Moslimovia si idú do Európy aj pre ženy. O znásilneniach média väčšinou mlčia

Európa 29. septembra 2015 (HSP/IVCRN/Foto:TASR/AP-Petr David Josek)

 

Všade sa o tom šušká, no média o tom mlčia. Prípady uvedené nižšie sú iba špičkou ľadovca a boli už medializované v nemeckej tlači. O väčšine prípadov sa však mlčí. Okrem týchto prípadov nemecká polícia eviduje množstvo ďalších znásilnení, kedy nebol vinník dolapený, alebo nebol identifikovaný, no podľa opisov ide o snedých mužov až mužov tmavej pleti, pravdepodobne migrantov. Realita je totiž taká, že do Európy prichádzajú najmä mladí nadržaní muži (približne 80%) a neregistrovaní, neidentifikovaní si berú to, na čo majú chuť. Vo Švédsku napríklad počet znásilnení medziročne vzrástol o 16 %.

Ilustračné foto
Ilustračné foto

 

Situáciu vysvetľuje britský filozof Scruton. Vezmite si len otázku mnohoženstva. Každý muž môže mať napríklad štyri ženy. Ale žena len jedného muža. Otázka znie: Podľa akého kľúča budete distribuovať ženy, aby sa dostalo na všetkých moslimských mužov? Takže to potom končí tak, že starí, bohatí muži majú plno žien a mladí, frustrovaní muži, na ktorých sa nedostalo, idú a dobývajú ďalšie územia, aby sa žien zmocnili, dodáva Scruton pre český Reflex.

Scruton však zachádza ešte ďalej. Problém na Strednom východe je nadbytok testosterónu. Masy nadržaných mladých mužov bez žien. A čo mladí muži robia, ako sa vybíjajú? Nejako to napätie zo seba musia dostať. to mladí muži, ktorí potrebujú ženy. A keď ženy nemajú, len sami medzi sebou, je horúco, slnko spaľuje, začína to v nich vrieť a dnes vidíme výsledok. To zničilo Sýriu, “myslí si filozof. “Mladí moslimovia si sem idú okrem iného aj pre ženy,razí Scruton svoju teóriu.

Na svete je cca 5 miliárd ľudí, ktorí by radi žili v Európe. Ak z ich iba časť skutočne dôjde – Európa ako civilizácia skončila. Musíme sa preto čo najskôr spamätať, myslí si filozof.

 

1. Reisbach – 01. februára 2015 – ZDROJ

27-ročný žiadateľ o azyl zo Somálska sa pokúsil znásilniť dve ženy v meste Reisbach. Najprv napadol 19-ročnú ženu na ulici o 4 hodine rannej, ktorá bola na ceste domov z diskotéky. Somálčan dievča škrtil a snažil sa jej vyzliecť šaty, no dievča sa bránilo a kričalo, na čo zareagovali cyklisti, ktorí páchateľa vyplašili.

O niečo neskôr – približne o 7:20 sa ten istý Somálčan vlámal do domu a pokúsil sa v obývacej izbe znásilniť 27-ročnú obyvateľku. Jej švagor počul krik a zavolal políciu. Tá muža zatkla.

 

2. Stralsund – 11. februára 2015 – ZDROJ

28-ročný muž bol odsúdený na trest odňatia slobody na štyri roky za znásilnenie. Obvodný súd v meste Stralsund vyniesol rozsudok po tom, čo sa ukázalo, že muž obťažoval študentku v skorých ranných hodinách a nútil ju k pohlavnému styku. Okrem trestu odňatia slobody bol povinný zaplatiť za bolesť a utrpenie vo výške 7000 eur 25-ročnej žene.

Útočník je žiadateľ o azyl z Eritrey. Najprv sa s obeťou snažil rozprávať v angličtine, potom sa ju pokúsil pobozkať. Neskôr sa priznal, že jej zakryl ústa a chytil ju za zápästie. Súd povedal, že muž nemohol nevedieť, že žena s pohlavným stykom nesúhlasí.

 

3. Kirchheim – 17. marca 2015 – ZDROJ, ZDROJ

Dvaja Afgánci I. Ansari a R. Habib boli obvinení štátnym zastupiteľstvom v meste Stuttgart z opakovaného znásilnenia 21-ročnej ženy v skorých ranných hodinách. Útočníci sa pol hodinu pred činom snažili znásilniť 19-ročnú ženu. Tej sa však podarilo utiecť aj vďaka tomu, že kládla vysoký odpor, hoci sa jej Habib vyhrážal s nožom. Habib sa o šesť dní neskôr vyzliekal a masturboval pred mladými ženami.

 

4. Alzenau – 7. apríla 2015 – ZDROJ

V meste Alzenau zatkla polícia údajného násilníka – 29-ročný sa na poludnie snažil v lese medzi Alzenau a Kahl znásilniť 14-ročné dievča. 29-ročný žiadateľ o azyl bol zatknutý na mieste činu. K incidentu došlo približne o 14:00, útočník šiel na bicykli a zastavil sa pri skupinke 14 ročných. Snažil sa strhnúť na zem jedno 14-ročné dievča za účelom sexuálneho aktu.

 

5. Straubing – 16. apríla 2015 – ZDROJ

22-ročný žiadateľ o azyl z Iraku pod vplyvom alkoholu znísilnil 17-ročné dievča na okraji ľudového festivalu. Okresný súd v Deggendorf vyniesol verdikt: Iračan dostal trest odňatia slobody na tri roky a desať mesiacov.

 

6. Mníchov – 20. mája 2015 – ZDROJ

Dvaja zamestnanci bezpečnostnej firmy spozorovali v podzemnej garáži v skorých ranných hodinách (04:10),  ako sa 25-ročný žiadateľ o azyl zo Senegalu snaží znásilniť ženu, ktorá je jasne pod vplyvom alkoholu.
25-ročný Senegálčan pomáhal žene s chôdzou a viedol ju smerom ku schodisku. Zamestnanci okamžite informovali políciu a blížili sa k páru. Senegálčan kľačal nad bezmocnou ženou vyzlečený a pripravený znásilniť ju. Obaja zamestnanci bezpečnostnej služby zastavili páchateľa a ochránili tak ženu.

 

7. Meissen – 22. mája 2015 – ZDROJ

30-ročný opitý Maročan sa pokúsil znásilniť  učiteľku v meste Meissen. Za tento čin si vyslúžil pobyt vo väzení v trvaní štyri roky a deväť mesiacov.

Incident sa odohrali priblinže o 6.30 ráno pri odbornej škole, kde prišiel k 55-ročnej učiteľke angličtiny a ruštiny. Tá si uvedomila, že je niekto za ňou, no okamžite dostala od Maročana ranu. Učiteľka však bojovala aj naďalej. S Maročanom, ktorý neustále kričal “sex, sex, sex!” zápasila 20 minút. Z boja si odniesla početné rany, vytrhané vlasy a dokonca aj uhryznutia.

 

8. Detmold – jún 2015 – ZDROJ

V júni bolo znásilnené 13-ročné moslimské dievča pôvodom z Ázie v utečeneckom tábore Detmold. Rodičia dieťaťa sa obávali o povesť a budúcnosť svojej dcéry, a preto požiadali políciu, aby o prípade neinformovali verejnosť.

 

9. Mníchov – 5. júna 2015 – ZDROJ, ZDROJ

V minulosti odsúdený za znásilnenie na sedem rokov – 30-ročný Ali S. zo Somálska sa len 5 mesiacov po predčasnom prepustení opäť pokúsil o znásilnenie. K pokusu došlo na toalete na diskotéke. Obeť, Julia M., vraví: “Keď som otvorila dvere do kúpeľne, rýchlo ku mne prišiel a tlačil ma späť do kabíny, zamkol dvere. Mala som si vyzliecť nohavice.” Útočník bol agresívny a obeti spôsobil silné krvácanie z nosa úderom do tváre. Napriek tomu sa jej podarilo otvoriť dvere a uniknúť.

 

10. Drážďany – 5. júna 2015 – ZDROJ

24-ročný žiadateľ o azyl z Maroka znásilnil 29-ročnú Annu B. Asis S. Bol pri znásilnení obzvlášť brutálny, ženu kopal, hodil ju na zem, brutálne ju znásilnil a dokoca ju uhryzol do tváre. Aby to nebolo málo, po akte jej ukradol batoh so všetkými predmetmi v ňom vrátane jej mobilného telefónu.

 

 11. Brémy – 17. júna 2015 – ZDROJ

Došlo k viacnásobnému znásilneniu neplnoletého 15-ročného utečenca najmenej dvoma ďalšími neplnoletými utečencami v utečeneckom tábore. Viac informácií nie je dostupných, pretože ide o neplnoletých – ako obeť, tak aj útočníci.

 

12. Hamm – 8. augusta 2015 – ZDROJ

Dvaja páchatelia – žiadatelia o azyl z Iraku – vo veku 23 a 19 rokov znásilnili 18-ročnú ženu o 5:30 ráno.

 

13. Stralsund – 26. augusta 2015 – ZDROJ, ZDROJ

V azylovom dome v meste Stralsund došlo k pokusu o znásilnenie. Obvinený žiadateľ sedí vo väzbe. Podľa polície sa 34-ročný žiadateľ o azyl  pokúsili znásilniť ženu v práčovni. 34-ročná žena nebola žiadateľkou o azyl. Podľa polície žena masívne vzdorovala a kričala proti útoku. To upovedomilo ďalšieho žiadateľa  o útoku, ktorý žene pomohol. Žena utrpela šok a odreniny na tele. Bola prevezená do zdravotníckeho zariadenia a hospitalizovaná. Vyšetrovanie stále pokračuje.

 

14. Höchstäd – 28. augusta 2015 – ZDROJ

22- ročný Eritrejec žijúci v azylovom dome v mest Höchstäd sa pokúsil znásilniť 30-ročnú žiadateľku o azyl z Iraku. Páchateľ bol pod silným vplyvom alkoholu – pred činom sa posilnil litrom vodky. Žena sa však bránila a jej výkrik počuli susedia, ktorým sa podarilo ju ochrániť.

 

15. Erding – 31. augusta 2015 – ZDROJ

37-ročná žena so svojou 17-ročnou dcérou bola napadnutá 23-ročným sexuálnym delikventom pôvodom z Pakistanu. K incidentu došlo na festivale v nemeckom meste Erding. Ženy opustili festival krátko po polnoci, ale  na ceste domov si všimli, že ich prenasleduje mladý muža. Ženy začali utekať, ale prenasledovateľ ich dobehol a snažil sa pobozkať matku. Strhol sa zápas, v ktorom matka odhryzla kus z útočníkovho jazyka. Ten bol s ťažkým zranením prijatý na pohotovosť a následne uväznený.

 

16. Giessen – 31. augusta 2015 – ZDROJ, ZDROJ

Polícia hľadá obeť sexuálneho napadnutie: 16 – 20-ročnú ženu. Incident sa stal približne o 17-tej hodine v parku v meste Giessen. Svedkovia stretli muža, ktorý sexuálne zneužíva ženu. Keď si ich páchateľ všimol, pustil svoju obeť a ušiel. Svedkovia po príchode polície opísali páchateľa aj obeť, tá sa však nenašla. Páchateľom bol 29-ročný Pakistanec.

 

17. Mühldorf – 4. septembra 2015 – ZDROJ

V skorých ranných hodinách v piatok, 4. septembra, sa stala mladá žena obeťou znásilnenia. Vyšetrovateľom sa podarilo ešte v priebehu toho istého dňa zatnkúť páchateľa.
K znásilneniu došlo medzi 3:45 a 4:45 hodinou pri odbornej škole. Neznámy černoch sledoval mladú ženu, stiahol ju do krovia a znásilnil. Po akte muž odišiel pešo. Polícia zistila, že páchateľom bol 24-ročný žiadateľ o azyl zo Senegalu.

 

18. Drážďany – 17. septembra 2015 – ZDROJ

Približne o 15:50 odtiahol 31-ročnú ženu rovnako 31-ročný Maročan do krovia, kde sa jej vyhrážal a následne ju znásilnil. Útočnik obeť navyše poranil črepinami skla. Políciu upozornili svedkovia a páchateľa sa im podarilo zadržať krátko po čine. Maročan je obvinený z obzvlášť ťažkého zločinu znásilnenia

 

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

NAŽIVO

19:12

Nemecká armáda vykonáva v súčasnosti výcvik 44 slovenských vojakov na obsluhu systémov protivzdušnej obrany Mantis, ktoré dokážu na malú vzdialenosť ničiť rakety, delostrelecké granáty, mínomety či drony. V stredu to oznámili nemecké vzdušné sily.

19:11

Vo východoukrajinskom meste Bachmut, ktoré bolo dlhé mesiace dejiskom ťažkých bojov, zostalo podľa tamojšieho starostu Olexija Revu len 500 obyvateľov.

18:52

Pred britský súd v stredu predstúpil 45-ročný Nór Marius Gustavson a jeho komplici, ktorí podľa obžaloby vykonávali kastrácie a iné “extrémne telesné modifikácie”.

18:30

Letecká spoločnosť Scandinavian Airlines (SAS) v stredu oznámila, že cestujúci si už čoskoro budú môcť zakúpiť letenky na prvé lety jej elektrického lietadla. SAS plánuje tieto lety prevádzkovať od roku 2028 zo Švédska, Nórska a Dánska.

18:22

Organizácia Spojených národov (OSN) začala operáciu zameranú na odstránenie 1,1 milióna barelov ropy z rozpadajúceho sa supertankera uviaznutého pri jemenskom pobreží Červeného mora. Záchranné plavidlo Ndeavor s odborníkmi dorazilo k lodi FSO Safer v utorok.

18:21

Medzinárodná agentúra pre atómovú energiu (MAAE) v stredu upozornila, že odhadované zásoby obohateného uránu v Iráne viac než 23-krát presiahli limit dohodnutý medzi Teheránom a svetovými mocnosťami v roku 2015.

18:18

Šéfka Európskej komisie (EK) Ursula von der Leyenová zablahoželala v stredu Moldavsku k “veľkému pokroku” v reformách potrebných na vstup do Európskej únie (EÚ).

17:55

Putin sa stretol s eritrejským prezidentom, zablahoželal mu k 30. výročiu nezávislosti krajiny a pozval ho na samit Rusko-Afrika.

Rusko a Eritrea majú “dobré vyhliadky v mnohých oblastiach” obchodnej a hospodárskej spolupráce, povedal Vladimir Putin na stretnutí s eritrejským prezidentom Isaiasom Afewerkim.

“V našom programe máme niekoľko medzivládnych dohôd. Dúfam, že naši kolegovia pracovali a podarí sa nám to,” povedal Putin.

“Samozrejme, v prvom rade by sme mali venovať pozornosť rozvoju obchodných a hospodárskych väzieb. Chcel by som však poznamenať, že tu máme celkom dobré vyhliadky vo veľmi mnohých oblastiach, o ktorých dnes budeme hovoriť,” povedal prezident vo svojom uvítacom prejave.

Isaias Afewerki Vladimir Putin
Na snímke Isaias Afewerki a Vladimir Putin

17:31

Komisárka Rady Európy (RE) pre ľudské práva Dunja Mijatovičová v stredu pri príležitosti Dňa bielych pások v bosnianskom Prijedore opätovne vyzvala miestne úrady na vybudovanie pamätníka tisíckam obetí vojnových zločinov, ku ktorým v tomto meste došlo v rokoch 1992 až 1995.

17:30

Rusko sa opäť snaží otriasť jednotou a bezpečnosťou Európy, tá mu to však nesmie dovoliť, uviedol v stredu francúzsky prezident Emmanuel Macron na konferencii Globsec 2023 Bratislava Forum.

17:24

Štátne múzeum Auschwitz-Birkenau v stredu odsúdilo politickú upútavku poľskej vládnucej strany Právo a spravodlivosť (PiS), ktorá využíva tému tohto bývalého nacistického vyhladzovacieho tábora na území Poľska na odradenie od účasti na nadchádzajúcom protivládnom pochode.

16:46

Poslanci Štátne dumy, dolnej komory ruského parlamentu, v stredu predložili návrh zákona, ktorý zakazuje právne alebo chirurgické zmeny pohlavia.

15:33

Napriek útokom bezpilotných lietadiel na Moskvu a pokračujúcemu ostreľovaniu ruských regiónov pri hraniciach s Ukrajinou nevidí Kremeľ potrebu zaviesť v krajine stanné právo, uviedol v stredu hovorca Kremľa Dmitrij Peskov. Informuje o tom agentúra DPA.

15:27

Dánska premiérka Mette Frederiksenová v stredu predniesla v parlamente prejav sčasti napísaný s použitím nástroja umelej inteligencie (AI) s názvom ChatGPT. Chcela tak zdôrazniť revolučné stránky a riziká AI.

Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE

NAJNOVŠIE

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Vybrali sme

“Ozaj extrémna forma vyhrážky”: Niekto zanechal krompáč v hlave Šimečku

0 icon

Bratislava 31. mája 2023 (HSP/Foto:Facebook)   Pred mesiacom sme písali o tom, ako vandali pomaľovali reklamné plochy viacerým vtedy ešte vládnym politikom. V súčasnosti sa znovu objavil vandalizmus na politických bilboardoch. Informoval o tom na sociálnej sieti predseda Progresívneho Slovenska Michal Šimečka Odkaz je v skutku jasný. Časť verejnosti má…

Vlastizrada? Opozícia priniesla šokujúce informácie o snahe vlády a mimovládok zasahovať do volieb

0 icon

Bratislava 31. mája 2023 (HSP/Foto: Screenshot) AKTUALIZOVANÉ 31. mája 2023 o 11:50 hod. Dnes strana Smer SSD a Tomáš Taraba (Život NS) zorganizovali tlačovú konferenciu. Zazneli na nej informácie, ktoré mnohým vyrazili dych. V dňoch 18. a 19. apríla šla do Bruselu 21-členná delegácia zložená najmä z predstaviteľov vrcholnej exekutívy…

Arestovyč vysvetlil, ako Ukrajinci potrestajú obyvateľov Krymu po jeho obsadení

0 icon

Bratislava 31. mája 2023 (HSP/Foto:Twitter)   Oleksij Arestovyč, bývalý poradca vedúceho prezidentskej kancelárie, počas cesty do Izraela povedal, čo čaká obyvateľov Krymu a Ruskom obsadenej časti Donbasu po návrate týchto území do Ukrajiny Podľa jeho názoru najaktívnejší stúpenci Ruska opustia polostrov sami. "Nikto nebude čakať, kým sa SBU opýta, čo…

Macron na Globsecu: Ukrajina nebude dobytá. Európa nesmie dovoliť, aby Rusko rozbilo jej bezpečnosť a jednotu

0 icon

Bratislava 31. mája 2023 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   Rusko sa opäť snaží otriasť jednotou a bezpečnosťou Európy, tá mu to však nesmie dovoliť, uviedol v stredu francúzsky prezident Emmanuel Macron na konferencii Globsec 2023 Bratislava Forum, informuje TASR Koniec vojny na Ukrajine je ďaleko, no jedna vec je istá – Ukrajina…

Lebo ste neschopní ako politici, ktorým robíte štít

0 icon

Bratislava 31. mája 2023 (HSP/Foto: TASR-Jaroslav Novák)   Škandál, ktorý dnes vyniesla na svetlo tlačová konferencia strany Smer SSD, je nikým nepredpokladaným, napriek tomu logickým vyústením častej vety medzi panelákmi v roku 2020: "Budem voliť Matoviča, bude aspoň sranda!" Srandy sme si užili až až a vyzerá to, že tak…

Čas začiatku ukrajinskej protiofenzívy je blízko

0 icon

Bratislava 31. mája 2023 (HSP/Foto:TASR/AP-Libkos)   Zelenskyj minule povedal, že Stavka najvyššieho veliteľa schválila dátum začiatku protiofenzívy Či tieto termíny už boli skutočne schválené, alebo ide o nejakú ďalšiu informačnú operáciu, zatiaľ nie je možné rozoznať. Pokiaľ však ide o bezprostredné termíny, najdôležitejšie dni pre vývoj na fronte sú od…

Dom nemeckého ministra spravodlivosti napadli “militantní” trans aktivisti

0 icon

Dom nemeckého ministra spravodlivosti Marko Buschmanna v Gelsenkirchene napadli "militantní" trans aktivisti, píše Ruhr Nachrichten. Samotný útok sa stal pred dvoma týždňami, ale médiá o ňom informovali len minimálne, hoci bolo zaregistrované podanie na políciu, píše denník. Steny domu boli pomaľované a okná rozbité.

Ministerstvo, NBÚ a Naď reagujú na šokujúcu tlačovku opozície

0 icon

Bratislava 31. mája 2023 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák) Aktualizované 31. mája 2023 16:24 Je legitímne, že sa odborníci v štátnej správe venujú hybridným hrozbám a obrane proti nim. Tvrdí to Ministerstvo vnútra (MV) SR v reakcii na šéfa Smeru-SD Roberta Fica, ktorý vyhlásil, že slovenskí úradníci a mimovládky mali na stretnutí v…

Polícia: Pri dopravnej nehode v Liptovskej Osade zahynul 43-ročný vodič

0 icon

Liptovská Osada 31. mája 2023 (TASR/HSP/Foto:Facebook)   Dopravnú nehodu na ceste prvej triedy v Liptovskej Osade, okres Ružomberok, v stredu neprežil 43-ročný vodič. Muž zišiel autom z cesty a narazil do stromu. TASR o tom informovala žilinská krajská policajná hovorkyňa Zuzana Šefčíková "Privolaným záchranárom sa, žiaľ, muža nepodarilo oživiť. U…

Imigračná kríza zaplavuje západnú Európu, EÚ chce premiestniť tisíce migrantov do strednej Európy

0 icon

Bratislava 31. mája 2023 (HSP/Foto:Twitter)   Migračná politika Angely Merkelovej bola katastrofou, ale teraz sa EÚ snaží vyrovnať s dôsledkami masového prisťahovalectva prostredníctvom povinných kvót pre migrantov, informuje Remix News Európska komisia zrejme dúfa, že keď premenuje povinné premiestňovanie migrantov na formu "povinnej solidarity", nikto si nevšimne, že navrhuje rovnaké…

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Erik Majercak

Nemecko je v ekonomickej realite katastrofa. Celá EU už funguje iba na dlh

0icon

V EU je jeden z primárnych cieľov, aby si „nikto nič nevšimol ako ide v realite, pokiaľ si budú robiť zmeny tak, aby boli neodvrátiteľné“. Ak máme volebné prieskumy aké máme, ak politici idú proti záujmom občanov, tak manipulácia ekonomickej štatistiky je relatívne malý hriech. Dnešná štatistika nevychádza z rea

Ivan Štubňa

Drzý dezolát Naď a možná manipulácia volieb 2023

0icon

Celkom výnimočne sa koalícia aj opozícia zhodla na tom, že predčasné voľby môžu byť zmanipulované. Rozdiel je v tom, že koalícia má s manipuláciou volieb bohaté skúsenosti, kým opozícia oprávnene podozrieva proamerickú koalíciu z manipulácie na spôsob, akým boli voľby zmanipulované v USA. Naď vyškolený v špionážnych strediskách Západu je…

Marek Brna

Prehnitý Západ sa rúca

0icon

Skazený, zdegenerovaný Západ si nezaslúži nič iné ako zánik. Všetko skazené a zhnité predsa čaká rovnaký osud. Smrad a hniloba ešte istú dobu obťažuje okolie, no čochvíľa už smrad opadne, zmizne a zanikakúce štruktúry slúžia na zrod niečomu novému. Sú hnojivom.  Za takéto hnojivo možno považovať práve Európsku &uacu

Slavěna Vorobelová

Aj na Slovensku je veľa „slepačích jastrabov“

0icon

Politický výraz „vojnový jastrab“ sa používa na označenie politika, ktorý obhajuje vojnu. V podstate ide o vojnového štváča – politika. Taktiež sa však na označenie vojnových štváčov – politikov používa aj

Pavel Jacz

Z Ilieva sa v TA3 stáva agresívny diktátorsky moderátor, za ktorého by sa nehanbil ani Goebbels.

0icon

To, ako začal v nedeľu v relácii TA3 v Politike rozhovor moderátor Iliev sa len tak ľahko nevidí. Jeho bohorovnosť, útočnosť, „neomylnosť“ a „zákonná pravda“, ktorú pretláča ako svojské právo na pravdu, stupňujúcu sa z relácie na reláciu, zažívame každý druhý týždeň. Hor&

Vášeň v Tebe

Kam pôjdete tento rok na dovolenku? Odpoveď odhalí vašu skrytú vlastnosť

0 icon

31.5.2023 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: pixabay.com/icons). Koniec mája je obdobím, kedy sa mnohí z nás rozhodujú o dovolenkových cestách. Pri plánovaní zohľadňujeme rozpočet, čas, záujmy a logistické možnosti. O našich dovolenkových plánoch však do istej miery rozhoduje aj naša osobnosť. Zúčastnite sa "psycho" zábavy od Kobieta Interia a zistite, čo o vás

Svoje rozhorčenie neskrýva ani kráľ Karol III. Boli vznesené obvinenia voči Kate a Williamovi

0 icon

31.5.2023 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: instagram.com/princeandprincessofwales). Nemožno poprieť, že princ a princezná z Walesu sa tešia značným sympatiám Britov. Ako sa ukazuje, sú obľúbenejší ako kráľ Karol III. a jeho manželka, čo sa im celkom nepáči. Kráľovský pár sa zrejme netají tým, že Kate a William od nich odvádzajú pozornosť.

Predstavujeme ovocie na chudnutie, ktoré je chutné, zdravé a pomôže vám dosiahnuť vaše ciele

0 icon

31.5.2023 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: pixabay.com/oleg_mit). Ovocie má určite svoje miesto v zdravej strave. More fore you predstavil ovocie na chudnutie, ktoré je chutné, zdravé a pomôže vám dosiahnuť vaše ciele. Na rozdiel od všeobecného presvedčenia nemusíte vyradiť sacharidy, aby ste schudli. Platí to najmä v prípade ovocia, pretože…

Taaaak strašne chýbate … legenda o dúhovom moste musí byť pravda!

0 icon

30.5.2023 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: súkromný archív Baška) Ahoj!  Idem sa Vám posťažovať. Som totiž strašne smutná. V krátkom časovom období mi zomreli dvaja kamaráti. Obaja to boli úžasní miláčikovia, psíky, ako sa patrí. Mali v živote šťastie: žili so svojimi paničkami a boli milovaní. Chcem im obom venovať takúto verejnú spomienku.…

"Half-up" je hitom roku 2023! Kaderník Jennifer Lopez ukazuje, ako si ho urobiť za menej ako 25 sekúnd

0 icon

30.5.2023 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: tiktok.com/@chrisappletonhair). “Half-up" je jednoduchý štýl, ktorý už nosia aj celebrity. "Half-up" je skvelou voľbou pre tých, ktorí majú dlhé vlasy a chcú mať veľký objem. Ako si ho urobíte sami? Kaderník celebrít vám poradí, ako na to.

Armádny Magazín

Ruské sily zničili ďalší logistický uzol Ozbrojených síl Ukrajiny

0 icon

Ukrajina, 31.máj 2023 (AM) – Počas nočných a ranných hodín ruské jednotky útočili na ciele vo viacerých smeroch, vrátane jeho tylových priestorov. Jeden z útokov bol spáchaný na objekty kyjevského režimu v okrese Pavlograd v regióne Dnepropetrovsk. Jeden z objektov bol teda zasiahnutý v oblasti obce Mezhirič, ktorá susedí s Pavlogradom zo…

Video: Putin potvrdil raketové útoky na rozhodovacie centrá na Ukrajine

0 icon

Rusko, 31.máj 2023 (AM) – Ruské jednotky pokračujú v úderoch na vojenské ciele na území Ukrajiny, zasahujú muničné sklady, sklady pohonných hmôt a mazív a miesta rozmiestnenia Ozbrojených síl Ukrajiny. Tentoraz padol úder aj na rozhodovacie centrá. Uvádza sa to v novej správe ministerstva obrany. Podľa správy ruské sily počas dňa podnikli…

Nové pokusy Západu otvoriť "bieloruský front"

0 icon

Bielorusko, 31.máj 2023 (AM) – Situácia okolo Ukrajiny sa nie nadarmo porovnáva s udalosťami krymskej vojny v rokoch 1853 - 1855, keď sa západná koalícia okrem hlavného ohniska boja snažila roztiahnuť ruské zdroje a zasadila mu bolestivé údery pozdĺž celej jeho hranice od Soloviek až po Kamčatku. Nie j

"Istanbul 2.0" v zákulisí samitu G7: Washington vytvára obraz ukrajinského víťazstva

0 icon

USA, 31.máj 2023 (AM) – Vojenský konflikt medzi Ruskom a Ukrajinou sa mohol skončiť už vlani na jar. Vtedy na istanbulských rokovaniach podľ

Pochopenie amerického Federálneho rezervného systému je čoraz neprístupnejšie pre bežných ľudí

0 icon

Slovensko, 31.máj 2023 (AM) – Už dlho sa stretávam s tým, že ľudia majú čoraz väčšie problémy porozumieť mnohým textom, najmä tým, ktoré sa týkajú finančných záležitostí. Niektorí tento jav vysvetľujú tým, že úroveň čitateľskej a poslucháčskej verejnosti klesá. S tým sa nedá polemizovať. Dochádza aj k zhoršovaniu slova, ľudia čoraz…

TopDesať

Keď Photoshop zlyhá: Najhoršie a najzábavnejšie pokusy o úpravu fotografií

0 icon

Photoshop je v posledných rokoch obľúbeným nástrojom nie len profesionálov. V dnešnom článku si ukážeme tie najhoršie a najzábavnejšie pokusy o úpravu fotografií. Už ste niekedy videli fotografiu, ktorá jednoducho nevyzerala dobre? Pozadie bolo zvláštne, niečie stehná boli neskutočne malé alebo ruka záhadne zmizla z fotografie. Všetci vieme, aký rozšírený…

Sekundy pred katastrofou zachytené na zábavných fotografiách

0 icon

Vítame vás pri tejto nezvyčajnej a zároveň fascinujúcej cestovateľskej výprave do sveta fotografií, ktoré zachytávajú okamihy iba pár sekúnd pred katastrofou. Sú to momenty, kedy sa život zdá byť v harmónii, a predsa je všetko o niečo bližšie k nezvratnej zmene. Tieto fotografie sú ako úchvatné zástavy času, prinášajúce do…

Frankfurt, New York či Dubaj: Toto sú tie najkrajšie mestské panorámy na svete

0 icon

Od nepamäti sa človek snaží dotknúť hviezd. Už naši predkovia snívali o lietaní. Aj preto mnoho z nich stavalo obrovské a vysoké stavby. Táto tradícia nám ostala až dodnes. My ti tak môžeme ukázať tie najkrajšie mestské panorámy na svete. Mnoho z miest sa dlhé roky rozrastalo do šírky. Tento…

Tieto hádanky dokážu oklamať tvoj mozog

0 icon

Vitajte v tomto fascinujúcom článku, kde nájdete hádanky, ktoré vás zavedú na cestu plnú ilúzií a klamstiev. Mozog je neuveriteľne mocný nástroj, ale niekedy sa dokáže nechať oklamať, aj keď si myslíme, že sme plne ostražití. Pripravte sa na skúšku vašej pozornosti, logiky a schopnosti rozlúštiť tajomstvá, pretože v tomto článku…

TOP 5 mýtov o pití kávy, ktorým sme doteraz všetci verili

0 icon

Svet je plný mýtov. Od malička počúvame múdrosti starších a riadime sa povesťami a historkami, ktoré už dávno vedci popreli. V tomto článku sa pozrieme na 5 vyvrátených mýtov o pití kávy, ktoré sme všetci považovali za svätú pravdu. Človek už pre istotu ani nečíta, čo všetko je škodlivé, čo by nemal…

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali