NAŽIVO

Po tom, ako Slovenskej republike nedávno potvrdili nezmenené ratingy prestížne medzinárodné agentúry Standard & Poor’s a Fitch Ratings, na konci roka prichádza hodnotenie aj od agentúry Moody’s. Tá v rámci periodického hodnotenia potvrdila Slovenskej republike nezmenený rating na úrovni A3 so stabilným výhľadom. Ide o priaznivú správu, ktorá prichádza v období zvýšenej globálnej neistoty, spomalenia rastu najväčších obchodných partnerov SR a napätých medzinárodných obchodných a politických vzťahov.

09:25

Irán popravil ženu odsúdenú za zabitie štvorročnej nevlastnej dcéry. Dieťa identifikované ako Ava zomrelo v decembri 2023 pre poranenia mozgu a zranenia, ktoré jej spôsobila nevlastná matka.

09:23

Varšava zaplatila Českej republike 11 miliónov českých korún (453.000 eur) za odstránenie odpadu nelegálne dovezeného z Poľska, uviedol český minister životného prostredia.

08:37

Thajsko oznámilo svoj zámer pokračovať vo vojenských operáciách proti Kambodži. To protirečí vyhláseniam prezidenta USA Donalda Trumpa, ktorý sa údajne s oboma krajinami telefonicky dohodol na zastavení bojov.

07:59

Severná Kórea vyslala v tomto roku vojakov do Ruska na odmínovanie Kurskej oblasti. Povedal to severokórejský vodca Kim Čong-un v prejave, ktorý odvysielali štátne médiá.

07:58

Hnev voči vláde maďarského premiéra Viktora Orbána by sa mohol ďalej stupňovať po tom, ako opozícia zverejnila správu z prieskumu v období od júla do novembra 2021, ktorá odhaľuje viac než 3000 prípadov podozrení zo zneužívania detí v štátnych zariadeniach, čo predstavuje viac ako pätinu mladistvých v štátnej starostlivosti.

07:58

Benin vydal zatykač na protizápadného aktivistu Kemiho Sebu z dôvodu „podnecovania k vzbure“ po tom, ako počas víkendu podporil prevrat, ktorý následne potlačila beninská armáda.

07:57

Americký prezident Donald Trump oznámil, že Thajsko a Kambodža sa dohodli na obnovení prímeria po tom, ako si niekoľkodňové zrážky v pohraničnej oblasti vyžiadali najmenej 20 obetí. 

07:55

Spojené kráľovstvo čelí „bezprecedentnej vlne superchrípky“, varoval minister zdravotníctva Wes Streeting. Britský premiér Keir Starmer aj v súvislosti s tým kritizuje plány lekárov začať na budúci týždeň päťdňový štrajk.

07:54

Diaľničný tunel pod horou Mont Blanc medzi Francúzskom a Talianskom, ktorý má dĺžku jedenásť kilometrov, bol od piatka po 15 týždňoch rekonštrukčných prác na klenbovej konštrukcii opäť prejazdný.

07:53

Osobitný vyslanec prezidenta USA Donalda Trumpa Steve Witkoff sa tento víkend v Berlíne stretne s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským a ďalšími európskymi lídrami.

07:52

Rozširovanie izraelských osád na okupovanom Západnom brehu dosahuje v súčasnosti najvyššie tempo minimálne od roku 2017, keď OSN začala tieto údaje sledovať.

07:51

Viac ako 30 ľudí vrátane detí utrpelo zranenia pri výbuchu, ktorý zasiahol svadobnú oslavu v meste Abdín v južnej Sýrii. Informovala o tom agentúra DPA s odvolaním sa na štátne médiá a Sýrske pozorovateľské centrum pre ľudské práva.

07:48

Britský kráľ Karol III. v elevíznom príhovore oznámil, že vďaka včasnej diagnóze môže byť jeho onkologická liečba v roku 2026 zredukovaná.

06:47

Končiaci český premiér Petr Fiala oznámil, že v rámci českej muničnej iniciatívy Ukrajina od začiatku roka do piatku 12. decembra dostala 1,8 milióna kusov delostreleckej munície, teda počet prisľúbený začiatkom tohto roka.

06:45

Predpokladom akejkoľvek mierovej dohody sú konkrétne bezpečnostné záruky pre Ukrajinu, ktoré musia byť zakotvené v právne záväznom dokumente, uviedla pre agentúru AFP ukrajinská veľvyslankyňa pri NATO Aľona Heťmančuková.

06:44

Desaťtisíce ľudí sa zúčastnili v Taliansku na generálnom štrajku proti vládnemu návrhu zákona o rozpočte na rok 2026, ktorý vyhlásil najväčší odborový zväz CGIL. Najväčšie problémy spôsobil vo verejnom sektore – školstve, doprave, zdravotníctve a poštových službách.

06:43

Demokrati z americkej Snemovne reprezentantov zverejnili ďalších 19 fotografií z pozostalosti odsúdeného sexuálneho delikventa Jeffreyho Epsteina, v ktorej sú snímky amerického prezidenta Donalda Trumpa i exprezidenta Billa Clintona.

06:42

Chovatelia dobytka vo Francúzsku od štvrtka protestujú proti drastickým opatreniam. Tieto opatrenia prijala vláda v snahe zabrániť šíreniu nodulárnej dermatitídy u zvierat. Ide o ochorenie, ktoré sa nemôže prenášať na ľudí, ale môže byť smrteľné pre dobytok. Informovala agentúra AFP.

Včera 20:16

Viac než 180 cudzincov v noci na piatok nelegálne prekročilo poľsko-bieloruskú hranicu cez podzemný tunel, uviedla poľská pohraničná stráž. Tiež oznámila, že jej príslušníci zadržali vyše 130 osôb. Informuje agentúru PAP.

Včera 20:16
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Kollár: Kiska je zodpovedný za to, že táto vláda vznikla. Bývalý prezident reagoval, hlasovanie Remišovej pripísal na konto svojej strany

Koaliční poslanci boli nervózni, lebo už to nemajú plne v rukách. Myslí si to predseda hnutia Sme rodina Boris Kolár. Parlament dnes nevyslovil nedôveru premiérovi Petrovi Pellegrinimu, a tým aj jeho kabinetu. Za odvolanie hlasovalo 62, proti bolo 66 poslancov

❚❚
.

„Sme tesne pred voľbami, koalícia nemá väčšinu a už sa musia spoliehať len na nejaké obchody, kšefty a zákulisné špinavosti. Padli tu aj otázky, či ja nie som zodpovedný za to, že táto vláda nepadla. Tak pán Kiska je potom zodpovedný za to, že táto vláda vznikla. Lebo, ak by ju nevymenoval, tak by bola úradnícka vláda a garantujem vám, že všetky politické strany by sa dali dokopy a urobili by predčasné parlamentné voľby. Keď už ide o toto, tak sa poďme baviť o tom, prečo pán Kiska vymenoval túto vládu,“ objasnil svoje stanovisko Kollár.

Schôdza, na ktorej chcela opozícia odvolať predsedu vlády, sa začala v piatok o 13:00. Rozprava trvala viac ako desať hodín a skončila sa pred polnocou. Opozičným poslancom sa nepáči, ako sa predseda vlády postavil k odvolaniu dnes už bývalej štátnej tajomníčky ministerstva spravodlivosti Moniky Jankovskej za údajnú komunikáciu s Marianom K.

Premiéra obhajovala len hŕstka koaličných poslancov. Za vládu vystúpil v pléne podpredseda vlády pre investície a informatizáciu Richard Raši. Líder hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič označil predsedu vlády za najzbytočnejšieho premiéra, ktorý za rok a pol nespravil nič. Minister hospodárstva Peter Žiga Matovičovi povedal, že je to najslabšia schôdza, akú predseda hnutia zvolal. „Ani sa Vám nečudujem, pretože päť percent, ktoré máte podľa posledných prieskumov, je predsa potrebné nejako zvýšiť, tak prečo nie takýmto politickým divadielkom,” uviedol. Premiér pri svojej obhajobe v pléne povedal, že nikdy nepočul také slabé zdôvodnenie odvolávania člena vlády. „Ak ma navrhujete odvolať len za to, že Monika Jankovská neprišla o funkciu v ten moment, ako ste si priali Vy, nech sa páči, odvolávajte ma každý deň,” uviedol Pellegrini.

.

 

Kiska: Ak by som nepoveril zrekonštruovaním vlády Pellegriniho, dodnes by vládol Fico

Ak by som nepoveril zrekonštruovaním vlády Petra Pellegriniho, dodnes by vládol Robert Fico. Pre agentúru SITA to uviedol bývalý prezident a líder strany Za ľudí Andrej Kiska v reakcii na dnešné vyjadrenie predsedu hnutia Sme rodina Borisa Kollára, podľa ktorého je Kiska zodpovedný za to, že táto vláda vznikla.

„Návrh na vyslovenie nedôvery vláde podporila hlasovaním Veronika Remišová zo strany Za ľudí, to je jasný postoj našej strany. Všetci vedia, v akej situácii som bol pri menovaní Pellegriniho vlády. Ako prezident som jasne po vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej povedal, že buď príde k zásadnej rekonštrukcii vlády alebo k predčasným voľbám. Ak by som to nepovedal, dodnes by vládol Fico,“ objasnil Kiska.

Remišová, ktorú dnes Kiska dáva ako príklad svojej strany, bola v roku 2018 značne kritická voči nemu vymenovaj novej vláde, ktorá vznikla po vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.  Uvidla, že vláda Pellegriniho si dôveru nezaslúži pre viaceré kauzy, ako Bašternák, Chovanec, Špirko, obrnené transportéry, Babindol či pre spravovanie eurofondov.

.

Bývalý prezident zároveň poukázal na fakt, že ani pri rokovaniach s opozičnými stranami sa neukázala sila, ktorá by dokázala presadiť predčasné parlamentné voľby. „Ako prezident by som v žiadnom prípade nepokrivil ústavu, a preto som dal právo menovať vládu tomu, kto mi doniesol dostatočný počet podpisov poslancov. A to bol Peter Pellegrini. Nemal som síce veľké očakávania, no realita sa ukázala byť ešte horšia, ako som si vtedy myslel,“ dodal Kiska.

Parlament dnes nevyslovil nedôveru premiérovi Petrovi Pellegrinimu, a tým aj jeho kabinetu. Za odvolanie hlasovalo 62, proti bolo 66 poslancov. Schôdza, na ktorej chcela opozícia odvolať predsedu vlády, sa začala v piatok o 13:00. Rozprava trvala viac ako desať hodín a skončila sa pred polnocou. Opozičným poslancom sa nepáči, ako sa predseda vlády postavil k odvolaniu dnes už bývalej štátnej tajomníčky ministerstva spravodlivosti Moniky Jankovskej za údajnú komunikáciu s Marianom K.

V parlamente počas vyslovovania nedôvery premiérovi podľa Borisa Kollára padli aj otázky, či on nie zodpovedný za to, že táto vláda nepadla. “Tak pán Kiska je potom zodpovedný za to, že táto vláda vznikla. Lebo, ak by ju nevymenoval, tak by bola úradnícka vláda a garantujem vám, že všetky politické strany by sa dali dokopy a urobili by predčasné parlamentné voľby. Keď už ide o toto, tak sa poďme baviť o tom, prečo pán Kiska vymenoval túto vládu,“ objasnil svoje stanovisko Kollár.

 

.
Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Erik Majercak

Marek Brna

Ivan Štubňa

Milan Šupa

René Pavlík

Miroslav Urban

.
.
.

Európska únia zháňa „drobné“ na financovanie zbrojenia a zelenej agendy

EÚ zavedie od júla 2026 clo na balíky z elektronických obchodov

13. 12. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

Belgicko, Bulharsko, Malta a Taliansko sa pridávajú k Slovensku a Maďarsku a sú proti zhabaniu ruských aktív v Európe

Štyri európske krajiny Belgicko, Bulharsko, Malta a Taliansko sa vyslovili proti použitiu ruských aktív na poskytnutie reparančného úveru Ukrajine a…

13. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Američania naďalej tlačia na Zelenského. Ústupky, ktoré žiada Kyjev “sú problémom“

Biely dom silne tlačí na Ukrajinu, aby schválila jeho plán, píše agentúra Axios pred plánovaným stretnutím Whitcoffa a Kushnera v…

13. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Budovy pre budúcnosť a slovenské bývanie. Kto v skutočnosti formuje pravidlá hry?

Kto dnes na Slovensku rozhoduje o tom, ako budeme bývať? Budovy pre budúcnosť vystupujú ako odborný hlas, no ich financovanie,…

13. 12. 2025 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
13. 12. 2025 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov

Trump, Clintonová, Gates a princ Andrew… Zverejnili fotografie z Epsteinovej villy, ktoré nie sú v spise

Predstavitelia Demokratickej strany z výboru pre dohľad nad Snemovňou reprezentantov Kongresu USA zverejnili fotografie z vily sexuálneho zločinca Epsteina, medzi…

13. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
13. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Neladí vám to s vašim psíkom? Táto kniha vám ponúka cenné rady

Neladí vám to s vašim psíkom? Táto kniha vám ponúka cenné rady. Vhodná pre začiatočníkov aj pokročilých. Knihu nájdete TU

13. 12. 2025 | | 1 min. čítania | 0 komentárov
13. 12. 2025 | | 1 min. čítania | 0 komentárov

Musk vyslovil svoje doteraz najvýraznejšie vyznanie viery v Boha

Technologický magnát Elon Musk, ktorý sa netají tým, že nie je veriaci, nedávno vyslovil svoje doteraz najvýraznejšie vyznanie existencie Boha.…

13. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
13. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Podľa nemeckého politika je predlžovanie vojny výhodné pre Európu

„Kým Ukrajina bojuje, Európa je v bezpečí“: predseda Mníchovskej medzinárodnej konferencie o bezpečnosti Wolfgang Ischinger v rozhovore pre Deutsche Welle…

13. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
13. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny: Hlásia veľký útok rakiet a dronov na Odesu

V  tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

13. 12. 2025 | Aktualizované 13. 12. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
13. 12. 2025 | Aktualizované 13. 12. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
.

Dnešné stretnutie Zelenského s európskymi lídrami nebude

Stretnutie „eurotrojky“ a ukrajinských úradníkov v Paríži, naplánované na dnes 13. decembra sa neuskutoční, informuje poľská rozhlasová stanica RMF s…

13. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
13. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Florida žaluje popredné lekárske skupiny za „nemorálnu“ propagáciu „zmeny pohlavia“ u detí. Dostanú tieto praktiky konečne stopku?

Florida žiada vysoké pokuty pre Americkú akadémiu pediatrie a ďalšie lekárske asociácie podporujúce transrodové osoby za ich „nemorálne“ snahy presadzovať…

13. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
13. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Dostupnosť bývania na Slovensku: čo môžu urobiť štát, samosprávy aj súkromný sektor

Problém nedostupného bývania na Slovensku sa každý rok prehlbuje. Riešenie si vyžaduje koordinovaný prístup všetkých aktérov – štátu, obcí, zamestnávateľov…

13. 12. 2025 | Ekonomika | PR článok | 1 min. čítania | 0 komentárov
13. 12. 2025 | Ekonomika | PR článok | 1 min. čítania | 0 komentárov

Dominik Hašek: "Každý ruský občan je reklamou na činy svojej krajiny"

Bývalý elitný brankár NHL, ktorý v minulosti uvažoval o kandidatúre na prezidenta Českej republiky a v súčasnosti kontroverzne komentuje politické…

13. 12. 2025 | 0 komentárov

Počas prvej nočnej služby žandárov bolo v teréne spolu sedem hliadok

Na Slovensku vyrazili do terénu prvé žandárske hliadky, ktoré budú podporovať Policajný zbor pri zabezpečovaní verejného poriadku a posilnia hliadkovú…

13. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Spolu s migrantmi prišla aj lepra

V Rumunskom meste Kluž potvrdili prípad lepry u mladej ženy z Ázie, ďalší traja pacienti sú stále pod dohľadom -…

13. 12. 2025 | 0 komentárov

Rusi v deň stretnutia Putin – Erdogan zasiahli raketou tureckú loď

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan navrhol ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi, aby s Ukrajinou vyhlásil moratórium na útoky na prístavy a…

12. 12. 2025 | Aktualizované 12. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
12. 12. 2025 | Aktualizované 12. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Trump tvrdí, že sa stretne s pápežom Levom napriek nesúladu v otázke migrácie

Americký prezident Donald Trump poprel, že by vedel o pápežovom ostrom odsúdení deportácie nelegálnych prisťahovalcov a poznamenal, že predchádzajúca politika…

13. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
13. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Ukrajina bude musieť zvládnuť nevyhovujúce britské obrnené vozidlá

Veľká Británia, 13. decembra 2025 - Ešte nedávno britský minister pre obranné nákupy Luke Pollard vyhlásil, že britský priemysel konečne…

13. 12. 2025 | 0 komentárov

Umerov sa tajne stretol v USA s riaditeľom FBI

Vedúci ukrajinskej vyjednávacej skupiny Rustem Umerov sa tajne stretol v USA s riaditeľom FBI Patelom, informovali zdroje denníka The Washington…

12. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
12. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Hráči Slovenska ovládli domáci Vianočný Kaufland Cup, po Nóroch v Banskej Bystrici zdolali aj Lotyšov

Slovenskí hokejoví reprezentanti v Banskej Bystrici obhájili prvenstvo na turnaji o Vianočný Kaufland Cup. V piatkovom súboji spečatili turnajový triumf…

13. 12. 2025 | 0 komentárov

Agresia proti ženám nemá konca. Kde je svedomie opozície?

Predvianočné rokovanie v parlamente prinieslo šokujúce momenty. Opozícia normalizuje matovičovské zlo

12. 12. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
12. 12. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Megalofóbia v praxi. Tieto obrovské veci vo vás vyvolajú strach

Megalofóbia - strach z obrovských objektov - môže spustiť úzkosť aj pri pohľade na niečo, čo väčšina ľudí považuje len…

13. 12. 2025 | 0 komentárov

Jako tenkrát za Nečase…

Andrej Babiš byl v úterý jmenován premiérem, předal prezidentovi seznam ministrů bez Turka s tím, že Petr Macinka se bude…

13. 12. 2025 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
13. 12. 2025 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov

Metro vie byť poriadne zvláštnym miestom. Títo cestujúci ťa o tom presvedčia

Ak ste niekedy cestovali metrom, viete, že metro dokáže z bežného dňa spraviť absurdný zážitok skôr, než stihnete uvedomiť. Áno…

13. 12. 2025 | 0 komentárov

Premiér: Prezident SR v mojich očiach zlyhal. Nebude mať žiadnu podporu

Premiér Robert Fico víta prelomenie veta prezidenta Petra Pellegriniho v prípade zákona týkajúceho sa transformácie Úradu na ochranu oznamovateľov (ÚOO)…

12. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
12. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Danko: Prezident stratil dôveru SNS, už nikdy ho nepodporíme do žiadnej funkcie

Prezident SR Peter Pellegrini stratil dôveru koaličnej SNS. Strana ho už nikdy nepodporí do žiadnej funkcie. Vyhlásil to líder SNS…

12. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
12. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Chorvátsko nakupuje nemecké tanky Leopard po tom, čo darovalo tanky Ukrajine

Chorvátsko podpísalo zmluvu v hodnote 1,48 miliardy eur na nákup 44 tankov Leopard 2A8 z Nemecka, ktoré nahradia vojenskú techniku…

12. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
12. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Alexander Veľký : Život, doba a význam najväčšieho vojvodcu staroveku

V rukách môžete držať a začítať sa do druhého, rozšíreného vydania jedinečnej knihy slovenskej literatúry a historiografie o Alexandrovi Veľkom.…

12. 12. 2025 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
12. 12. 2025 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

Nešťastný deň? Títo ľudia by o tom vedeli rozprávať

Nešťastný deň vie prísť v momente, keď to najmenej čakáme, a z obyčajného rána sa v priebehu pár sekúnd stane…

13. 12. 2025 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Po tom, ako Slovenskej republike nedávno potvrdili nezmenené ratingy prestížne medzinárodné agentúry Standard & Poor’s a Fitch Ratings, na konci roka prichádza hodnotenie aj od agentúry Moody’s. Tá v rámci periodického hodnotenia potvrdila Slovenskej republike nezmenený rating na úrovni A3 so stabilným výhľadom. Ide o priaznivú správu, ktorá prichádza v období zvýšenej globálnej neistoty, spomalenia rastu najväčších obchodných partnerov SR a napätých medzinárodných obchodných a politických vzťahov.

09:25

Irán popravil ženu odsúdenú za zabitie štvorročnej nevlastnej dcéry. Dieťa identifikované ako Ava zomrelo v decembri 2023 pre poranenia mozgu a zranenia, ktoré jej spôsobila nevlastná matka.

09:23

Varšava zaplatila Českej republike 11 miliónov českých korún (453.000 eur) za odstránenie odpadu nelegálne dovezeného z Poľska, uviedol český minister životného prostredia.

08:37

Thajsko oznámilo svoj zámer pokračovať vo vojenských operáciách proti Kambodži. To protirečí vyhláseniam prezidenta USA Donalda Trumpa, ktorý sa údajne s oboma krajinami telefonicky dohodol na zastavení bojov.

07:59

Severná Kórea vyslala v tomto roku vojakov do Ruska na odmínovanie Kurskej oblasti. Povedal to severokórejský vodca Kim Čong-un v prejave, ktorý odvysielali štátne médiá.

07:58

.

Strategická spolupráca s Nemeckom

Minister zahraničných vecí SR Juraj Blanár včera rokoval s nemeckým veľvyslancom Thomasom Kurzom, čo potvrdzuje, že Nemecko je pre Slovenskú…

12. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
12. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Podľa mierového plánu by Ukrajina mala vstúpiť do Európskej únie do roku 2027

Západné médiá potvrdzujú, že podľa mierového plánu Trumpa by Ukrajina mala vstúpiť do Európskej únie do roku 2027

12. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
12. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Matovič podá trestné oznámenie na Zuzanu Plevíkovú za ohováranie

Poslanec a predseda Hnutia Slovensko Igor Matovič podá trestné oznámenie na poslankyňu Zuzanu Plevíkovú za ohováranie. Dôvodom sú jej vyjadrenia…

12. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
12. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V  tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

12. 12. 2025 | Aktualizované 12. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
12. 12. 2025 | Aktualizované 12. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Rozšírené predsedníctvo Hlas-SD jednomyseľne vyjadrilo dôveru Šutajovi Eštokovi

Rozšírené predsedníctvo Hlasu-SD po piatkovom zasadnutí jednomyseľne vyjadrilo dôveru predsedovi strany Matúšovi Šutajovi Eštokovi a poverilo ho prípravou pracovnej programovej…

12. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
12. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Erik Majercak

Marek Brna

Ivan Štubňa

Milan Šupa

René Pavlík

Miroslav Urban

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov