Okrem toho, že pavilón ako objekt získal výročnú cenu Slovenskej komory architektov CE.ZA.R v kategórii exteriér, stal sa obľúbeným návštevným priestorom na nádvorí galérie. V lete ho denne navštívilo priemerne 120 ľudí. Využívali ho najmä mladí ľudia, študenti, dospelí do 40 rokov, matky s deťmi, ale i zahraniční turisti. Činnosť v ňom sa začala 19. mája Nocou múzeí a galérii a trvala do ukončenia Bratislava Art Festivalu BLAF 7. októbra. V pavilóne sa organizovali koncerty, výstavy, diskusie, trh s dizajnom a hand made výrobkami, workshopy i dva turnusy detského tábora. Záujem oň prejavili aj iné subjekty, s ktorými SNG nadviazala spoluprácu. Uskutočnili sa aj súkromné oslavy či fotenie svadieb i módnych fotografií. “Trávu sme už zasiali a Letný pavilón otvoríme aj tohto roku,” prisľúbila Kusá.
Za úspešnú novinku generálna riaditeľka považuje aj otvorenie Galérie Horský park, na ktorej sa SNG podieľala v spolupráci so súkromným sektorom. Tiež nový formát stretnutí rôznych osobností pod názvom SNG nažive! Spolu s Letným kinom v amfiteátri a sprievodnými podujatiami sa podieľali na celkovej zvýšenej návštevnosti galérie, ktorá bola napriek zatvoreniu Vodných kasárni.
Pravidelná výstavná činnosť pokračovala iba v Esterházyho paláci SNG. Medzi väčšie výstavné projekty patria autorské prezentácie Denisy Lehockej, Jany Želibskej a najslávnejšieho vojnového fotografa Roberta Capu. Tiež expozície “Delete. Umenie a vymazávanie,” “Moderna…To najlepšie, čo doma (v galérii) máme,” “Prerušená pieseň. Umenie socialistického realizmu 1948-1956” a tematická výstava Krv. Ku každej vydala galéria knižný katalóg.
“Spokojná nie som s tým, že sa ešte nezačala dlho pripravovaná rekonštrukcia budovy galérie, ale tie dôvody sú realistické,” uviedla pre TASR Kusá.