Sibiga

NAŽIVO

Priemyselný index Dow Jones v dopoludňajšom obchodovaní klesol o 742 bodov. Index S&P 500 stratil 1,04 % a Nasdaq 1,2 %.

20:14

Petr Fiala označil Ficovo rozhodnutie zastaviť núdzové dodávky elektrickej energie na Ukrajinu za zločinné konanie. Podľa neho takéto kroky priamo pomáhajú Putinovi.

19:50

Dominikánsku republiku zasiahol výpadok elektrickej energie. Výpadok postihol aj niektoré oblasti hlavného mesta Santo Domingo.

19:40

Polícia zatkla bývalého britského veľvyslanca v USA Petera Mandelsona pre podozrenie zo zneužitia úradnej moci v súvislosti s jeho väzbami na Epsteina.

19:38

Súd v Madride zrušil rozhodnutie sudcu, aby sa v prípade manželky španielskeho premiéra pre údajnú spreneveru verejných financií začal súdny proces s porotou.

19:36

Politico a Reuters s odvolaním sa na predstaviteľa SBU informovali, že drony, ktoré zasiahli v Rusku prečerpávaciu stanicu dôležitú pre prevádzku ropovodu Družba, patrili Ukrajinskej bezpečnostnej službe.

19:34

Tusk vyhlásil, že Poľsko a Francúzsko začali rokovania o jadrovom odstrašovaní.

19:33

Waldemar Žurek vytvoril tím na preverenie poľských súvislostí v Epsteinovej kauze. Tím sa bude zaoberať aj podozreniami na trestnú činnosť v Poľsku.

19:32

Talianska polícia zadržala Mussoliniho poznámky. Podľa expertov sa poznámky týkajú stretnutia s Hitlerom na hrade Klessheim.

18:21

Letecké sily Peru informovali, že pri havárii vojenského vrtuľníka v departemente Arequipa v Peru zahynulo pätnásť ľudí.

18:18

Členské štáty EÚ sa nedohodli na prijatí 20. balíka sankcií proti Rusku. Kallasová naznačila, že dohodu okrem Maďarska blokovalo aj Slovensko.

18:13

Budanov uviedol, že ďalšie kolo rozhovorov o ukončení vojny na Ukrajine by sa mohlo uskutočniť koncom tohto týždňa.

18:06

USA nariadili svojim diplomatom a ich rodinným príslušníkom v Libanone aby krajinu opustili.

17:20

Rakúska ministerka zahraničných vecí Beate Meinl-Reisingerová kritizovala oznámené veto Maďarska voči protiruským sankciám. Ministerka uviedla, že mier bude možný len vtedy, keď budú náklady pre Rusko také vysoké, že už nebude mať zmysel pokračovať vo vojne.

17:17
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Ukrajina, EÚ a USA idú zatlačiť na Rusko. Zostavili 22 bodový plán

Ukrajina je pripravená na 30-dňové prímerie, ktoré začne v pondelok 12. mája

HS
Sibiga
Na snímke ukrajinský minister zahraničných vecí Andrij Sibiga / Foto: X@KhalilovaGulsum
❚❚
.

Informoval o tom minister zahraničných vecí Sibiga po stretnutí Zelenského, Macrona, Merza a Tuska v Kyjeve.

Zelenskyj a štyria európski lídri tiež telefonovali s Trumpom.

„Po stretnutí koalície ochotných v Kyjeve všetci piati lídri – Volodymyr Zelenskyj, Emmanuel Macron, Friedrich Merz, Donald Tusk a Keir Starmer – viedli konštruktívny telefonický rozhovor s prezidentom USA Donaldom Trumpom o mierových snahách.

Ukrajina a všetci spojenci sú pripravení na úplné a bezpodmienečné prímerie na zemi, vo vzduchu a na mori najmenej na 30 dní, počnúc už od pondelka.

Ak Rusko súhlasí a bude zabezpečený účinný monitoring, dlhodobé prímerie a opatrenia na budovanie dôvery môžu otvoriť cestu mierovým rokovaniam,“ napísal Sibiga a zverejnil fotografiu z tohto rozhovoru.

.

Skôr Merz a Macron v Kyjeve vyzvali Rusko, aby podporilo 30-dňové prímerie. V opačnom prípade hrozí zavedením nových sankcií.

Rusko už vyhlásilo, že súhlasí s prímerím len pod podmienkou, že západné krajiny zastavia dodávky zbraní Ukrajine.

Americkí, európski a ukrajinskí vyjednávači sa v uplynulých dňoch dohodli na „zozname podmienok“ obsahujúcom 22 bodov, ktorý má špeciálny predstaviteľ Trumpa Whitcoff v najbližšej dobe predložiť Putinovi. Obsahuje blokovanie vstupu Ukrajiny do NATO.

Informuje o tom televízna stanica NBC News s odvolaním sa na západného úradníka.

Dokument obsahuje 30-dňové prímerie. Tiež „odpovedá požiadavke Putina, aby USA nepodporovali vstup Ukrajiny do NATO“.

.

„Ak Putin chce východisko, tu je,“ povedal úradník o návrhoch. Witkoff ich bude musieť predložiť ruskému prezidentovi, dodal.

Pripomíname, že dnes v Kyjeve hlavy štyroch európskych krajín dohodli so Zelenským návrh Putinovi na 30-dňové prímerie od pondelka 12. mája.

 

 

Podľa všetkého sa článok NBC News týka práve tohto návrhu.

.

V článku nie sú uvedené ďalšie body tohto plánu (okrem NATO). Konkrétne nie je známe, či medzi nimi je uznanie Krymu ako súčasť Ruska zo strany USA a zrušenie amerických sankcií voči Rusku, čo bolo uvedené v skôr zverejnenom „pláne Trumpa“ v médiách.

Zelenskyj a lídri európskych krajín z „koalície ochotných“ sa dohodli, že okrem posilnenia vlastných obranných síl by sa kľúčovým prvkom bezpečnostných záruk pre Ukrajinu mal stať „podporný kontingent“ z európskych krajín.

Pripomeňme, že Moskva už skôr vyhlásila, že prítomnosť akéhokoľvek kontingentu západných vojsk na Ukrajine je pre ňu neprijateľná.

 

Zelenskyj a európski lídri vydali vyhlásenie o prímerí od 12. mája.

Zelenskyj: „Od pondelka 12. mája musí začať úplné a bezpodmienečné prímerie na minimálne 30 dní a to požadujeme od Ruska. Akékoľvek pokusy o stanovenie podmienok budú svedčiť o zdržiavaní vojny a pokusoch o zmarenie diplomacie. Monitorovanie prímeria je možné zabezpečiť v koordinácii s USA. Malo by trvať 30 dní, aby sa dala reálna šanca diplomacii. Počas tohto času sa práca zameria na stanovenie politických, bezpečnostných a humanitárnych základov, ako aj základov mieru. Požiadavku na zastavenie paľby vítajú nielen európski partneri, ale aj Amerika, ktorá ako prvá navrhla takúto myšlienku.“

Macron: „Účastníci ‚koalície ochotných‘ budú požadovať 30-dňové prímerie a hlavnú úlohu v monitorovaní budú hrať Američania, ale zúčastnia sa na tom všetci partneri. V prípade porušenia sme sa dohodli na zavedení rozsiahlych sankcií proti Rusku. Táto otázka bude pripravená a koordinovaná Američanmi a Európanmi.“

Macron vyhlásil, že umiestnenie významného vojenského kontingentu západných krajín, ktorý sa počíta na tisíce vojakov, nemá zmysel pre zabezpečenie bezpečnosti Ukrajiny.

„Ide však o prejav našej solidarity na strategických miestach, na strategických objektoch,“ povedal Macron.

Starmer: „Ak Putin vážne uvažuje o mieri, práve teraz má šancu to preukázať. Veľká Británia a USA posilnia vojenskú pomoc Ukrajine, ak Putin odmietne prímerie.“

30-dňové prímerie bude začiatkom ukončenia vojny na Ukrajine, vyhlásil osobitný predstaviteľ prezidenta USA Kit Kellogg.

.

 

Peskov unudene

Peskov reagoval na hrozby sprísnenia sankcií proti Rusku, ak Moskva odmietne návrh na 30-dňové prímerie od 12. mája.

„Hrozby nových západných sankcií Moskvu nezastrašia, krajina si už zvykla na podobné opatrenia nátlaku a vie, ako minimalizovať ich dôsledky,“ vyhlásil Peskov.

 

Začne prímerie 12. mája?

Dnes sa vyjasnila situácia ohľadom návrhu západných krajín a Ukrajiny na 30-dňové prímerie.

.

Minister zahraničných vecí Ukrajiny Sibiga povedal, že Kyjev je pripravený vyhlásiť 30-dňové prímerie od 12. mája. Podľa jeho vyhlásenia je táto otázka už dohodnutá s európskymi lídrami, ktorí pricestovali do Kyjeva, ako aj s Trumpom.

Západné médiá zároveň píšu, že Witkoff má Putinovi predložiť 22-bodový plán s podmienkami mierového urovnania. Okrem prímeria od 12. mája obsahuje aj blokovanie vstupu Ukrajiny do NATO. Ostatné body nie sú známe. A ich obsah je teraz kľúčovou otázkou z hľadiska súhlasu (alebo odmietnutia) Ruskej federácie s navrhovaným prímerím.

Hoci z Moskvy prichádzajú prevažne kritické reakcie na navrhované prímerie od 12. mája, konečné slovo bude mať Putin.

A aké bude, závisí, opakujeme, od obsahu tých 22 bodov, ktoré má do Kremľa priniesť Witkoff. Teda od toho, čo Rusko získa v prípade súhlasu s prímerím.

Úlohu bude hrať aj to, ako na Kremeľ zapôsobia hrozby Západu sprísniť sankcie, ak Rusko prímerie odmietne.

.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.
.

.

Blogy

Miroslav Urban

Ivan Štubňa

Erik Majercak

Peter Zajac-Vanka Ing.

Marek Brna

Gustáv Murín

.
.

Premiér požiadal SEPS o zastavenie núdzových dodávok elektriny na Ukrajinu

Predseda vlády Robert Fico po pondelkovom rokovaní s ministrom financií SR Ladislavom Kamenickým ako stopercentným akcionárom Slovenskej elektrizačnej prenosovej sústavy…

23. 02. 2026 | Aktualizované 23. 02. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

Blanár: Slovensko od Ukrajiny nedostalo relevantné informácie ohľadom ropovodu Družba

Zastavenie tranzitu ruskej ropy cez územie Ukrajiny po útoku na čerpaciu stanicu je pre SR vážnou témou, ktorá si vyžaduje…

23. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Smrť drogového bossa „El Mencha“ vyvolala v Mexiku vlnu násilia, zahynulo aj 25 vojakov

Dvadsaťpäť mexických vojakov zahynulo pri zrážkach s ozbrojencami drogového kartelu po operácii, ktorá viedla k smrti najhľadanejšieho narkobaróna v krajine,…

23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Nové kolo jadrových rokovaní medzi USA a Iránom sa uskutoční vo štvrtok v Ženeve

Americký prezident Donald Trump v piatok varoval, že sú možné obmedzené útoky proti Iránu, a Irán aj Spojené štáty dali…

23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Vyjadrenie strany SNS k zastaveniu dodávok elektrickej energie na územie Ukrajiny

Podľa Slovenskej národnej strany , ktorej predsedom je Andrej Danko, nie je možné, aby Ukrajina využívala svoje problémy na to,…

23. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Prieskum: Rozdiel volebných preferencií progresívcov a Smeru je na úrovni štatistickej odchýlky

Rozdiel volebných preferencií medzi Progresívnym Slovenskom a stranou SMER-SSD je v najnovšom prieskume minimálny. Ak by sa voľby do parlamentu…

23. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ako zlepšiť vaše zdravie. Radí odborník

Kniha Spite, pite, dýchajte od amerického odborníka na spánok Michael Breus, PhD., prináša praktický pohľad na to, ako môžu jednoduché…

23. 02. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Požiar ochromil chod uzla kľúčového pre prevádzku ropovodu Družba

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

23. 02. 2026 | Aktualizované 23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Aktualizované 23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov

Čo vieme o mužovi, ktorý sa údajne pokúsil o atentát na Trumpa v Mar-a-Lago?

Americké médiá prinášajú informácie o mužovi, ktorý včera prenikol do areálu golfovej rezidencie Mar-a-Lago amerického prezidenta Donalda Trumpa. Ochranka zastrelila muža,…

23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
.

Žeby nastal koniec podvodnému financovaniu „apolitických“ mimovládok?

Maďarský europoslanec Csaba Dömötör zo strany Fidesz požaduje vytvoriť jednotný register mimovládnych organizácií financovaných Bruselom

23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Rakúska strana FPÖ, ktorá vedie v prieskumoch, požaduje ukončenie pomoci Ukrajine

Strana tvrdí, že daňoví poplatníci si zaslúžia odpovede na to, ako boli vynaložené finančné prostriedky, keďže životné náklady doma rastú.…

23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Kto financuje “ruskú agresiu”

Človek sa nestačí čudovať, čoho všetkého sú schopní vyprodukovať niektorí ľudia na Slovensku, len aby svoju vlasť poškodili. Pritom si…

23. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Zdechovský sa opäť utrhol z reťaze. Tentokrát útočí na Maďarsko a nahráva do karát Magyarovi

Český europoslanec Tomáš Zdechovský, stranícky kolega lídra maďarskej opozície Pétera Magyara, sa vyhrážal Maďarsku

23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Zelenskyj prichádza s nápadom, ktorý by poškodil krajinám EÚ

Ukrajina chce umiestniť západných vojakov na frontovej línii alebo v jej blízkosti, ale Európania s tým nesúhlasia, vyhlásil ukrajinský prezident…

23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Európska únia sa zničí sama

Europoslanec Milan Mazurek upozorňuje a zároveň zdôrazňuje, že keď sa Európska únia nespamätá, postupne sa sama zničí

23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajinské drony zaútočili na kľúčový uzol systému Družba v ruskom Tatársku

Ukrajinské drony v noci na pondelok zaútočili na ruskú Tatársku republiku, pričom cieľom bola ropná prečerpávacia stanica Kalejkino pri meste…

23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Toto Ukrajinu veľmi zabolí

Slovensko sa ocitlo v ropnej kríze, presnejšie, vláda musela uvoľniť ropu zo železnej rezervy, aby zásobovanie Slovenska ropnými produktami úplne…

23. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Madrid odtajní dokumenty súvisiace s pokusom o prevrat z roku 1981

Španielska vláda v pondelok oznámila, že odtajní doteraz utajené dokumenty o neúspešnom vojenskom prevrate z 23. februára 1981, ktorý takmer…

23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Podozrivý telefonát v priamom prenose

Do televízneho kanálu C-SPAN zavolal muž s hlasom podobným Trumpovi a predstavil sa ako „John Barron“, Republikán z Virgínie. Objavili sa…

23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Štát Kalifornia sa stal vzorom eugenického štátu

USA, 23. februára 2026 - William Engdahl vo svojej knihe Semienko skazy, vysvetľuje, ako sa malá sociálno-politická americká elita snaží…

23. 02. 2026 | 0 komentárov

Trump pokračuje v útokoch na Najvyšší súd USA a označil ho za nekompetentný

Americký prezident Donald Trump v pondelok znovu ostro zaútočil na Najvyšší súd USA, ktorý minulotýždňovým verdiktom výrazne obmedzil jeho právomoci…

23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Stačili tri generácie Nemcov a máme tu nástup „Štvrtej ríše“

Nemecko, 23. februára 2026 - „Som šokovaný. Nemyslím si, že je správne, keď Maďarsko zrádza svoj vlastný boj za slobodu,…

23. 02. 2026 | 0 komentárov

Mimovládky reagujú na rozhodnutie vlády iniciovať zintenzívnenie kontrol v mimovládkach

Predseda Komory mimovládnych neziskových organizácií Marcel Zajac víta rozhodnutie vlády iniciovať zintenzívnenie kontrol v mimovládkach. Ako uviedol, kontrola je prirodzená…

23. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Takto to dopadne, ak si rozum dá nečakanú prestávku

Rozum je niečo, na čo sa spoliehame každý deň, no tieto fotografie dokazujú, že niekedy si rozum jednoducho vezme nečakanú…

23. 02. 2026 | 0 komentárov

Pripomienka moralizátorom o ultimáte Roberta Fica

Dovolím si pripomenúť moralizátorom o ultimáte Roberta Fica, že imperiálny kapitalizmus sa vždy opieral o silu, ktorú uplatňoval a uplatňuje…

23. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Na fotografii je ukrytý králik. Podarí sa vám ho nájsť?

Králik sa v tejto optickej ilúzii skrýva tak šikovne, že ho mnohí nedokážu nájsť ani po niekoľkých sekundách sústredeného hľadania.…

23. 02. 2026 | 0 komentárov

Nemá kto robiť na dôchodky? My vám ich sem dovezieme

Neuveriteľné – existujú západní „teoretici”, ktorí sľubujú „záchranu” našej civilizácie úplným otvorením hraníc migrantom; dokonca ich cieleným dovážaním. A čo…

23. 02. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Kováčik neodchádza. Potvrdil, že chce byť naďalej prezidentom SFZ

V piatok popoludní kráko pred semifinálovým duelom hokejového turnaja na ZOH 2026 Slovensko - Fínsko publikoval minister cestovného ruchu a…

23. 02. 2026 | 0 komentárov

Austrálsky premiér chce vyradiť bývalého princa Andrewa z nástupníctva na britský trón

Austrálsky premiér Anthony Albanese v pondelok podporil výzvy na vyradenie bývalého princa Andrewa z poradia nástupníctva na britský trón po…

23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Priemyselný index Dow Jones v dopoludňajšom obchodovaní klesol o 742 bodov. Index S&P 500 stratil 1,04 % a Nasdaq 1,2 %.

20:14

Petr Fiala označil Ficovo rozhodnutie zastaviť núdzové dodávky elektrickej energie na Ukrajinu za zločinné konanie. Podľa neho takéto kroky priamo pomáhajú Putinovi.

19:50

.

Podbrezová zatiaľ kráľom jari. Trnavčanom po prehre 0:5 rázne dohovárali fanúšikovia

V jarnej časti najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Niké ligy 2025/2026 zatiaľ mužstvá odohrali len tri kolá, no prívlastok „doterajší kráľ…

23. 02. 2026 | 0 komentárov

Český minister kultúry mal cestou do práce nehodu, je v nemocnici

Vozidlo českého ministra kultúry Otu Klempířa malo v pondelok ráno nehodu, cestou na ministerstvo kultúry sa zrazilo s iným autom.…

23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

EÚ dnes nebude môcť schváliť sankcie proti Rusku

EÚ dnes nebude môcť schváliť sankcie proti Rusku, ktoré sú naplánované na zajtrajšie výročie začiatku plnohodnotnej vojny, vyhlásila šéfka európskej…

23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Slovenský mliekarenský zväz varuje pred mliečnou krízou

Slovenský mliekarenský zväz vyjadruje obavy z aktuálneho vývoja na trhu s mliekom v Európe aj na Slovensku, kde od októbra…

23. 02. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Zelenskyj odmieta ustúpiť z hlavného bodu

Zelenskyj je „kategoricky proti“ stiahnutiu ukrajinských vojsk z Donbasu, aj keby to znamenalo zastavenie paľby

23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Miroslav Urban

Ivan Štubňa

Erik Majercak

Peter Zajac-Vanka Ing.

Marek Brna

Gustáv Murín

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov