NAŽIVO

Iránske úrady potvrdili, že počas celoštátnych masových protestov v krajine prišlo o život najmenej 5000 ľudí vrátane 500 členov bezpečnostných zložiek.

13:30

Meloniová označila Trumpove vyhrážky  uvaliť clá na krajiny, ktoré nesúhlasia s jeho plánom na obsadenie Grónska, za „chybu“. Zároveň uviedla, že s Trumpom telefonovala a oboznámila ho so svojím názorom.

13:29

Francúzske bezpečnostné zložky uviedli, že po tom, čo sa vo Francúzsku v jednom z parížskych bytov prepadla podlaha jedna osoba utrpela vážne zranenia.

13:27

Zelenskyj uviedol, že pri najnovších ruských útokoch na Ukrajinu prišli o život najmenej dvaja ľudia a desiatky ďalších utrpeli zranenia.

13:22

Európa môže vyhnať americké vojenské základne zo svojho územia, ak USA anektujú Grónsko, píše The Economist s odvolaním sa na zdroje v EÚ.

Zdroje sa domnievajú, že Európska únia môže využiť americké vojenské základne v Európe ako páku na vyvíjanie tlaku na Trumpa v prípade pokusu o obsadenie Grónska.
Základne ako Rammstein v Nemecku hrajú dôležitú úlohu pre USA z hľadiska ich vplyvu na Afriku a Blízky východ, čo môže slúžiť ako nástroj odstrašenia.

Okrem toho The Economist uvádza, že EÚ môže použiť agresívne ekonomické opatrenia proti americkým technologickým spoločnostiam.

13:21

Do parlamentu putuje návrh uznesenia odsudzujúceho prejavy násilia namierené voči Slovákom žijúcim v Srbsku. Návrh do Národnej rady SR predložili poslanci Progresívneho Slovenska Lucia Plaváková, Zuzana Števulová a Ondrej Prostredník. Uznesenie má byť súčasne vyjadrením podpory pre príslušníkov slovenskej menšiny, ktorí sa v Srbsku dlhodobo cítia ohrození. Predkladatelia návrhu zdôraznili, že parlament má osobitnú zodpovednosť za ochranu základných práv a slobôd, čo sa týka aj Slovákov žijúcich v zahraničí. Táto zodpovednosť podľa poslancov za PS nie je iba symbolická. Ide o záväzok aktívne reagovať v situáciách, keď sú príslušníci národnostnej menšiny vystavení ohrozeniu, diskriminácii či porušovaniu základných práv a slobôd

Čítať viac | 12:49

Podľa odhadov Zväzu automobilového priemyslu SR sa výroba áut na Slovensku v minulom roku medziročne zvýšila približne o 7,5 percenta na 1,07 milióna vozidiel. Tento rast potvrdzujú aj údaje Štatistického úradu, podľa ktorých sa produkcia v segmente dopravných prostriedkov za prvých jedenásť mesiacov roka zvýšila v priemere o 1,8 percenta. Ako však upozorňuje analytik UniCredit Ľubomír Koršňák, ide o čísla, ktoré zakrývajú výrazne rozdielny vývoj v jednotlivých závodoch aj zmenu štruktúry produkcie. Rast výroby sa totiž nekonal naprieč celým sektorom. Zo štyroch automobiliek pôsobiacich na Slovensku zaznamenala medziročný nárast produkcie len jedna, zatiaľ čo v ostatných výrobných závodoch výroba klesla, a to od zanedbateľného poklesu až po takmer pätinu.

Čítať viac | 12:28

V zálive v Sydney Harbour napadol tínedžera žralok. Podľa tamojšej polície je chlapec v kritickom stave.

12:22

Ľudia sa v sobotu zhromaždili na protestoch proti korupcii v Srbsku po tom, čo tamojší študenti univerzít ohlásili novú etapu vo svojom odpore voči vláde Vučiča.

12:21

EÚ zrejme zastaví schvaľovanie obchodnej dohody s USA. Dôvodom sú Trumpove hrozby, že zavedie clá na osem európskych krajín, ak sa nevyrieši otázka získania Grónska Spojenými štátmi.

11:15

Februárový kontrakt na ropu WTI si v piatok pripísal 25 centov alebo 0,42 % a uzavrel na 59,44 USD za barel. Ropa Brent s marcovým kontraktom stúpla o 37 centov alebo 0,58 % na 64,13 USD za barel.

11:14

Zo správy Microsoft AI Diffusion Report 2025 vyplýva, že Slovensko má 22,1 % aktívnych používateľov umelej inteligencie.

11:10

Abdullah Öcalan povedal, že nedávne ozbrojené potýčky v Sýrii medzi vládnymi silami a kurdskými bojovníkmi sú pokusom o „sabotáž“ mierového procesu medzi Tureckom a Stranou kurdských pracujúcich.

11:09

Indonézske pátracie tímy objavili viacero úlomkov, ktoré pravdepodobne pochádzajú z malého osobného lietadla, ktoré deň predtým stratilo kontakt s leteckými dispečermi pri indonézskom meste Makassar.

09:37
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

“Je to také malé zaucho.” Hrabko: Americký prezident sa doteraz nestretol s Kiskom ani Zemanom

Americký prezident Donald Trump, ktorý sa nedávno stretol s českým premiérom Andrejom Babišom (ANO), 3. mája v Bielom dome prijme aj slovenského predsedu vlády Petra Pellegriniho (Smer-SD). Dodnes sa však nestretol s českým prezidentom Milošom Zemanom a už je zrejmé, že v čase svojej exekutívy stretnutie s ním nedosiahne ani slovenská hlava štátu Andrej Kiska. V diskusii na Tablet.TV to poznamenal publicista Juraj Hrabko

❚❚
.

Z priamo volených slovenských prezidentov tak bude Kiska zatiaľ prvý, ktorý sa nestretol s americkou hlavou štátu.

„Je to také malé zaucho pre prezidenta Andreja Kisku, že nedostal pozvanie v čase, keď je v úrade. Na druhej strane, ešte sa tam nedostal ani Miloš Zeman, a to je v úrade dlhšie ako Andrej Kiska,“ povedal Hrabko.

V novembri 2013 prijal vtedajší americký prezident Barack Obama slovenského premiéra Roberta Fica, päť rokov predtým prijal prezident George W. Bush slovenského prezidenta Ivana Gašparoviča. V marci 2006 navštívil Biely dom premiér Mikuláš Dzurinda, v marci 2005 predseda NR SR Pavol Hrušovský a v apríli 2003 prezident Rudolf Schuster.

.

 

Pellegrini v Bielom dome

Z hľadiska praktického efektu rozhovorov je podľa Hrabka pre amerického prezidenta niekedy jednoduchšie hovoriť s premiérmi, ktorí majú v rukách výkonnú moc štátu. „Výkonná moc je hlavne na premiérovi. Tak, ako bol pred nedávnom v Bielom dome Andrej Babiš, teraz ide premiér Peter Pellegrini,“ poznamenal Hrabko.

Podľa bývalého slovenského ministra medzinárodných vzťahov Pavla Demeša nepôjde o zdvorilostnú cestu a celú agendu rozhovoru vopred predrokujú rezorty zahraničných vecí oboch krajín. Podľa premiérovej hovorkyne Patrície Macíkovej partneri posúdia celé spektrum otázok s dôrazom na ekonomickú a obrannú spoluprácu.

„Nikto vám presne nepovie, o čom sa bude rokovať. Avšak premiér Pellegrini už povedal, že sa to bude týkať aj zmluvy, ktorú odmieta SNS, ale o ktorej ešte rokuje ministerstvo zahraničných vecí. Ale o tom by asi lepšie mohol hovoriť pán Lajčák, lebo jeho rezort pracuje na príprave tohto stretnutia,“ povedal Hrabko.

.

Druhá vec je, že hoci Slovensko zvýšilo výdavky na obranu, stále ich podiel na HDP nedosahuje dve percentá, ku ktorým sa štáty NATO zaviazali. „Toto Donald Trump nikdy nezabúda pripomínať. A premiér Pellegrini môže uviesť, že aj my výdavky na obranu zvyšujeme. Americký prezident by mohol oceniť nákup stíhačiek a helikoptér. Mohli sme si vybrať aj iné, ale vybrali sme si americké. A štrnásť moderných stíhačiek, to je dosť veľká zákazka,“ konštatoval Hrabko.

 

Pellegrini a japonský predseda vlády Šinzó Abe

Za prioritne ekonomicky motivovanú označil Hrabko schôdzku slovenského premiéra Petra Pellegriniho a japonského predsedu vlády Šinzóa Abeho.

„Netreba zabúdať, že japonský premiér sa stretáva so všetkými premiérmi V4 na ich pozvanie. Je dobre, že sa to robí v Bratislave a túto príležitosť využil náš predseda vlády na bilaterálne rokovanie, ale japonského premiéra prirodzene zaujíma oveľa väčší trh, ako je len ten náš,“ poznamenal Hrabko.

.

 

Eurovoľby

Politickú diskusiu pred európskymi voľbami na Slovensku rozdelili názory na avizovanú novú eurofrakciu Európa národov a slobody, ktorú formuje taliansky minister vnútra Matteo Salvini. Zatiaľ čo podľa Borisa Kollára nová frakcia prináša do Európy hlas zdravého rozumu a chystá sa ju so svojim hnutím Sme rodina nasledovať, Monika Beňová (Smer-SD), Michal Truban (PS) a József Nagy (Most-Híd) ju kritizujú a obávajú sa jej deštruktívneho vplyvu na europolitiku.

„Aj podľa ohlasov, ktoré ste spomínali, vidíme, že strašiak je to veľký. Otázne je, nakoľko bude reálny a akcieschopný. Ja si nemyslím, že získajú až takú veľkú silu. Ale môžem sa mýliť. V rukách to majú tí, ktorí sú proti tejto frakcii. Môžu oslovovať svojich voličov, aby nedali hlas stranám, ktoré sa k tejto frakcii hlásia,“ reagoval Hrabko.

Nagy v Tablet.TV poznamenal, že výsledky eurovolieb vo Veľkej Británii naznačia, či je o brexite rozhodnuté definitívne, alebo ešte existuje šanca na zachovanie Európskej únie v dnešnej podobe. „Nemyslím si, že je táto úvaha reálna. Nevyvodzoval by som z výsledkov eurovolieb, o ktorých ani nevieme, či vo Veľkej Británii budú – a ak nebudú, tak 1. júna v Európskej únii končí – také posolstvá, ako pán poslanec Nagy. Podľa mňa sa z toho nebude dať o druhom referende vyvodzovať nič,“ povedal Hrabko.

Ak Veľká Británia zorganizuje eurovoľby, získa odklad brexitu do 31. októbra, v opačnom prípade sa bude realizovať scenár brexitu bez dohody k 1. júnu. Ak Briti eurovoľby zorganizujú, je veľmi pravdepodobné, že ich bude veľká časť verejnosti vnímať ako dočasné opatrenie, čo vytvorí tlak na nízku volebnú účasť. Na druhej strane, termín slovenských eurovolieb koliduje so široko očakávanými domácimi majstrovstvami sveta v hokeji.

„Nemám krištáľovú guľu, ale odhadujem, že to bude Slovensko,“ odpovedal Hrabko na otázku, v ktorom z týchto dvoch štátov očakáva nižšiu účasť voličov.

 

Ukrajinský prezident Zelenskyj

Komik Volodymyr Zelenskyj zvíťazil v druhom kole prezidentských volieb na Ukrajine, v ktorých jednoznačne porazil úradujúcu hlavu štátu Petra Porošenka.

.

Politické signály, ktoré Zelenskyj vydáva, sú zatiaľ ťažko čitateľné. Na jednej strane prisľúbil v kľúčových otázkach pokračovať v politike Petra Porošenka, na druhej strane na rozdiel od doterajšieho prezidenta už Zelenskyj avizoval referendum o tom, či Ukrajinci majú záujem o smerovanie do NATO. Celonárodný konsenzus je totiž podľa Zelenského zatiaľ len na smerovaní do Európskej únie.

„Pán Zelenskyj vyhral drvivým rozdielom. Je to nepopísaný list papiera aj pre mňa. Nemá žiadne skúsenosti v politike. Uvidíme, ako sa bude správať v reálnej politike, ktorá je na míle vzdialená tomu, čo hral v tom seriáli. Reálny život nám ukáže, ako bude viesť Ukrajinu a k čomu sa prikloní. Zatiaľ nemá podporu v parlamente,“ povedal Hrabko. „Pre mňa je to nepopísaný list papiera ešte viac ako pani Čaputová na Slovensku,“ dodal.

„Musí sa spoľahnúť na poradcov a ľudí v pozadí. Ukáže sa, ako moc naloží s novými prezidentmi a ako oni dokážu naložiť s mocou, ktorú získali,“ uzavrel Hrabko.

 

.
Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Gustáv Murín

Anton Čapkovič

Marek Brna

Ivan Štubňa

René Pavlík

Michal Durila

.
.
.

Opozícia opäť bije do premiéra, ale Slovensku nepomáha

Poslanec Juraj Krúpa očividne nechápe rozdiel medzi zmluvami o obrannej a hospodárskej spolupráci. Okrem toho sa pustil do premiéra, ktorému…

18. 01. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

Premiér sa na Floride stretol s Donaldom Trumpom. Zhodli sa, že EÚ je v hlbokej kríze

Ak sa správame sebavedome a konštruktívne a prejavujeme záujem o mierovú spoluprácu s každým, kto má záujem, nikto nami nepohŕda,…

18. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Trumpove „grónske clá“ budú mať dopad na obchod s EÚ

EÚ sa chystá zastaviť proces uzatvárania obchodnej dohody s USA kvôli zavedeniu nových „grónskych“ ciel zo strany Trumpa

18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Trump chce vytvoriť svoj vlastný ekvivalent OSN

Americký prezident Donald Trump vyslovil zámer vytvoriť „Radu mieru“ , teda ekvivalent Organizácie spojených národov (OSN), so vstupným poplatkom vo…

18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Korčok si neodpustil komentár k Ficovej návšteve v USA

Predseda vlády Robert Fico svojou návštevou v USA zradil záujmy Slovenska, pretože neotvoril témy, ktoré sa bytostne dotýkajú Slovenska. V…

18. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

„Kaskádový efekt“ a úplný výpadok? Čo sa deje s ukrajinským energetickým sektorom

Podľa údajov spoločnosti „Ukrenergo“ je situácia najzložitejšia v Kyjeve a okolí , lenže situácia v energetickom sektore sa naďalej zhoršuje

18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Brusel reagoval na Trumpovu hrozbu clami

„Európska únia pevne stojí za ochranou medzinárodného práva,“ povedal António Costa, predseda Európskej rady, v reakcii na najnovšiu hrozbu Donalda…

18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Vyhrážky clami kvôli Grónsku sú neprijateľné, varuje prezident Macron

Francúzsky prezident Emmanuel Macron v sobotu ostro odmietol hrozbu prezidenta USA Donalda Trumpa uvaliť clá na európske krajiny, ktoré nesúhlasia…

18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Diabol sa ukrýva v detailoch

Bývalý správca policajných sociálnych sietí David Púchovský (Hoaxy & podvody) sa nevzdáva boja o pozornosť. Tentoraz zverejnil svoju „prednášku pre…

18. 01. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
.

Trumpove ambície v Grónsku: Rusko a Čína určite „pustili do gatí“

Reakcia Európy na Trumpove ambície v oblasti Grónska je žalostne smiešna, konštatuje generál Jozef Viktorín

18. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Britská banka varuje pred mimozemšťanmi. Teóriu má potvrdiť Trump

Bank of England by sa mala pripraviť na možnú finančnú krízu, ktorá by mohla nastať, ak sa potvrdí existencia mimozemšťanov

18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Pred 20 rokmi pri obci Hejce havarovalo lietadlo so slovenskými vojakmi

Havária slovenského vojenského lietadla pri maďarskej obci Hejce, ktorá si vyžiadala 42 obetí – tri ženy a 39 mužov, bola…

18. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Nový jadrový reaktor by mal byť čisto štátny, elektrika by tak podľa ministra mala byť lacnejšia

Nový jadrový reaktor, ktorý chce Slovensko postaviť za pomoci USA, by mal byť čisto štátny, čo by malo viesť k…

18. 01. 2026 | Aktualizované 18. 01. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Aktualizované 18. 01. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
.

Povolebná spolupráca medzi stranou Smer a hnutím Republika? Uhrík pre HS prezradil viac

Nedávno sa opäť otvorila téma prípadnej povolebnej spolupráce medzi stranou Smer a hnutím Republika. Z obidvoch strán zaznieva jasné áno,…

18. 01. 2026 | Rozhovory | 18 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Rozhovory | 18 min. čítania | 0 komentárov

Austrália zablokovala milióny detských účtov na sociálnych sieťach

Technologickí giganti v Austrálii zablokovali na svojich platformách 4,7 milióna účtov detí mladších ako 16 rokov, oznámil v piatok 16.…

16. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

18. 01. 2026 | Aktualizované 18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Aktualizované 18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Maďari by Ukrajinu do Európskej únie nepustili

Až 67 percent Maďarov má negatívny názor na možné členstvo Ukrajiny v Európskej únii a len pätina by ho podporila…

18. 01. 2026 | 0 komentárov

.

KOMENTÁRE

Oslobodený Harabin vracia úder

16. 01. 2026 | 0 komentárov
Štefan Harabin na súdnom pojednávaní v kauze hanobenia rasy a národa na Najvyššom súde SR

Európsky plán, slovenský problém

16. 01. 2026 | 0 komentárov
Európsky plán

Kurňa, vzpamatujte se!

Předchozí tři roky v politice měly jednu výhodu. Člověk se postupně dozvěděl OFF – o fšech fšechno. Mám spoustu přátel…

18. 01. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov

Nemecko je pripravené bojkotovať futbalové MS, ak si Američania neprestanú nárokovať Grónsko

Nemeckí predstavitelia nevylučujú bojkot Majstrovstiev sveta vo futbale 2026 v prípade násilnej anexie Grónska Spojenými štátmi. Uviedol to Jürgen Hardt,…

18. 01. 2026 | 0 komentárov

USA a Slovensko podpísali dohodu o posilnení civilného jadrového programu

Minister energetiky USA Christopher A. Wright a predseda vlády SR Robert Fico podpísali v piatok vo Washingtone medzivládnu dohodu o…

17. 01. 2026 | Aktualizované 17. 01. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Aktualizované 17. 01. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

Unikla nahrávka, ako vyzeral rozhovor Zelenského a Macrona s Trumpom o „ultimáte“ Putinovi

Vo Francúzsku bola zverejnená nahrávka rozhovoru medzi Trumpom a Zelenským z 10. mája 2025. Macron, Merz, Tusk a Starmer navštívili…

17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Slafkovský dvakrát skóroval pri výhre Montrealu v Ottawe po predĺžení

Slovenská hviezda dnes v noci dosiahla už svoj 18. a 19. gól v sezóne a počet kanadských bodov zaokrúhlila na…

18. 01. 2026 | 0 komentárov

Trump sa už údajne rozhodol, čo urobí s Iránom

Wall Street Journal informuje, že Trump sa rozhodol neurobiť útok na Irán kvôli varovaniam od ľudí blízkych jeho okoliu

17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

V Modre si v nedeľu pripomenú 170. výročie úmrtia Ľudovíta Štúra

V meste Modra v nedeľu programom ukončujú Rok Ľudovíta Štúra. Uskutoční sa tam pietna spomienka pri príležitosti 170. výročia úmrtia…

18. 01. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

Nečakané odhalenie: Fero Joke a pokrytectvo liberálneho tábora

Stalo sa to v programe Adela trochu inak: humorista Fero Joke priznal, že niektorí liberáli sa správajú ako falošní moralizátori

17. 01. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

.
Hrnko pre HS

16. 01. 2026


Kto napokon rozhodol že nebude útok na Irán?

Rusko, 17. januára 2026 - Verím, že Donald Trump sám prijal rozhodnutie nezaútočiť na Irán. Sledoval som, ako ho tlačili…

18. 01. 2026 | 0 komentárov

Ruský politológ hovorí o jadrovom útoku v Európe, ak lídri EÚ neprestanú brániť mierovej dohode. Prvé na rane má byť Nemecko

Rusko by mohlo do roka spustiť jadrové útoky na Britániu a Nemecko, ak bude Európa naďalej „blokovať mierovú dohodu“ o…

17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Disciplinárny proces s Danielom Lipšicom sa blíži ku koncu

Na pôde Najvyššieho správneho súdu SR by mal vo štvrtok 22. januára pokračovať disciplinárny proces s prokurátorom Generálnej prokuratúry SR…

17. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Petr Pavel chce Ukrajine dodať bojové lietadlá

Český prezident Pavel sľúbil Zelenskému bojové lietadlá schopné zostreľovať drony, informuje agentúra Reuters

17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Iránske úrady potvrdili, že počas celoštátnych masových protestov v krajine prišlo o život najmenej 5000 ľudí vrátane 500 členov bezpečnostných zložiek.

13:30

Meloniová označila Trumpove vyhrážky  uvaliť clá na krajiny, ktoré nesúhlasia s jeho plánom na obsadenie Grónska, za „chybu“. Zároveň uviedla, že s Trumpom telefonovala a oboznámila ho so svojím názorom.

13:29

Francúzske bezpečnostné zložky uviedli, že po tom, čo sa vo Francúzsku v jednom z parížskych bytov prepadla podlaha jedna osoba utrpela vážne zranenia.

13:27

Zelenskyj uviedol, že pri najnovších ruských útokoch na Ukrajinu prišli o život najmenej dvaja ľudia a desiatky ďalších utrpeli zranenia.

13:22

Európa môže vyhnať americké vojenské základne zo svojho územia, ak USA anektujú Grónsko, píše The Economist s odvolaním sa na zdroje v EÚ.

Zdroje sa domnievajú, že Európska únia môže využiť americké vojenské základne v Európe ako páku na vyvíjanie tlaku na Trumpa v prípade pokusu o obsadenie Grónska.
Základne ako Rammstein v Nemecku hrajú dôležitú úlohu pre USA z hľadiska ich vplyvu na Afriku a Blízky východ, čo môže slúžiť ako nástroj odstrašenia.

Okrem toho The Economist uvádza, že EÚ môže použiť agresívne ekonomické opatrenia proti americkým technologickým spoločnostiam.

13:21

.

Začalo sa Australian Open, kde sa predstaví len jedna Slovenka. Tucet Rusov štartuje pod neutrálnou vlajkou

Dvanásť Rusov sa zúčastní dvojhry Australian Open 2026, no všetci budú hrať v neutrálnom statuse. Turnaj na preslávených modrých antukových…

18. 01. 2026 | 0 komentárov

Chlapec spadol z lanovky vo Vysokých Tatrách, zasahovali leteckí záchranári

K pádu dieťaťa z lanovky došlo v sobotu dopoludnia na Štrbskom Plese vo Vysokých Tatrách. Na mieste zasahovali leteckí záchranári

17. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

„Rassvet“ pokryje Rusko satelitným internetom

Rusko, 18. januára 2026 - Šéf Roskosmosu Dmitrij Bakanov v priamom prenose na kanáli „Pervyj kanál“ informoval o tohtoročnom začatí…

18. 01. 2026 | 0 komentárov

Profesor Mearsheimer: Ukrajinský konflikt bude vyriešený na bojovom poli

USA, 17. januára 2026 - „Opakovane som vyhlásil, že celý tento diplomatický proces je fraška. Myslím si, že Rusi s…

18. 01. 2026 | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Generálny tajomník OSN varoval pred mocnými silami, ktoré v dnešnom svete pôsobia proti globálnej spolupráci

Vo svete v súčasnosti pôsobia mocné sily, ktoré sa snažia narúšať globálnu spoluprácu, varoval v sobotu v Londýne generálny tajomník…

17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Najvyššia hora v slnečnej sústave: Olympus Mons

Najvyššia hora v slnečnej sústave sa nenachádza na Zemi, ale na Marse. Hoci sa ľudstvu Mount Everest javí ako vrchol…

18. 01. 2026 | 0 komentárov

Postaví sa Ukrajina proti USA v otázke Grónska?

Uprostred škandálu okolo pokusov USA o odobratie Grónska od Dánska mnohí diskutujú o tom, ako zareagujú spojenci Kodane – krajiny…

17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Gustáv Murín

Anton Čapkovič

Marek Brna

Ivan Štubňa

René Pavlík

Michal Durila

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov