Moslimovia si idú do Európy aj pre ženy. O znásilneniach média väčšinou mlčia

Európa 29. septembra 2015 (HSP/IVCRN/Foto:TASR/AP-Petr David Josek)

 

Všade sa o tom šušká, no média o tom mlčia. Prípady uvedené nižšie sú iba špičkou ľadovca a boli už medializované v nemeckej tlači. O väčšine prípadov sa však mlčí. Okrem týchto prípadov nemecká polícia eviduje množstvo ďalších znásilnení, kedy nebol vinník dolapený, alebo nebol identifikovaný, no podľa opisov ide o snedých mužov až mužov tmavej pleti, pravdepodobne migrantov. Realita je totiž taká, že do Európy prichádzajú najmä mladí nadržaní muži (približne 80%) a neregistrovaní, neidentifikovaní si berú to, na čo majú chuť. Vo Švédsku napríklad počet znásilnení medziročne vzrástol o 16 %.

Ilustračné foto
Ilustračné foto

 

Situáciu vysvetľuje britský filozof Scruton. Vezmite si len otázku mnohoženstva. Každý muž môže mať napríklad štyri ženy. Ale žena len jedného muža. Otázka znie: Podľa akého kľúča budete distribuovať ženy, aby sa dostalo na všetkých moslimských mužov? Takže to potom končí tak, že starí, bohatí muži majú plno žien a mladí, frustrovaní muži, na ktorých sa nedostalo, idú a dobývajú ďalšie územia, aby sa žien zmocnili, dodáva Scruton pre český Reflex.

Scruton však zachádza ešte ďalej. Problém na Strednom východe je nadbytok testosterónu. Masy nadržaných mladých mužov bez žien. A čo mladí muži robia, ako sa vybíjajú? Nejako to napätie zo seba musia dostať. to mladí muži, ktorí potrebujú ženy. A keď ženy nemajú, len sami medzi sebou, je horúco, slnko spaľuje, začína to v nich vrieť a dnes vidíme výsledok. To zničilo Sýriu, “myslí si filozof. “Mladí moslimovia si sem idú okrem iného aj pre ženy,razí Scruton svoju teóriu.

Na svete je cca 5 miliárd ľudí, ktorí by radi žili v Európe. Ak z ich iba časť skutočne dôjde – Európa ako civilizácia skončila. Musíme sa preto čo najskôr spamätať, myslí si filozof.

 

1. Reisbach – 01. februára 2015 – ZDROJ

27-ročný žiadateľ o azyl zo Somálska sa pokúsil znásilniť dve ženy v meste Reisbach. Najprv napadol 19-ročnú ženu na ulici o 4 hodine rannej, ktorá bola na ceste domov z diskotéky. Somálčan dievča škrtil a snažil sa jej vyzliecť šaty, no dievča sa bránilo a kričalo, na čo zareagovali cyklisti, ktorí páchateľa vyplašili.

O niečo neskôr – približne o 7:20 sa ten istý Somálčan vlámal do domu a pokúsil sa v obývacej izbe znásilniť 27-ročnú obyvateľku. Jej švagor počul krik a zavolal políciu. Tá muža zatkla.

 

2. Stralsund – 11. februára 2015 – ZDROJ

28-ročný muž bol odsúdený na trest odňatia slobody na štyri roky za znásilnenie. Obvodný súd v meste Stralsund vyniesol rozsudok po tom, čo sa ukázalo, že muž obťažoval študentku v skorých ranných hodinách a nútil ju k pohlavnému styku. Okrem trestu odňatia slobody bol povinný zaplatiť za bolesť a utrpenie vo výške 7000 eur 25-ročnej žene.

Útočník je žiadateľ o azyl z Eritrey. Najprv sa s obeťou snažil rozprávať v angličtine, potom sa ju pokúsil pobozkať. Neskôr sa priznal, že jej zakryl ústa a chytil ju za zápästie. Súd povedal, že muž nemohol nevedieť, že žena s pohlavným stykom nesúhlasí.

 

3. Kirchheim – 17. marca 2015 – ZDROJ, ZDROJ

Dvaja Afgánci I. Ansari a R. Habib boli obvinení štátnym zastupiteľstvom v meste Stuttgart z opakovaného znásilnenia 21-ročnej ženy v skorých ranných hodinách. Útočníci sa pol hodinu pred činom snažili znásilniť 19-ročnú ženu. Tej sa však podarilo utiecť aj vďaka tomu, že kládla vysoký odpor, hoci sa jej Habib vyhrážal s nožom. Habib sa o šesť dní neskôr vyzliekal a masturboval pred mladými ženami.

 

4. Alzenau – 7. apríla 2015 – ZDROJ

V meste Alzenau zatkla polícia údajného násilníka – 29-ročný sa na poludnie snažil v lese medzi Alzenau a Kahl znásilniť 14-ročné dievča. 29-ročný žiadateľ o azyl bol zatknutý na mieste činu. K incidentu došlo približne o 14:00, útočník šiel na bicykli a zastavil sa pri skupinke 14 ročných. Snažil sa strhnúť na zem jedno 14-ročné dievča za účelom sexuálneho aktu.

 

5. Straubing – 16. apríla 2015 – ZDROJ

22-ročný žiadateľ o azyl z Iraku pod vplyvom alkoholu znísilnil 17-ročné dievča na okraji ľudového festivalu. Okresný súd v Deggendorf vyniesol verdikt: Iračan dostal trest odňatia slobody na tri roky a desať mesiacov.

 

6. Mníchov – 20. mája 2015 – ZDROJ

Dvaja zamestnanci bezpečnostnej firmy spozorovali v podzemnej garáži v skorých ranných hodinách (04:10),  ako sa 25-ročný žiadateľ o azyl zo Senegalu snaží znásilniť ženu, ktorá je jasne pod vplyvom alkoholu.
25-ročný Senegálčan pomáhal žene s chôdzou a viedol ju smerom ku schodisku. Zamestnanci okamžite informovali políciu a blížili sa k páru. Senegálčan kľačal nad bezmocnou ženou vyzlečený a pripravený znásilniť ju. Obaja zamestnanci bezpečnostnej služby zastavili páchateľa a ochránili tak ženu.

 

7. Meissen – 22. mája 2015 – ZDROJ

30-ročný opitý Maročan sa pokúsil znásilniť  učiteľku v meste Meissen. Za tento čin si vyslúžil pobyt vo väzení v trvaní štyri roky a deväť mesiacov.

Incident sa odohrali priblinže o 6.30 ráno pri odbornej škole, kde prišiel k 55-ročnej učiteľke angličtiny a ruštiny. Tá si uvedomila, že je niekto za ňou, no okamžite dostala od Maročana ranu. Učiteľka však bojovala aj naďalej. S Maročanom, ktorý neustále kričal “sex, sex, sex!” zápasila 20 minút. Z boja si odniesla početné rany, vytrhané vlasy a dokonca aj uhryznutia.

 

8. Detmold – jún 2015 – ZDROJ

V júni bolo znásilnené 13-ročné moslimské dievča pôvodom z Ázie v utečeneckom tábore Detmold. Rodičia dieťaťa sa obávali o povesť a budúcnosť svojej dcéry, a preto požiadali políciu, aby o prípade neinformovali verejnosť.

 

9. Mníchov – 5. júna 2015 – ZDROJ, ZDROJ

V minulosti odsúdený za znásilnenie na sedem rokov – 30-ročný Ali S. zo Somálska sa len 5 mesiacov po predčasnom prepustení opäť pokúsil o znásilnenie. K pokusu došlo na toalete na diskotéke. Obeť, Julia M., vraví: “Keď som otvorila dvere do kúpeľne, rýchlo ku mne prišiel a tlačil ma späť do kabíny, zamkol dvere. Mala som si vyzliecť nohavice.” Útočník bol agresívny a obeti spôsobil silné krvácanie z nosa úderom do tváre. Napriek tomu sa jej podarilo otvoriť dvere a uniknúť.

 

10. Drážďany – 5. júna 2015 – ZDROJ

24-ročný žiadateľ o azyl z Maroka znásilnil 29-ročnú Annu B. Asis S. Bol pri znásilnení obzvlášť brutálny, ženu kopal, hodil ju na zem, brutálne ju znásilnil a dokoca ju uhryzol do tváre. Aby to nebolo málo, po akte jej ukradol batoh so všetkými predmetmi v ňom vrátane jej mobilného telefónu.

 

 11. Brémy – 17. júna 2015 – ZDROJ

Došlo k viacnásobnému znásilneniu neplnoletého 15-ročného utečenca najmenej dvoma ďalšími neplnoletými utečencami v utečeneckom tábore. Viac informácií nie je dostupných, pretože ide o neplnoletých – ako obeť, tak aj útočníci.

 

12. Hamm – 8. augusta 2015 – ZDROJ

Dvaja páchatelia – žiadatelia o azyl z Iraku – vo veku 23 a 19 rokov znásilnili 18-ročnú ženu o 5:30 ráno.

 

13. Stralsund – 26. augusta 2015 – ZDROJ, ZDROJ

V azylovom dome v meste Stralsund došlo k pokusu o znásilnenie. Obvinený žiadateľ sedí vo väzbe. Podľa polície sa 34-ročný žiadateľ o azyl  pokúsili znásilniť ženu v práčovni. 34-ročná žena nebola žiadateľkou o azyl. Podľa polície žena masívne vzdorovala a kričala proti útoku. To upovedomilo ďalšieho žiadateľa  o útoku, ktorý žene pomohol. Žena utrpela šok a odreniny na tele. Bola prevezená do zdravotníckeho zariadenia a hospitalizovaná. Vyšetrovanie stále pokračuje.

 

14. Höchstäd – 28. augusta 2015 – ZDROJ

22- ročný Eritrejec žijúci v azylovom dome v mest Höchstäd sa pokúsil znásilniť 30-ročnú žiadateľku o azyl z Iraku. Páchateľ bol pod silným vplyvom alkoholu – pred činom sa posilnil litrom vodky. Žena sa však bránila a jej výkrik počuli susedia, ktorým sa podarilo ju ochrániť.

 

15. Erding – 31. augusta 2015 – ZDROJ

37-ročná žena so svojou 17-ročnou dcérou bola napadnutá 23-ročným sexuálnym delikventom pôvodom z Pakistanu. K incidentu došlo na festivale v nemeckom meste Erding. Ženy opustili festival krátko po polnoci, ale  na ceste domov si všimli, že ich prenasleduje mladý muža. Ženy začali utekať, ale prenasledovateľ ich dobehol a snažil sa pobozkať matku. Strhol sa zápas, v ktorom matka odhryzla kus z útočníkovho jazyka. Ten bol s ťažkým zranením prijatý na pohotovosť a následne uväznený.

 

16. Giessen – 31. augusta 2015 – ZDROJ, ZDROJ

Polícia hľadá obeť sexuálneho napadnutie: 16 – 20-ročnú ženu. Incident sa stal približne o 17-tej hodine v parku v meste Giessen. Svedkovia stretli muža, ktorý sexuálne zneužíva ženu. Keď si ich páchateľ všimol, pustil svoju obeť a ušiel. Svedkovia po príchode polície opísali páchateľa aj obeť, tá sa však nenašla. Páchateľom bol 29-ročný Pakistanec.

 

17. Mühldorf – 4. septembra 2015 – ZDROJ

V skorých ranných hodinách v piatok, 4. septembra, sa stala mladá žena obeťou znásilnenia. Vyšetrovateľom sa podarilo ešte v priebehu toho istého dňa zatnkúť páchateľa.
K znásilneniu došlo medzi 3:45 a 4:45 hodinou pri odbornej škole. Neznámy černoch sledoval mladú ženu, stiahol ju do krovia a znásilnil. Po akte muž odišiel pešo. Polícia zistila, že páchateľom bol 24-ročný žiadateľ o azyl zo Senegalu.

 

18. Drážďany – 17. septembra 2015 – ZDROJ

Približne o 15:50 odtiahol 31-ročnú ženu rovnako 31-ročný Maročan do krovia, kde sa jej vyhrážal a následne ju znásilnil. Útočnik obeť navyše poranil črepinami skla. Políciu upozornili svedkovia a páchateľa sa im podarilo zadržať krátko po čine. Maročan je obvinený z obzvlášť ťažkého zločinu znásilnenia

 

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

PODKASTY

 Odoberať kanál

NAJČÍTANEJŠIE

NAJNOVŠIE

TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Vybrali sme

Polícia vykonala kontrolu drogovej trestnej činnosti v bratislavskom Pentagone

0 icon

Bratislava 25. septembra 2021 (TASR/HSP/Foto:Facebook-Polícia SR-Bratislavský kraj)   Bratislavskí policajti vykonali v sobotu krátko pred 17.30 h kontrolu zameranú na drogovú trestnú činnosť v tzv. Pentagone v bratislavskej Vrakuni. Konkrétne v okolí objektu na Stavbárskej ulici. TASR o tom informovala bratislavská krajská policajná hovorkyňa Veronika Martiniaková "Výsledky tejto kontroly budú…

Podnikateľa Štefana Žigu vzali do väzby z kolúznych a preventívnych dôvodov

0 icon

Bratislava/Pezinok 25. septembra 2021 (TASR/HSP/Foto:Screenshot noviny.sk)   Podnikateľ Štefan Žiga bude väzobne stíhaný. V sobotu popoludní o tom rozhodol sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku. Dôvodom je obava z ovplyvňovania svedkov a pokračovania v trestnej činnosti, teda kolúzna a preventívna väzba. Rozhodnutie nie je právoplatné. TASR…

Z vraždy troch detí v Záhrebe je podozrivý 56-ročný Rakúšan

0 icon

Záhreb 25. septembra 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP)   Chorvátska polícia v sobotu informovala, že z vraždy troch malých detí v hlavnom meste Záhreb je podozrivý 56-ročný rakúsky občan. Podľa miestnych médií ide o ich vlastného otca, píše agentúra AP Polícia predtým uviedla, že jej príslušníci našli telá detí a muža v zlom…

Tri liberálnofašistické oriešky pre slovenské popolušky. Demokracia prituhuje, držme si klobúčiky

0 icon

Bratislava 25. septembra 2021 (HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   V uplynulých dňoch nám na Slovensku pribudlo hneď niekoľko názorných prípadov, ktoré jasne ukazujú, že to, čo sa tvári ako demokratická zmena a tzv. „očista“ spoločnosti, nie je nič iné, iba hrubozrnný liberálny fašizmus s neľudskou totalitnou tvárou Prípad prvý: koniec diskusie v…

Šatana nezvolili za člena Rady IIHF 

0 icon

Petrohrad 25. septembra 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Prezidenta Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Miroslava Šatana v sobotu nezvolili za člena Rady Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) Po voľbách prezidenta, senior viceprezidenta a troch regionálnych viceprezidentov sa o zostávajúcich deväť miest uchádzalo 13 mužských kandidátov a dve ženské kandidátky. Predstavitelia IIHF zvolili…

V Chorvátsku sa zhoršuje epidemická situácia

0 icon

Bratislava 25. septembra 2021 (SITA/HSP/Foto:Pixabay)   V Chorvátsku sa zhoršuje epidemická situácia v súvislosti s ochorením COVID-19. Európske centrum pre prevenciu chorôb (ECDC) preto krajinu, ktorá je obľúbenou dovolenkovou destináciou Slovákov, zaradilo do červenej zóny a sever krajiny dokonca do bordovej zóny Nové zaradenie krajiny v rámci ECDC je platné…

Atletico utrpelo prvú ligovú prehru v sezóne, Alaves dosiahol prvú výhru

0 icon

Madrid 25. septembra 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Alvaro Barrientos)   Futbalisti majstrovského Atletica Madrid utrpeli prvú prehru v tejto sezóne najvyššej španielskej súťaže. V sobotnom stretnutí 7. kola prehrali na pôde Deportiva Alaves 0:1. Domáci po piatich neúspechoch dosiahli prvé víťazstvo i body v ročníku a odlepili sa vďaka tomu z dna tabuľky…

Asociácia na ochranu práv pacientov sa bojí chaosu okolo usmernenia k testovaniu nezaočkovaných. So spoplatnením testovania nesúhlasia

0 icon

Bratislava 24. septembra 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)   Asociácia na ochranu práv pacientov (AOPP) v SR sa obáva chaosu, ktorý by mohol vzniknúť v súvislosti s usmernením Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR k testovaniu pacientov aj zamestnancov v nemocniciach a ambulanciách. Ako pre TASR povedala prezidentka asociácie Mária Lévyová, doplatiť naň môžu…

Pri bombovom útoku v Somálsku zahynulo najmenej 15 ľudí

0 icon

Mogadišo 25. septembra 2021 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Farah Abdi Warsameh)   Najmenej 15 mŕtvych vrátane dvoch detí a ďalších 13 zranených si vyžiadal výbuch vozidla na kontrolnom stanovišti neďaleko prezidentského paláca v somálskej metropole Mogadišo. S odvolaním sa na miestnu políciu o tom informovala agentúra DPA Polícia uviedla, že pri útoku zahynuli aj…

V Moskve komunisti zorganizovali protest proti výsledkom parlamentných volieb, informoval portál Meduza

0 icon

Moskva 25. septembra 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Pavel Golovkin)   Približne 1000 ľudí sa v sobotu zúčastnilo protestu proti výsledkom ruských volieb, ktorý v centre Moskvy zorganizovala Komunistická strana Ruskej federácie (KPRF). Moskovská polícia označila akciu za nezákonnú a žiadala, aby sa ľudia rozišli, informoval portál Meduza.io Demonštranti žiadali okrem neuznania výsledkov elektronického…

Podkasty

Video Podcast

  Bratislava 23. augusta 2021 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR/SZĽH-Andrej Galica)   Už iba tri dni delia slovenských hokejových reprezentantov od úvodného duelu na finálovom turnaji olympijskej kvalifikácie v Bratislave, na ktorom budú bojovať o miestenku na ZOH 2022 do Pekingu. Z kvalifikačnej D-skupiny postúpi len víťaz, takže v konkurencii Rakúska, Poľska a Bielor Nice 23. augusta 2021...

Podkast Konrád verí v postup, podľa Daňa je tím dobre poskladaný

  Bratislava 23. augusta 2021 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR/SZĽH-Andrej Galica)   Už iba tri dni delia slovenských hokejových reprezentantov od úvodného duelu na finálovom turnaji olympijskej kvalifikácie v Bratislave, na ktorom budú bojovať o miestenku na ZOH 2022 do Pekingu. Z kvalifikačnej D-skupiny postúpi len víťaz, takže v konkurencii Rakúska, Poľska a Bielor Nice 23. augusta 2021...

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Marek Brna

Žiadna zjednotená Európa nie je

0icon

S odstupom takmer 18 rokov možno konštatovať, že rozšírenie Európskej únie skončilo pre postsocialistické krajiny fiaskom. Dlho predlho možno polemizovať o tom, či východoeurópske štáty pristúpením viac získali ako stratili. Západ k nim bez akýchkoľvek zábran pristupuje po celý čas ako ku kolóniám. Vyciciava ich ekonomické aj ľudské zdroje. Priemerná…

Pavel Jacz

Matovič je najšikovnejší slovenský politik. Žiaľ, iba ….

0icon

  (Zdroj Sputnik News) To, čo sa dnes deje v spoločnosti, v politike, na štátnych úradoch a najmä v policajných a s nimi súvisiacich zložkách, ktoré majú dbať na dodržiavanie zákonov je výslednica ťaženia súčasnej klapkovo jednosmernej „najprofesionálnejšej“ slovenskej vlády v histórii (aspoň si myslím, že „šikovnejšía“ nebola žiadna doteraz),…

Boris Mesár

1. Nórsko : COVID je sezónna chrípka ? 2. Členovia kongresu USA a ich zamestnanci sú oslobodení od Bidenovho očkovacieho mandátu 3. Prečo je na celom svete zrazu extrémne vážny nedostatok pracovníkov? 4. ZAOČKOVANÁ SLOVENSKÁ HEREČKA ŠVIDRAŇOVÁ DOSTALA COVID

0icon

1.Koronavírus možno teraz zaradiť do jedného z niekoľkých respiračných ochorení so sezónnymi odchýlkami, uviedol Geir Bukholm, zástupca riaditeľa Nórskeho inštitútu verejného zdravia (NIPH). Za posledný rok a pol bol Covid-19 klasifikovaný ako všeobecne nebezpečná choroba. To sa však môže čoskoro zmeniť, pretože asistent riaditeľa Nórskeho inštitútu verejného zdravia (NIPH) Geir Bukholm…

Dušan Hirjak

Komu patrí demokratický a právny štát v kapitalizme ? Časť I.

0icon

Môže sa zdať, že položená otázka, ako nadpis článku, nemá a nedáva žiadny zmysel. Najmä ak si človek uvedomí, že sa praktický nikde nespomína, neuvádza, nezdôrazňuje a nekonštatuje, že všetci žijeme v skutočnej kapitalistickej spoločnosti. Toto úmyselné vynechávanie charakteristiky, v akej spoločnosti žijeme, má ďalekosiahly význam a nie je to…

Andrej Sablič

Ekonomická hlúposť Marxovho Kapitálu.

0icon

Použil som pre ekonomické ocenenie v nadpise, jemnejšie označenie „hlúposť“, ktoré platí pre Kapitál z pohľadu socializmu. Z pohľadu kapitalizmu však mu prináleží krutejší pojem „zločin“. Marx totiž na jednej strane proti kapitalizmu bojoval a pritom v Kapitále posvätil jeho zločineckú podstatu. Základ kapitalistickej spoločnosti prevzatý aj pre

TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

TopDesať

TOP 10 dôvodov, kvôli ktorým je ťažké byť nadpriemerne vysoký

0 icon

Máš dva metre a stretávaš sa denno denne s problémami, ktoré ti tvoja výška spôsobuje? Samozrejme, nemajú to ľahké ani nízki ľudia... No v dnešnom príspevku dáme priestor vtipným situáciam, do ktorých sa dostávajú tí nadmerne vysokí. Život nie je vždy jednoduchý a to dokazujú aj nasledujúce fotografie.  1. Keď…

10 vtipných ilustrácií z bežného života, v ktorých sa nájde každý z nás

0 icon

Premýšľal si niekedy nad tým, ako vyzerá náš celý život? Ako si robíme domáce úlohy, ako sa snažíme byť romantickí a podobne? Nie? Nevadí. Dnes ti ukážeme 10 týchto vtipných ilustrácií, ktoré ti ukážu, ako prebieha náš život troška z tej vtipnejšej stránky. Autorom je Sanesparza. Tento komický umelec vo…

Zvrátenosť, alebo genialita? Ako Rusi počas vojny využívali protitankové psy: 1. časť

0 icon

Opäť sa nachádzame v období druhej svetovej vojny. Inak, vedeli ste, že druhá svetová vojna je najpodrobnejšie zachyteným vojnovým konfliktom na svete? Napriek tomu ostáva mnoho vecí nejasných a nie vždy, ako už naši pravidelní čitatelia určite vedia, sa nám podarí vypátrať všetko dopodrobna. No o tajnej protitankovej zbrani Ruska…

TOP 10 najzvláštnejších povolaní na svete. Toto by si robiť naozaj nechcel

0 icon

Pamätáš si, keď si bol dieťa a uvažoval si nad svojou vysnenou prácou, ktorá bola taká úžasná, že si si myslel, že vlastne ani nebudeš musieť pracovať? Potom si sa dostal na strednú a vysokú školu a život ti dal takú facku, že sa všetky tvoje detské sny okamžite rozplynuli? Nuž,…

Sú prírodné potraviny a prírodná strava pre ľudské telo prospešné?

0 icon

Popularita hnutia za prírodné potraviny, ktoré vzniklo v 40. rokoch 20. storočia, stúpa aj naďalej. Ak sa sústredíme na konzumáciu nespracovaných potravín, zvýšime príjem vlákniny a mikroživín, čím si podporíme zdravie. No ak to budeme s podobným prístupom preháňať, nemusí nám to prospievať. Prinášame ďalší článok z oblasti živín a…

Armádny Magazín

Turci s podporou delostrelectva tlačia na Kurdov v Sýrii. Tí rokujú s Rusmi o autonómii

0 icon

Sýria, 25.september 2021 (AM) – Zo Sýrie prichádzajú správy, že turecké jednotky, nachádzajúce sa prakticky na celom severe a severozápade republiky, zasahujú kurdské formácie. Najaktívnejšie nepriateľské akcie prebiehajú na dvoch úsekoch diaľnice M4 na severe krajiny. Správy hovoria, že turecké delostrelectvo zasahuje

Správa OSN ukázala, kto koho na Donbase ostreľuje

0 icon

Donecká republika, 25.september 2021 (AM) – Úrad OSN pre ľudské práva zaznamenal zhoršenie situácie v oblasti ľudských práv na Donbase v období od 1. februára do 31.

Nové perspektívy exportu ruských ponoriek. Vytvorenie vojenského bloku AUKUS otvára ďalšie trhy

0 icon

Austrália, 25.september 2021 (AM) – "Vytvorenie vojenského bloku AUKUS Washingtonom, Londýnom a Canberrou a prenos technológií na výrobu jadrových ponoriek Američanmi do Austrálie sa môže stať precedensom pre ostatné krajiny a signálom pre podobné akcie. Vytvorenie vojenského bloku AUKUS otvára nové perspektívy exportu ruských ponoriek."  Takto argument

Základný vojenský výcvik absolvovalo takmer 300 budúcich profesionálnych vojakov

0 icon

Slovensko, 25.september 2021 (AM, MO SR) – Základný vojenský výcvik pre čakateľov prípravnej štátnej služby, kadetov Akadémie ozbrojených síl gen. M. R. Štefánika v Liptovskom Mikuláši a absolventov civilných vysokých škôl včera v priestoroch martinskej Základne výcviku a mobilizačného doplňovania ukončilo slávnostnou prísahou celkovo 292 čakateľov a kadetov, z t

Prvá ruská bezpilotná loď bola spustená na vodu v Petrohrade

0 icon

Rusko, 25.september 2021 (AM) – Prvá ruská bezpilotná loď Pioner-M bola vypustená v Petrohrade. Ceremónia sa konala v lodenici Sredne-Nevsky, informovala tlačová služba Spojenej lodiarskej korporácie (OSK).   https://twitter.com/i/status/1441384880093339651   Pre Sevastopoľskú štátnu univerzitu sa stavia malé výskumné plavidlo katamaranov

Svetlo sveta

Pastiersky list KBS pri príležitosti návštevy pápeža Františka na Slovensku

0 icon

Pri príležitosti blížiacej sa návštevy Svätého Otca na Slovensku prinášame pastiersky list slovenských biskupov. List prinášame v plnom znení. _______ Drahí bratia a sestry, viac ako rok je naša spoločnosť poznačená pandémiou, ktorá priniesla strach do všetkých oblastí života. Akosi podvedome sme si hovorili: kedy už konečne príde nejaká dobrá správa;…

Biskupi rozhodli o zrušení dišpenzu od povinnosti účasti na bohoslužbách

0 icon

Na 99. plenárnom zasadaní KBS v Badíne sa v dňoch 15. a 16. júna 2021 zúčastnili všetci slovenskí katolícki biskupi, členovia KBS. V rámci zasadania zvolili na nasledujúce obdobie 5 rokov generálneho sekretára KBS. Stal sa ním banskobystrický biskup Mons. Marián Chovanec. Za predsedu Liturgickej komisie bol zvolený rožňavský biskup Mons.…

Ako dlho je po prijatí Eucharistie prítomný Kristus v človeku?

0 icon

Eucharistia je najväčším pokladom Katolíckej Cirkvi. Ježiš pod spôsobom chleba je prítomný v Eucharistii a to svojím telom, dušou a božstvom. Prítomnosť Krista v Eucharistii nekončí v momente nášho prijatia, ale pretrváva do chvíle, kedy sa rozpustí posledná čiastočka konsekrovaného chleba. Ako príklad si môžeme uviesť príhodu zo života svätého…

Sv. Ján Nepomucký – mučeník spovedného tajomstva

0 icon

Ján z Pomuku sa narodil niekedy okolo roku 1340, v dedinke Pomuk.  Na mieste, kde dnes stojí barokový kostol sv. Jána Nepomuckého, stál podľa ústneho podania domček, kde sa Ján narodil. O jeho vzdelaní je málo známe. S istotou vieme, že študoval na pražskej univerzite. Vieme, že od roku 1369…

Medzinárodný modlitbový deň k úcte Panny Márii Matky všetkých národov

0 icon

The post Medzinárodný modlitbový deň k úcte Panny Márii Matky všetkých národov appeared first on Svetlo Sveta.

FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali