Kto v skutočnosti vedie voči Slovensku hybridnú vojnu?

Bratislava 4. mája 2021 (HSP/Foto:Pixabay)

 

Hybridná vojna sem, hybridná vojna tam. Počúvame o tom neustále. Kto však v skutočnosti voči nám vedie hybridnú vojnu? Je to Rusko, alebo skôr anglosaské krajiny na čele s USA, ktoré majú zástup svojich agentov v mimovládnych organizáciách a korporátnych médiách?

mapa
Ilustračné foto

Hybridná vojna

V slovenských médiách hlavného prúdu sa často používa naratív o tom, že Rusko voči nám vedie údajnú hybridnú vojnu. Používajú to aj mnohí rusofóbni politici typu Naď, Osuský, či Korčok, ktorý sa preslávil vyjadrením, že vakcína Sputnik V je nástrojom hybridnej vojny Ruska.

Pod pojmom hybridná vojna sa rozumie vojenská stratégia, ktorá využíva zmes konvenčnej vojny – ozbrojený konflikt a nekonvečnej vojny- čo môže predstavovať aj propagandu, informačné aktivity, rozvratnú činnosť agentov či kybernetické útoky, atď.

Režimistické médiá pojem hybridná vojna používajú skôr ako synonymum k propagande – samozrejme Ruskej- akoby iná ani neexistovala.

 

Feministická relácia na RTVS o ruskej propagande

A čo je podľa našich „jastrabov“ cieľom ruskej propagandy, resp. ruskej hybridnej vojny vedenej voči Slovensku?

Odpoveď nám môže poskytnúť diskusná relácia „Silná zostava“ v Slovenskej televízii. Ide o reláciu, ktorú moderuje manželka známeho zabávača Sajfu, Veronika Ostrihoňová. Tá si do relácie pozýva výlučne len ženy (zrejme nový progresívny trend) a aby toho nebolo málo, tak len ženy s rovnakými prozápadnými a liberálnymi názormi.

Vo štvrtkovej relácii vystúpila aj pracovníčka militaristickej mimovládky Globsec, Katarína Klingová, ktorá vysvetlila, čo je podľa nej cieľom týchto „hybridných operácií“ Ruska:

„Základom ich agendy je rozvrat spoločnosti, podrývanie dôvery v naše demokratické procesy, polarizácia spoločnosti. Oni využijú hocijaké páky, nástroje na to, aby to spravili… rozklad hocijakých hodnôt, ktoré tá spoločnosť má,“ tvrdí Klingová

Takéto tvrdenia rusobijcov však stoja na vode.

 

Rozklad hodnôt

Slovensko stojí na normálnych – konzervatívnych a kresťanských hodnotách, to znamená, že základným pilierom spoločnosti je normálna rodina v zložení otec-matk-deti.

A rovnaké hodnoty vyznáva aj Ruská federácia. Je teda až komické tvrdiť, že Rusko sa snaží nejako tieto hodnoty narušiť, rozvrátiť alebo zmeniť. Rusko na Slovensku nefinancuje žiadne mimovládky ani médiá, snažiace sa zmeniť naše slovenské konzervatívne hodnoty – aspoň niet o tom dôkazu.

Na druhej strane tu však máme krajiny na západ od nás – na čele s USA + krajiny západnej Európy vyznávajúce liberálne hodnoty – nekompatibilné s hodnotami Slovákov, resp. Slovanov.

Tieto západné – zväčša anglosaské krajiny cez rôzne nadácie a fondy financujú mimovládne organizácie na Slovensku (aj v iných krajinách strednej a východnej Európy), ktoré sa svojimi aktivitami – školeniami, zásahmi do politiky, nátlakom, vyvolávaním protestov, snažia zmeniť hodnoty Slovákov.

Ak by sme na Slovensku mali zákon FARA, pracovníci mimovládnych organizácii by boli označení za zahraničných agentov.

Západom financovaní mimovládkari – západní agenti pretláčajú najmä LGBT agendu, manželstvá pre homosexuálov, adopcie detí homosexuálnym párom, prijímanie migrantov, multikulturalizmus a celkovo zmenu verejnej mienky v prospech liberálnej agendy – ktorá je cudzia slovenským hodnotám. Podobne sú na tom aj médiá hlavného prúdu, ktoré vlastnia prevažne západné korporácie presadzujúce liberálnu politiku Západu.

 

Ovplyvňovanie volieb

Rusobijci ako dôkaz hybridnej vojny Ruska uvádzajú aj údajné ovplyvňovanie volieb. Ani to však nesedí.

Voľby na Slovensku sú ovplyvňované najmä zo strany hlavnoprúdových médií – ako sme si už povedali, sú vlastnené západnými korporáciami a rovnako sa do volieb montujú mimovládne organizácie financované buď priamo z rozpočtu USA, alebo z rôznych nadácií vlastnených západnými oligarchami.

Dobrým príkladom sú voľby v roku 1998, kde aj samotný novinár a mimovládkar Šimečka priznal, že americký miliardár George Soros svojimi peniazmi výrazne ovplyvňoval voľby na Slovensku a jeho zásluhou sa podarilo poraziť vtedajšieho premiéra Vladimíra Mečiara.

O vplyve Georga Sorosa a americkej ambasády na dianie v slovenskej politike otvorene hovorí aj bývalý premiér Robert Fico, ktorý po vražde novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice musel po tlaku „ulice“ odísť zo svojho premiérskeho postu.

Ficovi dáva čiastočne za pravdu fakt, že organizátori protestov mali blízko k mimovládkam Georga Sorosa. Organizátor protestov „za slušné Slovensko“Juraj Šeliga (dnes podpredseda parlamentu) pôsobil v mimovládke Via Iuris, ktorú  finančne podporuje aj Open Society Foundations Georga Sorosa.

Druhá organizátorka protestov bola Karolína Farská. Tá pôsobila v mimovládke s názvom Slovenská debatná asociácia, ktorá má taktiež finančné prepojenie na nadáciu Georga Sorosa.

 

Rozvrat a polarizácia spoločnosti

Ako najnovší príklad polarizácie a rozvratu spoločnosti na Slovensku sa udáva práve ruská vakcína Sputnik V. Rusobijci tvrdia, že práve táto vakcína rozdelila spoločnosť a na mesiac paralyzovala Slovensko a spustila vládnu krízu, čo je podľa nich dôkazom, že Sputnik V je nástrojom hybridnej vojny Ruska.

Skutočnosť je však samozrejme iná. Problém s vakcínou Sputnik V totiž nevytvorili Rusi, ale práve západné sily z radov slovenských politikov, ktorí túto vládnu krízu spustili a taktiež korporátne médiá, ktoré spustili štvavú kampaň proti ruskej vakcíne + samozrejme Baťová so svojím (geo)politickým, nie odborným stanoviskom.

Práve tieto prozápadné médiá a prozápadní politci sa pokúsili o polarizáciu slovenskej spoločnosti, no našťastie sa im to nepodarilo. Všetky prieskumy verejnej mienky totiž ukazujú, že Sputnik V je druhá najpopulárnejšia vakcína medzi obyvateľmi Slovenska a teda nevytvára žiadnu polarizáciu. Drvivá väčšina Slovákov sa ňou chce zaočkovať.

 

Kto vedie proti Slovensku hybridnú vojnu?

Kto teda v skutočnosti vedie voči Slovensku hybridnú vojnu? Slovanské Rusko s podobnými hodnotami ako máme my? Rusko, ktoré nemá na Slovensku žiadne mimovládky (minimálne nie sú verejne aktívne) a nefinancuje žiadne médiá?

Alebo západné anglosaské krajiny na čele s USA s liberálnymi = neslovanskými hodnotami, ktoré majú na Slovensku obrovskú sieť mimovládnych organizácií = agentov a korporátnych médií, ktoré ovplyvňujú verejnú mienku podľa predstáv svojich západných pánov?

Odpovedzte si každý sám.

„Americká propaganda neexistuje, lebo my sme Západ,“ tvrdí mimovládkarka z Globsecu

V relácii Silná zostava na RTVS bol vyslovený ešte jeden vtipný výrok mimovládkarky z Globsecu, ktorá odpovedala na otázku, prečo hovoríme len o ruskej propagande, a nie o americkej:

„Nebavíme sa o proamerickej propagande, pretože Američania sú v našich strategických dokumentoch jasne pomenovaní ako naši partneri. Nemôžeme hovoriť, že tu existuje nejaká prozápadná alebo bruselská propaganda, lebo my sami sme Západ, my sami sme Brusel, takže nemôžeme bojovať sami proti sebe,“ povedala Klingová.

Je pravdou, že súčasná vláda sa správa nesvojprávne a podľa obrannej stratégie, ktorú vytvorila sa zdá akoby Slovensko bolo kolóniou USA, no papier znesie všetko. To, že sa súčasná vláda v rozpore s vôľou slovenských občanov, klania Amerike neznamená, že by americká propaganda odrazu prestala existovať.

Americká propaganda tu bola, je a bude, pokiaľ tu budeme mať poplatné médiá a mimovládky financované z USA.

Mimovládkarka z Globsecu ďalej hovorí, že na Slovensku neexistuje prozápadná a bruselská propaganda, pretože my sme vraj Západ a my sme vraj Brusel.

Práve takéto tvrdenie je súčasťou západnej a bruselskej propagandy. Slovensko totiž stále bolo, je a vždy bude súčasťou strednej Európy. Naši najbližší partneri sú krajiny V4 – Poľsko, Česko a Maďarsko a samozrejme máme blízko aj k ostatným slovanským krajinám – vrátane Ruska, čo potvrdzujú aj všetky prieskumy verejnej mienky, ktoré hovoria o tom, že Slováci nepovažujú Rusko za hrozbu, ale za našich slovanských bratov a strategických partnerov.

Tzv. Západ – myslené najmä anglosaské a germánske krajiny majú absolútne iné hodnoty a inú mentalitu než Slováci a Slovania. My nikdy Západom nebudeme, aj keď sa nám to západná propaganda snaží nahovoriť.

Áno, je pravdou, že sme súčasťou Európskej únie, no povedzme si otvorene. Kto v roku 2004 pri referende hlasoval za vstup do Európskej únie s tým, že nám tu budú pretláčať bruselskú propagandu – tzn. LGBT ideológiu, prijímanie migrantov, atď.? Nikto.

Európska únia nám vždy bola prezentovaná ako ekonomický spolok, z ktorého sme mali finančne profitovať a úplne najväčším lákadlom bol voľný pohyb vrámci schengenského priestoru – už ani to nebude platiť – zavedenie Covid pasov.

Dnes vieme, že Brusel pretláča svoju zvrátenú liberálnu propagandu aj nám a nech si každý položí otázku sám, či práve Európska únia (okrem médií a mimovládok) nie je len ďalším nástrojom hybridnej vojny USA proti slovanským krajinám, vrátane Slovenska s cieľom rozvrátiť naše normálne – konzervatívne a pronárodné hodnoty.

Ďalším nástrojom hybridnej vojny by teoreticky mohla byť militaristická organizácia NATO-predĺžená vojenská ruka USA v Európe. Aj napriek prísľubu USA, že sa po rozpade východného bloku nebude NATO rozširovať na východ, dnes je táto útočná vojenská organizácia prakticky na hraniciach s Ruskom a tým rozoštváva vzťahy medzi menšími slovanskými krajinami a najväčšou slovanskou veľmocou.

Samuel Gdovin

 

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

icon NAJČÍTANEJŠIE

iconNAJNOVŠIE

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

icon FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Vybrali sme

Krajčí: Odborníci predpokladajú, že koncom roka bude potrebné opäť preočkovanie proti koronavírusovej infekcii

0 icon

Bratislava 13. mája 2021 (HSP/Foto:TASR - Jaroslav Novák)   Bývalý minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽaNO) tvrdí, že predpovedať vývoj korona pandémie na jeseň teraz nie je možné Ako uviedol vo svojom profile na sociálnej sieti, očakávať jesennú vlnu, ktorá by mohla byť spôsobená novou mutáciou koronavírusu, pred ktorou by nás…

Zaočkované osoby budú môcť v americkom Ohiu vyhrať milión dolárov

0 icon

Bratislava 13. mája 2021 (SITA/HSP/Foto:Pixabay)   V americkom štáte Ohio sa netradičným spôsobom rozhodli motivovať ľudí k očkovaniu proti ochoreniu COVID-19. Ako uvádza spravodajský web BBC, v rámci lotérie vyžrebujú spomedzi zaočkovaných osôb piatich šťastlivcov, ktorí dostanú peňažnú výhru vo výške milión dolárov (približne 825-tisíc eur) Ako uviedol guvernér Ohia…

Nórsko oficiálne vyradilo AstraZenecu zo schémy očkovania

0 icon

Oslo 13. mája 2021 (HSP/Foto:TASR/AP-Robert Michael/dpa via AP)   Nórsko vyradilo vakcínu proti ochoreniu COVID-19 od spoločnosti AstraZeneca zo svojej kampane očkovania, oznámila v stredu premiérka Erna Solbergová Krajina okrem toho predlžuje dočasné zastavenie používania vakcíny od spoločnosti Johnson & Johnson. Vláda v súčasnosti uvažuje nad tým, že vakcínu od J&J…

Dvojica, ktorá sa snažila uplatiť Martin Fecka, dostala trojročný pdmienečný trest

0 icon

Pezinok 13. mája 2021 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)   Právnik Peter Chrašč a manažér Miroslav Sedlák, ktorí sa snažili uplatiť štátneho tajomníka rezortu pôdohospodárstva Martina Fecka, dostali trojročný podmienečný trest so skúšobnou dobou päť rokov Obchodná spoločnosť Lomtec.com musí zaplatiť 40.000 eur, zároveň dostala ročný trest zákazu účasti na verejných obstarávaniach.…

Chmelár by sa na mieste Čaputovej zachoval inak, no pripúšťa, že jej podanie referenda na Ústavný súd môže byť dokonca prospešné. Grendel hovorí o skúške právnických zručností Fica a Danka

0 icon

Bratislava 13. mája 2021 (HSP/Foto:SITA-Jana Birošová)   Eduard Chmelár tvrdí, že od súčasnej prezidentky Zuzany Čaputovej sa dalo čakať, že sa obráti na Ústavný súd v súvislosti s referendom o predčasných voľbách ktoré požaduje státisícová petícia. Politológ a komentátor Eduard Chmelár si myslí, že aj napriek avizovanému kroku prezidentky, v otázke…

UEFA presunula finále Ligy majstrov z Istanbulu do Porta, na tribúny smie ísť po 6000 fanúšikov oboch tímov

0 icon

Nyon 13. mája 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Jean-Christophe Bott/Keystone)   Finále tohtosezónnej edície futbalovej Ligy majstrov sa napokon uskutoční v portugalskom Porte. Vo štvrtok to potvrdila Európska futbalová únia (UEFA), ktorá súboj o "ušatú trofej" naplánovaný na sobotu 29. mája presunula do Portugalska z tureckého Istanbulu. Anglické mužstvá Manchester City a FC Chelsea…

KDH: Je neprijateľné, že vláda chce prikázať lekárom slúžiť mimo núdzového stavu

0 icon

Bratislava 13. mája 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Miroslava Mlynárová)   Nariadiť lekárom núdzový stav príkazom bez zmien a aspoň nejakých motivujúcich výhod pre zdravotníkov je zo strany vlády neprijateľné. Uviedlo mimoparlamentné KDH vo svojej reakcii na ďalšie predĺženie núdzového stavu a s ním súvisiacu novelu zákona o hospodárskej mobilizácii. Reakciu TASR zaslala hovorkyňa…

ŠÚKL: Vakcína AstraZenecy aktuálne prináša benefit len pri ľuďoch nad 50 rokov

0 icon

Bratislava 13. mája 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Matthias Schrader)   Ukazuje sa, že pri nízkej cirkulácii vírusu má vakcína benefit len u populácie nad 50 rokov. Na sociálnej sieti na to upozornil Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL). Zdôvodňuje to tým, že pravdepodobnosť nákazy a následného úmrtia na ochorenie COVID-19 u mladšej populácie…

Voči príspevku len pre rodiny v hmotnej núdzi sa búria aj odborári: Je to výsmech rodinám, ktorých príjmy z práce sú také nízke, že pokryť bežné výdavky je takmer nemožné

0 icon

Bratislava 13. mája 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR - Jakub Kotian)   Vyplatiť príspevok v sume 333 eur len pre deti z rodín v hmotnej núdzi je v čase pandémie nespravodlivé. V tlačovej správe to tvrdí Konfederácia odborových zväzov (KOZ) SR. Odborári takéto obmedzenie prijímateľov príspevku nepovažujú za skutočnú pomoc rodinám zasiahnutým pandémiou.…

O prepustení Borženského na slobodu dnes súd nerozhodol

0 icon

Trnava 13. mája 2021 AKTUALIZOVANÉ (SITA/HSP/Foto:TASR-František Iván)   Krajský súd v Trnave dnes nerozhodol o sťažnosti prokurátora proti rozhodnutiu Okresného súdu v Trnave o prepustení odsúdeného Dušana Borženského na slobodu. Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa súdu Jana Kondákorová, dnešný termín neverejného zasadnutia zrušili. Nový termín zatiaľ určený nebol „Dôvodom na…

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Pavel Jacz

„Grácie“ Remišová a Bottóová-Cigániková vytýkali Kollárovi porušenie koaličnej zmluvy. To má prvky despotizmu a diktatúry.

0icon

Včera sa zase okato ukázalo, ako to tu riadi od svojho základu dnešná nesúrodá vládna koalícia. Ako považuje, občanov za volov, ktorí ich zaujímajú najmenej i napriek tomu, že by išlo o ich blaho. Kollár so svojou partou chcel podporiť nový a myslím si, že rozumný zákon z dielne Hlas…

Boris Mesár

COVID- 19 ,konečne vychádza pravda na povrch !

0icon

CDC pripúšťa, že pochybila. Vírus sa takmer vôbec nešíri vonku New York Times píše, že Centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) pripúšťa, že sa spoliehalo na chybné štúdie, ktoré uvádzali 10-percentnú pravdepodobnosť prenosu covid-19 vonku, v skutočnosti je prenos vonku pod 1% Po použití "nesprávneho výpočtu" na podporu povinného…

Tony Belohorec

Stačilo málo a dieťa v bratislavskom výťahu nemuselo zomrieť

0icon

Pred časom ma jeden známy, nie zrovna úspešný architekt presviedčal o svojich kvalitách. Chcel, aby som mu zveril projektovanie a stavbu domu. Problém je, že za celý svoj život nenaprojektoval jediný dom. Ani ten svoj. Firma, ktorá mu jeho dom postavila, ho stavala na základe obrázku, nakresleného do piesku. Asi…

René Pavlík

Dôvera

0icon

Dôvera. V pondelok som sledoval priamy prenos z Národnej rady. Poslanci opozície odvolávali ministerku koalície. Prežila. Síce ledva ledva, ale prežila. Bude riadiť spravodlivosť podľa svojich pochybných schopností možno ešte 3 roky.  Neprekáža jej, že proti nej stojí takmer celá obec sudcov. Má dôveru.  "Hroznô dačo". Dlhšie ako rok nepočúvame…

Rene Molnaru

Na facebooku sa vytvorila nová skupina DOMOBRANA, jej členovia žiadajú zrušiť premlčacie lehoty

0icon

Občianska domobrana navrhuje zrušiť premlčacie lehoty, čo myslíte, kto by išiel do basy ako prvý ak by boli podvody nepremlčateľné, spočiatku aspoň tie na daniach a odvodoch, podvody veľkých rozsahov a hlavne porušovanie ľudských práv ekonomickými útokmi, potom budeme rozširovať. Podľa mojich skúsenosti s nevymožiteľnosťou práva je prax taká, že…

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

TopDesať

Na zničenie sveta by stačila aj malá jadrová vojna, hovorí štúdia

0 icon

Tím vedcov uverejnil analýzu toho, čo by mohla priniesť jadrová vojna medzi Indiou a Pakistanom. Záver? Bola by to úplná katastrofa pre celý svet. Bezprecedentný nedostatok potravín na celej planéte a pravdepodobné hladovanie trvajúce viac ako desať rokov - to je scenár, ktorý môže svet očakávať, ak India a Pakistan…

Prečo je more slané, keď sa doňho vlievajú sladkovodné rieky?

0 icon

Keby sa všetka soľ z morí rovnomerne rozložila po pevnine, vytvorila by vrstvu vysokú vyše 150 metrov — siahala by približne do výšky 45. poschodia. Odkiaľ všetka táto soľ pochádza, zvlášť keď berieme do úvahy, že do oceánov sa vlieva mnoho potokov a riek so sladkou vodou, pričom moria aj oceány zostávajú slané? Jedným zo zdrojov…

TOP10: Najkrajšie národné parky Európy, poznáš všetky?

0 icon

Pri potulkách po Európe by bola chyba držať sa iba mestských oblastí. Ak nepatríš medzi klasických turistov, mal by si vidieť aj nádherné scenérie v týchto národných parkoch. Od anglickej oblasti jazier po park Gran Paradiso v talianskych Alpách sú národné parky perfektným spôsobom, ako zažiť a oceniť jedinečnú krajinu, ktorá sa vyskytuje…

Tragédia tunelu smrti - 2. časť

0 icon

Pokračujeme druhou časťou článku o tragickej udalosti, ktorá sa stala tretieho marca v roku 1944. Po tom, čo prednosta zazrel červenú lampu, zostúpil z plošiny kabíny a v tom išiel muž mávajúci červenou lampou k zemi. Sotva stihol poznamenať: „Všetci sú mŕtvi!“ Náčelník ho vzal na svoju stanicu a zisťoval, čo sa prihodilo. Bol to brzdič z vlaku…

Ostrovy Phantom existujú už stovky rokov, no stále sú neobjavené

0 icon

Čo sa stane, ak chceš nájsť nejaké miesto, kam sa potrebuješ dostať, ale nemáš ani najmenšiu šajnu, kde to je? Vytiahneš GPS v mobile a hurá do cieľa. Ostrovy Phantom sa ale nedarí nájsť už stovky rokov. Počas plavby z Manily do Mexika v roku 1528 španielsky kapitán Alavaro de Saaverda…

Vo svete IT

Ak nájdeme život na Marse, tak sa tam nemuseli vyvinúť. Odkiaľ by sa tam však vzal? Vedec hovorí o možnom pôvode!

0 icon

Život mimo našej planéty môže znieť ako sci-fi, ale aj napriek tomu, mnoho vedcov a astronómov po ňom aktívne pátra. Ak by sa nám ho podarilo nájsť, a to aj v prípade jednoduchej formy, znamenalo by to, že život nie je tak unikátnym, ako si myslíme, ale mohol sa vyvinúť…

Poco M3 Pro 5G od Xiaomi sa objavil v renderoch: Bude novinka bestsellerom tohto roku?

0 icon

Spoločnosť Poco len nedávno potvrdila prítomnosť Pro verzie modelu Poco M3 a už tu máme i jeho dizajn. Ten však nebude identický so základným modelom, ktorý zaujal výrazným rámčekom pre kameru a tiež neprehliadnuteľným logom spoločnosti. Podľa všetkého bude smartfón vychádzať z nám známeho Redmi Note 10 5G a získa…

Ak nepotvrdíte nové podmienky používania služby WhatsApp do 15. mája, tak stratíte prístup k týmto funkciám!

0 icon

Nové podmienky používania služby WhatsApp plnia plátky mnohých médií. Dôvodom je, že nielen mnohí používatelia ich považujú za kontroverzné, ale ozval sa aj nemecký úrad, konkrétne hamburský komisár pre ochranu údajov, Johannes Caspar. Hoci sa naprieč viacerými médiami objavili správy, že ak nepotvrdíte nové podmienky služby WhatsApp, tak vám bude…

Analytik objavil chyby v protokole WiFi, ktoré ohrozujú milióny zariadení a to už 24 rokov!

0 icon

Málo kto si spomenie na časy, kedy sme sa pripájali k internetu výlučne cez kábel. Technológia WiFi zažila svoj najväčší rozmach v čase nástupu vysokorýchlostného internetu, kedy sa stala konvenčnou technológiou. Najnovšie výskumník Mathy Vanhoef upozorňuje na viacero chýb v protokole WiFi, ktorých pôvod siaha do roku 1997, teda do…

Elon Musk: Tesla okamžite pozastavuje platby za automobily v Bitcoinoch! Čo sa stalo?!

0 icon

Elon Musk v priebehu posledných mesiacov viackrát zamával s trhom s digitálnymi menami. Obzvlášť s menou Doge Coing a Bitcoin. Urobil tak prostredníctvom niekoľkých statusov, či nákupou veľkého množstva digitálnych mien, ale aj prostredníctvom spoločnosti Tesla, ktorá v nedávnej minulosti oznámila, že akceptuje menu Bitcoin. Najnovšie Elon Musk oznámil, že…

Armádny Magazín

Vojenskí zástupcovia Švédska, Dánska a Nórska navštívili pozície ukrajinskej armády na frontovej línii Donbasu

0 icon

Ukrajina, 13.máj 2021 (AM) –Delegáciu prijal veliteľ Ozbrojených síl Urajiny generálmajor Eduard Moskalev a šéf ukrajinskej strany JCCC generálmajor Sergej Salkucan. Ako píše agentúra „Korrespondent“, tlačová služba ústredia takzvanej operácie zjednotených síl informov

Šefčovič: Pokiaľ ide o Rusko, zdôraznili sme potrebu zostať jednotní pri riešení tejto strategickej výzvy

0 icon

Slovensko, 13.máj 2021 (AM) –"Európska únia zostane jednotná, pokiaľ ide o globálnu výzvu, ktorú predstavuje Ruská federácia a v tejto súvislosti zvýši „stabilitu“ Ukrajiny a celého Východného partnerstva." Podpredseda Európskej komisie Maroš Šefčovič to vyhlásil na tlačovej konferencii po Rade ministrov EÚ pre všeobecné záležitosti. „Pokiaľ ide o Ru

Čínska štátna televízia predviedla na videozáberoch najnovší čínsky „strieľajúci" nôž

0 icon

Čína, 13. máj 2021 (AM) – V Číne bola verejne odprezentovaná modernizovaná verzia čínskeho „strieľajúceho" noža QSB-11, určeného pre prieskumné a špeciálne jednotky. Na videozáberoch Čínskej štátnej televízie bola zbraň predvedená v akcii počas výcviku špeciálnych s

Combined Effort 2021: Slovenskí a poľskí protilietadlovci preverujú svoje spôsobilosti na spoločnom cvičení

0 icon

Slovensko, 13.máj 2021 (AM, MOSR) –V priestoroch Centra výcviku Lešť si slovenskí a poľskí protilietadlovci preverujú svoje spôsobilosti na spoločnom bilaterálnom cvičení Combined Effort 2021. Priamo v priestoroch centra cvičí takmer 800 vojakov a vojačiek, pričom na oboch stranách slovensko-poľskej hranice s

Proti Čínskej invázii. Japonsko, USA a Francúzsko uskutočňujú prvé spoločné cvičenia na japonskej pôde

0 icon

Japonsko, 13.máj 2021 (AM) – Japonské pozemné jednotky sa pridali k americkým a francúzskym kolegom pri ich prvom trojstrannom cvičení na japonskej pôde, pretože sa snažia posilniť vojenské väzby uprostred rastúcej čínskej asertivity v regióne.   Cvičenie „ARC21“ sa začalo v utorok na základni Ainoura pozemných síl v prefektúre Na

Svetlo sveta

Je dovolené, aby katolík, ktorý je súčasťou inej sekty pristupoval k sviatostiam?

0 icon

Otázka: Je to v poriadku keď človek, ktorý je v sekte napr. scientológii prehlasuje, že každý kresťan katolík môže byt v sekte a pristupovať k sviatostiam? Odpoveď o. Gajdoš, predseda liturgickej komisie: V Kristovej cirkvi sa vždy považovalo zapretie viery za jedno z najvážnejších previnení – spolu s vraždou a…

1.5. Svätý Jozef robotník

0 icon

V cirkevnom roku sú dva dni venované sv. Jozefovi. Dňa 19. marca ho uctievame ako ženícha Panny Márie a pestúna Božieho syna. 1. mája ako príkladného robotníka. Jozef bol predovšetkým Máriiným zákonitým manželom. Mária nemohla dostať čnostnejšieho a lepšieho manžela a ochrancu. Aj Jozef bol po jej boku istotne šťastný. Jozef bol jednoduchý tesár, remeselník, robotník. Pracoval vo svojej…

Čo robil Ježiš v Bielu sobotu keď ho svet považoval za mŕtveho?

0 icon

Po ukrižovaní Ježiša nastalo na zemi ticho Bielej soboty. Napriek tomu mal Ježiš “veľa práce.” V modlitbe Verím v Boha sa modlíme, že Ježiš po ukrižovaní “zostúpil k zosnulým.” V skutočnosti preklad v iných jazykoch ako napríklad v angličtine a francúzštine, je ešte presnejší: “zostúpil do pekla.” Katechizmus Katolíckej cirkvi…

Emeritný pápež Benedikt XVI. má dnes,16. apríla, 94 rokov

0 icon

Emeritný pápež Benedikt XVI. má dnes,16. apríla, 94 rokov. Ako nástupca pápeža svätého Jána Pavla II. viedol Katolícku cirkev od 19. apríla 2005 do svojej prekvapujúcej demisie v roku 2013. Bol 265. pápežom v histórii Katolíckej cirkvi. Prijal meno Benedikt s odkazom na „mierového pápeža“ Benedikta XV. a patróna Európy…

Tvoja duša si zaslúži viac ako jarnú detoxikáciu

0 icon

Zobral som si do rúk noviny, ktoré som najprv letmo preletel, či niečo ma v nich zaujme. Veď to poznáte. Taký letmý nastrel. A veru zaujalo. Bolo pôstne obdobie, tak som myslel skôr na niečo, čím by pookriala moja duša. Niečo duchovné. Veď aj názov novín tomu zodpovedal, išlo o…

icon FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali