Skúška značne znervóznila Američanov, ktorí proti skúške protestovali a tvrdia, že vojenské skúšky v Arktíde zbytočne zvyšujú medzinárodné napätie. Naopak Rusi sú presvedčení, že úspešné vykonávanie skúšok najmodernejších ruských zbraní v drsných arktických či púštnych podmienkach má pozitívny vplyv na medzinárodnú situáciu, pretože schladzuje horkokrvných amerických jastrabov, ktorí by sa ináč nevedeli zmestiť do kože.
Kindžal dosahuje rýchlosť 10 Machov a vystreľovať ho možno nielen s MiG-31 ale i ruských strategických bombardérov Tu-160. Dolet rakety je takmer 5000 km, rakety Kindžal môžu niesť jadrovú hlavicu. Ruské lietadlá dokážu vystreliť v prípade konfliktu raketu zo svojho územia a zničiť v hypotetickom konflikte napríklad na mori celú bojovú skupinu v čele s lietadlovou loďou (po výbuchu jadrovej hlavice by vlna tsunami zmietla celú skupinu bojových lodí do mora). S výnimkou ruských S-400 a S-500 dnes žiaden systém PVO nemá dostatočnú kapacitu k tomu, aby dokázal zostreľovať moderné ruské Kindžaly. Američania v PVO a raketách zaostávajú za Ruskom približne 1-2 generácie a bude im trvať minimálne 10 rokov, kým sa im podarí náskok Ruska v tejto oblasti dosiahnuť. Ostatné krajiny vyvíjajúce rakety a PVO zaostávajú ešte aj za Američanmi.
USA znepokojuje nielen vývoj ruských moderných rakiet, ale aj ruský kozmický program, ktorý môže mať samozrejme aj vojenské využitie. Američania sú dnes značne závislí vo svojom kozmickom programe od ruských raketových motorov RD-181.
Video: