„Chceme vyzvať vládnu koalíciu aj opozíciu, aby sa v tejto otázke spojili a našli riešenie, ktoré ponúkame, aby sa zrušila podmienka petície v zákone o hazardných hrách. Mestá aj obce by mali dostať takú kompetenciu regulovať hazardné hry, aby už nikto nemohol napádať na súdoch, že to bolo prijaté v rozpore so zákonom, a nejakým spôsobom spochybňovať, kto má a nemá právomoc regulovať hazardné hry. Dôležité je, aby sme predišli ovplyvňovaniu sudcov,“ povedali predstavitelia Iniciatívy zastavme hazard.
V prípade zrušenia zákazu hazardu v Bratislave boli podľa predstaviteľov iniciatívy ovplyvňovaní sudcovia, ktorí o danej veci rozhodovali. „Sú tu veľmi závažné podozrenia a myslíme si, že k tomu mohlo dôjsť. Najvyšší súd nekonal a zmaril vôľu 136-tisíc občanov a zamietol odklad zrušenia všeobecne záväzného nariadenia, a tak stratilo nielen účinnosť, ale aj platnosť,“ uviedli predstavitelia iniciatívy.
Asociácia zábavy a hier (AZH) však kritizuje vyjadrenia Iniciatívy zastavme hazard o ovplyvňovaní sudcov. „Asociácia si dala vypracovať právne posudky od viacerých advokátskych kancelárií, ktoré potvrdzovali nezákonnosť zákazu hazardu v Bratislave, čo následne tvrdila aj prokuratúra a potvrdil senát troch sudcov krajského súdu. Akékoľvek spájanie sa s pochybnými osobami v tejto veci je preto vylúčené aj zbytočné, keďže sme si boli istí, že výsledok akéhokoľvek súdu potvrdí nezákonnosť všeobecne záväzného nariadenia, pokiaľ žijeme v právnom štáte,“ uviedla AZH vo svojom stanovisku.