Robert Fico

NAŽIVO

Španielsko vyhostilo veľvyslanca Nikaraguy a jedného jej ďalšieho diplomata, oznámilo v pondelok ministerstvo zahraničných vecí. Rovnaký krok urobila Nikaragua v nedeľu, informovala agentúra Reuters.

Španielsky veľvyslanec v Nikarague Sergio Farré sa funkcie ujal iba v decembri 2025 a tamojšia vláda doteraz pre jeho vyhostenie neposkytla žiadny dôvod.

06:39

Americký prezident Donald Trump v pondelok vyhlásil, že zvýši clá na rozličný tovar z Južnej Kórey z 15 na 25 percent. Šéf Bieleho domu svoje rozhodnutie odôvodnil tým, že krajina „nedodržala“ predchádzajúcu obchodnú dohodu uzavretú s Washingtonom. Informuje o tom správa agentúry AFP.

„Keďže juhokórejský zákonodarný zbor neuzákonil našu historickú obchodnú dohodu, čo je jeho výsadou, zvyšujem juhokórejské clá na automobily, drevo, farmaceutické výrobky a všetky ostatné recipročné clá z 15 percent na 25 percent”, napísal Trump na platforme Truth Social.

06:37

Ukrajina predĺžila vojenské stavy a mobilizáciu do 4. mája 2026: Zelenskyj podpísal zákony prijaté Radou.

Včera 20:16

Talianska vláda vyhlásila núdzový stav v regiónoch Kalábria, Sicília a Sardínia, ktoré minulý týždeň zasiahli silné búrky.

Včera 20:04

Trump potvrdil, že telefonoval s guvernérom Minnesoty Timom Walzom o súčasnej situácii v tomto štáte a o konaní federálnych imigračných agentov.

Včera 20:03

Európska komisia schválila druhú vlnu národných obranných projektov v rámci iniciatívy EÚ SAFE pre osem členských štátov vrátane Slovenska. Po schválení a podpísaní úverových zmlúv bude mať týchto osem štátov nárok na pôžičky v hodnote približne 74 miliárd eur.

Včera 19:38

V prípade, že Kanada odmietne kúpiť americké stíhačky piatej generácie F-35, Washington bude musieť častejšie zasahovať do vzdušného priestoru susednej krajiny, vyhlásil veľvyslanec USA v Kanade Pete Hoekstra.

Diplomat poznamenal, že USA budú musieť zakúpiť viac moderných stíhačiek pre svoje vlastné vzdušné sily a častejšie ich vysielať do kanadského vzdušného priestoru, „aby čelili hrozbám blížiacim sa k USA“.

Včera 19:30

Takáč uviedol, že financovanie spoločnej poľnohospodárskej politiky po roku 2028 patrilo medzi hlavné body pondelňajšej Rady EÚ pre poľnohospodárstvo v Bruseli.

Včera 19:29

Podľa Babiša Česko nedostalo oficiálny list od Trumpa, ktorým by ČR pozval do Rady mieru ako niektoré iné krajiny. Prípadné členstvo v tejto novej platforme chce koordinovať s ostatnými krajinami EÚ.

Včera 19:24

Zo správy lotyšskej spravodajskej služby, na ktorú sa odvoláva Politico vyplýva, že útoky dronov spôsobujú 70 až 80 percent zranení alebo úmrtí vo vojne na Ukrajine.

Včera 19:23

Orbán uviedol, že ukrajinská vláda sa snaží zasahovať do aprílových parlamentných volieb v Maďarsku koordinovanou sériou opatrení. Podľa neho minulý týždeň ukrajinskí politickí lídri a ukrajinský prezident „sformulovali hrubo urážlivé a výhražné odkazy Maďarsku a maďarskej vláde“.

Včera 19:22

V Kyjeve skončila takmer päťhodinová pohotovosť.

Francúzsko kategoricky odmieta, aby Ukrajina nakupovala britské rakety Storm Shadow za úverové prostriedky EÚ, informuje The Telegraph.

Západné médiá už skôr písali o konflikte medzi Francúzskom a Nemeckom v súvislosti s tým, že Paríž chce, aby sa za úverové prostriedky EÚ nakupovali zbrane pre Ukrajinu iba v krajinách EÚ.

Včera 19:11

Vláda ČR zrušila uznesenie o vyslaní veľvyslancov, ktorých vybrala ešte predchádzajúca vláda Petra Fialu a schválil ich prezident.

Včera 18:38

Vodca Hizballáhu Naím Kásim varoval, že nová vojna proti Iránu, kľúčovému spojencovi jeho hnutia, by rozpútala konflikt v celom regióne. Dodal, že prípadný útok na Teherán bude namierený aj proti samotným militantom.

Včera 18:38

Americký Federálny úrad pre letectvo informoval, že pri havárii súkromného lietadla na letisku v americkom meste Bangor zahynulo sedem ľudí a jedna osoba utrpela vážne zranenia.

Včera 18:36

Hovorca Kremľa Peskov potvrdil, že tretie kolo rokovaní medzi Ukrajinou, USA a Ruskom sa očakáva tento týždeň.

Predtým sa uvádzalo, že sa môže uskutočniť 1. februára.

Včera 18:10
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Fico sa opäť vyjadril k nahrávkam: “Lipšic s Matovičom zaviedli štbácky štát. Neschopnosť vládnuť nahrádzajú špinavými nezákonnými metódami a likvidáciou opozície”

Predseda strany SMER – sociálna demokracia Robert Fico sa vo videu na sociálnej sieti vyjadril k problematike odpočúvania na poľovníckej chate a jeho úniku do médií. Vo svojom komentári vysvetlil ako to vidí on. Redakciu informoval Ján Mažgút, vedúci tlačového oddelenia SMER – sociálna demokracia

Robert Fico
Na snímke predseda strany SMER – sociálna demokracia Robert Fico
❚❚
.

„Čo treba urobiť, keď rezort práce ministra Krajniaka vyplatil škandalózne schránkovým firmám 24 miliónov eur, keď sa minister Sulík priznal, že má niekoľkomiliónový ranč v Austrálii, keď súdy začínajú prepúšťať nominantov strany SMER – SD z väzby a keď sa Smeru politicky darí?“ Pýta sa Fico.

Odpoveď je podľa opozičného lídra jednoznačná. „Treba zaútočiť na SMER – SD a jeho predsedu. A to za každú cenu aj cez mŕtvoly. Je neuveriteľné, čoho je schopná mafia vyšetrovateľov NAKA okolo Čurillu a špeciálneho prokurátora Lipšica. Najskôr ma dali sledovať a potom, pod zámienkou boja proti pytliactvu, nainštalovali do súkromného priestoru kamery a mikrofóny,“ konštatuje Fico pričom dodáva, že „je totálne neakceptovateľné, aby polícia a prokuratúra z politických dôvodov nahrávala moje súkromné rozhovory ako opozičného politika s mojim priateľom a dvoma advokátmi obvinených, ktorých považujem za nevinných a obete politických represálií. Neformálne súkromné rozhovory, v ktorých nebol ani len náznak akéhokoľvek podozrenia z trestnej činnosti.“

Celá situácia je problematická v tom, že zjavne nelegálne získané videá a odposluchy unikli rovnako trestuhodne do médií spriatelených s Lipšicom. „Táto Lipšicova mafia podhodila nelegálne získané nahrávky mediálnej mafii vedenej Sorosovym denníkom SME, Denníkom N a Aktualitami. Táto mediálna mafia si poctivo za Sorosove peniaze robí svoju špinavú prácu a šíri súkromné informácie získané trestným činom,“ tvrdí Fico pričom pokračuje, že „očakávajú odo mňa, že sa s nimi budem baviť o obsahu mojich súkromných, neformálnych rozhovorov monitorovaných v rozpore so všetkými zákonmi a demokratickými pravidlami. To, čo dnes robí vládna a mediálna mafia, ma samozrejme hnevá, ale nie kvôli mne. Ale kvôli tomu, čo robia s touto krajinou. Ako sa má cítiť ktorýkoľvek občan, ak si predstaví, že štát v ponímaní Matoviča a Lipšica mu môže kedykoľvek na základe vymyslených dôvodov vstúpiť do najhlbšieho súkromia? Toto nerobila ani ŠTB v čase svojej najväčšej slávy,“ konštatuje Fico.

.

„Samozrejme, že ja budem pokračovať vo svojej práci. Obrana nezákonne väznených a obvinených ľudí bude dôležitou súčasťou mojej politickej agendy,“ uviedol Fico.

Je na mieste si uvedomiť, že mediálna obec a všetky médiá, ktoré ďalej šíria nelegálne získanú správu sami asistujú trestnému činu a v zásade v tichosti podporuje sledovanie opozície vládnou mocou. „Odmietam sa baviť s novinármi o mojom zdravotnom stave. Čo je vlastne dôležitejšie? Že súčasná vláda kradne milióny cez schránkové firmy, alebo že som mal sopeľ v Grécku a musel som tam zostať v karanténe? Čo je dôležitejšie vysvetliť, že Sulík ma miliónový ranč v Austrálii s osobami, ktoré nechce pomenovať alebo že mne niečo ukradli z kancelárie a nenahlásil som to polícii?“ Pýta sa Fico a pokračuje ďalej. „Iba naivný blázon by si pustil  ľudí ministra Mikulca do svojej pracovne. Nič by nevyšetrili a akurát by mi tam nechali mikrofóny. Keď mi na začiatku 90 – tych rokov vykradli byt, strávil som hodiny na polícii a nikdy sa nič nezistilo. Naopak, ešte som musel dať svoje odtlačky prstov, ktoré sú dnes v registri, aby ich odlíšili od iných odtlačkov v mojom byte. Takže jediným výsledkom toho, že som nahlásil krádež je to, že polícia má moje odtlačky. Všetky ostatné incidenty, ktoré sa mi stali neskôr som riešil mimo policajnou cestou a bol som zväčša úspešný. Aj v prípade krádeže v mojej kancelárii sme incident vyriešili. A že som mal hotovosť v kancelárii? Čo je na tom zvláštne, keď  neverím bankám a časť úspor, mimochodom získaných predajom zariadenia z predchádzajúceho bytu, mám v hotovosti? Ale o tomto sa naozaj nemienim s mediálnou mafiou baviť,“ doplnil Fico.

„Vážení priatelia sme na rázcestí. Uznaný daňový podvodník Matovič a právoplatne odsúdený zločinec Lipšic robia zo Slovenska eštebácky štát, kedy neschopnosť vládnuť nahrádzajú špinavými nezákonnými metódami a likvidáciou opozície. Aj o tom bude najbližšie referendum o predčasných voľbách. Všetkým vám ďakujem za podporu,“ uzavrel Fico.

Úrad špeciálnej prokuratúry v pondelok (25. 10.) informoval, že dozorový prokurátor doplnil svoj návrh na predĺženie väzby obvinených v rámci akcie Očistec o obrazovo-zvukové záznamy. Tie majú potvrdzovať snahy viacerých osôb z prostredia politiky, podnikania a advokácie ovplyvňovať trestné stíhania najzávažnejších trestných káuz. Následne boli medializované videá s predsedom Smeru-SD Robertom Ficom, exministrom vnútra Robertom Kaliňákom, obhajcom Marekom Parom, podnikateľom Miroslavom Bödörom a synom Tibora Gašpara na poľovníckej chate. Vo veci už začal konať generálny prokurátor, ako aj vyšetrovateľ NAKA, a to pre zverejnenie nahrávok v médiách.

 

.
Celý komentár si môžete pozrieť tu

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Anton Čapkovič

Michal Durila

Andrej Sablič

Peter Bielik

Viktor Pondělík

Marek Brna

.
.
.

Vidlák pre HS: Youtuberi nás vylákali do pasce, prelepili nám poznávaciu značku a udali nás policajtom

Český bloger a politik Daniel Sterzik, známy aj ako Vidlák, sa pred časom stal obeťou provokácie youtubera. Skupinka aktivistov ho…

27. 01. 2026 | Rozhovory | 6 min. čítania | 0 komentárov

.

Anarchista nad kresťanom? U nás je možné všetko

Slovenská kultúrno-kreatívna scéna chystá pre verejnosť neobvyklý druh spoločenského „obohatenia” – že sa ním môžu dotknúť veriacich, alebo že propagujú…

27. 01. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
27. 01. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Ľudia budú môcť žiť až 150 rokov

Ľudia budú môcť žiť až 150 rokov vďaka prelomovým objavom v oblasti biologických hodín a výskumu omladzovania, píše The New…

27. 01. 2026 | Zaujímavosti | 1 min. čítania | 0 komentárov
27. 01. 2026 | Zaujímavosti | 1 min. čítania | 0 komentárov

Zľava na všetko! Doživotná licencia MS Office 2021 Pro len za 31,55 €! Väčší výber balíkov Office a WinOS so zľavou 90 % z pôvodnej ceny!!

Nech Vás túto zimu zahreje horúci výpredaj Godeal24! Zľavy až do výšky 62 % platia len do konca tohto týždňa!…

27. 01. 2026 | Ekonomika | PR článok | 4 min. čítania | 0 komentárov
27. 01. 2026 | Ekonomika | PR článok | 4 min. čítania | 0 komentárov

Bolo to „historické“, označila stretnutie predstaviteľov USA, Ukrajiny a Ruska v Abú Zabí tlačová tajomníčka Bieleho domu

Stretnutie predstaviteľov USA, Ukrajiny a Ruska v Abú Zabí označila za „historické“ tlačová tajomníčka Bieleho domu Karoline Leavittová

26. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
26. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

27. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
27. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Impeachment Trumpa? Prezidenta USA varuje Kongres

Kongres varoval Biely dom pred hrozbou pokusu o impeachment prezidenta USA Donalda Trumpa v prípade invázie do Grónska, informuje agentúra…

26. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
26. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Matovičovi sa nepáčia zmeny v rokovacom poriadku

Poslanci Národnej rady SR z klubu Igora Matoviča kritizujú, že koaličný návrh zmien v rokovacom poriadku parlamentu rieši oblečenie a…

26. 01. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
26. 01. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Veľké zmeny v rokovacom poriadku: „To, čo sa udialo, bol útok na demokraciu”

Návrh zmien v rokovacom poriadku Národnej rady SR bude prvým bodom januárovej schôdze parlamentu, ktorá sa začína v utorok (27.…

26. 01. 2026 | Aktualizované 26. 01. 2026 | Z domova | 9 min. čítania | 0 komentárov
26. 01. 2026 | Aktualizované 26. 01. 2026 | Z domova | 9 min. čítania | 0 komentárov
.

Súd rozhodol v Matovičovej kauze okolo Národného futbalového štadióna. Čo na to hovorí Huliak?

Bývalý premiér SR Igor Matovič vypovedal zmluvy medzi štátom a spoločnosťou Národný futbalový štadión podnikateľa Ivana Kmotríka a chcel tak,…

27. 01. 2026 | 0 komentárov

Kallasová sa vraj v súkromí sťažuje, že Von der Leyenová je „diktátorka“

Šéfka európskej diplomacie Kaja Kallasová sa údajne v súkromí ostro sťažuje na predsedníčku Európskej komisie Ursulu von der Leyenovú, ktorú…

26. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
26. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Plánuje sa ďalšie rokovanie medzi USA a Ruskom

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj informoval, že čoskoro prebehne ďalšie kolo rokovaní medzi USA a Ruskou federáciou

26. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
26. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Je Ukrajina pripravená podporiť mierovú dohodu s odovzdaním Donbasu Ruskej federácii?

Minulý týždeň novinár Die Welt Steffen Schwarzkopf s odvolaním sa na „mimoriadne vplyvného“ ukrajinského poslanca vyhlásil,  že Verchovna Rada je…

26. 01. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
26. 01. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
.

Megaprestup na spadnutie? Hviezdny Cole Palmer je otvorený presunu do Manchestru United

Anglický futbalový reprezentant a kľúčový hráč londýnskej Chelsea Cole Palmer je vraj otvorený senzačnému prestupu do Manchestru United. Uviedol to…

27. 01. 2026 | 0 komentárov

Berlín si trúfol kritizovať Moskvu za neústupčivosť v otázke ukrajinských území

Nemecký minister zahraničných vecí Johann Wadephul v pondelok kritizoval Rusko za jeho „neústupčivý postoj ku kľúčovej otázke územia“ po minulotýždňových…

26. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
26. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Príbeh lekára, ktorý prežil výbuch atómovej bomby

9. augusta 1945 americký bombardér B-29 zhodil atómovú bombu na japonské mesto Nagasaki. Výbuch v okamihu zabil desaťtisíce ľudí a…

26. 01. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
26. 01. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

Volkswagen stiahne plány na výstavbu nového závodu v USA – závisí to na Trumpovi

Generálny riaditeľ nemeckého automobilového koncernu Volkswagen vyhlásil, že jeho spoločnosti budú musieť zrušiť plány na výstavbu nového výrobného závodu v…

26. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
26. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

“Nebolo potrebné obetovať tisíce ľudí na tých chladných brehoch”

Námorník Sergej Volynskyj, ktorý bránil Mariupol a Azovstal, označil operáciu ukrajinskej armády v Krynkoch za „obrovskú tragédiu“

26. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
26. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Azerbajdžan uzatvoril dve nové energetické dohody s Európou

Azerbajdžan uzavrel dve nové dohody o dodávkach energie s Rakúskom a Nemeckom, čím posilnil svoju pozíciu kľúčového dodávateľa do Európy,…

26. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
26. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Slovensko hlasovalo proti nariadeniu REPower EÚ o postupnom ukončení dovozu ruského plynu

Slovenská republika na zasadnutí Rady Európskej únie pre všeobecné záležitosti v Bruseli hlasovala proti Nariadeniu o postupnom ukončení dovozu ruského…

26. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
26. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

26. 01. 2026 | Aktualizované 26. 01. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
26. 01. 2026 | Aktualizované 26. 01. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov

.

„Dolár zostane mimo hry.” Krajiny BRICS o ďalší krok vpred

Krajiny BRICS môžu tento rok spustiť jednotný platobný systém, nezávislý od západných sankcií. Píše o tom Berliner Zeitung

26. 01. 2026 | Ekonomika | 1 min. čítania | 0 komentárov
26. 01. 2026 | Ekonomika | 1 min. čítania | 0 komentárov

Na Špecializovanom trestnom súde sa opätovne začína proces v kauze objednávky vraždy Jána Kuciaka

Na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku sa v pondelok začína už v poradí tretí súdny proces v kauze objednávky vraždy…

26. 01. 2026 | Aktualizované 26. 01. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
26. 01. 2026 | Aktualizované 26. 01. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Skazka o bielom koni a dvoch oslíkoch

Spoločnosť sa stáva čoraz viac povrchnou a cielené marketingové odkazy čoraz viac ovplyvňujú aj politickú komunikáciu, či politický marketing. Asi…

26. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
26. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

16 čínskych dopravných lietadiel zjavne nedoručilo ryžu do Iránu

Čína, 26. januára 2026 - Americká letecká skupina na čele s lietadlovou loďou USS Abraham Lincoln dorazila na Blízky východ,…

26. 01. 2026 | 0 komentárov

.

Macron vyzýva na zavedenie zákazu používania sociálnych sietí pre deti do 15 rokov do septembra

Podľa francúzskeho Úradu dohľadu nad zdravím trávi každý druhý tínedžer dva až päť hodín denne na svojom smartfóne. Informuje o…

26. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
26. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Kto riadi KDH a kto sa môže hanbiť. Ostrá hádka priamo pred kamerami

Otázniky nad otázkou skutočného lídra kresťanských demokratov ešte nikdy nesvietili takým jasným svetlom…

26. 01. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
26. 01. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

Podviedol manželku s jej najlepšou kamarátkou. Vzťah populárneho páru sa rúca ako domček z karát

Austrálsky športovec Lachie Neale odletel do Perthu, kde sa zrejme stretol so svojou manželkou Jules a ich dvoma deťmi -…

26. 01. 2026 | 0 komentárov

Predbehol pokus o puč. Čínsky prezident, rovnako ako vládcovia pred ním udržiava početné klany pod kontrolou

Čína, 26. januára 2026 - Opozičné médiá šíria verziu, že generáli chceli 18. januára zatknúť Si Ťin-pina v jednom z…

26. 01. 2026 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Španielsko vyhostilo veľvyslanca Nikaraguy a jedného jej ďalšieho diplomata, oznámilo v pondelok ministerstvo zahraničných vecí. Rovnaký krok urobila Nikaragua v nedeľu, informovala agentúra Reuters.

Španielsky veľvyslanec v Nikarague Sergio Farré sa funkcie ujal iba v decembri 2025 a tamojšia vláda doteraz pre jeho vyhostenie neposkytla žiadny dôvod.

06:39

Americký prezident Donald Trump v pondelok vyhlásil, že zvýši clá na rozličný tovar z Južnej Kórey z 15 na 25 percent. Šéf Bieleho domu svoje rozhodnutie odôvodnil tým, že krajina „nedodržala“ predchádzajúcu obchodnú dohodu uzavretú s Washingtonom. Informuje o tom správa agentúry AFP.

„Keďže juhokórejský zákonodarný zbor neuzákonil našu historickú obchodnú dohodu, čo je jeho výsadou, zvyšujem juhokórejské clá na automobily, drevo, farmaceutické výrobky a všetky ostatné recipročné clá z 15 percent na 25 percent”, napísal Trump na platforme Truth Social.

06:37

Ukrajina predĺžila vojenské stavy a mobilizáciu do 4. mája 2026: Zelenskyj podpísal zákony prijaté Radou.

Včera 20:16

.

„Nenecháme sa zastaviť“: EÚ má podľa nemeckého kancelára presadiť Mercosur

Brusel rokuje o dohode o voľnom obchode s krajinami Mercosuru – Brazíliou, Argentínou, Paraguajom a Uruguajom – od roku 1999 

26. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
26. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ďalší hazard z Bruselu?

Po mesiacoch ostrých diskusií o obchodnej dohode medzi Európskou úniou a Mercosurom pokračuje Brusel v ďalšom veľkom obchodnom úsilí, tentoraz…

26. 01. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
26. 01. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Čo sa to deje v USA?

Po ďalšom incidente, pri ktorom imigrační agenti v sobotu zastrelili v Minneapolise amerického občana, si mnohí kladú presne túto otázku. Čo…

26. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
26. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

J.D. Vance na Pochode za život vystúpil s ostrým prejavom, ktorý sa okamžite stal virálny

J.D. Vance na pochode za život povedal vetu, ktorá sa okamžite stala virálnou: „Barbarstvo sa prejavuje v tom, že s…

26. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
26. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Planéta na predaj? Snažili sme sa zistiť,aká by bola hodnota Zeme

Hodnota Zeme je otázka, ktorá znie absurdne, no zároveň provokuje k hlbšiemu zamysleniu. Čo keby bola naša planéta skutočne na…

26. 01. 2026 | 0 komentárov

Zelenskyj: Ukrajina bude na budúci rok plne pripravená vstúpiť do Európskej únie

Ukrajina bude plne pripravená vstúpiť do Európskej únie v roku 2027. Ako referuje web liga.net, podľa ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského…

26. 01. 2026 | Aktualizované 26. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
26. 01. 2026 | Aktualizované 26. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Anton Čapkovič

Michal Durila

Andrej Sablič

Peter Bielik

Viktor Pondělík

Marek Brna

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov