Káhira 16. augusta (TASR) – Za posledných 24 hodín bolo pri násilnostiach v Egypte zabitých 24 policajtov. Informoval o tom dnes bezpečnostný predstaviteľ, na ktorého sa odvolávala tlačová agentúra Reuters.
Počet policajtov zabitých pri politickom násilí v krajine tak od stredy stúpol na 67.
Obete sú dôsledkom zrážok medzi policajtmi a islamistickými demonštrantami – zástancami zosadeného prezidenta Muhammada Mursího z hnutia Moslimské bratstvo.
Dnes zahynulo pri protestoch islamistov v Egypte najmenej 70 ľudí. Väčšina obetí prišla o život na okraji hlavnej demonštrácie na Ramzesovom námestí v centre Káhiry. Podľa Moslimského bratstva tam policajti údajne zastrelili 45 demonštrantov.
x x x
New York – Námestník generálneho tajomníka OSN pre politické záležitosti Jeffrey Feltman plánuje na budúci týždeň navštíviť Egypt. Informoval o tom dnes hovorca OSN, na ktorého sa odvolávala tlačová agentúra DPA.
Feltman dúfa, že do svojej už skôr naplánovanej cesty na Blízky východ bude môcť zahrnúť aj Káhiru, uviedol hovorca OSN. Má sa stretnúť s celou škálou egyptských politikov vrátane predstaviteľov Moslimského bratstva.
"Keďže niektoré zastávky cesty sa ešte prerokovávajú, pán Feltman dúfa, že sa na budúci týždeň stretne s egyptskými predstaviteľmi v Káhire," dodal hovorca.