Masaker na pozadí svetových zmien: Zodpovednosť za svetovú pandémiu ponesie Čína

Bratislava 14. júna 2021 (HSP/Foto:Pixabay, TASR/AP – Evan Vucci, TASR/AP – Jacquelyn Martin, TASR/AP – Chris Seward, TASR/AP – Susan Walsh, SITA/AP-Anja Niedringhaus)

 

Za prológ analýzy vývoja súčasnej svetovej situácie som vybral citát z článku uverejnenom v The Daily Telegraph 4. júna 2021. Úplne presne vystihuje podstatu toho, čo sa dnes deje vo svete: „Koronavírus je umelého pôvodu a vymanil sa v dôsledku „nehody“ v čínskom laboratóriu, takže Čína musí nahradiť iným krajinám ekonomické škody spôsobené pandémiou“, uviedol bývalý šéf MI6 Richard Dirlav

koronavirus COVID-19
Ilustračné foto

Podľa Dirlava nórsko-britská štúdia ukazuje, že kľúčové prvky Kovidu-19 boli „pridané“ a nevyvíjali sa prirodzene, to znamená, že vírus bol vytvorený umelo.

„Som presvedčený, že toto (vypuknutie) nezačalo náhodou. Vyvstáva otázka: ak Čína niekedy prizná zodpovednosť, zaplatí odškodné? Zdá sa mi, že to, čo sa stalo, prinúti každú krajinu na svete, aby prehodnotila svoju interakciu s Čínou a medzinárodným spoločenstvom – svoj postoj k čínskemu vedeniu,“ uviedol Dirlav.

O čínskom zavinení pandémie píšu aktuálne všetky svetové médiá a Dirlavov výrok iba extraktne vystihol, o čo dnes mediálnemu svetu ide: vyvinúť globálny tlak na exemplárne potrestanie Číny za rozšírenie pandémie.

Opona pozadia pandémie úplne spadla v deň americko-čínskeho stretnutia na Aljaške, kedy sa administratívy oboch krajín nezhodli v priamom prenose. Nikto nečakal, že to bude priateľské stretnutie, no prvý osobný kontakt najvyšších predstaviteľov USA a Číny od nástupu amerického prezidenta Joea Bidena, sa zmenil na nenávistnú slovnú prestrelku online. Miesto stretnutia, chladné mesto Anchorage v štáte Aljaška, ešte viac podčiarklo symboliku balansu dvoch svetových veľmoci na pokraji biologickej studenej vojny.

Na ďalekom severe Spojených štátov sa stretli minister zahraničných vecí Spojených štátov Antony Blinken, poradca prezidenta pre národnú bezpečnosť Jake Sullivan, za čínsku stranu šéf diplomacie Wang I a Jang Ťie-čch‘, člen Politbyra Komunistickej strany Číny a zároveň zmocnenec pre zahraničné vzťahy.

Jake Sullivan, Anthony Blinken
Na kombosnímke Jake Sullivan vľavo a Anthony Blinken

Schôdzka svetovej verejnosti v plnej nahote odhalila obrovské napätie medzi partnermi a rozkol v zásadných otázkach. Výstižnejšie bude, ak to nazvem nenávisťou medzi Washingtonom a Pekingom. Čínska reakcia na Aljaške vychádzala zjavne z presvedčenia, že Američania mali prísť partnersky vyjednávať a nadradenú pozíciu kritikov Číny si iba na poslednú chvíľu uzurpovali.

Reakcia Číňanov a reč ich tiel nápadne naznačovala, že sa ocitli uprostred podrazu, ktorý síce už pár dní šípili, ale nevedeli zvrátiť.

Zodpovedajú tomu aj následky: od toho dňa, sa svetové napätie hlavne medzi Spojenými štátmi a Čínou zmenilo na paralelnú pandemickú krízu a stupňuje sa nepomerným radom.

Joe Biden bol Pekingom, v čase, kedy zastával post viceprezidenta Spojených štátov považovaný za „spojenca Číny“. Za pôsobenia prezidenta Baracka Obamu, bol Biden ich obľúbenou personou pri rokovaniach oboch krajín.

Číňania teda určite schvaľovali, že Trumpovym najvážnejším sokom vo voľbách 2020 sa stane práve Joe Biden. Najmä ak si uvedomíme veľkosť Trumpovej snahy byť tvrdým oponentom Číny a jej politiky.

Svetoví politickí analytici túto tému rozpracovali a kritickejší z nich, v súvislosti s Bidenovou náchylnosťou k Číne naznačovali, že môže byť čínskym koňom v americkej politike. Naopak Bidenov rival Donald Trump bodoval u svojich voličov práve svojimi tvrdými postojmi voči Číne. Obviňoval Číňanov za to, že spôsobili pandémiu.

Trump Biden
Na kombosnímke vpravo súčasný americký prezident Joe Biden a jeho predchodca Donald Trump

Trump opakovane obviňoval Čínu aj predtým. Tvrdil, že úmyselne infikovala svet koronavírusom, pričom prisľúbil, že sa Peking dostane pred súd. Neskôr, keď Trump voľby neštandardným spôsobom prehral, v USA sa naprieč spoločnosťou šíril názor, že práve pandémia vyrobila onen problém volieb – zmenila štandardný pomer medzi hlasovaním poštou, tiež elektronicky a klasickým osobným odovzdaním hlasov.

A aj keď sa teória zmanipulovaných prezidentských volieb 2020 oficiálne nepotvrdila, tak v americkej verejnosti stále prevláda názor, že americké voľby poškodila práve pandémia. Biden naopak svoje zhovievavé postoje k Číne prejavoval až do úplného ukončenia volieb. Ešte aj 4. decembra 2020, to jest len desať dní pred ukončením zdĺhavých amerických prezidentských volieb Biden vyhlásil, citujem:

„Nepovažujem za potrebné podniknúť kroky proti Číne kvôli šíreniu choroby spôsobenej koronavírusom (COVID-19) po celom svete.“ (…) „Nejde o to, aby boli Číňania potrestaní za koronavírusy, ale aby sme trvali na dodržiavaní stanovených medzinárodných noriem“. Zároveň Pekingu odkázal, citujem:

„Ak budete hrať podľa pravidiel, budeme hrať s vami, ak nie, tak nebudeme.“

 

Bill Gates a Kovid-19

Zainteresovanosť Billa Gatesa na pandémii je samostatná kapitola na analýzu príčin vzniku pandémie. Okrem toho, popísalo sa o tom dodnes mnoho unáhlených záverov. Viedlo to k vzniku „miliónov“ konšpirácii a ešte väčšiemu množstvu protichodných tvrdení, čo v konečnom dôsledku účasť Gatesa na pandémii úplne zahmlila.

Bill Gates
Na snímke Bill Gates

Ja si na rozdiel od mnohých nemyslím, že otázka, či Gates financoval vývoj Covidu-19 priamo alebo cez svoje nadácie je najpodstatnejšia. Melinda a Bill Gatesoví totiž preukázateľne financovali Svetovú zdravotnícku organizáciu (WHO), ktorá pandémiu riadila a predtým financovala vývoj koronavírusov. Jeden zásadný fakt však napísať o Gatesovi treba. Je ním jeho varovné vyhlásenie z roku 2015, kedy o vírusoch povedal:

„Ak niečo v niekoľkých nasledujúcich dekádach zabije vyše 10 miliónov ľudí, s najväčšou pravdepodobnosťou to bude nejaký vysoko nákazlivý vírus skôr než vojna. Môžeme dostať vírus, pri ktorom sa ľudia, zatiaľ čo už budú nakazení, budú cítiť dostatočne dobre na to, aby mohli nastúpiť do lietadla alebo si zájsť do obchodu.“

Dnes, po vzniku celosvetovej pandémie Kovidu-19, ktorý sa choval v princípe rovnako, ako ho opísal Gates ešte v roku 2015, považujem jeho prejav za pozoruhodné vyhlásenie. Najmä z toho pohľadu, že na svete existovali celé tímy vedcov, ktoré sa problematike koronavírusov dlhodobo venovali a riziká úniku poznali, ale takéto zásadné vyhlásenie urobil až Bill Gates. Tento filantrop teda verejne varoval pred pandémiou zapríčinenou únikom, ako prvý. Vyplýva z toho, že musel o vývoji koronavírusov v Číne vedieť a rizikách úniku minimálne uvažovať, ak nie rovno kalkulovať.

Druhé, charakterovo podobné vyhlásenie urobili až štyria vedci z laboratória vo Wuhane. Menovite: Yi Fan, Kai Zhao, Zheng-Li Shi a Peng Zhou. Stalo sa tak v marci roku 2019 a vedci svetu oznámili citujem:

„Počas posledných dvoch desaťročí boli identifikované tri zoonotické koronavírusy ako príčina rozsiahlych ohnísk choroby – syndróm vážnej akútnej respirácie (SARS), syndróm východného dýchania (MERS) a syndróm akútnej hnačky ošípaných (SADS). SARS a MERS sa objavili v rokoch 2003 a 2012 a spôsobili celosvetovú pandémiu, ktorá si vyžiadala tisíce ľudských životov, zatiaľ čo SADS zasiahla farmové chovy ošípaných v roku 2017.

Majú spoločné vlastnosti a všetky sú vysoko patogénne pre človeka alebo hospodárske zvieratá. Ich genómy pochádzajú z netopierov, pričom dva druhy z nich pochádzajú z Číny. Je teda vysoko pravdepodobné, že budúce ohniská koronavírusu podobného SARS alebo MERS budú pochádzať z netopierov, a preto je väčšia pravdepodobnosť, že k tomu dôjde v Číne.“

Keď si uvedomíte fakt, že ničivá pandémia koronavírusu vznikla už za približne trištvrte roka, tak toto vyhlásenie bolo vlastne rozsudkom smrti pre milióny ľudí. Obe tieto vyhlásenia – Gatesove, aj štyroch čínskych vedcov doslova pripomínajú vo víre následných, pandemických udalostí žalobu a rozsudok trestu smrti. Logická otázka preto znie, prečo sa o tomto riziku svet nedozvedel ako o závažnom nebezpečenstve už pred pred pandémiou? Je to vskutku zamysleniahodná otázka.

Keď si uvedomíte, že v minulosti na vyburcovanie svetových politikov a korporátnych médii k neobvyklej aktivite stačili také triviálnosti, ako bola napr. kauza Navaľnyj alebo naposledy zadržanie lietadla v Bielorusku, tak je úplne jasné, že tu niečo nesedí. SARS-ové a MERS-ové vírusy boli totiž naozaj vážnym strašiakom aj v minulosti a svet, hlavne ten odborný ich riziká poznal už pred pandémiou.

 

Koronavírusy boli od samého začiatku považované za novodobé „zlaté bane“ 21. storočia

Wuhanský inštitút virológie patriaci Čínskej akadémii vied (Wuhan Institute of Virology, Chinese Academy of Sciences) je výskumný ústav na virológiu, ktorý je podriadený Štátnej rade ľudovej republiky Číny. Nachádza sa v okrese Jiangxia , Wuhan, Hubei, kde Číňania otvorili svoje prvé laboratórium s 4. úrovňou biologickej bezpečnosti (BSL-4) na pevninskej Číne. Inštitút má oficiálne a nesmierne úzke väzby na Galvestonské národné laboratórium v USA, Centre International de Recherche en Infectiologie vo Francúzsku a National Microbiology Laboratory v Kanade. Tento ústav je od začiatku až dodnes aktívnym výskumným strediskom pre štúdium koronavírusov.

V roku 2005 skupina pozostávajúca z vedcov z virológskeho ústavu Wuhan zverejnila výskum pôvodu koronavírusu SARS a zistila, že čínske podkovy (netopiere z čeľade Rhinolophidae) sú prírodnými rezervoármi koronavírusov podobných SARS.

V pokračovaní tejto práce po niekoľko rokov výskumníci z ústavu odobrali vzorky z tisícov podkovárov v lokalitách po celej Číne a izolovali z týchto netopierov, viac ako 300 sekvencií koronavírusu. O 10 rokov neskôr v roku 2015 medzinárodný tím pozostávajúci z dvoch vedcov z ústavu vo Wuchane zverejnil informáciu, že. Wuchanskí vedci sa pýšili zistením, že dokážu vyrobiť koronavírus schopný infikovať ľudské bunky.

Covid-19 sa teda neobjavil ako jasný blesk z neba. Vírusy boli predmetom skúmania Číňanov celých 20 rokov, pokiaľ jeden druh koronavírusu neprepukol v pandémiu. Otázka teda znie, ako je možné, že napriek tomu zomrelo na koronavírus, iba dodnes už takmer 4 milióny ľudí.

V roku 2018 vedecký tím z ústavu vo Wuchane dokonca informoval, že zo sérologickej štúdie vzorky dedinčanov žijúcich v blízkosti týchto netopierích jaskýň (neďaleko Xiyang Township 夕阳 乡 v okrese Jinning v Yunnan) sa zistilo, že 6 z 218 miestnych obyvateľov mali vo vzorke krvi protilátky proti koronavírusom netopierov, čo sa vtedy viac menej prezentovalo, iba ako potvrdenie teórie prenosu infekcií z netopierov na ľudí. Nikto sa však na okamžitú a masívnu výrobu protilátok nepripravoval.

Toto zistenie je doslova hrôzostrašné. Laboratórium vo Wuchane malo medzinárodné kontakty. O koronavírusoch a ich rizikách vedel celý investorský svet, cez rôzne neziskové organizácie, granty, vládne a zdravotnícke organizácie sa do Wuchanu dostávali milióny investorských dolárov, ale závery, nesmierne závažných wuchanských zistení do prípravy sa na možnú svetovú pandémiu nikto nepretavil – investori to evidentne nepovažovali za potrebné. O čo teda išlo v skutočnosti?

Ono totiž, existovalo dokonca prepojenie „starej dobrej“ americkej organizácie známej riadením utajovaných, hybridných vývojových projektov USAID a jej spolupráca s WHO. Spoločne pracovali na projektoch Predict a Predict 2, cez ktoré sa (aj do Wuchanu) doslova liali milióny dolárov do objavenie vírusov s pandemickým potenciálom. A „podarilo sa“.

Projekty Predict a Predict 2 pomohli objaviť alebo izolovať 949 nových vírusov a 217 známych vírusov. Ale na účinné, preventívne riešenia na odstraňovanie a zmierňovanie potenciálne vzniknutých pandémi v praxi sa peniaze akosi nenašli. Kolaps amerického zdravotníctva počas pandémie a milióny mŕtvych po celom svete to potvrdzuje. Pritom projekty Predict a Predict 2 na ktorých WHO a USAID pracovali celých desať rokov a minuli pri tom strategické investície závratných čísel, bol zameraný na posilnenie prevencií proti vírusom s pandemickým potenciálom.

Celá táto hra, počnúc verejne exponovaným investorom Billom Gatesom, ktorý je mimochodom štedrejším investorom WHO ako majorita štátov sveta, pokračujúc vládami mocností USA a Číny a samozrejme aj iných krajín, ktoré do vývoja koronavírusov investovali pripomína ruskú ruletu globálnych hráčov, ktorí riskovaním vzniku celosvetovej epidémie skúšali, kto má v presadzovaní moci a zarábaní peňazí viac guráže a dokáže zájsť do väčšieho extrému.

 

Modlitba za mŕtvych

Na svete sa od decembra 2019 až do súčasnosti diali a stále dejú mimoriadne veci. Počas pandémie, denne zomierali naprieč svetom desaťtisíce ľudí. Najčiernejšim dňom pandémie sa podľa Google stal 3. marec 2021 kedy zomrelo na svete za jediný deň, spolu 17,704 ľudí. Dodnes zomrelo spolu 3,76 milióna ľudí a z pohľadu na aktuálnu pozíciu hyperboly pandémie je zrejmé, že pandémia nie je stále ani zďaleka zažehnaná. Naopak, dá sa predpokladať, že sa po druhej vlne iba prehupla do svojej sekundárnej fázy a prinesie ďalšie vlny ochorení. Napriek všetkým jej hrôzam, sa k faktom, že na dlhoročnom vývoji kovidových vírusov v čínskom Wu Chane podieľali viaceré mocnosti spoločne, sa dodnes nikto oficiálne nepriznal.

Počas tejto celosvetovo tragickej pandémii sa diali naozaj šialené veci. Svetové, hlavne korporátne média vznik vírusu v laboratóriu v Wuhane popierali. Americké sociálne siete a internetové vyhľadávače, zdieľanie informácií o vzniku Covidu-19 v laboratóriu marili. Svetom sa začala šíriť paralelná pandémia vzájomnej nenávisti. Vznikla z dôvodu rozdelenia spoločností na tých, ktorí verili, že pandémia je umelá a naopak tých, ktorí to popierali, často nenávistne.

Pandémia doslova preformátovala tradičnú konvenčnosť sveta, pričom, túto spoločensky patovú situáciu živili hlavne korporátne médiá rozdeľovaním spoločností na nové ľudské sorty extrémistov, ktorí buď pandémiu podceňovali a preto proti nej bojovali alebo naopak skupinu, ktorí pandémiu glorifikovali na nový druh viery.

Denne sme počúvali slovné spojenie šialenstva s názvom „Nový štandard“. Čítali nenávistné prejavy na sieťach. Pozerali na to, ako pandémia plnila bankové účty staronových miliardárov až po okraj a vyrobila desiatky nových miliardárov, pričom majorita sveta na následky krízy dodnes buď hladuje, trpí nedostatkom alebo si finančne pohoršila. A nakoniec sa svet zo súvislosti diania dozvedá, že na svete existuje skupina investorov, ktorá Kovid-19 zaplatila, vyvinula a nechala ho prirodzene sa šíriť svetom. A dodnes sa ani nemala potrebu svetu ospravedlniť. Namiesto toho, sa prizeráme na to, ako sa rozohrávajú nové mocenské hry o tom, kto bude za vírus potrestaný.

 

Biologická vojna o moc?

Skúmanie vírusov zahŕňa aj experimenty s pandemickým potenciálom vírusov, čo je nesmierne nebezpečná vec. Je až taká nebezpečná, že napr. prezident Barack Obama bol zarytým odporcom teórie, aby sa tieto skúmania diali v USA, kde je zaľudnenie obrovské a v prípade pandémie by boli následky nedozierne.

V roku 2014 sa po nehode v americkom laboratóriu nakazil ebolou americký vedec. Obama vtedy situáciu využil a započal ukončovanie týchto výskumov v USA. Bezpochyby pri tom kalkuloval s možnosťou, že nebezpečný vírus môže aj „náhodne uniknúť“. Preto radšej jeho administratíva volila menej rizikové spôsoby ako vírusy skúmať doma a čínsky záujem a pokročilá rozpracovanosť problematiky im padli vtedy vhod.

Koronavírusy predstavujú obrovský potenciál, ktorý sa dá vojensky použiť na zastrašovanie, vydieranie, či samotné vedenie biologickej vojny. Hlavne preto ho dlhodobo USA, Čína a posledné roky aj privátni investori spolufinancovali. Koronavírusy sú totiž vo všeobecnosti verejnosťou považované za „prirodzené prírodné katastrofy“, pričom však vykazujú „skvelé schopnosti“ sa rýchlo šíriť – vyvolať tak paniku globálnych rozmerov, vyradiť zo spoločnosti finančne najdrahšie skupiny obyvateľstva – dôchodcov a chorých jedincov a nezabiť pri tom najproduktívnejšiu populáciu sveta, čo sú vlastne úplne „ideálne parametre“ na svetovú biologickú vojnu hybridného charakteru, ktorá dokáže zarobiť miliardy.

Obamovi sa nakoniec majoritu amerického financovania vírusov podarilo eliminovať. Nie však všetky a niektoré projekty bežali naďalej. Ani Obama nebol všemocný. Biden v tom však mohol vidieť viac, ako iba neprimerané riziká, ktoré v tom videl Obama. Túžil totiž po tom, stať sa americkým prezidentom. A spriateleným Číňanom, ktorí prostriedkami na biologickú vojnu svetových rozmerov disponovali v laboratóriách vo Wuchane, sa tento Bidenov zámer páčil. Keď si k tomu prirátate deravý americký volebný systém pri hlasovaní poštou a elektonickou formou a investorské zámery „vakcinačných miliardárov“ z radov amerických demoratov a ich snahy na pandémii zarobiť, tak to kovidpuzzle – vývoj posledných rokov začína do seba vcelku dobre zapadať.

Riziká dobrých vzťahov Bidena a Čínskej vlády pochopil svojho času aj Donald Trump. Preto v apríli roku 2019 ukončil s Číňanmi všetku spoluprácu na vývoji koronavírusov. Bolo však neskoro. Vírus s označením RaTG13, ktorý vykazoval 96%-nú zhodu s génami dnešného Kovid-19 bol už na svete. Stačilo ho už iba jemne „doladiť“.

Biden má dnes iné starosti, ako mal pred rokom – dvoma, keď sa chcel do kresla amerického prezidenta iba dostať. Ako „staronový svetový policajt“ potrebuje eliminovať svetovú moc Číňanov, na ktorú si Čína po kovidudalostiach vo svete nárokovala a opodstatnene hľadala u Američanov pre uplatnenie si svojej časti moci pochopenie. Bidenovi ľudia však namiesto vďaky zohrali na Aljaške podraz, ktorý Číňanov doslova rozzúril.

Bývalý šéf tajnej služby MI6 angličan Richard Dirlav to teda aktuálne vystihol úplne presne keď vyvodil uzáver, že kľúčové prvky Kovidu-19 boli „pridané“, nevyvíjali sa prirodzene a Čína by za to mala zaplatiť.

Tony Belohorec

 

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

icon NAJČÍTANEJŠIE

iconNAJNOVŠIE

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

icon FOTO DŇA

Vybrali sme

Šéf CDU si pripomenul v Poľsku 77. výročie vypuknutia Varšavského povstania

0 icon

Varšava 31. júla 2021 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Czarek Sokolowski)   Šéf nemeckej konzervatívnej Kresťanskodemokratickej únie (CDU) a jeden z kandidátov na post kancelára Armin Laschet v sobotu uviedol, že v súvislosti so zločinmi, ktoré nacisti spáchali proti Poliakom počas druhej svetovej vojny, cíti "hlbokú hanbu a poníženie" Povedal to pri príležitosti 77. výročia…

Rwandská vláda zrušila lockdown v hlavnom meste

0 icon

Kigali 31. júla 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Ben Curtis)   Rwandská vláda nariadila zrušenie lockdownu v hlavnom meste Kigali a ďalších ôsmich okresoch, hoci počet prípadov ochorenia COVID-19 je v tejto africkej krajine stále na vzostupe. Informovala o tom v sobotu tlačová agentúra AFP Tieto nové opatrenia budú platiť 1.-15. augusta, uviedla rwandská…

India hlási ďalších 11 obetí monzúnov

0 icon

Naí Dillí 31. júla 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Rajesh Kumar Singh)   Jedenásť ľudí zahynulo na východe Indie po tom, ako prívalové dažde spôsobili zosuvy pôdy a strhli niekoľko domov, oznámili v sobotu miestni predstavitelia. Bilancia obetí monzúnových dažďov v Indii sa tak zvýšila na 230, informovala agentúra AFP V Indickom štáte Západné…

Hamilton odštartuje na VC Maďarska z prvého miesta

0 icon

Budapešť 31. júla 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Darko Bandic)   Britský jazdec Lewis Hamilton na Mercedese odštartuje na nedeľnej Veľkej cene Maďarska formuly 1 z prvého miesta. V sobotnej kvalifikácii dosiahol 101. pole position v kariére, na pretekoch zabojuje o jubilejný 100. triumf Sedemnásobný majster sveta zdolal tímového kolegu Valtteriho Bottasa o 0,315…

Kovařík sa vyjadril ku kritike polície ohľadom protestov: Polícia svoju úlohu zvládla. Kritika zo strany politikov a pseudoodborníkov nemení nič na fakte, že nedošlo k ujme na živote, zdraví a majetku

0 icon

Bratislava 31. júla 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Prezident Policajného zboru (PZ) Peter Kovařík je presvedčený, že polícia pri protestoch v hlavnom meste svoju úlohu zvládla, stotožňuje sa tiež so svojimi podriadenými pri hodnotení priebehu a stratégie zásahu "Názor ostatných vnímam tiež, majú na neho právo, ale ovplyvniť sa ním nenechám,“…

USA prepustia zo svojich diplomatických misií takmer 200 ruských zamestnancov

0 icon

Washington 31. júla 2021 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Tom Brenner)   Americké ministerstvo zahraničných vecí v piatok oznámilo, že prepustí takmer 200 ruských zamestnancov pôsobiacich na amerických diplomatických misiách v Rusku. Informovala o tom tlačová agentúra AFP Americký minister zahraničných vecí Antony Blinken povedal, že USA prepustia 182 zamestnancov a ďalšie desiatky osôb pracujúce…

Nemecko zvažuje ukončiť bezplatné testy pre nezaočkovaných ľudí

0 icon

Berlín 31. júla 2021 (SITA/AP/HSP/Foto:SITA/AP-Markus Schreiber)   Nemecká vláda plánuje ukončiť preplácanie testov na koronavírus ľuďom, ktorí nie sú plne zaočkovaní. Informoval o tom v sobotu denník Bild, pričom sa odvolával na zdroje oboznámené s problematikou Vláda podľa denníka môže bezplatné testy zastaviť v čase, keď bude druhá dávka vakcíny…

V Grécku pre požiar evakuovali štyri dediny

0 icon

Atény 31. júla 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Andreas Alexopoulos)   Grécke úrady v dôsledku rozsiahleho lesného požiaru v sobotu evakuovali štyri dediny v blízkosti tretieho najväčšieho gréckeho mesta Patras na juhu krajiny. Informovala o tom agentúra AFP Na likvidáciu požiaru v oblasti ležiacej na polostrove Peloponéz, zhruba 210 kilometrov od hlavného mesta Atény,…

Manželka britského premiéra oznámila, že je tehotná

0 icon

Londýn 31. júla 2021 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Kirsty Wigglesworth)   Manželka britského premiéra Borisa Johnsona v sobotu oznámila, že je tehotná, informovala agentúra AP V príspevku na Instagrame Carrie Johnsonová uviedla, že sa cíti "neuveriteľne požehnaná, že je opäť tehotná". Odhalila, že začiatkom tohto roka potratila. Prvé dieťa Johnsonovcov, Wilfred, sa narodilo v…

74% prípadov delta v štúdii amerického CDC sú zaočkovaní. Majú rovnakú vírovú nálož ako neočkovaní, priznáva Fauci

0 icon

Washington 31. júla 2021 (HSP/Foto:TASR/AP-Patrick Semansky)   V piatok medzinárodná agentúra Reuters priniesla správu o čerstvo publikovanej štúdií amerického Centra pre prevenciu a kontrolu ochorení (CDC) o nakazených v meste Cape Cod v štáte Massachusetts, kde tri štvrtiny nakazených deltou boli plne očkovaní (k 29. 7. bol Massachussets 2. najzaočkovanejší…

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Dušan Hirjak

Ako zistiť, či „pandémia“ koronavírusu je podvodom na globálnej úrovni ? Ak je podvodom, prečo tak musí byť ? Záverečná časť.

0icon

Vládna moc v podmienkach SR oficiálne realizuje globálny príbeh o „pandémii“ koronavírusu. Tento príbeh bol nastolený z úrovne nadnárodných štruktúr a zástupcov globálneho kapitalizmu aj za pomoci ich spoločných prisluhovačov. Najdôležitejšiu úlohu na strane globáln

Ján Droppa

TV Covid (TA3)

0icon

Voľakedy mala TA3 hlavnú náplň info – správy. Zdesil som sa, že za posledné týždne má náplň Covid. Prepnem sem-tam a stále covid, nič iné. Mal by som podať trestné oznámenie za šírenie poplašnej správy, Ale médiá sa bránia – vraj prevzaté z objektívnych svetových spravodajstiev. Kedy, a ako sa…

Pavol Lazar

Pravdy, lži a omyly späté s protestom pred prezidentským palácom dňa 29.07. mojimi očami.

0icon

Pravdy, lži a omyly späté s protestom pred prezidentským palácom dňa 29.07. mojimi očami. 1. "Generálny štrajk".

Marián Moravčík

Riadenie pandémie sa čoraz viac podobá na systematický zločin proti ľudskosti

0icon

Keď sa pred necelým rokom začali distribuovať prvé „vakcíny“ proti Covid-19, sprevádzali ich informácie o tom, že ich účinnosť je viac ako 90 %. Ak by to bola pravda, ich použitie by veľmi rýchlo redukovalo šírenie vírusu a napríklad už pri súčasnom percente zaočkovanosti slovenskej populácie by sme mohli s…

Ivan Holek

Poznajme pravdu o záplavách v Nemecku a spamätajme sa!

0icon

Očista zeme od negatívnych ľudských mentálnych energií pokračuje! O prepojení týchto negatívnych energií so vznikom prírodných katastrof som hovoril už v súvislosti s tornádom na Morave, čo ale mnohí nechcú akceptovať. Avšak pri apokalyptických záplavách v Nemecku je toto prepojenie ešte očividnejšie.

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

TopDesať

Pearl Harbor: Vyprovokoval útok sám Roosevelt? 3. časť

0 icon

Pokračujeme treťou časťou článku z mini série Pearl Harbor. Vyprovokoval svojimi opatreniami a čoraz vzrastajúcim bojovým postojom voči Japonsku útok na Pearl Harbor sám Roosevelt? Jedným z dôvodov prečo sa americká verejnosť zdráhala nechať priamo zasiahnuť do európskeho konfliktu, bola spomienka na 4-ročnú patovú situáciu na západnom fronte. V roku 1939 ľudia na oboch…

Čo sa stane s tvojimi vlasmi, keď obmedzíš kofeín?

0 icon

Väčšina z nás premýšľala o tom, že v určitom období svojho života s kávou prestane a obmedzí kofeín. Ale okrem toho, že sa snažíš čeliť dňu bez svojej rannej šálky kávy, možno prichádzaš o niektoré výhody pre zdravie a krásu vašich vlasov. Ako sa ukázalo, káva dokáže oveľa viac, ako pomôcť ráno…

Fotografia: TOP10 najzaujímavejších faktov

0 icon

Fotografia je tu s nami približne od roku 1816, kedy sa istý Francúz rozhodol skúsiť fotografovanie. Prvý pokus síce nebol najlepší, no to nebránilo fotografii, aby sa stala fenoménom. Top 10 ti prináša 10 zaujímavých faktov o fotografovaní. 1. Každé dve minúty urobíme viac fotografií ako celé ľudstvo v roku…

Sny môžu byť fascinujúce. Tieto fakty ti to dokážu

0 icon

Sny môžu byť fascinujúce, vzrušujúce, desivé alebo aj jednoducho divné. Hoci nieje jednoznačné prečo snívame, tak s určitosťou vieme, že sníva každý z nás. Pravda je taká, že aj dokonca tí, ktorí tvrdia, že v noci sa im nesníva nič, tak snívajú priemerne dve hodiny. Väčšina ľudí ma niekoľko snov počas jednej noci.…

Pláž je pre teba to najlepšie! Prečo je to tak?

0 icon

Pláž môže byť pre nás veľmi prospešná , emocionálne i fyzicky. Je to najlepší liek, keď sa cítime nahnevaní, úzkostní alebo vystresovaní. Okrem toho, že zlepšuje naše celkové duševné zdravie, môže tiež liečiť kožné ochorenia a dokonca nám pomáha spáliť pár kalórií. Čo je na pláži najlepšie? Voda

Armádny Magazín

Skončia americkí vojaci v kotli? Tisícky Talibancov chcú zaútočiť na vojenskú základňu v Afganistane

0 icon

Afganistan, 31.júl 2021 (AM) – Taliban pred niekoľkými hodinami zahájil ofenzívu na Gozarech a Karoch a plánoval do niekoľkých hodín zahájiť útok na mesto Herát, odkiaľ budú mať militanti priamy prístup na americkú základňu v Šindande, kde je niekoľko stoviek amerických vojakov a stále môžu byť rozmiestnené rôzne druhy zbraní. 

Vzdušná prevaha. Ruská stíhačka preletela vedľa stíhačky F-35. Video

0 icon

Rusko, 31.júl 2021 (AM) – Na webe sa objavilo unikátne video, kde je možné vidieť ako sa stíhačka ruských vzdušných síl Su-30SM dokázala priblížiť k stíhačke F-35 talianskeho letectva na vzdialenosť len dvoch metrov, čím demonštrovala, že má nad bojovým lietadlom NATO piatej generácie jasnú prevahu.  

„Führer bol všade.“ Ako Hitler sedel vo väzení v Moskve, slúžil i v námorníctve USA

0 icon

Slovensko, 31.júl 2021 (AM) –  „Jedného dňa sa ma dôstojník, ktorý kontroloval poriadok na lodi, opýtal, ako sa volám,“ spomínal William Patrick. „Hitler,“ odvetil som. „Teší ma, Hitler!,“ rozosmial sa dôstojník. „Ja sa volám Hess.“ Námorník si spočiatku myslel, že dôstojník žartuje, lenže ten hovoril čistú pravdu.   Do US armá

Bez konkurencie. Rusi spustili na vodu atómovú ponorku Krasnojarsk. Video

0 icon

Rusko, 31.júl 2021 (AM) – V Severodvinsku bola spustená na vodu najnovšia jadrová ponorka Krasnojarsk za účasti vrchného veliteľa ruského námorníctva Nikolaja Evmenova. 30. júla sa uskutočnil slávnostný ceremoniál spustenia raketovej ponorky štvrtej generácie s jadrovým pohonom Krasnoj

Lukašenko: V prípade potreby pre bezpečnosť vstúpia do Bieloruska Ozbrojené sily Ruska

0 icon

Bielorusko, 31.júl 2021 (AM) – Prezident Bieloruska prvýkrát informoval o rozmiestnení ruských vojsk na území republiky. Včera na stretnutí s miestnymi aktivistami o aktuálnych otázkach sociálno-politickej situácie Alexander Lukašenko povedal, že je pripravený povoliť nasadenie ruských ozbrojených síl v Bie

Svetlo sveta

Pastiersky list KBS pri príležitosti návštevy pápeža Františka na Slovensku

0 icon

Pri príležitosti blížiacej sa návštevy Svätého Otca na Slovensku prinášame pastiersky list slovenských biskupov. List prinášame v plnom znení. _______ Drahí bratia a sestry, viac ako rok je naša spoločnosť poznačená pandémiou, ktorá priniesla strach do všetkých oblastí života. Akosi podvedome sme si hovorili: kedy už konečne príde nejaká dobrá správa;…

Biskupi rozhodli o zrušení dišpenzu od povinnosti účasti na bohoslužbách

0 icon

Na 99. plenárnom zasadaní KBS v Badíne sa v dňoch 15. a 16. júna 2021 zúčastnili všetci slovenskí katolícki biskupi, členovia KBS. V rámci zasadania zvolili na nasledujúce obdobie 5 rokov generálneho sekretára KBS. Stal sa ním banskobystrický biskup Mons. Marián Chovanec. Za predsedu Liturgickej komisie bol zvolený rožňavský biskup Mons.…

Ako dlho je po prijatí Eucharistie prítomný Kristus v človeku?

0 icon

Eucharistia je najväčším pokladom Katolíckej Cirkvi. Ježiš pod spôsobom chleba je prítomný v Eucharistii a to svojím telom, dušou a božstvom. Prítomnosť Krista v Eucharistii nekončí v momente nášho prijatia, ale pretrváva do chvíle, kedy sa rozpustí posledná čiastočka konsekrovaného chleba. Ako príklad si môžeme uviesť príhodu zo života svätého…

Sv. Ján Nepomucký – mučeník spovedného tajomstva

0 icon

Ján z Pomuku sa narodil niekedy okolo roku 1340, v dedinke Pomuk.  Na mieste, kde dnes stojí barokový kostol sv. Jána Nepomuckého, stál podľa ústneho podania domček, kde sa Ján narodil. O jeho vzdelaní je málo známe. S istotou vieme, že študoval na pražskej univerzite. Vieme, že od roku 1369…

Medzinárodný modlitbový deň k úcte Panny Márii Matky všetkých národov

0 icon

The post Medzinárodný modlitbový deň k úcte Panny Márii Matky všetkých národov appeared first on Svetlo Sveta.

icon FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali