Paríž 4. apríla (TASR) – Volebný líder nemeckých sociálnych demokratov v tohtoročných parlamentných voľbách Peer Steinbrück pricestoval dnes v rámci okružnej cesty po európskych metropolách do Paríža. Už predtým rokoval popredný predstaviteľ opozičnej SPD v Londýne, Aténach a Bruseli.
V piatok prijme Steinbrücka v Elyzejskom paláci v Paríži francúzsky prezident Francois Hollande. V jeho programe figuruje aj stretnutie s predsedom francúzskej vlády Jeanom-Marcom Ayraultom. Navyše sa Steinbrück, ktorý by v prípade volebného úspechu opozície nahradil Angelu Merkelovú na poste spolkovej kancelárky, stretne s Josém Ángelom Gurríom, šéfom Organizácie pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD).
Francois Hollande počas predvolebnej kampane pred prezidentskými voľbami v krajine galského kohúta prisľúbil vo svojom vystúpení na zjazde SPD v Berlíne v roku 2011 vzájomnú podporu francúzskych socialistov a nemeckých sociálnych demokratov, pripomenula tlačová agentúra DPA.