NAŽIVO

Pondelková streľba v blízkosti juhotureckého mesta Mersin si vyžiadala štyri obete a osem zranených. O tragédii informovali miestne tlačové agentúry DHA a IHA, pričom TASR správu prevzala od agentúry AFP.

19:40

Európske akcie v pondelok rástli a zmazali časť predošlých strát. Investori sa snažili odhadnúť, ako súčasné makroekonomické problémy ovplyvnia očakávané zisky firiem. Paneurópsky index Stoxx 600 vzrástol o 0,3 % na 609 bodov, zatiaľ čo index EuroStoxx 50, ktorý zahŕňa kľúčové emisie eurozóny, stúpol na 5832 bodov. TASR o tom informuje podľa portálu tradingeconomics.

19:38

Americká výnimka na nákup sankcionovanej ruskej ropy a ropných produktov dovážaných tankermi sa pravdepodobne predĺži o ďalší mesiac. Platnosť súčasnej výnimky vypršala v sobotu, no americké ministerstvo financií už pripravuje jej obnovenie. Pre agentúru Reuters to v pondelok uviedol zdroj oboznámený so situáciou, informuje TASR.

19:07

Rakúsky energetický gigant OMV v pondelok spustil ťažbu zemného plynu z ložiska Wittau pri Viedni. Podľa kancelára Christiana Stockera má toto nálezisko strategický význam, keďže by mohlo zdvojnásobiť domácu produkciu plynu v krajine. Prvé dodávky pre spotrebiteľov sú naplánované na nadchádzajúcu zimnú sezónu, uvádza TASR s odvolaním sa na agentúru DPA.

19:06

Maďarský kabinet premiéra Pétera Magyara po pondelkovom zasadnutí avizoval na utorok zverejnenie spisu o kontroverznej prezidentskej milosti. Súčasťou oznámených opatrení je aj zákaz používania vojenských špeciálov politikmi a reštrikcie pri používaní výstražných svetiel vládnymi vozidlami. Uviedol to spravodajca TASR v Budapešti na základe správy servera 24.hu.

19:04

Libanonské ministerstvo zdravotníctva v pondelok informovalo, že izraelské útoky v krajine si od marcovej eskalácie konfliktu s Hizballáhom vyžiadali už vyše 3 000 životov. TASR správu prevzala z agentúr AP a AFP.

19:03

Grónsky premiér Jens-Frederik Nielsen v pondelok zhodnotil svoje prvé stretnutie s americkým vyslancom pre toto autonómne dánske územie Jeffom Landrym ako konštruktívne. Nielsen podotkol, že postoj Spojených štátov voči ostrovu zostáva nemenný, uvádza TASR na základe informácií agentúry AFP.

19:02

Členské štáty Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) v pondelok neschválili návrh, aby sa Taiwan zúčastnil na výročnom zhromaždení v Ženeve ako pozorovateľ. Čína vopred avizovala, že tento krok zablokuje, informuje TASR na základe správy od agentúry Reuters.

19:00

Nálada v americkom stavebníctve sa v máji mierne zotavila, keď index dôvery NAHB/Wells Fargo stúpol o tri body na úroveň 37 bodov. Hoci výsledok prekonal očakávania analytikov, hodnota pod hranicou 50 bodov stále signalizuje prevládajúci pesimizmus. Podľa TASR a portálu CNBC k rastu prispeli všetky zložky indexu, no trh naďalej brzdia vysoké úrokové sadzby a problémy s cenovou dostupnosťou bývania.

17:56

Fixné investície v Číne za prvé štyri mesiace roka medziročne klesli o 1,6 %, čím výrazne zaostali za očakávaným rastom v rovnakej výške. Vyplýva to z pondelkových dát čínskeho štatistického úradu, o ktorých informovala TASR s odvolaním sa na portál tradingeconomics.

17:55

Taliansky zahraničný obchod dosiahol v marci prebytok 4,71 miliardy eur, čo je rovnaká úroveň ako vlani. Podľa údajov úradu ISTAT však bilancia klesla oproti februáru a zaostala za očakávaným výsledkom 5,2 miliardy eur. TASR o tom informuje na základe správ agentúr DPA a ANSA.

17:55

Prezident Zväzu stavebných podnikateľov Slovenska (ZSPS) Pavol Kováčik vníma 13 % medziročný rast stavebníctva v prvom kvartáli 2026 ako dôležitý pozitívny signál. Pre agentúru TASR uviedol, že za týmto výsledkom stojí najmä nízka porovnávacia základňa z predchádzajúcich rokov, keď sektor čelil prepadu. Kováčik zároveň verí v udržanie tohto rastového trendu počas celého roka.

17:54

Kvôli nedostatku pracovnej sily sa firmy čoraz viac zameriavajú na nábor a adaptáciu nováčikov. Podľa ManpowerGroup Slovensko chýbajú talenty až 87 % domácich zamestnávateľov, čo je európsky rekord. Spoločnosť DeutschMann v pondelok upozornila, že každý neúspešný nástup prináša firmám značné ekonomické straty.

17:52

Opozičné strany SaS, KDH a Za ľudí žiadajú vládu o okamžitú úpravu zákona o evidencii tržieb, aby podnikatelia neboli prísne trestaní za chyby v blokoch. Hnutie PS zároveň pripravuje legislatívu zavádzajúcu „právo na omyl“ pri drobných pochybeniach. Opozícia o tom informovala na utorkových tlačových brífingoch a v oficiálnych vyhláseniach

17:51

Nezávislý ruský projekt Veter zdokumentoval od roku 2022 najmenej 319 prípadov, keď boli vážne zranení vojaci poslaní späť do boja bez riadneho doliečenia či vyšetrení. TASR o tom informuje na základe správy denníka Novaja Gazeta Europe.

17:50

Prezident Volodymyr Zelenskyj v pondelok na platforme X informoval, že ukrajinská rozviedka získala interné dokumenty o skutočných ekonomických stratách Ruska spôsobených vojnou. TASR o tom píše s odvolaním sa na príspevok ukrajinského lídra.

17:49

Potápači našli v podmorskej jaskyni telá štyroch talianskych turistov, ktorí sa minulý týždeň utopili pri nehode na Maldivách. Informáciu potvrdilo talianske ministerstvo zahraničných vecí, uvádza TASR na základe správy agentúry DPA.

17:48
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Bez právního nástupce…

V pátek jsme měli debatu s občany v Hevlíně. To je tady na Hrušovansku poslední vesnice před Rakouskem. A protože už máme vlastní média, měli jsme z toho i přímý přenos, který zajišťoval Ivan Smetana z KTV. Říkali jsme naše obvyklé věci. Pět pilířů programu (mír, sociální spravedlnost, fungující národní ekonomika, svoboda a tradice), mluvili jsme o závazcích, které jsme si dali…. že chceme pořádný audit, jaký teď dělá v USA Elon Musk, chceme referendum o EU i NATO, protože jsme vůči těmto institucím skeptičtí, chceme českou korunu, právo na život offline a také chceme ukončit tu habaďůru s koncesionářskými poplatky

Ilustračné foto / Foto: Pixabay
❚❚
.

Zkrátka chceme Českou televizi zestátnit a zlikvidovat.

Hned se otevřel chřtán liberálního pekla. Ještě v pátek večer měla Karolína Brodníčková na Novinkách sepsaný článek, jak chceme likvidovat Českou televizi a poslat Fialu za mříže. Okamžitě se k tomu přidaly další plátky, smočil si i Šafrův Volkischer Beobachter a v Partii Terezie Tománkové se Vondráček za ANO a Černochová za ODS čtvrt hodiny nebavili o ANO a ODS, ale o STAČILO!

Černochová se tam vyvracela, že chceme vyvodit důsledky z vládnutí této vlády, až ji musela umravnit i Tománková… Ano, i to chceme. Chceme se podívat na jejich vládnutí, chceme se podívat na Dozimetry, chceme se podívat na předražené kulomety Minimi, předražené stíhačky i předražené tanky. Chceme se podívat na Fialovu kampeličku… a pokud se ukáže, že se kradlo a korumpovalo, tak chceme také trestní odpovědnost. Přesně podle těch zákonů, které si tato vláda schválila.

Když už jsme z toho udělali takové pěkné celorepublikové téma, vysvětlíme si ho dneska trochu blíže a lépe, než z několika sestříhaných útržků a hysterie mediálních presstitutek.

Nebudu tady znovu opakovat, jak tendenčně funguje zpravodajství a publicistika České televize. Do diskusí zvou podle průzkumu Kantaru, což je v podstatě generátor náhodných čísel zvýhodňující liberály. Na ty správné hosty jsou jako když másla ukrajuje, ty „špatné“ neustále přerušují… je to tak tragické, že na Českou televizi kouká žalostných šestnáct procent diváků, ale všichni za to platíme dohromady sedm miliard ročně a ještě to nestačí. Chtějí víc.

.

Já vím, Česká televize není jen zpravodajství, ale nějak jsem si nevšiml, že by v posledních letech vznikaly nějaké dobré pohádky nebo dokumentární filmy. Jediné, co vzniká je síť dobře zapletených vzájemných vztahů pravdy a lásky, kdy nám v podstatě za naše peníze nadávají a zkoušejí nás vychovávat. A do toho občas vytvoří nějakou šmíru, jako byly tři princezny a mladý Trojan s charismatem traverzy v močále.

My jsme si dali do programu, že chceme Českou televizi zestátnit. Ne, nechceme dělat totéž, co dělá Tusk v Polsku (a nikomu z liberálů to nevadí). Nechceme mít státní televizi, která bude chrlit státní propagandu, jen nebude placena z koncesionářských poplatků, ale ze státního rozpočtu. Chceme prostě ukončit placení koncesionářských poplatků. Ať je Česká televize normální placený kanál, který si platí ti, kteří o všechny ty Moravce, Železné a Součky stojí.

Ale je nám jasné, že v ten moment Česká televize zkrachuje, protože se na ní už skoro nikdo nedívá. Jako placený kanál ČT proplatí jedině zdravotní pojišťovna jako dávidlo nebo projímadlo…. bohužel s nepříjemným vedlejším účinkem zvýšeného krevního tlaku. Jediné, z čeho budou všichni Moravcové a Takáčové moci žít, je poměrně velký majetek (možná až 200 miliard Kč), mají unikátní archiv a mají i studia, která jinde nenajdeme. Nechceme, aby se tento majetek prodrbal na Součkův nebo Moravcův plat. Chceme ukončit povinné placení koncesionářských poplatků a následně bude nutné Českou televizi zestátnit a pohlídat si, aby její ukončení nebyl další tunel do kapes nějakým privatizátorům, kteří se na to už třesou.

A že ji chceme zlikvidovat? Ano, to je normální účetní termín. Likvidace je proces, který následuje po zrušení společnosti bez právního nástupce. Vypořádat majetek, uhradit dluhy věřitelům, zabezpečit a zpřístupnit archiv třeba na jůtubu. Nebo nechat jeden program, kde poběží to, co předchozí generace dobrých filmařů vyrobily.

Nestojíme o to, aby vláda měla k dispozici státní médium. Jednak má každý politik dneska sám o sobě větší dosah než televize a jednak fakt není zapotřebí, aby existovala další státní organizace, kde se budou přihrávat peníze kamarádíčkům a která bude národu valit klíny do hlavy a po každých volbách jinak. To ať si dělají v Polsku….

.

Česká televize skončí, stejně jako skončily parní lokomotivy. Nikdo ji nepotřebuje, nikomu už nevyhraje volby a je zapotřebí šetřit. Dnes už na ni koukají především senioři, kteří ale rozhodně nevolí podle Moravcových doporučení. Placení koncesionářských poplatků prostě ukončíme a pohlídáme, aby se televizní majetek nerozkradl. Nechceme, aby si každá vláda vyházela ze státní televize novináře po minulé vládě a presstitutky začaly nové kolo nových evropských hodnot. To bude lepší, když Česká televize vůbec nebude. Bude lepší, když se po zrušení koncesionářských poplatků rovnou jmenuje i likvidátor, který vypořádá závazky a pohledávky a z Krkavčích hor udělá muzeum mediální totality. Filmy v archivu zpřístupníme. Spřátelení režiséři se budou muset naučit tvořit tak, aby jim to buď někdo zafinancoval a nebo aby se to líbilo divákům. Klondajk České televize skončí.

Chceme, aby Česká televize skončila bez právního nástupce, ale také chceme, aby se její majetek nerozfofroval kamarádíčkům. Podíváme se po vzoru Elona Muska, kdo tam komu za co platil a kdo tam kolik rozkradl. Česká televize je taková naše USAID. Ani NKÚ tam nemá přístup. S největší radostí tam pošleme dvacetileté geniální ajťáky, kteří se jim podívají do notebooků a pak vyvodíme důsledky.

Po České televizi už prostě nebude žádný její právní nástupce a koncesionářské poplatky skončí.

Daniel Vidlák

 

.

Článok pôvodne vyšiel na portáli vidlakovykydy.

 

 

V tomto článku sme sa venovali konkrétnej téme, ak máte chuť pokračovať v čítaní, určite si nenechajte ujsť aj ďalší článok V americkom štáte Idaho sa zrazili dve vojenské stíhačky , v ktorom sa venujeme inej oblasti a prinášame ďalšie zaujímavé pohľady a praktické informácie.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


Jozef Ráž ml. – minister dopravy Slovenskej republiky

Jozef Ráž ml. sa stal ministrom dopravy vo štvrtej vláde premiéra Roberta Fica. V nasledujúcom článku sme pre Vás  pripravili…

18. 05. 2026 | Zaujímavosti | 3 min. čítania | 0 komentárov
18. 05. 2026 | Zaujímavosti | 3 min. čítania | 0 komentárov

Prešovskí krajskí poslanci rozdelili dotácie v celkovej výške 1,95 milióna eur

Poslanci Prešovského samosprávneho kraja rozhodli na svojom pondelňajšom zasadnutí o rozdelení dotácií v rámci Výzvy poslancov PSK pre rok 2026.…

18. 05. 2026 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 05. 2026 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov

Najväčšou prekážkou vymenovania vyslanca pre rokovania medzi Kyjevom a Moskvou je neschopnosť Európanov dohodnúť sa

Paralýza vyjednávacieho tímu prezidenta Donalda Trumpa spôsobená vojnou na Blízkom východe zvyšuje tlak na Európu, aby vymenovala vlastného osobitného vyslanca,…

18. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

SHMÚ: V niektorých okresoch hrozí v noci prízemný mráz

V niektorých okresoch Slovenska hrozí v noci z pondelka na utorok prízemný mráz. Predstavuje ohrozenie pre vegetáciu nižšieho vzrastu. Upozorňuje…

18. 05. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 05. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Polícia v Prešove obvinila 36-ročného muža z dvoch trestných činov

Z trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a z trestného činu marenia výkonu úradného rozhodnutia obvinili policajti Okresného dopravného…

18. 05. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 05. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov


.
.

.

Blogy

Ivan Štubňa

Gustáv Murín

Marek Brna

Milan Šupa

Anton Čapkovič

Andrej Sablič

.
.

Blaha vs. Matovič. Sťažnosť na Ústavný súd, dve trestné oznámenia a dve občianskoprávne žaloby

Líder Hnutia Slovensko Igor Matovič podá sťažnosť na Ústavný súd SR v súvislosti s rozhodnutím súdu o povinnosti ospravedlniť sa…

18. 05. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Medzinárodná agentúra varuje pred rýchlym poklesom zásob ropy

Komerčné zásoby ropy vo svete klesajú „veľmi rýchlo“ napriek tomu, že viaceré krajiny uvoľňujú strategické rezervy, upozornil v pondelok šéf…

18. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Trumpove ambície v Grónsku neutíchajú

Postoj Spojených štátov voči Grónsku sa nezmenil, uviedol v pondelok premiér dánskeho autonómneho územia po prvom stretnutí so zvláštnym vyslancom…

18. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

USA a Izrael pripravujú najrozsiahlejšie prípravy na obnovenie vojny proti Iránu od začiatku prímeria

USA a Izrael pripravujú najrozsiahlejšie prípravy na obnovenie vojny proti Iránu od začiatku prímeria – nové útoky sú možné už…

18. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Jermak bol prepustený na slobodu po zaplatení kaucie vo výške 2,7 milióna eur

Musí nosiť elektronický náramok na sledovanie, odovzdať svoje pasy, hlásiť sa vyšetrovateľom na ich výzvu a nesmie opustiť Kyjev bez…

18. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Zvrat v kauze “langoš”

Finančná správa zastaví proces kontroly voči predajcovi langošov z Kvetoslavova a pokutu 1500 eur, ktorú už zaplatil, mu vráti. Dôvodom…

18. 05. 2026 | Aktualizované 18. 05. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 05. 2026 | Aktualizované 18. 05. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Katova dcéra a čierny mních

Čítali ste Katovú dcéru? Ak nie, nevadí. naskočte rovno do ďalšieho strhujúceho príbehu. Január 1663. Neďaleko bavorského mesta Schongau zomiera…

18. 05. 2026 | Zaujímavosti | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 05. 2026 | Zaujímavosti | 1 min. čítania | 0 komentárov

Nielen Merkelová. Unikli mená kandidátov na post osobitného vyslanca pre rokovania s Ruskom

Medzi kandidátmi na post európskeho osobitného vyslanca pre mierové rokovania s Ruskom o Ukrajine sa podľa informácií portálu Politico s…

18. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Zelenskyj obvinil americké spoločnosti z účasti na vývoze obilia z Krymu do Ruska

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

18. 05. 2026 | Aktualizované 18. 05. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
18. 05. 2026 | Aktualizované 18. 05. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
.

Kaliňák: Na dokončenie prešovskej nemocnice bude vypísaná nová súťaž

Na dokončenie prešovskej nemocnice bude vypísaná nová súťaž. Ústredná vojenská nemocnica SNP Ružomberok v piatok odstúpila od zmluvy o dielo…

18. 05. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
18. 05. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Na dome známeho českého speváka došlo k výtržníctvu. „Uberte trochu!,“ odkázal

Vandali rozbili okno u známeho české speváka Daniela Landu, ktorý býva v Prahe. Išlo o náhodný vandalizmus alebo o prejav celospoločenského napätia? Spevák sa…

18. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

SaS: Podávame trestné oznámenia na Eštoka, Reného Rendyho a ďalších

Strana Sloboda a Solidarita podáva trestné oznámenie na ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka a speváka Reného Rendyho pre podozrenie zo…

18. 05. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
18. 05. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Pripravuje Putin nový front proti Ukrajine a Moldavsku?

Ruský prezident Vladimir Putin minulý týždeň podpísal dekrét o zjednodušenom postupe udeľovania ruského občianstva obyvateľom neuznanej „Podnesterskej moldavskej republiky“. Hlavná…

18. 05. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
18. 05. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

India stavia strategický megaprístav, kritici varujú pred katastrofou

India pripravuje výstavbu megaprístavu, letiska a nového mesta za približne deväť miliárd dolárov na ostrove Veľký Nikobar v Andamanskom mori.…

18. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Premiér Péter Magyar nazval prezidenta Sulyoka Orbánovou bábkou a vyzval ho, aby okamžite odstúpil

Maďarský premiér Péter Magyar v pondelok vyzval prezidenta Tamása Sulyoka na odstúpenie z funkcie a vyhlásil, že „nie je o…

18. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

„Fašista, skunk, mafia.” Po víkende vám môže hroziť politická úzkosť

Je to živá vec: Igor Matovič sa túto nedeľu neudržal a v debate na TA3 skákal do reči Milanovi Uhríkovi…

18. 05. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
18. 05. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Pred mobilizáciou utieklo cez Karpaty do Rumunska už 32-tisíc Ukrajincov

Od začiatku vojny na Ukrajine ušlo pred mobilizáciou cez Karpaty do Rumunska približne 32-tisíc Ukrajincov

18. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.


Jadrovú veľmoc možno aj štípať, aj hrýzť. Peskov odpovedal na prekvapivú otázku

V Kremli umožnili položiť hovorcovi Kremľa Peskovovi otázku o možnom použití jadrových zbraní vo vojne na Ukrajine

18. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

„Jasné, že nás Jaro Naď oklamal.” Matovič sa vracia k darovaniu S-300-viek

Opozičný politik a bývalý predseda vlády za OĽaNO Igor Matovič bol cez víkend hosťom diskusnej relácie v televízii TA3 a jemu typickým ostrým…

18. 05. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 05. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Šimečka a jeho kumpáni z PS otvorili nebezpečnú Pandorinu skrinku, varuje generál

Otváranie Benešových dekrétov je plán na deštrukciu Slovenska, varuje generál Jozef Viktorín v príspevku na sociálnej sieti. Prinášame Vám ho v plnom…

18. 05. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
18. 05. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Kauza langoš: Nové informácie. Známa šperkárka zaujala vyjadrením

Predajca langošov Anton Pašek, ktorý podniká v Kvetoslavove, dostal pred pár dňami mastnú pokutu od Finančnej správy kvôli diakritike na pokladničných…

18. 05. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
18. 05. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Bol jedným zo strojcov víťazstva nad Talianmi. Čiernu robotu plní dokonale a spoluprácu s Pospíšilovcami chváli

Slovenskí hokejisti majú za sebou úvodné dva duely na majstrovstvách sveta vo Švajčiarsku. Proti Nórsku aj Taliansku sa tešili z…

18. 05. 2026 | 0 komentárov

Sobotňajšia demonštrácia v Londýne: Tommy Robinson pritiahol do metropoly Anglicka obrovský dav

Ulice Londýna v sobotu zaplavili demonštranti, ktorí pod vedením politického aktivistu Tommyho Robinsona požadovali odstúpenie premiéra Keira Starmera a kroky na obmedzenie…

18. 05. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
18. 05. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Experti si všimli, že zrejme bojuje so zranením. Slafkovský by podľa nich mal hrať v nižšej formácii

Kanadský klub Montreal Canadiens čaká v noci z pondelka na utorok druhý rozhodujúci siedmy zápas v tohtoročnom play-off NHL. Tentoraz…

18. 05. 2026 | 0 komentárov

Tváre teroru doma a v zahraničí. Sieť, ktorá inšpirovala strelca spred Teplárne, dostala vážny úder

Ubehli dva roky od atentátu na premiéra v Handlovej. Terorizmus však má mnoho tvárí a podôb, a jeho zástupcovia nespia…

18. 05. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
18. 05. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Najsmrteľnejšie letecké havárie, ktoré navždy zmenili históriu letectva

Najsmrteľnejšie letecké havárie patria medzi udalosti, ktoré navždy zmenili históriu civilného letectva a bezpečnosti lietania. Každá z týchto katastrof priniesla…

18. 05. 2026 | 0 komentárov

Trump pohrozil Iránu zničením

Americký prezident Donald Trump v nedeľu dôrazne varoval Irán, že ak rýchlo nepristúpi na mierovú dohodu so Spojenými štátmi, „nezostane…

18. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Trump chystá útok na Irán, pridali sa aj Briti

USA, 18. máj 2026 -Nástupca zvrhnutého iránskeho šacha Reza Pahlavi vyzýva Trumpa, aby pokračoval vo vojne s Iránom: „Nemôžete sedieť na…

18. 05. 2026 | 0 komentárov

Velké nic…

Tak se nám Trump vrátil z návštěvy Číny. Jel tam s opravdu působivou podnikatelskou delegací, která vystupovala z jeho letadla…

18. 05. 2026 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov
18. 05. 2026 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Pondelková streľba v blízkosti juhotureckého mesta Mersin si vyžiadala štyri obete a osem zranených. O tragédii informovali miestne tlačové agentúry DHA a IHA, pričom TASR správu prevzala od agentúry AFP.

19:40

Európske akcie v pondelok rástli a zmazali časť predošlých strát. Investori sa snažili odhadnúť, ako súčasné makroekonomické problémy ovplyvnia očakávané zisky firiem. Paneurópsky index Stoxx 600 vzrástol o 0,3 % na 609 bodov, zatiaľ čo index EuroStoxx 50, ktorý zahŕňa kľúčové emisie eurozóny, stúpol na 5832 bodov. TASR o tom informuje podľa portálu tradingeconomics.

19:38

Americká výnimka na nákup sankcionovanej ruskej ropy a ropných produktov dovážaných tankermi sa pravdepodobne predĺži o ďalší mesiac. Platnosť súčasnej výnimky vypršala v sobotu, no americké ministerstvo financií už pripravuje jej obnovenie. Pre agentúru Reuters to v pondelok uviedol zdroj oboznámený so situáciou, informuje TASR.

19:07

.

Dizajnérske nápady, ktoré premenia čistenie na nočnú moru

Čistenie patrí medzi každodenné povinnosti, ktorým sa jednoducho nedá vyhnúť. Väčšina ľudí sa snaží udržiavať domácnosť v prijateľnom stave, no…

18. 05. 2026 | 0 komentárov

Zlozvyk, ktorý ignorujete. Pozor! Môže napáchať škody

Bolesť čeľuste nám nemusí spôsobiť len chorý zub, ale aj zatínanie zubov. V relácii TASR TV Zdravie to konštatovala fyzioterapeutka…

18. 05. 2026 | Zaujímavosti | 3 min. čítania | 0 komentárov
18. 05. 2026 | Zaujímavosti | 3 min. čítania | 0 komentárov

Aj po skončení vojny zostanú v Európe milióny ukrajinských utečencov

Uvádza sa to v správe Úradu Vysokého komisára OSN pre utečencov

18. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Stagnujúca ekonomika Nemecka bude mať dopad aj na nás

Nemecko, ktoré bolo desaťročia motorom európskej ekonomiky, upadá do recesie. Dôsledky tejto politiky budeme veľmi tvrdo cítiť aj my na…

18. 05. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 05. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Moldavsko pripravuje scenáre pre prípad nového masového prílevu utečencov z Ukrajiny

Moldavsko pripravuje scenáre pre prípad nového masového prílevu utečencov z Ukrajiny. V národnom reakčnom pláne sa zvažuje možnosť, že do…

18. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Ivan Štubňa

Gustáv Murín

Marek Brna

Milan Šupa

Anton Čapkovič

Andrej Sablič

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov