NAŽIVO

Z údajov zverejnených Nemeckou leteckou asociáciou vyplýva, že v minulom roku prišlo o život pri nehodách v civilnom letectve 418 ľudí.

Včera 20:18

Z údajov Európskej centrálnej banky vyplýva, že tempo rastu objemu úverov firmám a domácnostiam v eurozóne sa v novembri zrýchlilo.

Včera 20:05

Polícia zasahovala v obchodnom centre Futurum v Hradci Králové, kde neznámy muž zranil nožom najmenej dvoch ľudí. Páchateľa zadržali.

Včera 19:52

Ukrajinský predstaviteľ uviedol, že Kyjev nariadil evakuovať tisíce detí a ich rodičov z obcí na frontovej línii v Záporožskej a Dnepropetrovskej oblasti, kde postupujú ruské vojská.

Včera 19:36

FBI oznámila, že prekazila teroristický plán muža zo Severnej Karolíny. Podľa vzoru Islamského štátu chcel spáchať na Silvestra útok nožmi a kladivami.

Včera 19:36

Separatisti z Južnej prechodnej rady usilujúci sa o nezávislý štát v južnom Jemene vyhlásili začiatok „prechodnej fázy“, ktorá by mala vyvrcholiť vyhlásením nezávislosti územia pod ich kontrolou.

Včera 19:34

Železničná doprava je v piatok večer prerušená v úseku Turzovka – Čadca. Ako informovala Zelená vlna STVR, na železničnom priecestí medzi Čadcou a Staškovom došlo k zrážke vlaku s osobným autom. Železničná spoločnosť Slovensko na sociálnej sieti uviedla, že pre cestujúcich v tomto úseku zabezpečuje presun autobusovou dopravou.

Včera 18:37

Talianska horská záchranná služba oznámila, že lavína na severe Talianska usmrtila najmenej jednu osobu a dve ďalšie vážne zranila.

Včera 18:36

Nemecká vláda vyzvala iránske úrady, aby rešpektovali slobodu zhromažďovania. „Nemecká vláda veľmi pozorne sleduje súčasné protesty v Iráne,“ uviedol hovorca ministerstva zahraničných vecí.

Včera 18:35

Zrútenie rozostavanej budovy v Nairobi v piatok zavalilo zrejme najmenej štyroch ľudí.

Včera 18:34

Poruchu na semaforoch na bratislavských križovatkách už odstránili. Semafory sú znovu funkčné. Na sociálnej sieti o tom informovala bratislavská krajská polícia. V piatok popoludní policajti informovali o nefunkčných semaforoch na viacerých križovatkách v hlavnom meste. Dopravní policajti zabezpečovali riadenie premávky ručne.

Včera 18:13

Posledné vojenské jednotky Spojených arabských emirátov na základe výzvy Saudskej Arábie z utorka opustili v piatok Jemen.

Včera 18:07

Na diaľnici D1 v tuneli Višňové v smere na mesto Martin došlo v piatok podvečer k dopravnej nehode štyroch áut, úsek je neprejazdný. Informuje o tom Zelená vlna STVR. Zároveň upozorňuje vodičov na dobrzďovanie do kolóny.

Včera 17:42

Mexický seizmologický úrad oznámil, že metropolu Mexiko a ďalšie oblasti na juhozápade štátu Guerrero zasiahlo zemetrasenie s magnitúdou 6,5.

Včera 17:40

Macinka uviedol, že verejné hodnotenie novoročného prejavu Tomia Okamuru veľvyslancom cudzieho štátu nie je vhodné. Reagoval na ukrajinského veľvyslanca v Prahe Vasyla Zvaryča, podľa ktorého je Okamurov postoj „zjavne formovaný pod vplyvom ruskej propagandy“.

Včera 17:12

Juhokórejský prezident I Če-mjong vyhlásil, že jeho vláda bude aj naďalej rešpektovať politiku jednej Číny.

Včera 17:08

Britský meteorologický úrad uviedol, že v Británii bol vinulý rok najteplejší a najslnečnejší od začiatku meraní.

Včera 17:07
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Fico si so Sulíkom vzájomne vyčítali vzťahy s Marianom Kočnerom. Diskusnú reláciu komentoval aj Blaha a Dzurinda

Poslanec Národnej rady (NR) SR a predseda koaličného Smeru-SD Robert Fico považuje posun vo vyšetrovaní vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej za obrovský úspech. “Europoslanec a predseda opozičnej SaS Richard Sulík výsledky vyšetrovateľov v diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12 privítal, so slovami, že “za výdatnej pomoci zahraničia sa im našťastie darí.”

❚❚
.

Expremiér Fico považuje za zázrak, že v takom krátkom čase boli podozriví zadržaní a obvinení. Hovorí však, že na právoplatné odsúdenie si treba ešte počkať. Pri vyjadreniach chce byť preto opatrný. V súvislosti s vraždou novinára podľa Sulíka vyplávalo na povrch množstvo “špiny”. Uviedol, že “mafia nikdy nemala k premiérovi tak blízko, ako k Ficovi”, a že hlavným podozrivým je jeho sused. Tieto prepojenia podľa neho nerobia dobré meno Slovensku v Európe.

Fico tvrdí, že väzby na kontroverzného podnikateľa Mariana K. má aj šéf strany SaS. Označil ho za samovraha, pretože sa s ním sám v minulosti stretával. Sulík reagoval, že je jednou z obetí Mariana K. “Snažil sa ma zdiskreditovať. Nechránila ho SaS, ani ja, ale Smer,” povedal. Stretnutie s podnikateľom označil za chybu a doplnil, že sa nemá čoho báť. “Nech sa všetko zverejní,” uzavrel.

Šéf Smeru na otázku, či sa neobáva výsledkov domových prehliadok u podnikateľa a zaistenia materiálov v jeho trezore, odpovedal, že nevie, čoho sa má báť. Jeho oponent mu odkázal, že by sa mal báť “basy”. “Však tam patríte,” uviedol Sulík. Jeho výrok označil Fico za nehoráznosť.

.

Trvá na tom, že vražda novinára bola politicky zneužitá. Aktívnu úlohu v pokuse o zmenu mocenských pomerov po vražde novinára podľa neho zohrali prezident, médiá a mimovládne organizácie. Sulík skonštatoval, že opozícia mala záujem dospieť k predčasným voľbám, ktoré považoval za najkorektnejšie a najlepšie riešenie. Sociálni demokrati podľa Fica zmysel v predčasných voľbách nevidia.

Lídri sa v diskusii dotkli aj návrhu štátneho rozpočtu. Podľa predsedu Smeru-SD sa Slovensku darí výborne, trvá na tom, že štátny rozpočet je vyvážený. Sulík namieta, že rozpočet mal byť v prebytku. Líder liberálov kritizuje vládu predovšetkým za rast verejných výdavkov o 90 percent od roku 2006, považuje to za nebezpečné. Rovnako kritizuje 2,5-percentný odvod pre obchodné reťazce, čím sa podľa neho zvýši cena potravín. Fico sa krízy neobáva. Podľa neho má Slovensko výdavky naplánované tak, že v niektorých oblastiach dosahujú historické maximá.

Počas diskusie sa dotkli aj témy obedov zadarmo, ktoré kritizovalo Združenie miest a obcí Slovenska. “Vždy, keď sa nejaká povinnosť prenáša na obce a mestá, vždy sú kritické. Obce a mestá nikdy nemali toľko peňazí, ako majú dnes,” povedal v tejto súvislosti Fico. “Školstvo treba v prvom rade reformovať,” oponoval Sulík a doplnil, že financovať školstvo treba inak. Podotkol, že deti zo sociálne slabých rodín už obedy zadarmo majú.

V otázke zastropovania veku odchodu do dôchodku sa názory oboch politikov líšia predovšetkým v jeho zakotvení v ústave. Sulík koalícii navrhuje zafixovanie dôchodkového veku zákonom. Dôchodkový vek sa podľa neho má zvyšovať vtedy, ak sa zvyšuje aj priemerný vek života. Fico avizoval, že pokiaľ by sa ústavný strop nepodarilo presadiť, podporí Smer-SD referendum v tejto otázke.

 

.

 

Blaha: Sulík je jedna z Kočnerových obetí

To, že Sulík je vlastne obeťou Mariana Kočnera sme sa v nedeľu dozvedeli v O 5 minút 12 od Richarda Sulíka. Uviedol na Facebooku poslanec Smeru-SD Ľuboš Blaha. “No chápete, čo tam po Kuciakovi a Kušnírovej! Obeť je predsa Riško! Chúďa Riško musel spapkať Kočnerov nedovarený hemendex. Kočnerovi Riško zjavne musel vynášať infošky o voľbe generálneho prokutárora pod hrozbou ťažkého násilia. Veď je obeť! Nechal si lustrovať svojich ľudí v SaS cez Kočnera pod ťažkým nátlakom! Veď je obeť! Ono ho vlastne ku Kočnerovi uniesli a mučili ho tam radostným smiechom a klebetami – on je obeť! All for Richard! Prosím, zapáľte sviečku pre Riška.”

Toto je podľa neho vtip dňa.”Obeť Riško dnes v RTVS fakt “exceloval”. Nielen to, že on ako Kočnerov poskok niekoho obviňuje z prepojení na Kočnera, ale on, preboha, úplne cynicky ignoruje sociálne pomery bežných ľudí. A potom, keď nemá argumenty, posiela svojho oponenta do basy. Ako keby bol v štvrtej cenovej skupine po štrnástom štamprlíku.”

“Viete si predstaviť, že by toto bolo niekedy na čele slovenskej vlády? Človek, ktorý sa správa ako pubertálne decko a bez dôkazov posiela politických súperov do basy? Tento ide niečo vyčítať Kotlebovi? Veď sám sa správa ako posledný fašista! Oponentov do basy? A nie rovno do koncetráku, Sulík? Si sa už dočista zbláznil? Šíriš nenávisť a zlo! Vulgárne a primitívne! A to sa Ti vráti, chlapče! Karma je zdarma.”

.

“Prepáčte, ale takýto primitívny človek je, prosím pekne, líder opozície. Nevie sa správať, nevie sa vžiť do sociálnej situácie ľudí a navyše nevie, čo sa na Slovensku deje.”

Sulík podľa Ľuboša Blahu nevie, koľko na Slovensku trvá materská. “SaS nevie, že na investičné zlato nie je DPH. Nevie, kde leží Žilinský kraj. Sulíkovi vadia dôchodcovia, že vôbec žijú. Nevie, že to bola jeho vládna koalícia, ktorá zvyšovala dane. Nevie, že sám nič pre matky počas svojej vlády neurobil. Jediné, čo vie, je bľakotať, že všetci sú zlodeji a kradnú. A patria do basy. Zatiaľ čo on, svätúšik raňajkuje so “závadovými osobami” a ešte sa hrá na obeť,” pokračuje.

” Doteraz sme všetci vedeli, že Sulík je sociálny netvor, ktorý chce zrušiť sociálne opatrenia Ficových vlád, vrátane vlakov zadarmo či obedov zadarmo. Ale vďaka dnešnej relácii už vieme, že on netuší, ani koľko majú ženy materskú. Jemu to je jedno, jemu na ľuďoch nezáleží.” Sulík podľa slov Blahu nechce viesť normálnu programovú diskusiu medzi ľavicou a pravicou. “Chce vyvolávať nevraživosť, posielať iných politikov do basy, urážať a osočovať. On chce viesť občiansku vojnu, nie politiku. A to je ten najsmutnejší odkaz z nedeľnej diskusie. Sulík prepadol nielen ako politik, ale aj ako človek. Na úplne dno.”

 

 

Durinda to vidí opačne

Diskusnú reláciu, v ktorej sa stretol líder najsilnejšej vládnej strany s lídrom najsilnejšej opozičnej strany okomentoval aj bývalý premiér Mikuláš Dzurinda. Uviedol, že relácia sa mu páčila.

“Dlho som nevidel tak drsnú debatu v priamom prenose. Richard Sulík ukázal, že sa dokáže postaviť súčasnému systému veľmi tvrdo, čo ma milo prekvapilo,” napísal na sociálnej sieti Dzurinda.

 

.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Anton Čapkovič

Gustáv Murín

Milan Šupa

Marek Brna

Andrej Sablič

Marek Horňanský psychológ

.
.
.

Čo možno čakať od vymenovania Budanova za šéfa Zelenského prezidentskej kancelárie?

Vymenovanie Kirilla Budanova za šéfa prezidentskej kancelárie je v istom zmysle ukazovateľom plánov Zelenského ohľadom svojej budúcnosti a bude mať…

02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

Facka pre Muska. Na ťahu je nová spoločnosť

Tesla stratila vedúcu pozíciu na trhu s elektromobilmi – prvé miesto obsadila čínska spoločnosť BYD, informuje agentúra Bloomberg

02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Masové protesty a nepokoje. Čo sa aktuálne deje v Iráne

V Iráne už piaty deň po sebe pokračujú protesty vyvolané hospodárskou krízou. Dôvodom bol prudký nárast inflácie a návrh rozpočtu…

02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

„Zaútočiť na Fica je v pohode, lebo je starší?” Muro opäť šokoval verejnosť

Hrdina jesennej „kriedovej revolúcie“, študent popradského gymnázia Michal s prezývkou „Muro“, sa stretol v diskusii s Líviou Pavlíkovou z mimoparlamentného…

02. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
02. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

V jednej z garáží v Prešove boli nájdené dve osoby bez známok života

V jednej z garáží na Levočskej ulici v Prešove boli v piatok nájdené dve osoby bez známok života. Pre TASR…

02. 01. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov
02. 01. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Situácia ukrajinských vojsk na juhu krajiny sa zhoršuje

Situácia ukrajinských vojsk na juhu krajiny sa zhoršuje, píše CNN. Jednotky ukrajinskej armády sú pod rastúcim tlakom a sú nútené…

02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Čo nám hrozí od Igora Matoviča a KDH

Tak už aj z kresťanských demokratov sú „Judáši“…

02. 01. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
02. 01. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Odhalenie: Prezidentka ECB je najlepšie platená európska úradníčka. Jej ročné príjmy siahajú k rekordným číslam

Prezidentka  Európskej centrálnej banky zarába výrazne viac, ako sa uvádza vo výročnej správe, zistil Financial Times

02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Prevrat v SZPB spáchali diletanti!

Renegáti, ktorí spáchali prevrat v SZPB, sa stále správajú ako subjektívni idealisti. Myslia si, že ak niečo napíšu do odcudzených…

02. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Šéfom Zelenského kancelárie sa stal Budanov

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

02. 01. 2026 | Aktualizované 02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
02. 01. 2026 | Aktualizované 02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

Minimálna mzda v porovnaní s vlaňajškom historicky narástla. Pozrite si o akú sumu ide

Minimálna mzda v porovnaní s vlaňajškom historicky narástla, v roku 2026 je vo výške 915 eur. Informovalo o tom Ministerstvo…

02. 01. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 01. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov

Šutaj Eštok: Konflikt predsedu SNS s prezidentom je zbytočný

Predseda SNS Andrej Danko by sa mal sústrediť na svoju politiku. Konflikt s prezidentom SR Petrom Pellegrinim je zbytočný. V…

02. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Mládež v Budapešti bude demonštrovať za slobodu prejavu pre Maďarov na Slovensku

Maďarská mládež naviazaná na maďarskú opozíciu organizuje na sobotu podvečer pred Veľvyslanectvom SR v Budapešti demonštráciu proti novému slovenskému zákonu…

02. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

EÚ plánuje spustiť ďalší balík protiruských sankcií v „symbolickom termíne“

Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová a jej tím chcú rok 2026 začať „politickou atómovou bombou“:  Európska únia plánuje…

02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Končí sa slovenská šanca čerpať stámilióny eur. Naozaj nám tie peniaze pomohli tak výrazne, ako bolo sľubované?

Domáce politické vody nedávno rozvírili pochybnosti ohľadom prideľovania dotácií zo schémy Plánu obnovy a odolnosti SR na inovačné projekty. Podpredseda…

02. 01. 2026 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov
02. 01. 2026 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov

Zelenského čakajú rušné dni: Zverejnil harmonogram ďalších mierových rokovaní

Podľa ukrajinského prezidenta by sa vojna mohla čoskoro skončiť, hoci zatiaľ nie je známe, kedy sa zástupcovia Moskvy a Kyjeva…

02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Biopásy prinášajú prelomové výsledky pre ochranu vtáctva, zaznamenali v nich hniezdenie druhu, ktorý bol na Slovensku na pokraji vyhynutia

Biopásy prinášajú prelomové výsledky pre ochranu vtáctva v poľnohospodárskej krajine. Potvrdil to trojročný monitoring vtáctva, ktorý ukázal, že biopásy patria…

02. 01. 2026 | Zaujímavosti | 4 min. čítania | 0 komentárov
02. 01. 2026 | Zaujímavosti | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

Trumpov čínsky front. Ako geopolitika ovplyvňuje vojnu na Ukrajine?

Keď hovoríme o vojne na Ukrajine, samozrejme nemožno nespomenúť geopolitický kontext, píšu ukrajinské noviny Strana

02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov
02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov

Rakúsko predsa len nebude islamským kalifátom?

Čerstvou správou je, že Rakúska ľudová strana presadzuje úplný zákaz islamského právneho poriadku, šaríe, v Rakúsku. Rakúsky spolkový kancelár Christian…

02. 01. 2026 | 0 komentárov

Európska daň z emisií ťažkého priemyslu nadobúda platnosť

Vývozcovia ocele a hliníka do EÚ začnú od 1. januára 2026 platiť za emisie CO2 spojené s priemyselnou výrobou. Kritici…

02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Tragédia v Crans Montane neobišla ani športový svet. Medzi ťažko popálenými je aj mladý obranca z Ligue 1

Mladý francúzsky futbalista utrpel ťažké popáleniny v luxusnom švajčiarskom lyžiarskom stredisku, kde počas silvestrovskej oslavy zachvátil nočný klub mohutný požiar,…

02. 01. 2026 | 0 komentárov

.

Szijjártó varuje, že politiky EÚ ohrozujú budúcnosť kontinentu

„Vojna, migrácia a energetická bezpečnosť… Brusel neustále poskytuje nesprávne odpovede na tieto kľúčové otázky, čím brzdí prosperitu európskych občanov a…

02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Západ nenápadne prešiel od „blížiacej sa porážky Moskvy“ plynulo k vojenským úspechom Ruska

Rusko , 2. januára 2026 - V uplynulom roku došlo k významným zmenám vo vzťahu západných krajín k Rusku. Presvedčenie,…

02. 01. 2026 | 0 komentárov

V USA vyzývajú Zelenského, aby nesúhlasil s mierovým plánom, ktorý navrhuje Trump

Bývalý poradca pre bezpečnosť Kamaly Harrisovej Philip Gordon píše, že hlavným prvkom tejto dohody sú záruky bezpečnosti Ukrajiny, rovnocenné s…

02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Takto vyzerá nešťastie v hlavnej úlohe

Nešťastie prichádza často potichu a bez varovania, presne vtedy, keď to najmenej čakáte. Stačí zlé načasovanie, drobná náhoda alebo obyčajný…

02. 01. 2026 | 0 komentárov

.

Švajčiarska polícia zatiaľ potvrdila približne 40 mŕtvych a 115 zranených pri požiari v bare v Crans Montane

Švajčiarsky prezident Guy Parmelin vyhlásil v súvislosti s novoročnou tragédiou vo švajčiarskom lyžiarskom stredisku v Crans Montane päťdňový štátny smútok

02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Podarí sa vám nájsť všetky rozdiely?

Rozdiely medzi dvoma obrázkami môžu byť na prvý pohľad neviditeľné, no práve tie preveria vašu pozornosť a zrak. Táto zábavná…

02. 01. 2026 | 0 komentárov

Francúzsko navrhne zákaz sociálnych médií pre deti do 15 rokov

Francúzsko navrhuje zákaz prístupu k sociálnym médiám pre deti do 15 rokov – a to už od budúceho septembra, píše The…

02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

S Vémolom je v kontakte niekoľko rokov. Novinár tvrdí, že si bojovník MMA pustil k telu nesprávnych ľudí

Český novinár CNN Prima NEWS Ondřej Nemec je s Karlosom Vémolom dlhodobo v kontakte a priniesol svoj pohľad na kauzu…

02. 01. 2026 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Z údajov zverejnených Nemeckou leteckou asociáciou vyplýva, že v minulom roku prišlo o život pri nehodách v civilnom letectve 418 ľudí.

Včera 20:18

Z údajov Európskej centrálnej banky vyplýva, že tempo rastu objemu úverov firmám a domácnostiam v eurozóne sa v novembri zrýchlilo.

Včera 20:05

Polícia zasahovala v obchodnom centre Futurum v Hradci Králové, kde neznámy muž zranil nožom najmenej dvoch ľudí. Páchateľa zadržali.

Včera 19:52

Ukrajinský predstaviteľ uviedol, že Kyjev nariadil evakuovať tisíce detí a ich rodičov z obcí na frontovej línii v Záporožskej a Dnepropetrovskej oblasti, kde postupujú ruské vojská.

Včera 19:36

FBI oznámila, že prekazila teroristický plán muža zo Severnej Karolíny. Podľa vzoru Islamského štátu chcel spáchať na Silvestra útok nožmi a kladivami.

Včera 19:36

.

Trump kritizoval manželov Clooneyovcov za získanie francúzskeho občianstva

Americký prezident Donald Trump skritizoval herca Georgea Clooneyho a jeho manželku Amal po tom, čo pár získal francúzske občianstvo, píše…

02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Skanderbeg: povstalecký generál, ktorý ponížil Osmanskú ríšu

Albánsko, 2. januára 2026 - Gjergj Kastrioti, neskôr známy ako Skanderbeg, sa narodil okolo roku 1405 v rodine Kastrioti, šľachtickej…

02. 01. 2026 | 0 komentárov

Poslední velký král?

Netajím se tím, že na amerického prezidenta, Donalda Trumpa, nahlížím se sympatiemi. Za rok ve funkci toho stihl docela dost…

02. 01. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
02. 01. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov

Šimkovičová: Národný mediálny úrad je dobrá idea, žiada si však politickú dohodu

Národný mediálny úrad je dobrá myšlienka, ktorú Ministerstvo kultúry SR podporuje. Implementácia tejto idey je však závislá od politickej dohody

02. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
02. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Trump: USA sú pripravené zasiahnuť, ak bude Teherán zabíjať demonštrantov

Prezident Donald Trump v piatok vyhlásil, že Spojené štáty sú „pripravené zasiahnuť“, ak Irán začne zabíjať demonštrantov po tom, čo…

02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Anton Čapkovič

Gustáv Murín

Milan Šupa

Marek Brna

Andrej Sablič

Marek Horňanský psychológ

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov