Kotleba v rozhovore o možnej vláde či fašizme: „My nikomu prostitútku robiť nebudeme.“ Poviem vám, kto sú novodobí fašisti

Bratislava 26. februára 2020 (HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel)

 

Bude ĽSNS vo vláde alebo nie? V prípade ich vládnutia máme očakávať ešte viac štátu v živote Slovákov alebo nie? A čo hovorí na sporné mená na kandidátke ĽSNS? Prinášame vám rozhovor s predsedom ĽSNS Marianom Kotlebom

Na snímke predseda ĽSNS Marian Kotleba

Politici komunikovali počas kampane základné tézy svojho programu. Aké boli tie Vaše?

Kotlebovci – ĽS Naše Slovensko je jediná alternatíva k zbesilému liberalizmu. Sme hlas, ktorý neprepadne a nezradí. Sme politická strana, ktorá nemá žiadne väzby na oligarchov. Nie sme a nikdy nebudeme nikomu len tak do počtu. Náš program aj celá naša strana sú postavené na troch princípoch: sociálnom, národnom a kresťanskom. Nikdy ani jeden z týchto troch princípov neopustíme nikdy nevstúpime do takej vlády, ktorá tieto princípy napĺňať nebude chcieť. V súčasnosti je Ľudová strana Naše Slovensko posilnená o svojich štyroch spojencov, jedinou politickou silou, ktorá dokáže ochrániť Slovensko pred liberálnou skazou.

 

Viacerí argumentujú, že kto volí ĽSNS, jeho hlas bude prepadnutý.

Hovoria to tí, ktorí zradili voličov a vykonávali politiku v rozpore so záujmami Slovenska. Napríklad Andrej Danko, ktorý namiesto nových nemocníc vyhodil 2 miliardy eur na 14 bojových stíhačiek. Ten istý Danko, ktorý sa tvári ako priateľ Ruska, ale ministerstvo obrany vedené nominantom SNS dodnes nezverejnilo pripravovanú vojenskú zmluvu s USA. Hovorí tak aj Igor Matovič, ktorý za celý ten dlhý čas, čo je v politike, neriadil ani najmenší úrad, a nikdy za nič neniesol politickú zodpovednosť.

 

Máte snahu byť vo vláde?

Zákony sa prijímajú v parlamente a vláda riadi štát. Chceme byť silnou parlamentnou stranou a máme víziu byť vo vláde. Toto však chceme len vtedy, ak budeme mať tak silnú pozíciu, že si budeme môcť vyberať ako a s kým budeme slúžiť Slovensku. Zdôrazňujem však, že Kotlebovci nie sú Kollárovci. My nikomu prostitútku robiť nebudeme. My nikdy nebudeme súčasťou niečoho, kde by sme mali kryť zlodejiny a mali byť do počtu.

 

Ako sa robí kampaň v krajine, kde hlavné médiá sú namierené proti Vám?

Som hrdý na to, že ako jediná významnejšia strana sme v rámci kampane nenalievali peniaze do štandardných médií a bulvárnym krysám. Namiesto toho sme boli celé dni medzi ľuďmi vo všetkých kútoch Slovenska. S mítingami sme začali už v septembri minulého roka a aj keď to bolo náročné, uskutočnili sme ich viac ako dvesto. Námestia a sály kultúrnych domov boli plné ľudí a už len preto to stálo za to.

 

Na mítingoch držali protestujúci antifašistické symboly, obviňujú Vás z fašizmu a neustále poukazujú na niektoré sporné mená na kandidátke.

Sme jediná strana na Slovensku, ktorá je jasne vyprofilovaná v otázke ochrany života a hodnotových tém. Liberálni fašisti ako Truban, Beblavý, Kiska dnes zastupujú kultúru zabíjania počatých detí. Toto sú novodobí fašisti. Liberáli začali chodiť na naše mítingy hlavne preto, že na tie ich nechodil nikto. Bordel, ktorý sa  na našich pokojných mítingoch pokúšali robiť, dokazuje, že oni sú tí skutoční extrémisti. Ukázalo sa to nielen vtedy, keď hodili kameň po Milanovi Mazurekovi, ale najmä vtedy, keď svojím nedôstojným správaním liberáli blokovali rokovanie NRSR a na štátny znak si vešali ponožky.

 

Pár dni pred podaním kandidátok sa Vám podarilo zjednotiť ďalšie štyri strany na Vašu kandidátku. Bol to dôležitý moment kampane?

ĽSNS je vďaka tomuto kroku jedinou politickou stranou, ktorá reči o spájaní národných síl pretavila do konkrétnych skutkov. Verím, že sme zachránili desaťtisíce hlasov úprimných národných a kresťanských voličov, ktorí dnes majú jasnú istotu: ich národný a kresťanský hlas voľbou Kotlebovcov neprepadne. Ani nezradí! O to viac ma mrzí, že sa k nášmu spojenectvu nepridal Štefan Harabin zo svojou stranou, ba čo viac na tlačovej konferencii venovanej našej prípadnej spolupráci, sa nás pokúsil v priamom prenose oklamať a dehonestovať. Každý si tak môže spraviť názor, kto národné sily spája, a kto ich rozdeľuje.

Andrej Danko za štyri roky dokázal SNS úplne hodnotovo vyprázdniť a sterilizovať. Dva krát podporili vyslanie vojakov na ruské hranice, hlasovali za pozvanie špecialistov americkej armády na psychologické operácie na Slovensko, aj za rozšírenie NATO. Zároveň nehlasovali za obnovenie suverenity SR, a vďaka Dankovmu chýbajúcemu hlasu, neprešiel ani ten najjemnejší zákon ochrany nenarodených detí. Kuffovci zjavne pochopili, že Danko sa ich len snažil politicky zneužiť v panike pred dramaticky klesajúcimi preferenciami SNS. Štefan Kuffa, Tomáš Taraba a celá strana KDŽP sa tak stala našim vítaným spojencom v boji za záchranu Slovenska národného a kresťanského.

 

Váš spoločný program kritizujú, že chce prinavrátiť príliš silnú úlohu štátu. Máme na to peniaze? 

Sú oblasti, kde je nevyhnutné, aby štát mal silnú úlohu. Na Slovensku diaľnice, nájomné byty, poskytovanie zdravotnej starostlivosti má poskytovať štát a služby budú lacnejšie. Dnes každý úsek diaľnic stavia iné medzinárodné konzorcium, zisky si berú spoločnosti zo západu a skutočnú prácu robia slovenské firmy za nákladové ceny. Cez štátne firmy zamestnáme aj tých ľudí z problémových osád, ktorí dnes nemajú prácu a každý mesiac si chodia na poštu po dávky. Ak majú byť obyvatelia SR spokojní, tak náš štát musí byť úspešný. Slovenská republika bude úspešná len vtedy, keď bude silná.

 

Váš program v zdravotníctve je postavený na jednej zdravotnej poisťovni. Podarí sa Vám to, čo sa nepodarilo Smeru?

Hlavný rozdiel medzi nami a všetkými štandardnými stranami aj Smerom je taký, že za nami nestojí žiadny oligarcha. My nikomu nevisíme na špagátiku ani na výplatnej páske. Za nami nikto nepríde a nepovie, že model jednej silnej štátnej zdravotnej poisťovne negatívne ovplyvňuje jeho obchodné záujmy. Sme absolútne slobodní a preto, ak získame dostatočne silný mandát vo voľbách a staneme sa vládnou stranou, neexistuje sila, ktorá by nás pri plnení nášho volebného programu zastavila.

Čo sa týka konkrétne zdravotníctva: na Slovensku sa dnes  nerešpektuje Ústava, v ktorej je napísané, že zdravotníctvo má byť bezplatné. Odmietame model, že ľudia majú povinnosť platiť a kvalitu a rozsah zdravotnej starostlivosti si subjekty na trhu upravujú tak, aby boli na tom ziskové. Súkromníci nech si pôsobia v oblasti zdravotného pripoistenia. Pre nás občania a pacienti nie sú čísla. Tlačia nám tu generiká, nepreplácajú špičkové lieky. V Čechách preplácajú 90% onkologických liekov registrovaných na trhu, na Slovensku len 25%. Chýba tisíce lekárov, zdravotných sestier, termíny operácií sa posúvajú. Štát totálne zlyhal a vysmiati sú len súkromníci.

 

Kde však na to všetko vziať?

ĽS Naše Slovensko má jasnú víziu. Hospodárenie štátu musí byť založené na rozumnom schvaľovaní výdavkov a nie na neustálom zvyšovaní daní  a poplatkov. Hospodárstvo a štátny rozpočet sú dnes nastavené tak, že cca 10 mld eur platíme ročne do zahraničia úplne zbytočne. Za tovar, služby a prácu, ktoré by sme si vo veľmi veľkej miere vedeli zadovážiť aj svojimi vlastnými silami a prostriedkami. 10mld eur je tak veľký objem peňazí, že ak by sme ho namiesto cudzincom dali vlastným občanom, tak sa doslova dostaneme na úplne inú úroveň. My vidíme a hovoríme úplne nahlas – peňazí je v štáte dosť. Stačí začať rozumne hospodáriť!

 

Vráťme sa k fungovaniu v parlamente. Politici hovoria, že Vám nikdy neprešiel ani jeden zákon. Myslíte, že sa to zmení?

A koho je to vizitka, že nezahlasovali za ani jeden dobrý zákon, ktorý sme predložili? Dnes Matovič presadzuje hmotnoprávnu zodpovednosť verejných funkcionárov. Prečo za to nehlasoval, keď sme to niekoľkokrát predkladali? Prečo veľký hodnotový politik Danko nezahlasoval za ochranu života keď sme to predkladali? My sme podporili a vždy podporíme všetko dobré pre Slovákov. Ak budeme mať silný mandát ako protiváhu týmto navzájom prepojeným štandardným politikom, ľudia rýchlo zistia kto im chce naozaj dobre.

 

Vaša strana jasne zahlasovala na mimoriadnej schôdzi za zákon o dôchodkoch. Neobávate sa toho, že Vás média opäť budú spájať so Smerom?

Sme jediná parlamentná strana, ktorá vždy hlasovala za každý dobrý zákon bez ohľadu na to, ktorá politická strana ho predkladala. Aj v tomto prípade sme tak urobili. Naši dôchodcovia si zaslúžia našu pozornosť a štát by mal v ich dnešnej, naozaj neľahkej situácií urobiť všetko preto, aby im zlepšil finančnú zabezpečenie. Na základe môjho osobného rozhovoru s ministrom Richterom bol na výbore pre sociálne veci prijatý pozmeňovací návrh, aby tieto schválené dôchodky boli vyplatené už v novembri tohto roka.

 

Už ošúchanou témou je pýtať sa na niektorých ľudí na kandidátke a na šeky…

Všetci naši kandidáti na poslancov NRSR, bez výnimky spĺňajú zákonom stanovené kritériá. To je pre nás určujúce. Hádam sa nebudeme liberálov a slniečkarov pýtať, koho si na kandidátku môžeme dať alebo koho vyškrtnúť. My sa nebudeme zaliečať protislovenským mimovládkam ani luxusne plateným treťosektorovým aktivistom. Naša kandidátna listina ponúka ľudí, odhodlaných pre záchranu Slovenska urobiť maximum.

Čo sa týka tých šekov. Nie len, že je moje trestné stíhanie a obžaloba nezákonná pretože žiadny zákon nezakazuje používať akúkoľvek sumu, ale som prvý politik v histórii SR, ktorý je súdený nie za rozkrádanie verejných zdrojov ale za rozdávanie zdanených peňazí slušným slovenským rodinám. Som veriaci kresťan a číslam neprikladám žiaden špeciálny význam alebo váhu. Keby sa o tieto rodiny, ktorým som pomohol, starala vláda a štát tak, ako treba, žiadnu zbierku pre tieto rodiny sme robiť nemuseli a prokurátor Honz si mohol honiť ego na inom prípade.

 

Pošlite nám tip

icon NAJČÍTANEJŠIE

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

icon NAJČÍTANEJŠIE

iconNAJNOVŠIE

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

icon FOTO DŇA

Vybrali sme

Maďarsko plánuje v septembri riadne začatie školského roka

0 icon

Budapešť 11. augusta 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR-Radovan Stoklasa)   Maďarská vláda plánuje riadne začatie školského roka, a to od 1. septembra. Aktuálne priaznivá epidemiologická situácia si totiž nevyžaduje nahradiť tradičnú výučbu digitálnou. Uviedlo to v utorok v Budapešti maďarské ministerstvo ľudských zdrojov, ktorého vyhlásenie zverejnila agentúra MTI Kabinet, operatívny štáb a epidemiologický…

Krajčí: Pandemický plán počíta s viacerými fázami, Slovensko sa nachádza v prvej

0 icon

Bratislava 11. augusta 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavol Zachar)   Pandemický plán, ktorý v utorok odobrila Pandemická komisia vlády SR, počíta s viacerými fázami. Ako uviedlo Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR, Slovensko sa podľa neho nachádza v prvej fáze Rezort priblížil, že pripravuje opatrenia na vykonanie reprofilizácie lôžkového fondu v určených subjektoch hospodárskej mobilizácie.…

Pompeo s Petříčkom vzdali hold americkým vojakom i občanom Československa

0 icon

Praha 11. augusta 2020 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Petr David Josek)   Americký minister zahraničných vecí Mike Pompeo navštívil v utorok so svojím českým náprotivkom Tomášom Petříčkom v Plzni pamätník nazvaný Díky, Ameriko! pripomínajúci oslobodenie tohto západočeského mesta americkou armádou. Informovala o tom na svojej webstránke televízia TV Nova Pompea k pamätníku sprevádzalo asi…

Starostka Ríma Raggiová sa chce uchádzať o druhé funkčné obdobie

0 icon

Rím 11. augusta 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Alessandra Tarantino)     Úradujúca starostka Ríma Virginia Raggiová z protisystémového Hnutia piatich hviezd (M5S) oznámila, že sa v budúcoročných komunálnych voľbách bude uchádzať o opätovné zvolenie. Informovala o tom v utorok agentúra Reuters Raggiová (42) sa stala prvou starostkou Ríma v jeho dejinách v júni…

Británia nalieha na Francúzsko, aby zastavilo prílev migrantov

0 icon

Paríž 11. augusta 2020 (TASR/HSP/Foto:Al Jazeera News Twitter)   Britský minister pre migráciu Chris Philp naliehal v utorok na Francúzsko, aby zintenzívnilo svoje úsilie zamerané voči "úplne neprijateľnému" počtu migrantov pokúšajúcich sa preplaviť do Spojeného kráľovstva cez Lamanšský prieliv na často nevyhovujúcich malých člnoch Philp sa v utorok v Paríži…

Muža obvineného z požiaru v Bohumíne vzali do väzby

0 icon

Praha 11. augusta 2020 (SITA/HSP/Foto:Screenshot-YouTube)   Muža, ktorého obvinili z úmyselného zapálenia bytu v panelovom dome v českom Bohumíne, poslal okresný súd v Karvinej do väzby. Štátny zástupca Michal Król väzbu navrhol pre obavu, že by sa obvinený mohol pokúsiť o útek alebo pokračovať v trestnej činnosti, informuje spravodajský portál…

Nemecké úrady vykonali razie súvisiace s praním špinavých peňazí pre Rusko

0 icon

Berlín 11. augusta 2020 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP/DPA-Christoph Soeder)   Nemecké úrady v utorok prehľadali spoločnosť zameranú na vývoz a dovoz tovaru a tiež dom nemenovaného podnikateľa v Brandenbursku. Podozrievajú ho z účasti na praní miliónov eur pre ruských zločincov Podozrivý údajne získal nelegálnou cestou sedem miliónov eur, ktoré vypral v Nemecku a…

Čínsky parlament najmenej o rok predĺžil mandát hongkonských poslancov

0 icon

Peking 11. augusta 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Andy Wong)   Stály výbor čínskeho parlamentu v utorok najmenej o rok predĺžil mandát hongkonských poslancov, ktorý sa im mal pôvodne skončiť k 30. septembru. Podľa agentúry AFP sa Čína takto snaží zaplniť vákuum, ktoré vzniklo odložením volieb v tejto bývalej britskej kolónii Voľby, pôvodne vypísané…

Krajčí: „Druhá vlna pandémie je už tu.“ Slovensko má nový pandemický plán

0 icon

Bratislava 11. augusta 2020 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel)   Slovensko má schválený nový pandemický plán. V utorok ho odobrila Pandemická komisia vlády SR, ktorá zasadala na Ministerstve zdravotníctva (MZ) SR. Na tlačovej konferencii o tom informoval minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽANO) Nárast druhej vlny pandémie nového druhu koronavírusu je na Slovensku…

V Bejrúte si pripomenuli obete explózie

0 icon

Bejrút 11. augusta 2020 (SITA/HSP/Foto:SITA/AP-Esteban Felix)   Ľudia v libanonskom Bejrúte si pripomenuli vyše 200 obetí minulotýždňovej explózie v tamojšom prístave. Informuje o tom spravodajský portál BBC, podľa ktorého sa spomienka konala o 18:09 miestneho času (17:09 SELČ), presne týždeň po výbuchu Ľudia sa zhromaždili neďaleko zničeného prístavu a potichu…

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Oneskorený plač R. Fica nad "rozliatym mliekom".

0icon

Reálny politický vývoj už neraz potvrdil starú pravdu, podľa ktorej sa politici z opozičných lavíc pozerajú na problémy spoločenského a politického vývoja inak, než ich kolegovia v laviciach koaličných. A v plnej miere to platí aj opačne. Politické subjekty nám permanentne dokazujú platnosť tejto pravdy. Neraz sme svedkami, že aj tie najlepšie, najracionálnejšie  a najpotrebnejšie riešenia,…

Avantgarda ...

0icon

V minulom režime sa často hovorilo o komunistickej strane, že je avantgardou robotníckej triedy v boji proti prehnitému kapitalizmu a buržoázii ako takej. Verili tomu vtedy státisíce ľudí, ktorí boli vtedy presvedčení, že nie je nič dokonalejšie ako neustále KSČ pripomínajúci triedny princíp, ktorý poznal iba tri triedy : robotníkov,…

Matovičovo-Korčokovske lokajské vyhostenie ruských diplomatov nezmenilo postoj Pompea, aby sa stretol s našimi sorošovskými relikviami.

0icon

Americký minister zahraničia Mike Pompeo začal dnes návštevu Prahy, Plzne, Ľubľane, Viedne a Varšavy. Diplomatická misia potrvá do 15. augusta. Bratislavu zrejme nie náhodou vynechal. O stretnutia s našimi sorošovskými sluhami neprejavil záujem. Nemožno sa diviť. Pompeo  je podporovateľ tradičnej, normálnej rodiny a nie LGBTI, sexuálnych zvrátenosti a globalizácie likvidujúcej národné štáty, ako naši…

Zmena ducha armády znamená radikálne zlepšenie kvality formovania dôstojníkov. 7. časť.

0icon

Reforma vojenského vzdelávania a výcviku dôstojníkov mala byť procesom, ktorý sa reálne začal na začiatku tisícročia prvými serióznymi analýzami stavu a neskončí sa prakticky nikdy. Za formálne míľniky procesu reformy vzdelávania a výcviku dôstojníkov bolo možné považovať: a) prijatie zákona o zriadení Národnej akadémie obrany, b) zriadenie Národnej akadémie obrany spolu so vznikom…

Dianie v Libanone v kontexte udalostí

0icon

Zahranično-politický komentár V poslednom článku som priniesol informáciu o požiadavkách, ktoré predložil Macron prezidentovi Libanonu Aounovi. Kvôli nedostatku času som ju nevsadil do kontextu udalostí.  Teraz sa o to pokúsim. Za normálnych okolností  by po vznesení spomínaných požiadaviek Macrona z Bejrútu rýchlo vypoklonkovali. Okolnosti  však nie sú normálne. Po nešťastí v Bejrúte sa objavila správa,…

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

TopDesať

TOP10: Najbizarnejšie udalosti z histórie 1. časť

0 icon

História nám slúži rôznymi spôsobmi. Napríklad história predstavuje základnú časť kolektívnej pamäte. Jej príbehy poskytujú historický rozmer významu toho, kým sme a čo robíme. Štúdium histórie je tiež metódou na pochopenie súčasnosti. „Umenie“ histórie nám môže pomôcť porozumieť súčasným ľudským fenoménom, a to nielen skúmaním a objasňovaním ich pôvodu a vývoja. Existujú niektoré „príbehy“ z…

Inšpiratívny príbeh spoločnosti Farbenfabriken vormals Friedrich Bayer (2. časť)

0 icon

Pokračujeme druhou časťou článku s názvom Inšpiratívny príbeh spoločnosti Farbenfabriken vormals Friedrich Bayer. V rámci série článkov o fabrike Bayer vám prinášame príbeh troch mužov, ktorí viac – menej spoločnými silami priniesli ľudstvu liek, bez ktorého si dnes nevieme predstaviť svoje životy. Liek dostal názov Aspirin. Pohodlne sa usaďte. Pokračujeme. A presne tu…

Títo priekopníci si poradili s každým problémom

0 icon

Máš problém? Ľudia majú takú zvláštnu schopnosť. Vždy prídu s nejakým okamžitým, divným a niekedy aj naozaj vtipným riešením daného problému. Veď nakoniec, práve to je mnohokrát jediným dôvodom, prečo svoj mozog zamestnávajú - snažia si uľahčiť si prácu alebo získať trocha viac pohody. Práve na to nám slúžia rôzne…

Týmto si ničíš nevedomky svoj domov! 2. časť

0 icon

Takmer každý vie, že nechať šaty v práčke nie je dobrý nápad a že je lepšie okamžite umyť špinavé riady. Avšak niekedy aj tí najskúsenejší môžu robiť chyby pri čistení bytov a odstraňovaní neporiadku. A takto si nevedomky ničíme aj náš domov.   Neustále nechávaš roztiahnuté závesy

TOP10: Vegetariánstvo a prekvapivé fakty o ňom 1. časť

0 icon

Pravdepodobne si v posledných rokoch počul, že vegetariánska strava je oveľa zdravší spôsob, ako sa nakŕmiť, a že konzumácia nadmerného množstva mäsa je dosť zlá pre srdce, krvné cievy a celkové zdravie. Z etického hľadiska si pravdepodobne počul, že konzumácia mäsa spôsobuje, že si zodpovedný za všetku krutosť a zabíjanie zvierat,…

Vo svete IT

Vedci našli spôsob ako potvrdiť existenciu červích dier vo vesmíre

0 icon

Astronómovia tvrdia, že pomocou gravitačných vĺn by dokázali odhaliť čierne diery, padajúce do červích dier, v prípade že dokážu vo vesmíre existovať. Červie diery sú podľa teórií akýmsi tunelom v časopriestore, ktorý nám umožní prekonávať extrémne vzdialenosti takmer okamžite. Einsteinova teória všeobecnej relativity umožňuje existenciu červích dier, avšak to, či vo…

Dostane sa Sony po dlhých 4 rokoch so smartfónmi do zelených čísiel?

0 icon

Spoločnosť Sony bola v počiatku moderných Android smartfónov jedným z najväčších a najlepších výrobcov drahších vlajkových smartfónov. Vlajkové smartfóny od tohto výrobcu sa vždy vyznačovali nápaditým hranatým dizajnom, skvelou fotografickou výbavou, ako aj prvými vychytávkami ako vodotesnosť na reálne využiteľnej úrovni. V posledných rokoch, sa ale smartfónom Xperia príliš nedarilo,…

Huawei chce posunúť technológiu snímača odtlačkov prstov v displeji na novú úroveň

0 icon

Čínsky technologický a telekomunikačný gigant Huawei si nechal patentovať naozaj zaujímavé technické riešenie biometrickej autentifikácie, ktorá bude možno už o pár rokov realitou. Reč je o nedávno podanom patente o snímači odtlačkov prstov v celej ploche displeja, informuje o tomztom portál AndroidAuthority. Spoločnosť čaká na schválenie patentov Spoločnosť Huawei údajne podala…

Máte plné zuby služieb Google, ktoré vás sledujú na každom kroku? Čo tak skúsiť tieto alternatívy

0 icon

Spoločnosť Google je už roky dominantným hráčom v online priestore. Veľká časť z nás služby tohto amerického giganta využíva, no nie každý si možno uvedomuje, aké množstvo informácií o sebe tejto spoločnosti poskytuje. Niektorým sa zozbieravanie naozaj obrovského množstva informácií nemusí zdať príjemné, keďže ide o značný zásah do súkromia…

Unikli ďalšie informácie o smartfóne Huawei Mate 40, ktoré prezrádzajú bližšie detaily

0 icon

Predstavenie nových vlajkových smartfónov zo série Mate 40 od spoločnosti Huawei sa nezadržateľne blíži, čo sa odráža aj na frekvencií zverejňovania nových informácií a bližších detailov o očakávaných smartfónoch. Po nedávnom úniku údajných rendrov zariadení Huawei Mate 40 prichádzajú na scénu prvé detailné informácie o hardvérovej výbave v útrobách nadchádzajúcich…

Armádny Magazín

Donecký veterán - poradca Abcházskeho prezidenta prerazil autom ruskú hranicu a utiekol naspäť do vlasti. Video

0 icon

Abcházsko, 11. august 2020 (AM ) - Poradca Abcházskeho prezidenta Akhra Avidzba vrazil do ruskej hraničnej brány po tom, čo mu bolo povedané, že nemôže opustiť Rusko z dôvodu dlhov za služby. Vo videu, ktoré sa objavilo na sociálnych médiách 8. augusta, obrnený Land Cruiser s dagestanskými poznávacími značkami prelomil bariéry na…

Vyhostenie ruských diplomatov môže súvisieť s vraždou gruzínskeho teroristu v Berlíne

0 icon

Slovensko, 11. august 2020 (AM, MO SR) - "Nemôžem uviesť mená pracovníkov ruskej diplomatickej misie, zároveň však potvrdzujem, že bolo prijaté rozhodnutie o vyhostení troch pracovníkov zastupiteľského úradu Ruskej federácie na slovenský," 

Minister Naď: O využití 50 miliónov dolárov od Spojených štátov amerických rozhodnú potreby vojakov a najlepšia komplexná ponuka

0 icon

Slovensko, 11. august 2020 (AM, MO SR) - O využití 50 miliónov dolárov z fondu Spojených štátov amerických rozhodnú predložené požiadavky Ozbrojených síl SR a najlepšia a najvýhodnejšia komplexná ponuka. V rámci ponuky môže rezort obrany použiť tieto prostriedky na nákup techniky, ktorá nahradí vybavenie bývalej Varšavskej zmluvy. Podmienkou je financ

Líbya: Ruský systém protivzdušnej obrany S-300/400 v blízkosti prístavu Ras Lanouf

0 icon

Líbya, 11. august 2020 (AM) - Fotografie šírené prostredníctvom sociálnych sietí v posledných dňoch naznačujú, že ruský vojenský systém S-300 alebo S-400 bol nasadený v blízkosti ropného prístavu Ras Lanouf, ktorý sa nachádza východne od mesta Syrte, ktorý v súčasnosti kontroluje líbyjská národná armáda maršála Khalifa Haftara. Jednotky

Rusi nepotrebujú 300, stačí jeden: Vojnový hrdina z augusta 2008

0 icon

Rusko, 11. august 2020 (AM) - V roku 2019 sa v tlačovom stredisku Južného Osetska uskutočnila tlačová konferencia a slávnostné odovzdávanie ceny bývalému vojakovi ruskej 58. armády Tasbolatovi Ibraševovi, ktorý pred 11 rokmi stál v ceste pred celou kolónou gruzínskej armády.  

Svetlo sveta

Arcibiskup Orosch zakázal používať knihu pre deti: “Láske sa treba učiť.”

0 icon

V posledných mesiacoch sa na slovenský knižný trh dostala kniha s názvom “Láske sa treba učiť”, ktorá údajne veľmi citlivým a chápavým spôsobom informuje deti o troch základných prvkoch toho, že sme boli stvorení ako ľudia, ako muž a žena. Malým čitateľom sa v knihe predstavuje telo, emócie a biologická…

Taliansko chce zvýšiť počet chemických potratov

0 icon

Talianský minister zdravotníctva podporuje uvoľnenie podávania potratových tabletiek v krajine. Podľa súčasne platnej legislatívy musí každá žena, ktorá podstúpi chemický potrat, kedy je dieťa zavraždené použitím chemikálií, zostať v nemocnici tri dni. Podľa advokátov zabíjania počatých detí, je práve táto lehota a potreba zostania v nemocnici prekážkou, ktorá spôsobuje, že…

Laický misionár brat Blažej pešo putuje Európou, obetuje sa za pokoj

0 icon

Laický misionár zo Sicílie známy ako brat Biagio (Blažej) už niekoľko rokov peši putuje po Európe. Púť, ktorú obetuje za pokoj, musel pred pár mesiacmi prerušiť vo Veľkej Británii kvôli pandémii. V piatok 24. júla sa však z Londýna opäť vydal na cestu. „Cítim túžbu stretnúť každého občana každého národa,…

Slávnostná spomienka na 1151. výročie kňazského svätenia svätého Gorazda

0 icon

Obec Močenok, občianske združenie Krediv a Rímskokatolícky farský úrad sv. Klimenta Močenok Vás pozývajú v nedeľu 2. augusta 2020 do Močenku-Gorazdova na slávenie spomienky 1151. výročia kňazského svätenia svätého Gorazda. Slávnostnú svätú omšu bude o 9:30 hod. celebrovať J. E. Mons. František Rábek, vojenský ordinár. GORAZDOV v dnešnom Močenku je rodiskom…

Dnes je ekumenický deň smútku a modlitby za Hagia Sophia

0 icon

Americkí katolíci a pravoslávni spoločne vyhlásili na dnešný deň smútok nad opätovnou premenou baziliky Hagia Sophia na mešitu. Turecký prezident Recep Erdogan rozhodol, že materský chrám východných kresťanov bude od dnes slúžiť na islamské modlitby. Biskupi USA sa pripojili k iniciatíve gréckej pravoslávnej cirkvi, ktorá vyzvala sa dnes modliť, aby…

icon FOTO DŇA