1919 – narodil sa maliar, grafik a ilustrátor Štefan Cpin. Ilustroval najmä detské knihy. Zomrel v roku 1971.
1930 – narodil sa herec Dušan Blaškovič. Bol členom Činohry Krajského divadla v Nitre, pôsobil v Činohre Novej scény v Bratislave a v rokoch 1971 – 1975 bol jej umeleckým šéfom. V roku 1982 sa stal členom Činohry SND. Prvú filmovú rolu mu ponúkol režisér Paľo Bielik vo filme Štyridsaťštyri. Nasledovalo množstvo ďalších úloh vo filmoch a inscenáciách, napríklad Prerušená pieseň, Jánošík, Slnečný kúpeľ, Námestie sv. Alžbety, Slávnosť v botanickej záhrade, Pacho, hybský zbojník, Sváko Ragan, Červené víno I-II, Veľké šťastie, Sladké starosti a i. Zomrel v roku 2001.
1936 – narodil sa český herec Pavel Landovský. Pôsobil v divadlách v Šumperku, Klatovách, Pardubiciach a pražskom Činohernom klube. Jeden z prvých signatárov Charty 77 v roku 1978 emigroval do Rakúska, kde bol členom Burgtheatra vo Viedni. Účinkoval napríklad vo filmoch Soukromá vichřice, Markéta Lazarová, Utrpení mladého Boháčka, Slaměný klobouk, Černí baroni, Válka barev, Nejasná správa o konci sveta, Anděl Exit, Vratné lahve, Chyťte doktora, Nestyda, Odcházení. Zomrel v roku 2014.
1940 – narodil sa americký režisér a scenárista Brian De Palma. Počas vyše 50-ročnej kariéry vo filmovom priemysle režíroval napríklad snímky Posadnutosť, Carrie, Dressed to Kill, Výbuch, Zjazvená tvár, Dvojník, Nepodplatiteľní, Obete vojny, Ohňostroj márnosti, Carlitova cesta, Mission: Impossible, Čierna Dahlia, Redigované alebo Vášeň.
1965 – narodil sa americký DJ a producent Moby, vl. m. Richard Melville Hall. Z albumov: Everything Is Wrong, Play, Hotel, Last Night, Wait for Me, Destroyed, Innocents a i. Jeho príbuzným bol Herman Melville, autor románu Biela veľryba.
1970 – narodila sa americká herečka Taraji P. Henson. Známa je napríklad z filmov Tvrďas, Hustle a Flow, Štyria bratia, Talk to Me, Nočné rande, Karate Kid, Boj o syna, Mysli ako muž, No Good Deed, Skryté čísla (Hidden Figures) alebo Podivuhodný prípad Benjamina Buttona, ktorý jej v roku 2009 vyniesol nomináciu na Oscara. V rokoch 2011 – 2013 účinkovala v kriminálnom seriáli Lovec zločincov a od roku 2015 stvárňuje Cookie Lyon v projekte Empire, za čo si vyslúžila dve nominácie na Primetime Emmy a jednu na Zlatý glóbus.
1977 – narodil sa americký rapper a herec Ludacris, vl. m. Christopher Brian Bridges. Albumy: Incognegro, Back for the First Time, Word of Mouf, Chicken-n-Beer, The Red Light District, Release Therapy, Theater of the Mind, Battle of the Sexes a Ludaversal. Ako herec sa predstavil napríklad v akčnej sérii Rýchlo a zbesilo a tiež vo filmoch Crash, Hustle a Flow, Aj Santa má brata, RocknRolla, Max Payne, Silvestrovská noc (Šťastný Nový rok) alebo Hlavne nezáväzne.
Úmrtia
1994 – zomrela anglicko-americká herečka Jessica Tandy. Začínala v divadlách na West Ende a Broadwayi, úspech zaznamenala napríklad filmami Údolie rozhodnutia, Líška púšte, Vtáci, účinkovala aj v snímkach Svet podľa Garpa, Bostončanky, Nie som blázon a i. V roku 1990 získala Oscara ako najlepšia herečka v hlavnej úlohe filmu Šofér slečny Daisy, čím sa vo veku 80 rokov a 292 dní stala vôbec najstaršou herečkou, ktorá túto cenu získala, pričom tento rekord jej patrí aj v súčasnosti. V roku 1992 si vyslúžila nomináciu na cenu americkej Akadémie filmových umení a vied za vedľajšiu rolu v snímke Vyprážané zelené paradajky. Narodila sa v roku 1909.
2007 – zomrel rakúsko-americký džezový hudobník Joe Zawinul, vl. m. Josef Erich Zawinul. Bol revolucionárom v džeze, do ktorého priniesol elektronické nástroje. Od konca 50. rokov minulého storočia žil v USA, kde viedol džez-rockovú skupinu Weather Report, ktorá určovala vývoj tohto žánru v 70. rokoch minulého storočia. Z albumov: Weather Report, Mysterious Traveller, Heavy Weather, Procession, Forecast: Tomorrow. Narodil sa v roku 1932.
2013 – zomrel fotograf Tibor Huszár. V roku 1983 absolvoval katedru fotografie na Filmovej a televíznej fakulte (FAMU) v Prahe pod vedením profesora Jána Šmoka. Fotografoval pre časopisy a médiá, dokumentoval divadelný život. Začiatkom deväťdesiatych rokov odišiel do New Yorku, kde pracoval ako nezávislý fotograf a pedagóg. Neskôr sa vrátil na Slovensko, učil na Akadémii umení v Banskej Bystrici, viedol fotografický ateliér študentov Fakulty masmediálnej komunikácie na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Vydal publikácie Cigáni, Portréty, Koloman Sokol, Návrat späť, Na krídlach večnosti, Réte Reca a ďalšie. Narodil sa v roku 1952.