Denník uviedol, že taktikou Mariana Kočnera v jeho niekoľkohodinovej výpovedi bolo poukazovať na bývalého novinára a exšéfa kontrarozviedky Petra Tótha. Kočner pritom uviedol, že s prípadom vraždy nemá nič spoločné. Vyhlásil pritom, že práve Tóth mal iniciovať získavanie informácií o novinároch.
Kočner tiež presviedčal súd, že s jeho telefónom, cez ktorý komunikoval pomocou šifrovacej aplikácie Threema, niekto manipuloval aj v čase, keď už bol vo väzbe.
Kočnerov obhajca Para predložil súdu listinu ministerstva vnútra o trestnej činnosti skupiny z južného Slovenska. „Nemôžem uvádzať detaily, aby som predišiel mareniu vyšetrovania. Listinu som získal pri štúdiu spisu v kauze, kde som obhajcom,“ povedal Para. Podľa Kočnera to môže byť druhá línia vyšetrovania vraždy.
Podľa denníka Pravda Kočner prvýkrát verejne vyjadril ľútosť nad vraždou dvoch mladých ľudí. „Pán Kuciak, mne je ľúto, čo sa stalo vášmu synovi, verte mi ale, nemám s tým nič spoločné,“ povedal obžalovaný.
“To podstatné, čo sa dnes udialo je to, že obžaloba nemá potvrdené žiadne stretnutie v tie rozhodujúce dni. Nemajú potvrdené výbery a odovzdávania peňazí. To znamená, že skutková verzia ako predpoklad obžaloby sa rozplýva,” uviedol v piatok médiám obhajca Marek Para.
Advokát poškodených Daniel Lipšic uviedol, že situáciu ešte nechce sumarizovať, keďže výsluch Kočnera a Zsuzsovej neskončil. “V princípe tá línia obhajoby, je otázka či je správna, je všetko poprieť. Poprieť Threemu, poprieť Petra Tótha, a na konci dňa poprieť aj to, čo bolo nájdené pri domových prehliadkach u obžalovaného Kočnera, pretože u neho boli nájdené záznamy zo sledovania,” upozornil Lipšic.
Jána Kuciaka a Martinu Kušnírovú zastrelili 21. februára 2018 v ich dome v obci Veľká Mača. Podľa obžaloby si vraždu objednal Marian Kočner ako pomstu za články, ktoré Kuciak publikoval o jeho ekonomickej trestnej činnosti.
Jaroslav Zajac