komunikačnou platformou vo viacerých regiónoch sveta vrátane toho nášho. V súčasnosti môžeme WhatsApp používať, ako prostredníctvom smartfónu, tak aj cez počítač, prípadne cez webové rozhranie. Ide o užitočné funkcie, hoci z nepochopiteľných dôvodov, využitie služby na inom zariadení ako je smartfón, je vcelku vzdialené v porovnaní…

Z čoho budú prvé obydlia astronautov na Marse? Vedci majú riešenie, ktoré je natoľko jednoduché, až je dokonalé!

0 icon

Predstava kolonizácie Marsu je každým dňom reálnejšia. O výlete prvého človeka na červenú planétu uvažuje aj americká NASA, zatiaľ čo šéf súkromnej vesmírnej spoločnosti, SpaceX, Elon Musk, má ambicióznejšie plány, a to vybudovanie prvého mesta na povrchu tejto planéty. Cesta na Mars ale nie je len tak a prví astronauti, ktorí…

SwitchBot Curtain – inteligentné zariadenie, ktoré zautomatizuje akékoľvek závesy v domácnosti

0 icon

Do investície do motorizovaných závesov sa pri výbere doplnkov do domácnosti veľkej časti z nás príliš nechce. Dôvod je celkom jednoduchý, táto investícia je čiastočne technicky, no najmä finančne omnoho náročnejšia, ako kúpa bežných závesov. Ak ste sa však s myšlienkou motorizovaných závesov v minulosti zaoberali a hľadáte riešenie, ako…

Armádny Magazín

Ruský návrh Cypru vyvolal obavy v NATO. Zrýchlia dodávku stíhačiek F-35?

0 icon

USA, 15.máj 2021 (AM) – Americkí vojenskí analytici informovali o obavách NATO a USA, ktoré naďalej vzrastajú po ruskom návrhu, ktorý bol predložený Cypru. Rusko už skôr dávalo jasne najavo, že je pripravené vystupovať v úlohe zmierovacieho subjektu v spore medzi Gréckom a Tureckom o ostrov Cyprus, ako aj o

Zachráni Putin aj Izrael? Vyjadril sa k zhoršeniu palestínsko-izraelského konfliktu

0 icon

Rusko, 15.máj 2021 (AM) – "Situácia, ktorá v súčasnosti prebieha medzi Palestínou a Izraelom, priamo ovplyvňuje bezpečnostné záujmy Ruska", uviedol prezident Vladimir Putin počas stretnutia so stálymi členmi Rady bezpečnosti. Prepis stretnutia bol zverejnený na webovej stránke Kremľa.  

Jediný tajne urobený záznam Hitlerovho rokovania kde hovorí neoficiálne a pokojne. Video

0 icon

Nemecko, 15.máj 2021 (AM) –  V roku 1942 dostal fínsky zvukár Thor Dalen pokyn urobiť záznam oficiálneho stretnutia Carla G. E. Mannerheima a Adolfa Hitlera. Lenže on sa rozhodol zaznamenať aj neoficiálnu časť tohto stretnutia.   Maršal Carl Gustaf Emil Mannerheim bol fínsky politik, diplomat a vojvodca, Fínmi uctievaný ako ná

Viacúčelové bojové vozidlo JAGUAR testuje nové zbrane

0 icon

Francúzsko, 15.máj 2021 (AM) – V posledných mesiacoch zaznamenala raketa stredného doletu [MMP], ktorú vyvinula spoločnosť MBDA, niekoľko "prvenstiev". V decembri 2020 bola takáto munícia úspešne vystrelená vozidlom Sabre určeným pre špeciálne jednotky. Po tomto teste nasledovala nasledujúci mesiac

Vojenský expert o najnovšom varovaní pre NATO: „Ak nebudú chcieť, pošleme stíhačky.“

0 icon

Rusko, 14.máj 2021 (AM) – Vojenský expert Viktor Murachovskij vysvetlil, prečo sú Rusi nútení vysielať svoje lietadlá smerom k lietadlám NATO. Faktom je, že letectvo aliancie nijako nesúhlasí so vzájomným používaním transpondérov, ktoré umožňujú zistiť účel letu. "No, oni nechcú, takže budeme zakaždým vysiel

Svetlo sveta

Je dovolené, aby katolík, ktorý je súčasťou inej sekty pristupoval k sviatostiam?

0 icon

Otázka: Je to v poriadku keď človek, ktorý je v sekte napr. scientológii prehlasuje, že každý kresťan katolík môže byt v sekte a pristupovať k sviatostiam? Odpoveď o. Gajdoš, predseda liturgickej komisie: V Kristovej cirkvi sa vždy považovalo zapretie viery za jedno z najvážnejších previnení – spolu s vraždou a…

1.5. Svätý Jozef robotník

0 icon

V cirkevnom roku sú dva dni venované sv. Jozefovi. Dňa 19. marca ho uctievame ako ženícha Panny Márie a pestúna Božieho syna. 1. mája ako príkladného robotníka. Jozef bol predovšetkým Máriiným zákonitým manželom. Mária nemohla dostať čnostnejšieho a lepšieho manžela a ochrancu. Aj Jozef bol po jej boku istotne šťastný. Jozef bol jednoduchý tesár, remeselník, robotník. Pracoval vo svojej…

Čo robil Ježiš v Bielu sobotu keď ho svet považoval za mŕtveho?

0 icon

Po ukrižovaní Ježiša nastalo na zemi ticho Bielej soboty. Napriek tomu mal Ježiš “veľa práce.” V modlitbe Verím v Boha sa modlíme, že Ježiš po ukrižovaní “zostúpil k zosnulým.” V skutočnosti preklad v iných jazykoch ako napríklad v angličtine a francúzštine, je ešte presnejší: “zostúpil do pekla.” Katechizmus Katolíckej cirkvi…

Emeritný pápež Benedikt XVI. má dnes,16. apríla, 94 rokov

0 icon

Emeritný pápež Benedikt XVI. má dnes,16. apríla, 94 rokov. Ako nástupca pápeža svätého Jána Pavla II. viedol Katolícku cirkev od 19. apríla 2005 do svojej prekvapujúcej demisie v roku 2013. Bol 265. pápežom v histórii Katolíckej cirkvi. Prijal meno Benedikt s odkazom na „mierového pápeža“ Benedikta XV. a patróna Európy…

Tvoja duša si zaslúži viac ako jarnú detoxikáciu

0 icon

Zobral som si do rúk noviny, ktoré som najprv letmo preletel, či niečo ma v nich zaujme. Veď to poznáte. Taký letmý nastrel. A veru zaujalo. Bolo pôstne obdobie, tak som myslel skôr na niečo, čím by pookriala moja duša. Niečo duchovné. Veď aj názov novín tomu zodpovedal, išlo o…

icon FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali