Londýn/Damask 26. augusta (TASR) – Reakcia na použitie chemických zbraní v Sýrii bude možná aj bez úplnej jednoty v Bezpečnostnej rade OSN. Vyhlásil to dnes britský minister zahraničných vecí William Hague.
"Je možné reagovať na chemické zbrane bez úplnej jednoty v Bezpečnostnej rady OSN? Tvrdím, že áno, pretože inak je nemožné reagovať na takéto ukrutnosti, takéto zločiny. Nemyslím si, že je to prípustná situácia," citovala agentúra Reuters britského ministra, ktorý sa takto vyjadril pre spravodajskú stanicu BBC.
Svedkovia medzitým potvrdili, že na miesto údajného chemického útoku na predmestí Damasku, z ktorého opozícia a západné veľmoci obviňujú sýrsku vládu, vycestoval z neďalekého hotela konvoj inšpektorov OSN.
Expertov na chemické zbrane sprevádzajú vládne sily a sanitka. Mieria do štvrti Východná Guta, ktorú kontrolujú povstalci. Práve tam minulý týždeň údajne dopadli rakety s nervovým plynom, ktoré zabili stovky ľudí.