Rozhovor s kandidátom na poslanca v BBSK, majiteľom zbrojovky Grand Power, Jaroslavom Kuracinom

Banská Bystrica 11. októbra 2017 (HSP/Foto:HSP)

 

Prinášame vám rozhovor s Jaroslavom Kuracinom, majiteľom zbrojovky Grand Power, ktorý momentálne kandiduje na poslanca do zastupiteľstva Banskobystrického samosprávneho kraja. Okrem iného v rozhovore pre Hlavné správy povedal: Lunter začal podnikať z peňazí, ktoré dostal od sekty Adventistov siedmeho dňa z USA a keď padal na hubu, tak dostal dotáciu od Smeru 2 milióny eur. Z tohto pohľadu nemôže ten človek prehlasovať o sebe, že je nezávislý.

Na snímke Jaroslav Kuracina

Prečo ste sa rozhodol kandidovať za ĽSNS ?

Prvotný impulz vyšiel od Mariána Kotlebu po tom, čo som mu tlmočil výčitky mnohých ľudí, “že myšlienky sú správne, ale Kotleba má okolo seba len krikľúňov…”
Marián mi na to povedal : Vieš, mám okolo seba ľudí, ktorý sa neboja nálepkovania. Sú takí, akí sú. Ak chceš aby bolo okolo mňa viac ľudí strednej vrstvy, prečo nejdeš kandidovať za ĽSNS ? Čím viac ľudí ako si Ty sa pridá, tým odbornejšia strana bude a tým skôr bude môcť niečo reálne zmeniť. Myslím že má pravdu. Je za minútu 12, a je na čase prestať byť mlčiacou masou, zahodiť strach z nálepkovania a začať hovoriť nahlas.

 

V Bystrici sa proti Kotlebovi spojili všetky štandardné politické strany, ktoré si v parlamente nevedia prísť na meno.  Zdá sa že kvôli Kotlebovi už ani nepredstierajú  hru na koalíciu a opozíciu?

Z môjho pohľadu je úplne jedno, či je vo vláde koalícia, alebo opozícia, pretože sú to dva konce tej istej palice, ktorá bije slovač. Lebo za tých 25 rokov som svedkom toho, že domáci podnikatelia sú v maximálnej miere potláčaní a preferovaní sú len zahraniční investori, dotovaní stimulmi a daňovými prázdninami. Lenže tie peniaze, čo im vláda dáva sú moje a vaše peniaze a nemáme z toho nič. Keby sa tie peniaze použili na podporu domácich podnikateľov, tak by Slovensko bolo niekde úplne inde. Tým že nevidím rozdiel medzi koalíciou a opozíciou, tak tým je daná aj odpoveď na to, prečo sa  v Banskej Bystrici dokáže koalícia aj opozícia spojiť, aby protisystémový kandidát nezvíťazil.

 

Nie je  Kotlebovo riadenie župy bez zadlžovania a rozkrádania verejných zdrojov nebezpečný precedens, ktorý by mohol motivovať aj ľudí v iných krajoch k voľbe nesystémoveho politika?

Určite. Tým že Kotleba je protisystémový kandidát a nemá za sebou žiadnych oligarchov, ktorým by musel niečo splácať, tak nemusí kradnúť. A keď nemusí kradnúť, ale chce naozaj niečo robiť pre Slovensko, tak tie peniaze vynakladá oveľa efektívnejšie. Veď je obrovský rozdiel či za km cesty zaplatíte 70 tisíc eur, alebo 400 tisíc eur.

 

Niektorí predstavitelia tretieho sektora už razia heslo „radšej zlodej ako fašista“. Čo si myslíte o  ľuďoch, ktorí na jednej strane organizujú pochody proti korupcii a na druhej vyzývajú radšej voliť zlodejov?

Je to ťažký prejav schizofrénie, ktorý pochybujem že sa dá liečiť, lebo na toto sa nedá zareagovať inak. Lebo ak na jednej strane hlásam boj proti korupcii tak na druhej strane nemôžem agitovať proti niekomu, kto sa evidentne správa antikorupčne a nekradne a naopak podporovať skorumpovaných kandidátov, lebo mi to doporučili mimovládne organizácie.

 

Média vykresľujú kandidáta Luntera ako anjela. Nehrozí ľuďom po voľbách podobné vytriezvenie ako v prípade Kisku, kde sa  z dobrého anjela vykľul daňový podvodník a úžerník, ktorý ma na súdoch 22 tisíc exekučných spisov proti občanom, z ktorých svojou úžerou mnohých priviedol na mizinu?

Pan Lunter, vítač migrantov je širšia téma. Podnikať začal z peňazí, ktoré dostal od sekty Adventistov siedmeho dňa z USA a keď padal na hubu, tak dostal dotáciu od Smeru 2 milióny eur. Z tohto pohľadu nemôže ten človek prehlasovať o sebe, že je nezávislý. Nie je sám sebe pánom a zase raz bude musieť skladať účty niekomu inému ako obyvateľom kraja. A keďže vo VUC sa točia veľké peniaze, tak je tu dôvodný predpoklad, že pán podnikateľ Lunter bude musieť požičané vrátiť a bude to vracať z peňazí nás všetkých.

 

Média nám v poslednej dobe každodenne prinášajú správy ako sa  Slovensku darí, ako ide vláda zdvíhať minimálnu mzdu, zaviesť 13. a 14. platy atď. Myslíte že by to pre občanov robili, keby sa nebáli, že ľudia na protest znovu budú voliť ĽSNS?

Určite by to nerobili, veď 25 rokov len zdierali slovač a futrovali zahraničné korporácie. Teraz keď hrozí, že im nespokojní ľudia zvolia všade Kotlebu, tak začínajú rýchlo púšťať omrvinky aj ľudom, aby sa nebúrili a nezvolili toho, kto im zakrúti krkom.

Už aj v mestskom zastupiteľstve v Banskej Bystrici sa začali diať veci a to čo predtým nešlo zrazu ide. Zdá sa že pochopili, že keď nezačnú konečne niečo pre občanov robiť, tak sa kotlebovci dostanú aj do mestského zastupiteľstva. Kotleba sa stal zbraňou pre občanov v boji proti oligarchii a  politikom ktorí jej záujmy zastupujú.

 

Vláda navrhuje presunúť finančné prostriedky z výstavby diaľnic na nákup vojenskej techniky. Ako to hodnotíte ako zbrojár a bývalý vojak?

Pokiaľ by vláda rozmýšľala proslovensky a pronárodne, tak za tie peniaze čo majú ísť do obrnených transportérov, tuším1,2 miliardy eur, postaví na zelenej lúke novú fabriku, ktorá bude tie transportéry vyrábať a ešte aj ďalej predávať. V dnešnej dobe vyrobiť osemkolesový transportér nie je pre slovenský priemysel žiadny problém. Veď v tom máme  históriu aj skúsenosti. Keby tie peniaze, ktoré budú natlačené zase nejakému zahraničnému výrobcovi boli použité na rozvoj domáceho priemyslu, tak by sa dal postaviť výrobný závod, zaplatiť konštruktérov, zaplatiť skúšky a do troch rokov by sme mali vlastné obrnené transportéry.

 

Denník N, SME a známy konšpirátor Smatana, ktorý sa vo voľnom čase hraje na spravodajského dôstojníka CIA, podsúvali čitateľom hypotézy, že Kotleba je financovaný z Ruska. Pred pár dňami NAKA ukončila vyšetrovanie v tomto smere s výsledkom, že sa jedná o nezmysel. Chystá strana v tomto smere nejaké žaloby na média a aktivistov, ktorí tieto hoaxi šírili?

Nie som členom ĽSNS, len sympatizant, ale myslím si, že ĽSNS by rozhodne mala v tomto smere podniknúť právne kroky. Či tak učinia, v tejto chvíli neviem povedať.

 

Spomenuté média  tiež priniesli informácie, že Kotleba si zamestnal na úrade celú rodinu, že zarába 8000 eur mesačne a že neznáma firma záhadne uspela v 9 z 15 zákaziek na župe. Čo je z toho pravda?

Pokiaľ viem tak na župe zamestnal svojho brata a svoju ženu. Obaja sú na referentských postoch, kde zarábajú nejakých 480 eur v čistom. Z môjho pohľadu je prirodzené, že na určité pozície si dosadím ľudí ktorým dôverujem, pretože nemôžem byť všade a nemôžem sa spoliehať na ľudí, ktorých si tam dosadil bývalý župan Maňka. Pre mňa je to akceptovateľné, zvlášť keď sa nejedná o  lukratívne miesta a obidvaja by si určite v Bystrici vedeli nájsť aj lepšie platenú prácu.

Čo sa týka lži, že Kotleba zarába 8000 eur mesačne, každý vrátane novinárov si má možnosť takéto klamstvo overiť z verejných zdrojov. (V majetkovom priznaní za minulý rok mu to vychádza na 3074 eur mesačne, pozn. redakcie)

A o záhadnej firme ktorá vyhrala 9 z 15 zákaziek, treba ísť robiť reportáž na ministerstvo vnútra ktoré súťaž organizovalo. Viniť Kotlebu z toho, čo vysúťažilo ministerstvo vnútra cez elektronický kontraktačný systém je absurdné. Kritéria v súťaži nenastavoval Kotleba, ale ministerstvo vnútra. Kotleba môže tak akurát výsledky z verejného trhoviska akceptovať a ako sme mohli vidieť, prihlásiť sa tam môže aj firma, ktorá tie zákazky ani nevie zrealizovať.

 

Svoju firmu ste vybudoval sám, bez eura štátnej pomoci, ako sa vám darí v súčastnosti?

Nie je to ľahké práve kvôli daňovému zaťaženiu ktoré vláda uplatňuje voči domácim podnikateľom, aby mala z čoho štedro dotovať zahraničné firmy. Ja na rozdiel od pána prezidenta si nemôžem dovoliť nejaké nezrovnalosti v účtovníctve, keďže daňové kontroly mám veľmi časté.

Zmeny v daňových zákonoch, ktoré zaviedol Kažimír, ako posunutie odpisových skupín, alebo zdaňovanie skladových zásob, spôsobujú dosť veľké problémy. Ja keď napríklad postavím novú výrobnú halu, tak ju odpisujem 40 rokov, ale zdania mi ju dnes. Neplatím daň z príjmu z toho, čo mám na účte, ale z výnosov. Výnos je to, o čo mi narástol majetok, ale daňový úrad nezaujíma, že mám aj nejaké záväzky. Za milión požičaný z banky postavím halu, zaradím ju do účtovníctva a narástol mi majetok o milión. Ale daň platím z toho, o čo  mi narástol majetok. Alebo vyrobím súčiastky, mám ich na sklade, ešte neviem či sa mi ich podarí predať, ale daň z nich musím zaplatiť, lebo o tie súčiastky mi narástol majetok.

 

Nedávno sa stal majstrom sveta v streľbe Ján Palka s pištoľou Excalibur z vašej fabriky Grand Power. Čo to bolo za súťaž a čo znamená ten úspech?

Boli to majstrovstvá sveta vo Francúzsku, kde sa zúčastnil výkvet najlepších strelcov sveta. Takáto súťaž je však aj súťažou výrobcov. Tak ako vo formule1 sa súťaži nielen o majstra sveta medzi pilotmi, ale aj o pohár konštruktérov, kto vyrobí lepší monopost. Podobne je to v týchto streleckých súťažiach, kde sa strieľa na čas a akákoľvek závada zbrane vás posúva dozadu. Je to kombinácia rýchlosti, presnosti a výkonu. Takže toto víťazstvo nás teší a má už aj odozvu vo forme vyšších predajov.

 

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

Vybrali sme

USA chcú na lunárnu obežnú dráhu dostať “nafukovací hotel”

Washington 20. októbra 2017 (HSP/RT/Foto:TASR/AP-)   Vesmírna spoločnosť Bigelow Aerospace, založená v Las Vegas, plánuje do piatich rokov odoslať na lunárnu obežnú dráhu nafukovací hotel, tvrdí United Launch Alliance, ktorá má pre projekt poskytnúť nosnú raketu Bigelow Aerospace je súkromná firma vyrábajúca rozšíriteľné moduly vesmírnych staníc. Spoločnosť je väčšinou financovaná…

Nórska premiérka vymenovala prvú ženu na post ministerky zahraničných vecí

Kodaň 20. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Andrej Galica)   Nórska premiérka Erna Solbergová predstavila v piatok troch nových ministrov svojej menšinovej koaličnej vlády po septembrových voľbách. Informovala o tom agentúra AP. Premiérka uviedla, že Ine Eriksenová Söreideová, ktorá stála na čele rezortu obrany, prebrala ministerstvo zahraničných vecí. Štyridsaťjedenročná Eriksenová Söreideová sa tak…

Cez územie Slovenska sa bude presúvať ďalšia vojenská technika

Bratislava 20. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Czarek Sokolowski)   Celkovo sa uskutoční 26 cestných presunov zahraničných vojsk Ministerstvo obrany upozorňuje verejnosť na ďalšie presuny vojenskej technicky spojeneckých armád cez územie Slovenska. Naplánované sú počas budúceho týždňa, od pondelka (23.10.) do nedele (29.10.). TASR o tom informovala hovorkyňa ministerstva obrany Danka Capáková. Celkovo…

Výdaj jódových tabletiek v Trnave je zatiaľ plynulý

Trnava 20. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Henrich Mišovič)   K prebratiu balení jodidu draselného je potrebný občiansky preukaz Zhruba po 800 balení jódových tabletiek denne si prídu Trnavčania na výdajné miesto na Hlavnej ulici. Distribúcia jodidu draselného sa koná po piatich rokoch v mestách a obciach v okolí jadrových elektrární Bohunice a…

Europarlament začal realizovať Sorosov plán, tvrdí vládny Fidesz

Budapešť 20. októbra 2017 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto: TASR- Ladislav Vallach)   Európsky parlament (EP) začal  realizovať migračný plán amerického finančníka Georgea Sorosa, povedal v piatok v Budapešti komunikačný riaditeľ maďarskej vládnej strany Fidesz Balázs Hidvégi Podľa agentúry MTI sa Hidvégi vo svojom vyhlásení odvolal na štvrtkové rozhodnutie Výboru EP pre občianske slobody,…

Piráti, TOP09 a Zelení podporujú EU, prijatie eura a migrantov. Rozhodnú sa Česi vo voľbách pre hlbšiu eurointegráciu alebo zachovanie suverenity Česka?

Praha 20. októbra 2017 (HSP/Foto:TASR/AP/Petr David Josek)   V Česku sa už dnes budú konať parlamentné voľby, ktoré môžu v prípade správnej voľby českých občanov, podobne ako v Rakúsku, zmeniť smerovanie českej politickej scény, zracionalizovať českú politiku a posilniť spojenectvo v rámci V4. Okrem pôvodných tzv. štandardných politických strán ako ODS,…

Scientologická cirkev v Budapešti zaplatí pokutu za zneužívanie osobných údajov

Budapešť 20. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/MTI/Zoltan Mihadak)   Za neoprávnené používanie osobných údajov musia Náboženský spolok maďarskej scientologickej cirkvi a jej ústredná organizácia zaplatiť pokutu po 20 miliónov forintov (približne 64.830 eur). Oznámil to dnes v Budapešti predseda Úradu na ochranu údajov a slobodu informácií (NAIH) Attila Péterfalvi. Podľa agentúry MTI…

Američanmi vycvičené arabské oddiely prešli na stranu ISIS

Sýria 20. októbra 2017 (HSP/Foto: TASR/AP- Al-Nusra Front via AP)   Portál newinform sa kriticky vyjadril na adresu Američanov, ktorí sa zúfalo snažia zbrzdiť ruské a sýrske úspešné aktivity na bojových poliach východnej Sýrie Mobilné oddiely irackých Arabov, vybavené ťažko vyzbrojenými pickupmi a vycvičené americkými inštruktormi, prešli sýrsko-irackú hranicu a podporili oddiely…

Tusk: Názorové rozdiely medzi EÚ a Britániou sa zmenšili

Brusel 20. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Geert Vanden Wijngaert)   Tusk vyvrátil fámy o zablokovaní rozhovorov medzi EÚ a Britániou Názorové rozdiely medzi EÚ a Britániou, ktoré sa prejavujú v rámci rozhovorov o brexite, sa zmenšili a nie sú také veľké, ako sa niektorí domnievajú. Na tlačovej konferencii na záver dvojdňového bruselského…

V Česku sa začali parlamentné voľby

Praha 20. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   V Českej republike sa dnes začali dvojdňové voľby do Poslaneckej snemovne ČR. Informovala o tom spravodajská televízia ČT24. Voliť svojich zástupcov môžu svojprávni občania, ktorí dosiahli plnoletosť. O 200 poslaneckých mandátov sa uchádza 31 politických strán a hnutí. Tohtoročnou novinkou je finančný strop…

Rakúsky prezident poveril Sebastiana Kurza zostavením vlády

Viedeň 20. októbra 2017 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto: TASR/AP- Ronald Zak)   Rakúsky prezident Alexander Van der Bellen poveril v piatok predsedu Rakúskej ľudovej strany (ÖVP) Sebastiana Kurza zostavením novej vlády V asi päťminútovom vystúpení Van der Bellen podľa agentúry APA načrtol svoje predstavy o budúcom vývoji v Rakúsku. Za dôležité považuje…

Médiá: Cez more prichádzajú migranti aj z Tuniska, Alžírska a Maroka. Cesta pripomína skôr zájazd rozjarenej mládeže ako útek z domova

Rím 20. októbra 2017 (HSP/echo24/Foto:TASR/Ciro Fusco/ANSA via AP)   Do Talianska a Španielska prichádza stále viac migrantov, ktorí necestujú z Líbye, ale z Tuniska, Alžírska a Maroka. V Taliansku sledujú tento vývoj s obavami „Cesta pripomína skôr zájazd rozjarenej mládeže ako útek z domova. Dobrý tucet mladých mužov sa uvelebil na drevenom člne, spievajú si a rozprávajú sa,…

Vybrali sme z blogu

Alahov Kód 1: Deti v Útoku

Približne koncom októbra roku 2016 na chvíľku zavládla v britských médiách veľmi čudná polemika ohľadne detí - nedetí. Schyľovalo sa totiž k úradnej likvidácii niekoľko tisícového ilegálneho geta vo francúzskom Calai odkiaľ premáva pod morom vlak Eurostar do Anglicka a odkiaľ vyrážajú takisto trajekty plné cestujúcich do Doveru. Britské médiá…

Kto chce novú svetovú vojnu? Príčiny, o ktorých takmer nikto netuší!

Znalosť dejín a predovšetkým pochopenie skutočných príčin vzniku vojen dáva ľuďom možnosť vojnám predchádzať. Kto zo súčasníkov sa však takýmto spôsobom díva na dejiny? Koho to zaujíma? Koho zaujímajú trebárs filmy o boji ruského národa proti nemeckému fašizmu? Ak by si ľudia totiž aspoň občas pozreli takýto film pochopili by,…

Aproximácia a negociácia islamského práva šaría s európskym právom a nález Európskeho súdu pre ľudské práva

Do Európy, Európskej únie a nielen do jej budúceho „jadra“ smeruje aj islam. Európska únia mu chce dať rovnaké miesto a postavenie, aké má pôvodné, autochtónne európske kresťanstvo. Z aspektu náročnosti islamu na jeho obslužný servis (plus halal), čo o kresťanstve tvrdiť nemožno, moslimovia budú chcieť mať všetko, čo k svojej viere, uctievaniu, obradu a životu…

Neúčinné nástroje boja proti korupcií.

<!-- @page { margin: 0.79in } P { margin-bottom: 0.08in } --> Skončil sa tretí ( vraj veľký ) protikorupčný pochod organizovaný skupinou študentov a za účasti študentskej verejnosti a ďalších záujemcov a podporovateľov boja proti korupcií. V rámci proklamovanej slobody slová a základných ľudských práv boli úlohy pre realizovanie…

Pan Vajíčko kdysi a dnes

Možná si – jste-li starší – na onu primitivní figurku z našich televizních obrazovek ještě vzpomenete. Protože doby, kdy se tato v televizi objevovala, sice dávno zmizely v pověstném propadlišti dějin, ale přesto ještě nestačily úplně upadnout v zapomnění. Pan Vajíčko – jak je nám starším známo – uváděl televizní reklamy v dobách, kdy takřka…

16.7 DVTR – Stalinov manéver

... pokračovanie článku 16.6 ... Táto časť silne nadväzuje na predchádzajúcu a pokúsim povedať mojim pochopení ako DPR vysvetľujú základy Stalina. Takže čo nikdy nemôžu zabudnúť Stalinovi a preto už generácie počujeme o ňom koľko ľudí pozabíjal, aký diktátor bol, aký kult osobnosti mal a vlastne aké to bol odľud? Stalinovi sa ako prvému podarilo…

TopSpeed

Ako funguje pruženie a tlmenie v praxi?

0

Iste vás niekedy zaujímalo, ako funguje pruženie a tlmenie v praxi. Konkrétny youtube kanál súčasť podvozku otestoval. Protagonisti natočili prejazd vozidla cez jamu pri rôznych rýchlostiach. Výsledok na spomalených záberoch naozaj stojí za to. Po tomto už možno budete jamy na našich skvelých cestách obchádzať ešte obozretnejšie. Napriek tomu, že auto je…

Volkswagen a lacné autá? V Ázii už čoskoro

0

Pred časom sme vás informovali o rozpadnutí spolupráce VAG s Tata motors. Lenže v koncerne sa nechcú vzdať plánov vstúpiť na trh v ázijských najľudnatejších krajinách. Logicky, chcú si ukrojiť kus z veľkého koláča. Kde je veľa ľudí, tam predsa potrebujú autá. Do roku 2020 chce Volkswagen pripraviť až 3 lacné autá pre Áziu.…

Akcia vidieť a byť videný prebehne už po tretíkrát

7

Okrem bŕzd a správne fungujúceho podvozku sú svetlomety jedným z najdôležitejších súčastí moderných vozidiel. V zimnom období ich správna funkcia môže znížiť množstvo nehôd voči rovnakému obdobiu v letných mesiacoch. Akcia vidieť a byť videný sa tak zameriava na stav svetlometov a ich správne nastavenie. Vodiči si v rámci tretieho ročníka budú…

Poznáte Budackov cyklus motora? VW ho nasadil do 2,0 TSI

8

Konštruktéri VW vyvinuli nový pracovný cyklus motora. Pomenovali ho „Budackov cyklus“, alebo B-cyklus po vynálezcovi Ralfovi Budackovi. Ide o variáciu Millerovho alebo, ak chcete, Atkinsonovho cyklu. Princíp je iný, riešenie prináša podobné výhody ako spomíname M a A-cykly. Volkswagen ho nasadil v americkom Tiguane pri motore 2,0 TSi EA 888 3B. O…

Najväčšia EÚ továreň na batérie LG Chem bude v Poľsku!

0

Schyľuje sa ku zlatým časom pre elektrické autá? Najväčšia továreň na batérie bude v susednom Poľsku. LG Chem ju vybuduje budúci rok na základe zvýšeného dopytu po článkoch pre „módne“ elektromobily a hybridy. Podľa Reuters, firma z Južnej Kórei zainvestuje 1,63 miliardy dolárov a postaví haly v okolí Wroclawi. Baterky budú…

Škaredá Alfa Romeo? Veru áno, je ňou AR Sprint Zagato

5

Môže byť Alfa Romeo škaredá? Môže byť vôbec talianske auto škaredé? História nás presvedčila, že áno. Pri pojme "nepríťažlivé talianske auto" každému hneď napadne Fiat Multipla. Na druhej strane tu je Alfa Romeo. Značka, ktorú po dizajnovej stránke nie je možné kritizovať. A predsa aj majster tesár sa niekedy utne. Tak to…

KAMzaKRÁSOU

Vieš, čo spôsobuje kŕče v nohách? Toto ťa rozhodne prekvapí!

8

Každý už v živote okúsil, čo sú to kŕče v nohách. Medzi typické príznaky patrí brnenie, nepohodlie a bolesť, ktorá sa môže objaviť v akejkoľvek časti tela. Pri kŕčoch platí, že za všetko môžu svaly. Ide o nedobrovoľné svalové kontrakcie, nad ktorými nemáme žiadnu kontrolu. No najhoršie je to, že svalové kŕče môžu trvať zopár…

Pitný režim počas jesene: Tieto nápoje ťa zahrejú v sychravých dňoch!

8

Pojem pitný režim sa skloňuje hlavne v letných mesiacoch. To však neznamená, že počas ostatných ročných období už nie je dôležité sledovať si denný príjem tekutín. Pitný režim počas jesene musí byť prispôsobený meniacemu sa počasiu. Keďže sú momentálne teplejšie dni už menej časté a niekedy je vonku skutočne sychravo, vhodné je…

Vieš ako sa starať o suché pery? Poradíme ti!

6

Pre niekoho sú popraskané a suché pery len zimným problémom, pre nikoho celoročnou traumou. Môžu signalizovať vážne ochorenie, ale tiež iba o estetickým problémom? Už samotná koža na tvári je jemná a tenšia, často krát citlivá. Pery nemajú mazové žľazy, takže o to horšie sa hydratujú. Hydratáciu im musíme dodávať…

Je hydratačný sprej na tvár naozaj tak účinný ako si myslíme?

2

Kozmetické spoločnosti sa v posledných mesiacoch doslova predbiehajú v tom, kto príde so zaujímavejším, zdravším a lepším produktom. Medzi ne patrí určite aj hydratačný sprej na tvár, ktorý si získal obľubu mnohých ľudí najmä počas letných mesiacov. Je však naozaj taký účinny, zdravý a vhodný pre našu pokožku? Nie je…

Vyhrajte 5x Bioderma Sébium balíček pre aknóznu pleť (v hodnote 30 €)

3

Viete, že 59 % mladých ľudí by si výmenou za zdravú pleť nechalo zrušiť na rok Facebook? Táto skutočnosť nás inšpirovala k novej kampani #neseddoma. Cieľom kampane je presvedčiť mladých ľudí o tom, že sedieť doma len kvôli ťažkostiam s akné a trápiť sa je zbytočné. Riešenie je často jednoduchšie, ako si…

Vyhrajte 6x toaletnú vodu Gianfranco Ferré CAMICIA 113

8

Toaletná voda Gianfranco Ferré CAMICIA 113 je novým voňavým výtvorom zrodeným z týchto pocitov. Je to kvetinová a ovocná verzia sofistikovaného dámskeho parfumu, pretože talent by nemal byť zabudnutý a spomienky by mali vždy hľadieť do budúcna. 

TopDesat

10 skutočných ľudí, ktorí majú superschopnosti

0

Väčšina z nás zbožňuje  filmy a komixy o superhrdinoch. Malí chlapci túžili  mať superschopnosti Spidermana, alebo byť silný ako Hulk, alebo sa stať Ľudskou pochodňou či pánom Fantastickým. Bohužiaľ (alebo našťastie) sme všetci bežní ľudia: chodíme do školy, neskôr do práce a náš život je nudný a monotónny. Napriek tomu sú (respektíve boli) medzi nami ľudia s…

Architekt a pečenie dezertov. Smrteľne dobrá kombinácia

0

Architekt a pečenie dezertov? Výsledok je naozaj úžasný. Dezerty môžu byť nielen chutné, ale aj esteticky krásne. Opäť nás o tom presvedčil Dinar Kasko, šéfkuchár, ktorý pečie nádherné algoritmické dezerty a koláče. Tentokrát sa snažil prezentovať novú čokoládu. Šéfkuchár sa inšpiroval Matthewom Shlianom. Dezert navrhol z 81 jedinečných tvarov z ktorých…

10 najhorších účesov 80-tych rokov. Môžeme byť len a len radi, že táto éra je za nami

0

Osemdesiate roky sa často označujú ako desaťročie so skutočne "svojským" štýlom - a stačí len jeden pohľad na týchto 10 účesov, aby si s nami súhlasil. Jedno z najšialenejších období z pohľadu módy - 80-te roky, boli plné bizarností. Rozhodli sme sa preto zaspomínať si na tie "naj" účesy, ktoré leteli pred viac…

Súčasnosť vs minulosť: Takto vyzerali základné produkty kedysi

0

Všetko sa časom mení a preto si dnes ukážeme súčasnosť vs minulosť. Každým novým dňom sa náš svet obohacuje novými technológiami, prípadne tie staršie zdokonaľujeme a modernizujeme. Dostavajú nové funkcie a neočakávané doplnky. Určite však nevieme, ako vyzerali niektoré dnešné veci v minulosti. A pri tom tieto veci využívame skoro…

10 vtipných mačiek, ktoré sa snažili vpratať do malých priestorov. A vyšlo im to

0

Existuje len jedna vec, ktorú mačky milujú viac než leňošenie - a to stiesnené priestory. Majú obrovské potešenie, keď sa dokážu vpratať do malých škatúľ či do krabice na pizzu. Je pre nich potešenie dokázať svojmu ľudskému otrokovi, že sa mýli. Výnimkou nie je ani týchto 10 zlatých mačiek. :) Zatiaľ čo mnoho z nás považuje toto…

Harrison Ford má tie najlepšie kostímy

0

V USA sa oslavuje Halloween vo veľkom štýle. Výnimkou nie sú ani tie najväčšie hollywoodske hviezdy. Jednou z nich je aj obľúbený herec Harrison Ford. Ten sa zrejme v tomto období pred sviatkom prechádza po požičovniach kostýmov a dôkladne si vyberá ten, ktorý si oblečie tento rok. Legendárny herec sa…