Poslanec Rastislav Schlosár (ĽSNS) uviedol, že vykonávať interrupcie by podľa návrhu bolo možné, iba ak je ohrozený život ženy, ďalej do 12 týždňov tehotenstva pri podozrení, že otehotnela v dôsledku trestného činu, alebo do 24 týždňov tehotenstva, ak ide o preukázateľne geneticky chybný vývoj plodu. V tomto návrhu chcú zrušiť vykonávanie interrupcií na požiadanie ženy, teda bez akýchkoľvek dôvodov.
V druhom návrhu chcú poslanci upraviť lehotu, dokedy je možné vykonať interrupciu, a to zo súčasných 12 týždňov na osem týždňov tehotenstva. Súčasťou oboch návrhov je tiež snaha zabrániť potratovej turistike, čiže aby nebolo možné vykonávať interrupcie cudzinkám na území Slovenska.
Kotleba je presvedčený, že v súčasnom volebnom období je v parlamente množstvo a dostatok konzervatívnych poslancov, považuje to preto za vhodný čas na úpravu legislatívy v tejto oblasti a zvrátiť zákon, ktorý má od svojej účinnosti na Slovensku do dnešného dňa na svedomí až 1,5 milióna obetí. O potrate prehovoril ako o holokauste najnevinnejších detí, ktoré sa nemôžu brániť ani vykričať, že chcú žiť.
Nezaradený poslanec Tomáš Taraba zároveň pre TASR povedal, že spolu s nezaradenými poslancami Štefanom Kuffom, Filipom Kuffom a Jánom Podmanickým podali v stredu do parlamentu návrh novely, ktorá má zlepšiť informovanosť žien pred potratmi. Taraba už pred časom avizoval, že ich návrh kopíruje ten, ktorý v minulom volebnom období vypracovalo hnutie OĽaNO. Súčasťou návrhu je napríklad, že žene, ktorá požiada o utajenie svojej osoby v súvislosti s pôrodom, sa prizná nárok na nemocenské od 21. týždňa tehotenstva.
https://www.youtube.com/watch?time_continue=95&v=BpbiykHvkqY&feature=emb_logo