Liberálne mimovládne organizácie už v októbri minulého roka informovali, že sa zapoja do kampane pred voľbami. Ich oficiálnym cieľom je pritiahnuť čo najviac ľudí k volebným urnám.
Neoficiálnym cieľom je samozrejme poraziť súčasnú vládu a pronárodné politické strany. Pomyselný líder mimovládok Pavol Demeš to povedal jasne: „Nedovolíme, aby sa v kampani hovorilo o témach ako národ, vlasť, rodina“… Viac sa dočítate tu.
Najnovšie sa do vymývania mozgov ľuďom liberálnou propagandou zapojili ďalšie skupinky aktivistov. Konkrétne sa jedná o hercov a stand-up komikov, ktorí rozbehli dikusie s ľuďmi s názvom Pohni hlavou. Chodia po mestách po celom Slovensku a zábavnou formou sa snažia bojovať proti extrémizmu, či dezinformáciám a chcú naučiť ľudí “kritickému mysleniu”.
Na cesty vyrazili aj aktivisti na čele s Karolínou Farskou z iniciatívy Za slušné Slovensko. Taktiež ako mimovládky, aj oni si dali za oficiálny cieľ zvýšiť účasť vo voľbách. V skutočnosti, ale každý rozumný človek vie, o čo im ide. Ich liberálna ideológia je viac než zjavná.
Liberálni propagandisti chcú ovplyvniť aj študentov na stredných školách, respektívne prvovoličov. Denník SME spustil kampaň s názvom Sme proti extrémizmu na školách.
Vrámci tohto projektu, učiteľom a študentom ponúkajú predplatné internetovej verzie denníka SME na 3 mesiace zadarmo.
Tento ultraliberálny denník, ktorý vo svojich článkoch dokonca obhajoval pedofilov, otvorene píše, že kampaň spustili z politických dôvodov:
“Podpora extrémistických politikov podľa predvolebných prieskumov neustále rastie. A ak státisíce ľudí v uliciach po vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej volali po zásadnom rozseknutí politicko-mafiánskych chápadiel, nakoniec sú parlamentné voľby 2020 aj o čoraz silnejšej podpore fašizoidných politických zoskupení a politikov.
Minulú jeseň vyšli hneď dva znepokojivé prieskumy týkajúce sa mladých ľudí a tých, ktorí majú veľký vplyv na ich kritické myslenie a formovanie názorov.
“Z jedného vychádza, že ak by vo voľbách rozhodovali mladí dospelí do 29 rokov, s odstupom by vyhrali fašisti Mariana Kotlebu,” píše denník SME.
Ultraliberálnemu denníku taktiež vadia “konšpiračné”, teda nezávislé médiá, za ktorými nestoja žiadni oligarchovia, na rozdiel od samotného denníka SME, za ktorým stoja oligarchovia z Penty.
“Podľa druhého prieskumu by zas viac než polovica učiteľov odporučila svojim žiakom ako dôveryhodné médium konšpiračné médiá ako hlavnespravy.sk a Zem a vek. Teda weby a časopisy plné xenofóbného štvania, účelových dezinformácií a konšpiračných klamstiev, presne kopírujúce slovník a praktiky slovenských extrémistov, ktoré čoraz viac preberajú aj ‘mainstreamové strany’, píše denník SME očierňujúce a nálepkujúce informácie aj v súvislosti s naším portálom.
Avšak aj samotný šéf Penty Jaroslav Haščák, ktorý spoluvlastní denník SME, priznal, že jeho médiá šíria klamlivé informácie:
“Žiaľ aj médiá, ktoré máme my v portfóliu, veľakrát pri informovaní verejnosti skĺzavajú do veľmi tendenčného informovania až niekedy klamlivého informovania a robia to samozrejme aj ostatné médiá, nie iba médiá v našom portfóliu,” povedal Haščák na súde ako svedok v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky. Viac o Haščákovej výpovedi sa dočítate tu.
Na školy začali chodiť aj rôzni liberálni aktivisti pod zásterkou boja proti fašizmu a extrémizmu. Ako príklad možno uviesť gymnázium arm. gen. L. Svobodu v Humennom.
Deň pred polročným vysvedčením na toto gymnázium zavítal Jakub Drábik, historik SAV, autor knihy Fašizmus. Prednáška bola venovaná téme fašizmu.
Spomínaný historik sa tiež preslávil tým, že pre portál Aktuality.sk povedal, že Marian Kotleba je fašista. Je teda zrejmé v akom politickom duchu sa prednáška odohrávala.
Zdá sa, že takáto forma indoktrinácie študentov zaberá. O pár dni na to sa totiž na spomínanom gymnáziu konali simulované voľby, kde s obrovským náskokom vyhrala strana Progresívne Slovensko. Zúčastnilo sa ich 102 hlasujúcich, z čoho Progresívcov volilo 32 študentov. Kotlebova strana ĽSNS získala len 4 hlasy.
Že sú tieto kampane účinné a značným spôsobom ovplyvňujú mladých voličov ukazujú aj celkové výsledky simulovaných študentských volieb, ktoré vyhrala strana PS / Spolu s veľkým náskokom pred OĽaNO a Kotlebova strana, ktorá ešte nedávno medzi mladými viedla, skončila ani nie s polovičným výsledkom na treťom mieste. Kompletné výsledky študentských volieb si môžete pozrieť tu.
Samuel Gdovin