NAŽIVO

Ukrajinská tajná služba HUR oznámila, že v noci zaútočila na dve lode ruskej armády a poškodila ich.

20:12

Guterres vyzval na ukončenie vojny medzi Izraelom a Hizballáhom. Guterres apeloval na medzinárodné spoločenstvo, aby posilnilo Libanon a jej ozbrojené sily.

19:36

Hakan Fidan povedal, že Irán popiera zodpovednosť za vypustenie balistických rakiet smerom na Turecko.

19:07

Hovorca Vatikánu Matteo Bruni oznámil, že pápež Lev XIV. sa so svojimi najbližšími spolupracovníkmi nasťahuje do apartmánu v Apoštolskom paláci vo Vatikáne.

18:17

Cena európskeho kontraktu na plyn s dodávkou v apríli na burze TTF v piatok klesla na 50,115 eura za MWh.

17:59

Rezort zdravotníctva Libanonu informoval, že útoky Izraela na Libanon si od začiatku konfliktu vyžiadali najmenej 826 obetí a 2009 zranených.

17:55

Vo veku 96 rokov zomrel nemecký filozof Jürgen Habermas. Potvrdilo to vydavateľstvo Suhrkamp Verlag.

17:16

Cesta II/593 medzi obcami Nedanovce a Bošany je po dopravnej nehode troch vozidiel opäť plne prejazdná. Informovala o tom trenčianska krajská polícia na sociálnej sieti. Úsek cesty bol v sobotu poobede obojsmerne neprejazdný a dal sa obísť od mesta Partizánske cez obec Nedanovce smerom na obec Chynorany a z opačnej strany od obce Bošany smerom na obec Horné Chlebany.

17:11

Cesta I/64 medzi Zemianskymi Kostoľanmi a Novákmi je po dopravnej nehode motorkárov a vozidla opäť plne prejazdná. Informovala o tom trenčianska krajská polícia na sociálnej sieti. Úsek cesty I/64 bol pre dopravnú nehodu v sobotu poobede uzavretý v oboch smeroch.

16:59

Bart De Wever vyzval štáty EÚ, aby Únii dali mandát na rokovania s Ruskom o ukončení vojny na Ukrajine.

15:55

Predseda Výboru pre národnú bezpečnosť iránskeho parlamentu Ebráhím Azízí uviedol, že Ukrajina by sa mohla stať cieľom pre Irán.

15:52

Cesta I/64 medzi Zemianskymi Kostoľanmi a Novákmi je z dôvodu dopravnej nehody motorkárov a vozidla uzavretá. Informovala o tom trenčianska krajská polícia na sociálnej sieti. Policajti upozornili, že cesta je uzavretá v oboch smeroch a aby vodiči rešpektovali ich pokyny a jazdili bezpečne.

15:51

Cesta II/593 medzi obcami Nedanovce a Bošany je pre dopravnú nehodu vozidiel v oboch smeroch neprejazdná. Upozornila na to trenčianska krajská polícia na sociálnej sieti. „Obchádzka je možná od mesta Partizánske cez obec Nedanovce smerom na obec Chynorany a z opačnej strany od obce Bošany smerom na obec Horné Chlebany,“ vysvetlila polícia a žiada vodičov, aby rešpektovali jej pokyny.

15:41
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Muž na holandský konzulát vyvesil tureckú vlajku a kričal Alláhu akbar. Erdogan: Holandsko za svoje konanie zaplatí

Napätie medzi Tureckom a Holandskom eskaluje. Niekoľko stoviek demonštrantov, mávajúcich tureckými vlajkami, sa v sobotu večer zhromaždilo pred tureckým konzulátom v Rotterdame, dožadujúc sa prítomnosti tureckej ministerky sociálnych vecí a rodiny Fatmy Kayovej

❚❚
.

Holandská polícia postavila kovové zátarasy a hliadkovala na koňoch v snahe udržať demonštrantov preč od konzulátu. Dav sa stále zväčšoval, nakoľko ďalší a ďalší pro-tureckí demonštranti prichádzali zo susedného Nemecka.

Turecká ministerka sociálnych vecí cestovala do Holandska po zemi zo susedného Nemecka po tom, ako holandská vláda nepovolila pristáť v krajine lietadlu so šéfom tureckej diplomacie na palube.

Holandská televízia odvysielala zábery, ako polícia zastavuje ministerskú kolónu neďaleko tureckého konzulátu v Rotterdame a bráni ministerke vo vstupe do budovy.

.

Holandská vláda povedala, že si neželá, aby tureckí politici robili kampaň medzi tureckými emigrantmi v Holandsku, čo turecký prezident Recep Tayyip Erdogan označil za “pozostatky nacizmu”.

 

Turecko: Premiér prisľúbil protiopatrenia v reakcii na incident v Rotterdame

Turecký premiér Binali Yildirim dnes prisľúbil silné protiopatrenia v reakcii na to, že holandská polícia v sobotu zabránila tureckej ministerke sociálnych vecí a rodiny Fatme Kayovej vstúpiť na turecký konzulát v Rotterdame a eskortovala ju z Holandska.

“Rozhodne protestujeme proti počínaniu holandských úradov. Odvetné akcie Ankary budú nanajvýš tvrdé. Nátlak na Turecko a na ministerku, ktorá má diplomatickú imunitu, je neprípustný,” cituje Yildirima agentúra Anadolu.

.

Premiér oznámil, že ministerka zavítala do Európy za účelom zoznámenia Turkov v tejto krajine s ústavnými zmenami, o ktorých sa má v Turecku hlasovať v referende 16. apríla. Podľa jeho názoru sú udalosti v Rotterdame “veľkým politickým škandálom.”

Yildirim poznamenal, že napriek diplomatickému úsiliu Ankary sa nepodarilo urovnať otázku organizovania schôdzky tureckej ministerky s krajanmi v Rotterdame.

“Naši takzvaní európski priatelia pri každej príležitosti hovoria a demokracii, slobode prejavu a ľudských právach, vo svetle tejto udalosti však opäť raz zlyhali,” uviedol Yildirim vo svojom vyhlásení.

Udalosti akou je táto pomáhajú Turecku zistiť, kto sú ich “skutoční priatelia”, vyhlásil Yildirim. Zároveň vyzval Turkov žijúcich v Nemecku a v Holandsku, aby konali s rozvahou.

Politik vyzval Turkov žijúcich v Holandsku k zachovaniu pokoja.

.

“Členovia tureckej diaspóry nemajú reagovať na provokácie. Najlepšou odpoveďou na podobné fašistickej spôsoby bude referendum 16. apríla,” dodal premiér.

 

Turecká ministerka označila konanie Holanďanov za fašistické

Turecká ministerka pre záležitosti rodiny Fatma Betül Sayanová Kayaová, ktorú v sobotu holandská polícia nevpustila na turecký konzulát v Rotterdame a eskortovala ju do Nemecka, označila takéto konanie za “pošliapanie demokratických a ľudských hodnôt”.

“Celý svet by mal zaujať stanovisko proti tomuto fašistickému konaniu v mene demokracie.. Takéto zaobchádzanie so ženou-ministerkou nemôže byť nikdy akceptované,” napísala ministerka na svojom účte na sociálnej sieti Twitter.

Ako pripomenula agentúra Anadolu, Kayaová sa rozhodla navštíviť turecký generálny konzulát krátko po tom, čo holandská vláda zrušila povolenie na pristátie lietadlu tureckého ministra zahraničných vecí Mevlüta Čavušogla. Ten chcel v sobotu vystúpiť s prejavom pred svojimi stúpencami v Rotterdame v súvislosti s kontroverzným aprílovým ústavným referendom v Turecku, ktoré má posilniť právomoci prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana a oslabiť parlament. V Holandsku totiž žije približne štvrť milióna Turkov, ktorí môžu hlasovať v tureckom referende.

Podľa Anadolu sa zhromaždili večer pri konzuláte na podporu ministerky Kayaovej, skandujúc aj “Recep Tayyip Erdogan” a “Turecko”, tisíce ľudí, ktorých ale polícia rozohnala za použitia psov a obuškov.

Pred holandskými diplomatickými zastupiteľstvami v Ankare a Istanbule zasa protestovali proti konaniu vlády v Amsterdame stovky ľudí.

“Toto sú pozostatky nacizmu, sú to fašisti,” povedal turecký prezident Recep Tayyip Erdogan na adresu Holanďanov.

 

.

Na holandský konzulát vyvesil muž tureckú vlajku a kričal Alláhu akbar

Nad holandským konzulátom v Istanbule zaviala dnes turecká vlajka. Za holandskú ju vymenil muž, ktorému sa podarilo vyšplhať na strechu budovy. Zároveň skandoval “Alláhu akbar” (Boh je najväčší).

Okrem toho pred konzulátom stála skupina mužov s tureckými vlajkami, ktorá vykrikovala “prekliate Holandsko” alebo “rasistické Holandsko”, informovala agentúra AP.

Vzťahy medzi Tureckom a Holandskom dospeli k otvorenej roztržke. Vláda v Amsterdame totiž zabránila v sobotu tureckému ministrovi zahraničných vecí a ministerke pre záležitosti rodiny osloviť svojich krajanov v Holandsku v súvislosti s kontroverzným aprílovým ústavným referendom v Turecku, ktoré má posilniť právomoci prezidenta a oslabiť parlament. V Holandsku totiž žije približne štvrť milióna Turkov, ktorí môžu hlasovať v tureckom referende.

Po zamietnutej agitácii turecký minister zahraničných vecí Mevlüt Čavušoglu pohrozil Holandsku sankciami.

.

Turecká ministerka pre záležitosti rodiny Fatma Betül Sayanová Kayaová označila konanie Holanďanov za fašistické.

“Toto sú pozostatky nacizmu, sú to fašisti,” reagoval zas turecký prezident Recep Tayyip Erdogan.

 

Erdogan: Holandsko za svoje konanie zaplatí

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan dnes znova obvinil holandskú vládu z “nacizmu a fašizmu” s tým, že iba takéto režimy by zabránili ministrovi zahraničných vecí cestovať cez svoje krajiny.

Erdogan dnes v naživo vysielanom televíznom prejave povedal, že Holandsko za takéto jednanie “zaplatí” a dostane príučku. “Naučíme ich medzinárodnej diplomacii,” povedal turecký prezident.

.

Turecký líder zároveň poďakoval Francúzsku, ktoré na rozdiel od Holandska povolilo tureckému šéfovi diplomacie účasť na zhromaždení v meste Metz pri príležitosti kampane pred referendom o zmene ústavy v Turecku.

Holandský premiér Mark Rutte reagoval s tým, že bol v sobotu donútený pod hrozbami Ankary zabrániť dvom tureckým ministrom cestovať po Holandsku. Turecké postupy označil za ohováranie. Rutte povedal, že ho šokovalo, keď videl, ako sa ministerka pokúšala dostať do Rotterdamu autom aj po tom, ako dala jeho vláda jasne najavo, že tam nie je vítaná.

Vláda v Amsterdame zabránila v sobotu tureckému ministrovi zahraničných vecí Mevlütovi Čavušoglovi a ministerke sociálnych vecí Fatme Kayaovej osloviť svojich krajanov v Rotterdame v súvislosti s kontroverzným aprílovým ústavným referendom v Turecku, ktoré má posilniť právomoci prezidenta a oslabiť parlament. V Holandsku totiž žije približne štvrť milióna Turkov, ktorí môžu hlasovať v tureckom referende.

Holandská vláda tvrdila, že takéto zhromaždenia posilňujú napätie pred stredajšími parlamentnými voľbami v Holandsku.

Kayaovej odmietli úrady tiež vstup na konzulát v Rotterdame a eskortovali ju na hranice s Nemeckom.

Čavušoglu po zamietnutí vstupu označil Holandsko za “hlavné mesto fašizmu”.

Erdogan obvinil z “nacistických praktík” aj Nemecko, ktoré takisto podporné zhromaždenia pred tureckým referendom zrušilo. Erdoganove slová sú podľa Merkelovej “neprípustné”.

.

Erdogan vo svojom dnešnom televíznom prejave tiež povedal, že Holandsko “obetovalo holandsko-turecké vzťahy kvôli stredajším voľbám”.

Čavušoglu na zjazde vo francúzskom Metze varoval, že tento postup Holandska bude “mať následky” a oznámil, že “ospravedlnenie” im “nebude stačiť”

Francúzske úrady dnes na rozdiel od holandských dovolili usporiadateľom zhromaždenie tamojších Turkov. Míting v meste Metz podľa nich nepredstavuje hrozbu pre verejnú bezpečnosť. Minister zahraničných vecí Jean-Marc Ayrault vyzval na upokojenie napätia medzi európskymi štátmi a Turecka. Ankaru však varoval excesmi pred provokáciami.

Nesúhlas s tureckým zhromaždením vo Francúzsku ale vyjadril konzervatívny kandidát na prezidenta Francois Fillon. Vláda podľa neho nemala dovoliť účasť Čavušoglovi na mítingu. Fillon odkázal, že najbližších spojencov Francúzska – Nemecko a Holandsko – “tureckí lídri nevýslovným spôsobom verejne urazili”.

Podobný názor tlmočila na Twitteri aj šéfka krajne pravicovej strany Národný front (FN) Marine Le Penová. “Prečo by sme mali na našom území tolerovať vyjadrenia, ktoré odmietli v iných demokraciách?”

Polícia v Rotterdame zadržala v noci nadnes 12 demonštrantov, ktorí začali pred tureckým veľvyslanectvom v Rotterdame páchať výtržnosti. Pred konzulátom sa v sobotu večer na protest proti nevpusteniu ministerky zišli stovky demonštrantov.

Dánsky premiér Lars Lökke Rasmussen navrhol odloženie plánovaného stretnutia s tureckým premiérom. Rasmussen uviedol, že “ho mimoriadne znepokojil nedávny vývoj v Turecku, kde sa demokratické princípy dostávajú pod veľký tlak”.

.

Zhromaždenie stúpencov tureckého prezidenta Erdogana dnes odvolali aj úrady v švédskom hlavnom meste Štokholme. Na akcii mal vystúpiť turecký minister poľnohospodárstva. Švédsky rezort diplomacie uviedol, že sa na tomto rozhodnutí nepodieľal a takéto zhromaždenie sa môže uskutočniť kdekoľvek.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


Hormuzský prieliv je uzavretý len pre USA, Izrael a ich spojencov, vyhlásil Irán

Prechod cez Hormuzský prieliv je obmedzený len pre USA, Izrael a ich spojencov, vyhlásil iránsky minister zahraničných vecí Abbás Arákčí

14. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Hasiči zasahujú pri požiari lesa v katastri obcí Vysoká nad Kysucou a Veľké Rovné

Hasiči v sobotu od poobedňajších hodín zasahujú pri požiari lesa v katastri obcí Vysoká nad Kysucou v okrese Čadca a…

14. 03. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 03. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov

Počas požiaru domu v obci Turček sa dve osoby nadýchali splodín horenia

Počas sobotného požiaru rodinného domu v obci Turček v okrese Turčianske Teplice sa dve osoby nadýchali splodín horenia. Následne ich…

14. 03. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 03. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov

Protesty na Kube eskalujú. Demonštranti vyrabovali kanceláriu komunistickej strany

Skupina demonštrantov na Kube vyrabovala miestnu kanceláriu Komunistickej strany Kuby v meste Morón. Podľa štátnych médií incident súvisí s rastúcou…

14. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Viktor Orbán poslal Zelenskému nekompromisný odkaz

„Maďarsko sa nestane ukrajinskou kolóniou. Zelenskyj tu nebude rozkazovať!“ – vyhlásil maďarský premiér Viktor Orbán

14. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov


.
.

.

Blogy

Anton Čapkovič

Rastislav Vasilišin

Gustáv Murín

Ivan Štubňa

Miroslav Iliaš

Erik Majercak

.
.

Viktor Orbán poslal Zelenskému nekompromisný odkaz

„Maďarsko sa nestane ukrajinskou kolóniou. Zelenskyj tu nebude rozkazovať!“ – vyhlásil maďarský premiér Viktor Orbán

14. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Hormuzský prieliv je uzavretý len pre USA, Izrael a ich spojencov, vyhlásil Irán

Prechod cez Hormuzský prieliv je obmedzený len pre USA, Izrael a ich spojencov, vyhlásil iránsky minister zahraničných vecí Abbás Arákčí

14. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Bývalý šéf NATO varuje: USA sa môžu od aliancie odvrátiť

Bývalý generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg naznačil, že USA sa môžu od aliancie odvrátiť, ak Európa nezvýši vojenské výdavky

14. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Čínske rybárske flotily masovo na mori. Experti varujú pred vojenskou prípravou

Tisíce čínskych rybárskych lodí sa zhromaždili vo Východočínskom mori do presne koordinovaných geometrických tvarov, čo vyvolalo obavy odborníkov, že ide…

14. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Hrozí Srbsku útok od susedov? Vučić hovorí, že štáty vytvorili alianciu a „čakajú na vhodnú príležitosť“

Srbský prezident Aleksandar Vučić vyhlásil, že Albánsko, Chorvátsko a Kosovo vytvárajú vojenskú alianciu, ktorú Belehrad vníma ako prípravu na možný…

14. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Teherán má dve podmienky na ukončenie vojny

Predstaviteľ iránskych orgánov Mohsen Rezáí oznámil dve podmienky Teheránu na ukončenie vojny

14. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Dolog pre HS: Celé prvé tisícročie je zahalené hmlou

Alan Dolog je vyštudovaný chemik, ktorý neskôr vyštudoval aj ekológiu, na konte má niekoľko patentov. Jeho veľkou záľubou a vášňou…

14. 03. 2026 | Rozhovory | 15 min. čítania | 0 komentárov
14. 03. 2026 | Rozhovory | 15 min. čítania | 0 komentárov

1. ŠSD. V príhovore Fico o telefonáte so Zelenským povedal, že bol zlý a odhadol aj čo Zelenskyj urobí

Včera 13. 3. 2026 sa uskutočnilo slávnostné ukončenie 1. školy sociálnej demokracie. Podujatie sa uskutočnilo v zimnej oranžérii bratislavského hradu

14. 03. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 03. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Predvolebná kampaň v Maďarsku graduje. Orbán vytiahol tromf

Maďarský premiér Viktor Orbán a jeho strana Fidesz vo svojej predvolebnej kampani využili ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského – avšak nie…

14. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Špinavá bielizeň KDH, časť druhá: Čo uniklo a nemalo sa nikdy dostať von

Šéf KDH Milan Majerský vypustil mediálne vyjadrenie, že na ostatnom sneme mali „špióna”, ktorý pripravil nahrávku z internej debaty členov…

14. 03. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
14. 03. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

NAŽIVO o dianí na Blízkom východe: USA vykonali masívny útok na iránsky ostrov Khark v Perzskom zálive

V tomto článku aj dnes pokrývame vojnový konflikt na Blízkom východe, ktorý vypukol v sobotu útokom Spojených štátov amerických a…

14. 03. 2026 | Aktualizované 14. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
14. 03. 2026 | Aktualizované 14. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Trump prehráva. A hrozí vážnou eskaláciou vojny proti Iránu, zhodnotil exminister

Jasným signálom, že americké sily nevedia dosiahnuť víťazstvo nad Iránom je najnovšia vyhrážka prezidenta, že nechá zničiť iránsku ropnú infraštruktúru.…

14. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
14. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Pripravuje sa USA na pozemnú operáciu v Iráne?

V posledných dňoch sa v médiách objavuje množstvo správ o tom, že Američania presúvajú svoje jednotky na Blízky východ a…

14. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
14. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

To najdôležitejšie z Ukrajiny: Kyjev a okolie boli v noci pod paľbou rakiet a dronov

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

14. 03. 2026 | Aktualizované 14. 03. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
14. 03. 2026 | Aktualizované 14. 03. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Jágr: "Som ako taký Ján Krstiteľ pred tým, než prišiel Ježiš"

Česká hokejová legenda Jaromír Jágr počas Zimných olympijských hier v Miláne, ktoré spolukomentoval pre Českú televíziu, oznámil, že zrejme nastal…

14. 03. 2026 | 0 komentárov

Trump vyzval Čínu, Francúzsko a Japonsko, aby vyslali vojnové lode do Hormuzského prielivu

Trump vyzval Čínu, Francúzsko a Spojené kráľovstvo a ďalšie krajiny, aby vyslali svoje vojnové lode do Hormuzského prielivu

14. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Päť amerických tankovacích lietadiel bolo poškodených pri iránskom raketovom útoku

Irán, 14. marca 2026 - Päť tankovacích lietadiel amerických vzdušných síl bolo poškodených na leteckej základni princa Sultána v Saudskej…

14. 03. 2026 | 0 komentárov

.

Blízky poradca Trumpa vyzval USA, aby „vyhlásili víťazstvo a stiahli sa“ z Iránu

David Sacks, šéf oddelenia Bieleho domu pre rozvoj umelej inteligencie a blízky poradca prezidenta Donalda Trumpa vyzval USA, aby „vyhlásili…

14. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Rusi nasadili rakety Zirkon a Iskander na ciele v Izmaile a Odese

Ukrajina, 14. marca 2026 - Objavujú sa nové údaje o nočných a ranných útokoch na ciele na území Ukrajiny. Ukazuje…

14. 03. 2026 | 0 komentárov

15 prípadov, keď dizajnéri a architekti zlyhali tak veľmi, že ich internet zosmiešnil

Dizajnéri a architekti majú vytvárať funkčné, bezpečné a estetické priestory pre ľudí. Dizajnéri však niekedy prídu s riešeniami, ktoré sú…

14. 03. 2026 | 0 komentárov

Vojna v Iráne a vojna na Ukrajine. Podobnosti a rozdiely

Na Ukrajine sa po vypuknutí vojny v Iráne stala populárnou téza, že „my, spolu s Američanmi a Izraelčanmi bojujeme na…

14. 03. 2026 | Zo zahraničia | 10 min. čítania | 0 komentárov
14. 03. 2026 | Zo zahraničia | 10 min. čítania | 0 komentárov

Celé územie Ukrajiny sa stáva terčom iránskych útokov

Vyhlásil to predseda parlamentnej komisie pre národnú bezpečnosť Iránu Ibrahim Azizi

14. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Malé chyby, ktoré stáli ľudí obrovské peniaze

Malé chyby sa môžu stať každému a niekedy stačí len krátky moment nepozornosti. Malé chyby často vzniknú z obyčajných rozhodnutí,…

14. 03. 2026 | 0 komentárov

Vojna s Iránom môže vyvolať globálnu potravinovú krízu

Vojna s Iránom môže podľa denníka Financial Times vyvolať globálnu potravinovú krízu v dôsledku obmedzenia dodávok hnojív

14. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Zhrnutie diania na Blízkom východe: Útok na americkú ambasádu v Bagdade, ropa nad 100 dolármi a zásahy vojny do športu

Vojna na Blízkom východe prináša ďalšie dramatické udalosti. Dron v sobotu zasiahol americkú ambasádu v Bagdade, uviedli iracké bezpečnostné zdroje.…

14. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
14. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajinská stopa: Čie záujmy zastupujú Demokrati?

Jaroslav Naď mal pôsobiť v ukrajinskej firme. Jeho stranu teraz čaká štátny audit kvôli podozreniam z financovania zo zahraničia

14. 03. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
14. 03. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Grécky tanker Maran Homer sa stal terčom útoku „neznámeho objektu“ v Čiernom mori

Informoval o tom prevádzkovateľ tankera Maran Tankers Management. Grécky minister námornej dopravy spojil útok na grécky tanker Maran Homer v…

14. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Hliadky pokračujú. Štát však stále nevie ukázať ich celkový účet

MOPS a neskôr MOaPS mali pomáhať obciam s poriadkom, prevenciou a napätím v problémových lokalitách. Oficiálne hodnotenie im priznáva lokálny…

14. 03. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
14. 03. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov

Varšava zavádza zákaz predaja alkoholu v nočných hodinách

Hlavné mesto Poľska sa pridá k rastúcemu zoznamu poľských metropolitných oblastí, ktoré zavádzajú nočné obmedzenia predaja alkoholu. Ide o stratégiu,…

13. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Ukrajinská tajná služba HUR oznámila, že v noci zaútočila na dve lode ruskej armády a poškodila ich.

20:12

Guterres vyzval na ukončenie vojny medzi Izraelom a Hizballáhom. Guterres apeloval na medzinárodné spoločenstvo, aby posilnilo Libanon a jej ozbrojené sily.

19:36

Hakan Fidan povedal, že Irán popiera zodpovednosť za vypustenie balistických rakiet smerom na Turecko.

19:07

.

Bojovníci súkromnej vojenskej spoločnosti „Wagner“ začali ochranu na lodiach "ruskej tieňovej" flotily

Rusko, 13. marca 2026 - Rusko začalo umiestňovať bývalých zamestnancov súkromnej vojenskej skupiny Wagner a agentov GRU na tankery prevážajúce…

14. 03. 2026 | 0 komentárov

Trump išiel do rizika: Vedel, že Irán uzavrie Hormuzský prieliv

Americký prezident Donald Trump vedel o riziku, že Irán uzavrie Hormuzský prieliv, napriek tomu však vojenskú operáciu schválil, píše Wall…

14. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Tak se to dělá!

Přemýšlíte, jak využít války na Ukrajině, nenávisti lepšolidí, hlouposti herců a idiocie náčelníka generálního štábu? Doba je zlá, Fialova inflace…

14. 03. 2026 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov
14. 03. 2026 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov

Slovensko patrí medzi tie štáty Európskej únie, ktoré majú najnižšie ceny pohonných hmôt

Slovensko patrí medzi tie štáty Európskej únie , ktoré majú najnižšie ceny pohonných hmôt. Vyplýva to z najnovšieho prehľadu priemerných…

14. 03. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 03. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Trump odmietol Putinov návrh na prevoz iránskeho uránu do Ruska

Americký prezident Donald Trump odmietol návrh ruského prezidenta Vladimira Putina, ktorý sa týkal prevozu iránskeho uránu do Ruska v rámci…

14. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Anton Čapkovič

Rastislav Vasilišin

Gustáv Murín

Ivan Štubňa

Miroslav Iliaš

Erik Majercak

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov