Koncern HNA má sídlo na juhočínskom ostrove Chaj-nan Te-o. Jeho majetok pozostáva z viacerých regionálnych leteckých spoločností. Medzi nimi sa nachádzajú aj Hainan Airlines. Sú to najväčšie čínske súkromné aerolínie. Skupina HNA podniká aj v medzinárodnom turizme, hotelierstve a činí sa aj v letiskovom manažmente.
Vedenie HNA informovalo, že koncern má v Číne a za jej hranicami v 11 dcérskych firmách 110.000 zamestnancov. Jeho kapitál dosahuje 67 miliárd eur a vlani dosiahol príjmy 25,3 miliardy eur. Keď sa Swissport stane jeho dvanástou dcérou, zostane samostatnou podnikateľskou jednotkou. Naďalej sa bude zaoberať službami pre cestujúcich a odbavovaním ich batožiny pred odletom a po ňom.
Swissport poskytuje služby takmer 700 leteckým spoločnostiam. V 50 krajinách zamestnáva 60.000 ľudí. Podľa agentúry Bloomberg je kúpa Swissportu piatou najväčšou akvizíciou Číňanov v Európe. Swissport sa stane čínskym majetkom, keď dohodu o obchode schvália orgány EÚ pre ochranu hospodárskej súťaže.
Začiatkom júla súhlasila Európska komisia, aby čínsky chemický koncern ChemChina prevzal talianskeho výrobcu pneumatík Pirelli. Hodnota transakcie, ktorá nie je ešte dokončená, sa odhaduje na 7,1 miliardy eur.
Ekonomický ústav Merics China v štúdii uviedol, že čínske investície v Európe dosiahli vlani 14 miliárd eur. V roku 2000 boli ešte tesne nad nulou. Odvtedy do konca minulého roku dosiahol počet veľkých čínskych podnikateľských aktivít vyše 1000. Číňania zakladali vlastné firmy, ich podniky sa spájali s európskymi, alebo v nich kupovali väčšinové podiely. Na celú túto činnosť vynaložili 46 miliárd eur. Za posledných päť rokov vzrástla hodnota čínskych investícií v Európskej únii o 400 %.