Mário Šušek, SPD: “Ak sa vlastenci spoja, je veľká šanca, že môžeme dosiahnuť slušný výsledok v parlamentných voľbách”

Nitra 17. júna 2019 (HSP/Foto: SPD)

 

Voľby sa blížia a na politickej šachovnici sa rozpadávajú staré koalície a vznikajú nové, politické mamuty sa snažia ešte zabojovať /možno už naposledy/ a do boja vstupujú nové, mladé, dravé, drzé a ambiciózne sily. Určité ambície má aj Sloboda a priama demokracia. V Česku majú stranu s rovnakým názvom. Slovenský „kolega“ je v odlišnom postavení, ale má odvážne ambície pred parlamentnými voľbami

Čím sa slovenská Sloboda a priama demokracia sa odlišuje od českej „sesternice“, v ktorej časti politického spektra sa nachádza slovenská SPD, ako sa chce zúčastniť na parlamentných, aké má ambície a stratégiu? O tom sme sa porozprávali s predsedom slovenskej SPD.

Mário Šušek pre našich čitateľoch porozprával, aké ciele má slovenská Sloboda a priama demokracia, ktoré strany považuje za partnerské, s ktorými politickými silami je ochotná spolupracovať a ako sa pripravuje na budúcoročné parlamentné voľby.

Občianske združenie Sloboda a priama demokracia v súčasnosti patrí  k tým najaktívnejším mimoparlamentným organizáciám. Vyvíja rozsiahlu činnosť, ale doposiaľ sa nemohla zúčastniť vo voľbách – parlamentných, komunálnych a pod. a vyskúšať svoje sily. Myslíte si, že 9 mesiacov pred parlamentnými voľbami 2020 je dostatočný čas na to, aby ste zmenili situáciu a istým spôsobom ovplyvnili voľby? Ako chcete osloviť verejnosť, aby ste uspeli?

Na začiatku mi dovoľte, aby som sa predstavil. Volám sa Mário Šušek, som lídrom SLOBODA A PRIAMA DEMOKRACIA (ďalej len SPD) na Slovensku, mám 41 rokov, som ženatý a mám jedného syna. SPD ozaj momentálne funguje ako občianske združenie a nie ako politické hnutie, preto sme sa zatiaľ nezúčastnili ani jedných z horeuvedených typov volieb. Máme záujem sa pretransformovať na politické hnutie.

Na začiatku tohto roka som sa stretol s predsedom Slovenského hnutia obrody, občianske združenie (ďalej len SHO) Róbertom Švecom. Po našom rozhovore sme sa dohodli na spolupráci, nakoľko máme rovnaké pronárodné zmýšľanie. Medzi tým sa SHO pretransformovalo na politické hnutie a na MV SR je zaregistrované od 15.5.2019.

Nakoľko SPD spolupracuje s SHO a do parlamentných volieb ideme na ich kandidátke, tak našu transformáciu na politické hnutie momentálne neriešime a sústredíme sa na propagáciu a stretnutia s občanmi. Voličov chceme presvedčiť, že už nemusia voliť menšie zlo, ale že je tu alternatíva, ktorá bude jednoznačne zastávať národné záujmy a bojovať za zodpovednosť politikov. Času máme síce málo, ale riadime sa heslom: nikdy sa nevzdávaj. Viac informácii o nás si môžu ľudia nájsť na našej stránke www.hnutiespd.sk

 

Vaše združenie, povedzme, je menej známe, ako súčasné parlamentné a viaceré neparlamentné strany. Preto možno niektorí naši čitatelia presne nevedia, aký vzťah máte s českou stranou s rovnakým názvom, ktorej predsedom je Tomio Okamura. Môžu si myslieť hocičo, že ste jej „dcérska spoločnosť“, kópia českej SPD, iná štruktúra, aj keď názov je podobný a pod. Vysvetlite našim čitateľom, aké vzťahy máte s českou SPD, čo máte spoločné, a možno aj to, čím sú vaše strany odlišné.

Spolu s kolegami sme začínali v strane PRIAMA DEMOKRACIA. Čakal nás rovnaký osud, ako mal pán Okamura so stranou Úsvit priamej demokracie a preto sme založili SPD. So stranou pána Okamuru sme kompatibilní takmer na sto percent.

Rozdiel medzi nami je len v tom, že v ČR napr. nefunguje priama voľba starostov a primátorov a oni to tam chcú zmeniť, tam si ich totiž volia poslanci spomedzi zvolených poslancov do zastupiteľstva. Čo sa týka rozvíjania našich zahraničných kontaktov vrátane českého SPD Tomia Okamuru, zatiaľ nebudem komentovať. Pokiaľ bude dohodnutá nejaká spolupráca, tak, samozrejme, budeme o tom verejnosť informovať.

 

Nemusím byť Nostradamus, ale v budúcich parlamentných voľbách v r. 2020 vaša SPD aj spolu s SHO takmer nemá šancu prekročiť 5-percentnú bariéru a dostať sa do parlamentu. Číže východisko je jediné – spájať sa, robiť koalície. Tak teda – s kým? Prirodzene nemôžete pred voľbami prezradiť všetky svoje zámery a „tajné chodníčky“, ale môžete aspoň naznačiť, s ktorými politickými silami budete rokovať – v ktorej časti politického spektra sa nachádzajú?

Nám ide predovšetkým o spájanie a spoluprácu. Dôkazom toho je, že ideme na kandidátke SHO a, že máme vôľu a chuť spolupracovať. Máme rôzne rokovania a aj neformálne rozhovory, keď budeme mať niečo dohodnuté, tak až potom budeme o tom verejne informovať.

My máme záujem hlavne o pronárodne orientovaného voliča, ktorý dal v eurovoľbách „stopku“ SNS či strane Sme rodina. A, samozrejme, máme záujem aj o pronárodne orientovaného voliča, ktorý v prezidentských voľbách dal svoj hlas pánovi Harabinovi. Myslím si, že keď dáme dokopy viac pronárodne orientovaných aktivistov, združení, spolkov a mimoparlamentných strán, ktorí pôjdu na kandidátke SHO, tak ako SPD, tak máme šancu.

 

Súčasná politická situácia je úplne jasná. Liberáli, takzvaní demokrati, „progresívni a slušní“ vyhrávajú a už pomaly začnú rozdeľovať ministerské kresla – sú presvedčení o svojom víťazstve. V Prezidentskom paláci starého slniečkara vystriedala mladšia slniečkarka – žiaden rozdiel, dokonca je to pre národniarov ešte horšie. Je šanca, aby sa na Slovensku vytvorila aspoň nejaká rozumnejšia koalícia, ktorá vo voľbách porazí slniečkarov a dokáže vytvoriť vládu? Vidíte takú cestu?

Na začiatku chcem len povedať, že ja by som si nikdy nedovolil dopredu rozdeľovať ministerské kreslá ako slniečkari, lebo nám ide o národ a nie o funkcie. Pokiaľ sa my, vlastenci, spojíme, ako som už spomínal v predchádzajúcej otázke, tak liberálom môžeme prekaziť ich plány. Prvýkrát v histórii Slovenskej republiky máme prezidentku vymenovanú protiústavne, lebo Ústavný súd ešte stále nerozhodol o sťažnosti jedného z kandidátov na post prezidenta SR, a to pána Harabina. Mali by sme si brať príklad z Rakúska, kde Ústavný súd zrušil výsledok volieb druhého kola a nariadil nové voľby. U nás je to tiež možné, ale je nutné zaviesť, že porušovanie Ústavy SR bude trestným činom vlastizrady. Inak si tu politický dinosaury, ale aj liberáli budú robiť čo chcú.

 

S akým programom pôjde SPD do volieb? Aké budú vaše priority? Má vaša koalícia SHO – SPD koaličný potenciál? V ktorých otázkach dokážete dosiahnuť kompromisy s politickými partnermi a v ktorých otázkach nepripúšťate žiadne kompromisy, pretože by to poškodilo Slovensko, čo ja viem, možno aj Európu?

Program s ktorým pôjdeme do volieb, včas zverejníme, spolupracujeme na ňom s SHO. Programové priority SPD, ale môžu ľudia už teraz nájsť na našej stránke www.hnutiespd.sk/Program/. Nám nejde o to, či máme, alebo nemáme koaličný potenciál. To ukážu až výsledky parlamentných volieb. My sme ochotní spolupracovať s každým, kto bude hájiť národné záujmy a bojovať za zodpovednosť politikov.

 

Určite nemôžete prezradiť všetky ťahy, ktoré budete robiť počas predvolebnej kampane. Ale môžete aspoň naznačiť, akým spôsobom sa pokúsite presvedčiť voličov, že ste tá správna sila a že vás majú voliť? Ktoré kategórie občanov sa pokúsite osloviť v prvom rade?

Samozrejme zo strategického hľadiska nemôžeme prezradiť všetky naše kroky. Vždy dáme na verejnosť, len to, čo je nutné a potrebné pre informovanosť širokej verejnosti. Chceme osloviť všetkých ľudí, ktorým leží na srdci osud slovenského národa, aby sme už konečne neboli otrokmi vo vlastnej krajine. Zároveň pozývam všetkých na naše prvé stretnutie s občanmi, ktoré sa bude konať v obci Veľká Maňa (okr. Nové Zámky) dňa 23.6.2019, t.j. v nedeľu, o 16. hod. v kultúrnom dome. Viac sa ľudia dozvedia o tejto akcii na www.sho.sk.

 

Pred voľbami otázka dnes je asi takáto: vyhrajú slniečkari, liberáli a globalisti s podporou mainstreamu alebo zvíťazí akási proslovenská, pronárodná koalícia s podporou nezávislých slobodných médií? Akú šancu, podľa vás, majú proslovenské pronárodné sily? Dokážu odhodiť staré stranícke trička a spojiť sa do veľkej koalície?   

Ak sa vlastenci spoja, je veľká šanca, že môžeme uhrať slušný výsledok. „Svoje ego už zahodil“ Róbert Švec (SHO), Mário Šušek (SPD) a budeme radi, ak sa k nám pridajú aj ďalší. Ak budú nezávislé slobodné médiá uverejňovať pravdu, nebudú cenzurovať a budú dávať priestor slobodne každému, tak nakoniec vyhrá občan. Občan, ktorého bude mať kto zastupovať v NR SR, lebo tam budú pronárodne orientovaní poslanci, ktorí budú hájiť národné záujmy. Ak ľudia chcú, môžu si vypočuť vystúpenie Róberta Šveca (SHO) a Mária Šušeka (SPD) v Slobodnom vysielači a nech si sami spravia názor. Viac na blogu infovojna.

Zhováral sa Eugen Rusnák

 

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

PODKASTY

 Odoberať kanál

NAJČÍTANEJŠIE

NAJNOVŠIE

TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Vybrali sme

Vlhová chce mať pokojnejšiu sezónu ako pred rokom

0 icon

Bratislava 21. októbra 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Slovenská lyžiarska šampiónka Petra Vlhová chce absolvovať pokojnejšiu sezónu, než bola tá predchádzajúca. Dvadsaťšesťročná Liptáčka to uviedla vo štvrtok popoludní na "online" stretnutí s novinármi pred sobotným štartom Svetového pohára 2021/2022 v Söldene V uplynulom súťažnom ročníku si Vlhová splnila dlhoročný sen a…

Danka Barteková, Peter Korčok a Miroslav Šatan sa stali viceprezidentmi Slovenského olympijského a športového výboru

0 icon

Bratislava 21. októbra 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Danka Barteková, Peter Korčok a Miroslava Šatan budú v nasledujúcom olympijskom cykle viceprezidentmi Slovenského olympijského a športového výboru (SOŠV). Viceprezidentov si spomedzi seba zvolili na prvom zasadnutí po minulotýždňovom volebnom valnom zhromaždení členovia exekutívy. Informoval o tom oficiálny web SOŠV Peter Korčok bude…

V Sýrii popravili 24 ľudí za založenie vlaňajších lesných požiarov

0 icon

Damask 21. októbra 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Baderkhan Ahmad)   V Sýrii popravili v stredu 24 ľudí usvedčených z úmyselného založenia vlaňajších ničivých lesných požiarov. Oznámilo to vo štvrtok sýrske ministerstvo spravodlivosti, z ktorého vyhlásenia citovala agentúra AFP Rezort spravodlivosti uviedol, že popravení boli obvinení z toho, že sa "použitím horľavého materiálu dopustili…

Orkán Ignác narobil V Českej republike množstvo problémov, vietor by mal v priebehu noci zoslabnúť

0 icon

Bratislava 21. októbra 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Vladimír Miček)   Orkán Ignác robí problémy v západnej časti európskeho kontinentu a silný vietor počas štvrtka dorazil už i do Česka. Ako uviedol web TV Nova, hasiči mali v priebehu dňa stovky výjazdov, železnice i pražské Letisko Václava Havla hlásili obmedzenie prevádzky a desiatky tisíc…

Navaľnyj: Udelenie Sacharovovej ceny je pre mňa poctou

0 icon

Moskva 21. októbra 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Alexander Zemlianichenko)   Väznený ruský opozičný politik Alexej Navaľnyj vo štvrtok na sociálnej sieti uviedol, že je "poctený" Sacharovovou cenou za slobodu myslenia, ktorú mu v stredu udelil Európsky parlament. Informovala o tom agentúra AFP "Nie je to len pocta, ale aj veľká zodpovednosť," uvádza sa…

Hrad zverejnil video s hospitalizovaným prezidentom Zemanom. Nezastaví to konanie o zbavení právomocí, reaguje Vystrčil

0 icon

Praha 21. októbra 2021 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:Screenshot z videa/Facebook)   Kancelária českého prezidenta Miloša Zemana zverejnila vo štvrtok na tlačovej konferencii videozáznam z návštevy predsedu Poslaneckej snemovne Parlamentu ČR Radka Vondráčka u Zemana v nemocnici. Zeman na zázname podpisuje dokument o zvolaní ustanovujúcej schôdze dolnej komory parlamentu na 8. novembra. Podľa…

V priestoroch Michalskej veže otvorili vyše 175-ročnú časovú schránku

0 icon

Bratislava 21. októbra 2021 (HSP/TK KBS/Foto:Facebook-MV)   V schránke odborníci našli dobové platidlá – či už mince alebo papierové bankovky, „bankocetle“ resp. výmenne lístky, kapsulu s relikviami deviatich svätých, historické mince z roku 1812, zloženie vtedajšej mestskej rady, pôvodný dokument zoznamu relikvií z roku 1758 a aj medené platničky o…

Nielen 10 dní – viac! Ostatní členovia domácnosti s nakazeným človekom musia ostať v karanténe 15 dní

0 icon

Bratislava 21. októbra 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   Hlavná odborníčka Ministerstva zdravotníctva SR pre primárnu pediatriu Elena Prokopová v rámci tlačovej besedy po rokovaní konzília odborníkov zopakovala pravidlá dodržiavania desaťdňovej karantény v prípade nakazenia sa niektorého člena domácnosti, napríklad dieťaťa „Domácnosť je s ním v karanténe, a to päť plus 10…

Viktorín naznačil, prečo zverejnenie informácií o projekte MOVIR Naďa tak rozčúlilo. V tendroch mali byť úspešné spoločnosti, ktoré “pán minister dlhodobo preferuje”

0 icon

Bratislava 21. októbra 2021 (HSP/Foto:TASR - Jaroslav Novák, Facebook, Screenshot)   Zverejnenie informácií o chystanom projekte MOVIR, na ktorom sa mala podieľať Technická Univerzita v Košiciach s podporou Ministerstva obrany SR, vyvolalo u ministra Naďa prudkú reakciu. Na opozičných poslancov Mariana Kotlebu (ĽSNS) a Milana Uhríka (Republika) dokonca podali trestné oznámenia.  Prečo? Kto stojí za…

Guvernér Floridy stupňuje boj proti vakcinačným mandátom. Kritizuje tiež plány Bieleho domu na zavedenie povinného očkovania

0 icon

Tallahassee 21. októbra 2021 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Chris O'Meara)   Guvernér Floridy Ron DeSantis vo štvrtok vyzval štátnych zákonodarcov, aby urýchlene schválili legislatívu, ktorá zakáže podnikom vyžadovať od zamestnancov potvrdenia o zaočkovaní sa proti koronavírusu Za týmto účelom zvolá na november mimoriadne zasadnutia miestneho parlamentu, kde majú väčšinu jeho republikáni. Presný dátum neuviedol.…

Podkasty

Video Podcast

icon

Bratislava Už iba tri dni delia slovenských hokejových reprezentantov od úvodného duelu na finálovom turnaji olympijskej kvalifikácie v Bratislave, na ktorom budú bojovať o miestenku na ZOH 2022 do Pekingu. Z kvalifikačnej D-skupiny postúpi len víťaz, takže v konkurencii Rakúska, Poľska a Bielor Nice 23. augusta 2021 (TASR/HSP/Foto:Screenshot YouTube)   Výtržnosti z nedeľňajšieho zápasu francúzskej...

Podkast Konrád verí v postup, podľa Daňa je tím dobre poskladaný

icon

Bratislava 23. augusta 2021 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR/SZĽH-Andrej Galica)   Už iba tri dni delia slovenských hokejových reprezentantov od úvodného duelu na finálovom turnaji olympijskej kvalifikácie v Bratislave, na ktorom budú bojovať o miestenku na ZOH 2022 do Pekingu. Z kvalifikačnej D-skupiny postúpi len víťaz, takže v konkurencii Rakúska, Poľska a Bielor Nice 23. augusta 2021 (TASR/HSP/Foto:Screenshot...

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

René Pavlík

Zodpovednosť

0icon

Zodpovednosť vlády a EU. Nedostatok energií už nehrozí. Už je to realita. V rovnakej pozícii je inflácia, pokles príjmov obyvateľstva aj sila tej pliagy. So zatvorenými ušami a prižmúrenými očami naplnení sľubmi a hlúpymi riešeniami sedia v parlamente poslanci koalície a riešia skutočne „životne dôležité“ problémy. Jazyk v maďarskej škole, vzdialenosť od cyklistu, tabule v dvoch jazykoch, ...…

Boris Mesár

Protesty v Európe o ktorých MSM sračkomety na Slovensku nepíšu !

0icon

Kovid fašisti na Slovensku - zelený bezmozgovec  Lengvarský , tučná sviňa Mikas, a všetci vládny kolaboranti + všetky novinárske curvy vám neustále klamú o pár ,,protiočkovačoch " .ktorí že vraj zúfalo protestujú . Tu sú nejaké fotky ,ktoré to jasne popierajú : Pracovníci dokov v Terste vyhlásili v piatok štrajk,…

Ivan Štubňa

Ignorácia záverov Rady Európy členskými štátmi - Covid 19...

0icon

V Európe i na Slovensku je situácia pomerne známa a vieme „kto za koho kope“ zo štátnych úradníkov. Smutné je len to, že táto „hra“ má na konci tisíce mŕtvych, ktorí mohli žiť, keby vláda prijímala ozaj odborné riešenia a nie pseudoriešenia. Mozaiku udalostí doplníme napríklad o tieto informácie:  V januári t.r. na Parlamentnom zhromaždení Rady…

Petr Koval

Pokrútené hodnoty HANBY slovenského aktivizmu

0icon

Bývalý šéf autodopravcov a súčasný lokaj a pravá ruka Mgr. Klányiho z Občianskeho tribunálu sa platonicky zamiloval do o 47 rokov mladšej dievčiny, s ktorou teraz tvorí "nádejný" pár. Nebolo by natom nič divné, že? Mnoho starcov si často dopraje na staré kolená "mladé mäsko", avšak skúste si pozrieť sériu…

Ivan Lehotský st.

Vysvedčenie vládnucej chunte

0icon

Žiaci dostávajú v škole známky a vysvedčenia za zvládnutie učiva, za svoje úsilie v plnení školských povinností, dnes v podobe číselného vyjadrenia. Bohužiaľ, nikomu sa nepodarilo hodnotiť prácu politikov podobným spôsobom. Oficiálne sa to robí veľmi nepresnými a nepravdivými odhadmi popularity. Tie sú rôzne, ale medzi nimi sú nepochybne aj…

TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

TopDesať

Slovanský Enoch alebo poznávací výlet po nebesiach: 2. časť

0 icon

„Tak som zavolal svojich synov Matuzalema, Regima a Gaidada a povedal som im tú úžasnú novinu,“ napísal o tom Enoch. Chlapci si najprv museli pomyslieť, že sa foter definitívne zbláznil, ale nahlas nepovedali nič, pretože v oných časoch sa odporovať otcovi nepatrilo. Pokračujeme druhou časťou článku o Enochovi, ktorému bolo…

Hra s tieňmi: Na chodníky maľuje falošné tiene, ktoré vyzerajú fantasticky

0 icon

Ak by si sa niekedy prechádzal ulicami mesta Redwood City v Kalifornii, môžeš mať pocit, že niečo nie je v úplnom poriadku. Svoju pozornosť by si mal obzvlášť venovať tieňom. Všimol si si, že na nich niečo nesedí? Z koša je zrazu kvetina, poštové schránky sa menia na príšerky a…

Deti a svadba: 10 zábavných fotografií

0 icon

Buďme na chvíľku úprimní: svadby nás môžu poriadne unaviť. Najmä vtedy, ak sa staráme o množstvo vecí pred, či počas samotného obradu. Rozdielne to nie je ani počas svadobnej hostiny. Dnes sa však budeme baviť o inej únave (nie, nemám na mysli ani tú spoločenskú :D). Ukážeme si zbierku fotografií…

Vizuálne porovnanie života v Severnej a Južnej Kórei

0 icon

Autor fotografií približne pred rokom absolvoval prísne vedený 7 dňový pobyt v Severnej Kórei. Jednoducho mu vzali pas a nedovolili mu vidieť niečo, čo nechceli. Severná Kórea bola určite najdivoejšia krajina, akú kedy navštívil. Počas celého pobytu sa sám seba pýtal, aký je asi život vo vedľajšej Južnej Kórei, ktorá…

Muži v žiarivých brneniach: biblické bytosti alebo mimozemšťania? 3. časť

0 icon

Zvláštne na svetelných démonoch - okrem iného - je to, akým spôsobom sa vymykajú bežnej náboženskej viere svojej doby. „Pýtal som sa ich na nesmrteľnosť duše a oni povedali, že neprežije nič. Povedali, že svet sa tvorí každým okamihom, a ak by Boh stratil odvahu, svet by okamžite zahynul,“ poznamenal…

Armádny Magazín

Akademik Kozin: Západ nedokáže prinútiť Rusko opustiť systém "Mŕtva ruka"

0 icon

Rusko, 21. október 2021 (AM) – "Západné vojensko -politické elity šíria zámerne nepravdivé informácie o ruských strategických zbraniach - najmä o systéme zaručených  odvetných úderov." Uviedol člen ruskej Akadémie vojenských vied Vladimir Kozin.   "Systém Perimeter j

Video: Kalašnikov ukázal novú verziu samopalu PPK-20 pre ozbrojené sily Ruskej federácie

0 icon

Rusko, 21. október 2021 (AM) – Pred rokom na veľtrhu Armija 2020 predstavil Kalašnikov novú karabínu na pištoľové náboje – PPK-20 ( Pistolet Pulemet Kalašnikova). Karabína je pokračovaním 9mm pušky Viťaz-MO. Aj keď je Viťaz z veľkej časti založený na ikonickej puške Michaila Kalašnikova, je dielom jeho syna – Viktora Kalašnikova. V…

Varovanie ruského ministra obrany Sergeja Šojgu pre "kolektívny Západ"

0 icon

Rusko, 21. október 2021 (AM) – Vojenský analytik Viktor Baranec tvrdí, že Kyjev využil dieru v ústave, aby zaplavil krajinu tajnými základňami NATO. Hoci Ukrajina nie je členom NATO, na jej území už existujú skryté základne Severoatlantickej aliancie. Ukrajinská ústava však ustanovuje, že vytváranie vojenských základní a prítomnosť cudzích ozbrojen

Dohoda aliancie AUKUS: Námorníctvo USA dostane viacúčelové malé prieskumné lode z Austrálie

0 icon

Austrália, 20. október 2021 (AM) – Americká námorná pechota potrebuje dopravný prostriedok, s ktorým môže vojenský personál ako prvý spozorovať a zasiahnuť nepriateľa. Na splnenie tejto potreby dostanú americkí námorníci z Austrálie viacúčelové malé prieskumné člny (MMRC).   Výrobcom tohto plavidla je austrálska spoločnosť Aries Defense. Loď má nízky ra

Rheinmetall predstavil austrálske bojové vozidlo Lynx

0 icon

Austrália, 20. október 2021 (AM) – Spoločnosť Rheinmetall, najväčší dodávateľ vojenských vozidiel pre austrálske obranné sily, dnes vo svojom stredisku MILVHECO v Redbanku (Queensland) prvýkrát v Austrálii predstavila nové vozidlo bojovej podpory Lynx (CSV – Combat Support Vehicle).  

Svetlo sveta

Pastiersky list KBS pri príležitosti návštevy pápeža Františka na Slovensku

0 icon

Pri príležitosti blížiacej sa návštevy Svätého Otca na Slovensku prinášame pastiersky list slovenských biskupov. List prinášame v plnom znení. _______ Drahí bratia a sestry, viac ako rok je naša spoločnosť poznačená pandémiou, ktorá priniesla strach do všetkých oblastí života. Akosi podvedome sme si hovorili: kedy už konečne príde nejaká dobrá správa;…

Biskupi rozhodli o zrušení dišpenzu od povinnosti účasti na bohoslužbách

0 icon

Na 99. plenárnom zasadaní KBS v Badíne sa v dňoch 15. a 16. júna 2021 zúčastnili všetci slovenskí katolícki biskupi, členovia KBS. V rámci zasadania zvolili na nasledujúce obdobie 5 rokov generálneho sekretára KBS. Stal sa ním banskobystrický biskup Mons. Marián Chovanec. Za predsedu Liturgickej komisie bol zvolený rožňavský biskup Mons.…

Ako dlho je po prijatí Eucharistie prítomný Kristus v človeku?

0 icon

Eucharistia je najväčším pokladom Katolíckej Cirkvi. Ježiš pod spôsobom chleba je prítomný v Eucharistii a to svojím telom, dušou a božstvom. Prítomnosť Krista v Eucharistii nekončí v momente nášho prijatia, ale pretrváva do chvíle, kedy sa rozpustí posledná čiastočka konsekrovaného chleba. Ako príklad si môžeme uviesť príhodu zo života svätého…

Sv. Ján Nepomucký – mučeník spovedného tajomstva

0 icon

Ján z Pomuku sa narodil niekedy okolo roku 1340, v dedinke Pomuk.  Na mieste, kde dnes stojí barokový kostol sv. Jána Nepomuckého, stál podľa ústneho podania domček, kde sa Ján narodil. O jeho vzdelaní je málo známe. S istotou vieme, že študoval na pražskej univerzite. Vieme, že od roku 1369…

Medzinárodný modlitbový deň k úcte Panny Márii Matky všetkých národov

0 icon

The post Medzinárodný modlitbový deň k úcte Panny Márii Matky všetkých národov appeared first on Svetlo Sveta.

FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali