Šéf hnutia Socialisti.sk celú pripravovanú transakciu označil za “ďalšie zbytočné zbrojenie”. “Minister obrany Naď chce nakupovať ďalšiu leteckú techniku. Slovensko to bude stáť 50 miliónov dolárov. Prečo? Lebo Američania povedali, že nám 50 miliónov odpustia a môžeme si od nich nakúpiť techniku za 100 miliónov.”
Podľa Artura Bekmatova však v súčasnosti stojíme na prahu veľkej ekonomickej a hospodárskej krízy. “Naša ekonomika sa prepadáva, podnikatelia bijú na poplach, ľudia strácajú zamestnanie, štát sa obzerá, kde naškrabať ešte nejaké financie na udržanie sociálneho systému a spomalenie pádu ekonomiky, a s čím príde minister obrany? 50 mega na nové vrtuľníky. Paráda, pán minister…”
“Toto má byť uvažovanie prezieravého politika, ktorý je schopný dovidieť za roh? Skôr mi to pripomína finančne negramotného bula, ktorý v Kauflande alebo LIDLi práve zočil ceduľku s nápisom AKCIA.”
Bekmatov dodal, že podľa medializovaných informácií sa z týchto prostriedkov má nakúpiť letecká technika, pričom minister Naď sa prikláňa k nákupu ďalších vrtuľníkov Sikorsky UH-60 Black Hawk. “Áno, ďalších, lebo druhá Ficova vláda už Black Hawky nakúpila. Vtedajší minister obrany a súčasný člen predsedníctva strany Smer-SD Martin Glváč vybavil nákup vrtuľníkov za – podľa jeho slov – vynikajúcu cenu: 261 miliónov dolárov. Neskôr vysvitlo, že nižšia cena bola spôsobená tým, že zahrňovala len výrobu a výcvik pilotov. A bolo potrebné dokúpiť výzbroj a zazmluvniť údržbu.”
“Údržba a servis vrtuľníkov Black Hawk je pritom rovnako nákladnou investíciou ako ich samotná kúpa,” písal vtedy denník Pravda. “Ale bez ohľadu na to, ak sme za 260 miliónov nakúpili 9 vrtuľníkov v základnej výbave, tak si viete spraviť aspoň hrubú predstavu o tom, koľko vrtuľníkov nakúpime za 100 miliónov,” dodáva šéf Socialisti.sk Bekmatov.
Podľa jeho názoru takýmito krokmi ministra sa len potvrdzujú dohady o tom, že viac ako politik či analytik je tento človek zbrojárskym lobistom s jedinou úlohou: dojiť štátnu kasu za účelom uspokojovania zahraničných zbrojoviek. “Doplácať na to však budú len bežní obyvatelia Slovenska,” píše v závere svojho komentára Artur Bekmatov.