Rozhovor s kandidátom na poslanca v BBSK, majiteľom zbrojovky Grand Power, Jaroslavom Kuracinom

Banská Bystrica 11. októbra 2017 (HSP/Foto:HSP)

 

Prinášame vám rozhovor s Jaroslavom Kuracinom, majiteľom zbrojovky Grand Power, ktorý momentálne kandiduje na poslanca do zastupiteľstva Banskobystrického samosprávneho kraja. Okrem iného v rozhovore pre Hlavné správy povedal: Lunter začal podnikať z peňazí, ktoré dostal od sekty Adventistov siedmeho dňa z USA a keď padal na hubu, tak dostal dotáciu od Smeru 2 milióny eur. Z tohto pohľadu nemôže ten človek prehlasovať o sebe, že je nezávislý.

Na snímke Jaroslav Kuracina

Prečo ste sa rozhodol kandidovať za ĽSNS ?

Prvotný impulz vyšiel od Mariána Kotlebu po tom, čo som mu tlmočil výčitky mnohých ľudí, “že myšlienky sú správne, ale Kotleba má okolo seba len krikľúňov…”
Marián mi na to povedal : Vieš, mám okolo seba ľudí, ktorý sa neboja nálepkovania. Sú takí, akí sú. Ak chceš aby bolo okolo mňa viac ľudí strednej vrstvy, prečo nejdeš kandidovať za ĽSNS ? Čím viac ľudí ako si Ty sa pridá, tým odbornejšia strana bude a tým skôr bude môcť niečo reálne zmeniť. Myslím že má pravdu. Je za minútu 12, a je na čase prestať byť mlčiacou masou, zahodiť strach z nálepkovania a začať hovoriť nahlas.

 

V Bystrici sa proti Kotlebovi spojili všetky štandardné politické strany, ktoré si v parlamente nevedia prísť na meno.  Zdá sa že kvôli Kotlebovi už ani nepredstierajú  hru na koalíciu a opozíciu?

Z môjho pohľadu je úplne jedno, či je vo vláde koalícia, alebo opozícia, pretože sú to dva konce tej istej palice, ktorá bije slovač. Lebo za tých 25 rokov som svedkom toho, že domáci podnikatelia sú v maximálnej miere potláčaní a preferovaní sú len zahraniční investori, dotovaní stimulmi a daňovými prázdninami. Lenže tie peniaze, čo im vláda dáva sú moje a vaše peniaze a nemáme z toho nič. Keby sa tie peniaze použili na podporu domácich podnikateľov, tak by Slovensko bolo niekde úplne inde. Tým že nevidím rozdiel medzi koalíciou a opozíciou, tak tým je daná aj odpoveď na to, prečo sa  v Banskej Bystrici dokáže koalícia aj opozícia spojiť, aby protisystémový kandidát nezvíťazil.

 

Nie je  Kotlebovo riadenie župy bez zadlžovania a rozkrádania verejných zdrojov nebezpečný precedens, ktorý by mohol motivovať aj ľudí v iných krajoch k voľbe nesystémoveho politika?

Určite. Tým že Kotleba je protisystémový kandidát a nemá za sebou žiadnych oligarchov, ktorým by musel niečo splácať, tak nemusí kradnúť. A keď nemusí kradnúť, ale chce naozaj niečo robiť pre Slovensko, tak tie peniaze vynakladá oveľa efektívnejšie. Veď je obrovský rozdiel či za km cesty zaplatíte 70 tisíc eur, alebo 400 tisíc eur.

 

Niektorí predstavitelia tretieho sektora už razia heslo „radšej zlodej ako fašista“. Čo si myslíte o  ľuďoch, ktorí na jednej strane organizujú pochody proti korupcii a na druhej vyzývajú radšej voliť zlodejov?

Je to ťažký prejav schizofrénie, ktorý pochybujem že sa dá liečiť, lebo na toto sa nedá zareagovať inak. Lebo ak na jednej strane hlásam boj proti korupcii tak na druhej strane nemôžem agitovať proti niekomu, kto sa evidentne správa antikorupčne a nekradne a naopak podporovať skorumpovaných kandidátov, lebo mi to doporučili mimovládne organizácie.

 

Média vykresľujú kandidáta Luntera ako anjela. Nehrozí ľuďom po voľbách podobné vytriezvenie ako v prípade Kisku, kde sa  z dobrého anjela vykľul daňový podvodník a úžerník, ktorý ma na súdoch 22 tisíc exekučných spisov proti občanom, z ktorých svojou úžerou mnohých priviedol na mizinu?

Pan Lunter, vítač migrantov je širšia téma. Podnikať začal z peňazí, ktoré dostal od sekty Adventistov siedmeho dňa z USA a keď padal na hubu, tak dostal dotáciu od Smeru 2 milióny eur. Z tohto pohľadu nemôže ten človek prehlasovať o sebe, že je nezávislý. Nie je sám sebe pánom a zase raz bude musieť skladať účty niekomu inému ako obyvateľom kraja. A keďže vo VUC sa točia veľké peniaze, tak je tu dôvodný predpoklad, že pán podnikateľ Lunter bude musieť požičané vrátiť a bude to vracať z peňazí nás všetkých.

 

Média nám v poslednej dobe každodenne prinášajú správy ako sa  Slovensku darí, ako ide vláda zdvíhať minimálnu mzdu, zaviesť 13. a 14. platy atď. Myslíte že by to pre občanov robili, keby sa nebáli, že ľudia na protest znovu budú voliť ĽSNS?

Určite by to nerobili, veď 25 rokov len zdierali slovač a futrovali zahraničné korporácie. Teraz keď hrozí, že im nespokojní ľudia zvolia všade Kotlebu, tak začínajú rýchlo púšťať omrvinky aj ľudom, aby sa nebúrili a nezvolili toho, kto im zakrúti krkom.

Už aj v mestskom zastupiteľstve v Banskej Bystrici sa začali diať veci a to čo predtým nešlo zrazu ide. Zdá sa že pochopili, že keď nezačnú konečne niečo pre občanov robiť, tak sa kotlebovci dostanú aj do mestského zastupiteľstva. Kotleba sa stal zbraňou pre občanov v boji proti oligarchii a  politikom ktorí jej záujmy zastupujú.

 

Vláda navrhuje presunúť finančné prostriedky z výstavby diaľnic na nákup vojenskej techniky. Ako to hodnotíte ako zbrojár a bývalý vojak?

Pokiaľ by vláda rozmýšľala proslovensky a pronárodne, tak za tie peniaze čo majú ísť do obrnených transportérov, tuším1,2 miliardy eur, postaví na zelenej lúke novú fabriku, ktorá bude tie transportéry vyrábať a ešte aj ďalej predávať. V dnešnej dobe vyrobiť osemkolesový transportér nie je pre slovenský priemysel žiadny problém. Veď v tom máme  históriu aj skúsenosti. Keby tie peniaze, ktoré budú natlačené zase nejakému zahraničnému výrobcovi boli použité na rozvoj domáceho priemyslu, tak by sa dal postaviť výrobný závod, zaplatiť konštruktérov, zaplatiť skúšky a do troch rokov by sme mali vlastné obrnené transportéry.

 

Denník N, SME a známy konšpirátor Smatana, ktorý sa vo voľnom čase hraje na spravodajského dôstojníka CIA, podsúvali čitateľom hypotézy, že Kotleba je financovaný z Ruska. Pred pár dňami NAKA ukončila vyšetrovanie v tomto smere s výsledkom, že sa jedná o nezmysel. Chystá strana v tomto smere nejaké žaloby na média a aktivistov, ktorí tieto hoaxi šírili?

Nie som členom ĽSNS, len sympatizant, ale myslím si, že ĽSNS by rozhodne mala v tomto smere podniknúť právne kroky. Či tak učinia, v tejto chvíli neviem povedať.

 

Spomenuté média  tiež priniesli informácie, že Kotleba si zamestnal na úrade celú rodinu, že zarába 8000 eur mesačne a že neznáma firma záhadne uspela v 9 z 15 zákaziek na župe. Čo je z toho pravda?

Pokiaľ viem tak na župe zamestnal svojho brata a svoju ženu. Obaja sú na referentských postoch, kde zarábajú nejakých 480 eur v čistom. Z môjho pohľadu je prirodzené, že na určité pozície si dosadím ľudí ktorým dôverujem, pretože nemôžem byť všade a nemôžem sa spoliehať na ľudí, ktorých si tam dosadil bývalý župan Maňka. Pre mňa je to akceptovateľné, zvlášť keď sa nejedná o  lukratívne miesta a obidvaja by si určite v Bystrici vedeli nájsť aj lepšie platenú prácu.

Čo sa týka lži, že Kotleba zarába 8000 eur mesačne, každý vrátane novinárov si má možnosť takéto klamstvo overiť z verejných zdrojov. (V majetkovom priznaní za minulý rok mu to vychádza na 3074 eur mesačne, pozn. redakcie)

A o záhadnej firme ktorá vyhrala 9 z 15 zákaziek, treba ísť robiť reportáž na ministerstvo vnútra ktoré súťaž organizovalo. Viniť Kotlebu z toho, čo vysúťažilo ministerstvo vnútra cez elektronický kontraktačný systém je absurdné. Kritéria v súťaži nenastavoval Kotleba, ale ministerstvo vnútra. Kotleba môže tak akurát výsledky z verejného trhoviska akceptovať a ako sme mohli vidieť, prihlásiť sa tam môže aj firma, ktorá tie zákazky ani nevie zrealizovať.

 

Svoju firmu ste vybudoval sám, bez eura štátnej pomoci, ako sa vám darí v súčastnosti?

Nie je to ľahké práve kvôli daňovému zaťaženiu ktoré vláda uplatňuje voči domácim podnikateľom, aby mala z čoho štedro dotovať zahraničné firmy. Ja na rozdiel od pána prezidenta si nemôžem dovoliť nejaké nezrovnalosti v účtovníctve, keďže daňové kontroly mám veľmi časté.

Zmeny v daňových zákonoch, ktoré zaviedol Kažimír, ako posunutie odpisových skupín, alebo zdaňovanie skladových zásob, spôsobujú dosť veľké problémy. Ja keď napríklad postavím novú výrobnú halu, tak ju odpisujem 40 rokov, ale zdania mi ju dnes. Neplatím daň z príjmu z toho, čo mám na účte, ale z výnosov. Výnos je to, o čo mi narástol majetok, ale daňový úrad nezaujíma, že mám aj nejaké záväzky. Za milión požičaný z banky postavím halu, zaradím ju do účtovníctva a narástol mi majetok o milión. Ale daň platím z toho, o čo  mi narástol majetok. Alebo vyrobím súčiastky, mám ich na sklade, ešte neviem či sa mi ich podarí predať, ale daň z nich musím zaplatiť, lebo o tie súčiastky mi narástol majetok.

 

Nedávno sa stal majstrom sveta v streľbe Ján Palka s pištoľou Excalibur z vašej fabriky Grand Power. Čo to bolo za súťaž a čo znamená ten úspech?

Boli to majstrovstvá sveta vo Francúzsku, kde sa zúčastnil výkvet najlepších strelcov sveta. Takáto súťaž je však aj súťažou výrobcov. Tak ako vo formule1 sa súťaži nielen o majstra sveta medzi pilotmi, ale aj o pohár konštruktérov, kto vyrobí lepší monopost. Podobne je to v týchto streleckých súťažiach, kde sa strieľa na čas a akákoľvek závada zbrane vás posúva dozadu. Je to kombinácia rýchlosti, presnosti a výkonu. Takže toto víťazstvo nás teší a má už aj odozvu vo forme vyšších predajov.

 

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

Vybrali sme

Dedinčan rozpáral prasaťu brucho a našiel predmet, ktorý mu prinesie veľké peniaze

Svet 17. decembra 2017 (HSP/Sputnik/Foto:Pixabay)   Úplne inými očami sa teraz pozerá obyčajný 51-ročný čínsky dedinčan Bo Čung-lu z provincie Šan-tung na čínske ošípané. Jeho vzťah k týmto domácim zvieratám sa zmenil v auguste 2017 po úplne bežnej procedúre porážky prasiat na jeho vlastnej farme. Keď rozpáral brucho obyčajného osemročného prasaťa, našiel…

VideoKtoré sú vaše obľúbené vianočné rozprávky? Tieto na obrazovkách nebudú chýbať ani tento rok

Svet 16. decembra 2017 (HSP/Foto: screenshot z YouTube)   Vianočné sviatky sa blížia a aj tento rok budú s nimi späté obľúbené filmové rozprávky, ktoré dotvárajú celkovú sviatočnú atmosféru. Pripomeňme si niektoré Ako malým, tak aj dospelým, sa určité páči rozprávka možno najobľúbenejšia rozprávka "Tri oriešky pre Popolušku" so známou herečkou Libušou Šafránkovou.…

Merkelovej udelia ocenenie za zmierovacie úsilie v Európe

Rím 16. decembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-DPA/Boris Roessler)   Nemeckej kancelárke Angele Merkelovej udelia "lampu mieru" sv. Františka z Assisi. Informovali o tom v sobotu mnísi z františkánskeho rádu z talianskej Baziliky sv. Františka v Assisi, ktorí túto cenu udeľujú. Merkelová získa ocenenie za svoje "zmierovacie úsilie vo svojom rodnom Nemecku a…

V ukrajinskej vláde sa objavil oficiálny predstaviteľ prostitútok. O víťazovi vojny rozhodne morálka

Kyjev 16. decembra 2017 (HSP/Foto:TASR/AP-Jockel Finck)   Ukrajinské „sexpracovníčky“ sa poďakovali podpredsedovi ukrajinskej vlády Pavlovi Rozenkovi za pozitívne zmeny v otázke legalizácie prostitúcie. „Aktivistky“ mimovládnych organizácií týmto vyhlásením nadviazali na nedávny kyjevský „pochod proti násiliu a krutosti“ voči „pracovníkom“ „sexuálneho priemyslu“: „Od mája vo vláde, v orgáne, na čele ktorého je podpredseda vlády…

Rakúska nová vláda sľubuje proeurópsku politiku a prísnejšiu imigračnú kontrolu

Viedeň 16. decembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Ronald Zak)   Nová rakúska vláda pod vedením konzervatívnych ľudovcov (ÖVP) a krajne pravicových slobodných (FPÖ) prisľúbila, že sprísni azylovú a imigračnú politiku krajiny, zároveň však chce zachovať pevné zväzky Rakúska s Európskou úniou. Vyplýva to z jej v sobotu zverejnenej koaličnej zmluvy. Na základe dohody,…

Argentínska vláda v súvislosti so zmiznutím ponorky odvolala šéfa námorných síl

Buenos Aires 16. decembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Vicente Robles)   Argentínske ministerstvo obrany odvolalo z funkcie šéfa námorných síl Marcela Srura v súvislosti s tragickým zmiznutím ponorky ARA San Juan, ku ktorému došlo v novembri v južnej časti Atlantického oceánu. Informovala o tom v sobotu agentúra Reuters s odvolaním sa na hovorcu…

McFaul bol “šokovaný” rozhovorom Trumpa a Putina. Nezodpovedá to národným záujmom USA

Washington 16. decembra 2017 (HSP/Sputnik/Foto:Sputnik-Mikhail Klimentyev)   Bývalý americký veľvyslanec v Rusku Michael McFaul vyhlásil, že ho "šokovala" správa o tom, že prezident Donald Trump zavolal svojmu ruskému náprotivku Vladimirovi Putinovi a poďakoval mu za to, že ten pochválil úspechy amerického hospodárstva. K rozhovoru Putina a Trumpa došlo vo štvrtok,…

Nemecké tajné služby upozorňujú na zradikalizované ženy a mladistvých

Berlín 16. decembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Bernd Thissen/dpa via AP)   Nemecké bezpečnostné úrady považujú za nebezpečných islamistov aj niekoľko desiatok žien a mladistvých, od ktorých hrozí spáchanie teroristického útoku v Nemecku. Informovala o tom v sobotu agentúra DPA s odvolaním sa na informácie z prostredia bezpečnostných služieb. Z celkového počtu viac…

Betlehemské svetlo už je na Slovensku, potešili sa mu i v bratislavskej Dúbravke

Bratislava 16. decembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Radovan Stoklasa)   Bratislavská mestská časť Dúbravka je jedným z prvých miest na Slovensku, kde v tomto roku zažiarilo Betlehemské svetlo. Symbol lásky a pokoja tam priviezli skauti z 11. zboru Biele delfíny, ktorý pôsobí práve v Dúbravke. Svetlo pochádzajúce z biblického mesta privítali počas slávnosti…

Ministerstvo obrany: Prioritou je modernizácia, kybernetická bezpečnosť či ochrana skladov

Bratislava 16. decembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)   Medzi hlavnými prioritami rezortu obrany v budúcich rokoch je modernizácia techniky, infraštruktúry, kybernetická bezpečnosť či ochrana skladov a munície. Vyplýva to zo Smernice pre obranné plánovanie Slovenskej republiky na roky 2019 až 2024, ktorú tento týždeň schválila vláda SR. Vláda SR smernicou definuje…

Fico: Dane na Slovensku netreba znižovať ani zvyšovať

Bratislava 16. decembra 2017 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   V súčasnosti netreba na Slovensku podľa premiéra Roberta Fica (Smer-SD) dane ani znižovať, ani zvyšovať. "Bol by som rád, keby zostali v tej polohe, ako sú," uviedol v Sobotných dialógoch RTVS. Do budúcnosti pripúšťa ešte zníženie dane z príjmu firiem o jedno…

Ministerstvo obrany RF: USA formujú z bojovníkov IS nové ozbrojené útvary v Sýrii

Hasaka 16. decembra 2017 (HSP/Sputnik/Foto:TASR-SANA via AP)   Nové ozbrojené útvary pod názvom Nová sýrska armáda sa formujú pri tábore utečencov v provincii Hasaka pod vedením amerických inštruktorov, oznámilo ruské Centrum pre zmierenie znepriatelených strán v Sýrii. "Pod vedením amerických inštruktorov Síl pre špeciálne operácie sa vo výcvikovom stredisku pri…

Vybrali sme z blogu

Vyrieši korupciu na súdoch „elektrnický sudca“? O súdnictve 4/5. Skutočný príbeh

Milí priatelia, úpadok morálky v spoločnosti sa najviac dotýka sudcovského stavu, dovolím si tvrdtiť, že bez viny není žiaden sudca, česť výnimkam. Zastaralý a nedokonalý občiansko súdny poriadok nahradil nový Civilný sporový poriadok, ktorý sice urýchlil konanie, ale vo veľa prípadoch na úkor spravodlivosti. Východiskovým riešením by mal byť „elektronický sudca“.

Mýty o liberálnej demokracii

O "liberálnej demokracii" sa rozširujú mnohé mýty a klamstvá. Prvý mýtus o liberálnej demokracii je, že bola od svojho počiatku a dodnes je liberálna a demokratická. "Liberálna demokracia" vznikla ako pokrytecké popretie demokracie, ako zriadenie, v ktorom mali volebné práva a plné občianske práva len najbohatší ľudia. Rovnako vznikla ako…

Dojde i na nás?

V jihoafrické Zimbabwe se po předlouhé řadě let zbavili tamního prezidenta Mugabeho. Prezidenta, jenž si to rozházel s demokratickým světem ve chvíli, kdy v touze být znovu zvolen nechal vyhnat či povraždit bílé farmáře a jejich farmy znárodnil, rozkouskoval a rozdal lidem, a jenž to tímtéž pohnojil i své zemi, jež kvůli tomuto…

Stav hokeja medzi V-4 verzus „jadro“ EÚ, nielen o kvóty...

Tým, že „staré“ členské štáty EÚ plus jej sever chcú trvalé povinné a rovnomerné  prerozdeľovanie utečencov v rámci EÚ, problém nevyriešia, iba ho rovnomerne a „spravodlivo“ rozložia na celú EÚ... (aj s následkami a konzekvenciami). Je to najmä Nemecko, Taliansko a Švédsko. Chcú, aby si aj V-4 užívala to, čo ony... Český Slovák…

Dovoľte mi popriať príjemné, pokojné a radostné sviatky Vianočné a Novoročné.

  Dovoľte mi popriať príjemné, pokojné a radostné  sviatky Vianočné a Novoročné. Aby v tomto čase neslobody, bezprávia a nepokojov okolo nás, to bol rok 2018 už rokom spokojnosti

19.1 Sedliacka ekonómia - Zisk

Je reálne v ekonomike problém zisku, alebo niečo iné? Vysvetlím na príklade chlebov. V ekonomike je povedzme 105 Eur. Podnikateľ spraví 100 chlebov a zaplatí za materiál, prácu atď. povedzme  100 Eur. Chleba predáva po 1.05 Euro a všetko predá. Zaplatí teda 100 a má zisk 5. Ak by ten zisk…

TopSpeed

Najstaršie Porsche 911 boli 901. Prečo?

1

Keďže sme tu mali veľa informácií o autonómnych autách a nejasnej budúcnosti šoférovania, čo tak si zaspomínať na niečo klasické? Niečo, čo dalo miliónom ľudí radosť a potešenie z jazdy, a nemuselo to mať nič z novodobých prvkov výbavy? Reč je o Porsche 911 v najstaršej generácii a jednom z najstarších kusov z…

Podľa Mazdy až 2/3 vodičov chcú šoférovať autá v budúcnosti

28

Každú chvíľu sú tu novinky o autonómnych autách. Budúcnosť sa blíži, avšak aký je názor väčšiny vodičov? Chcú naďalej šoférovať autá v budúcnosti alebo budú radšej len sedieť a užívať si bezstarostnú cestu do/z práce? Mazda nedávno publikovala prieskum, v ktorom na vzorke viac ako 11 000 respondentov prezentovala voľbu…

Fiat Punto s 0 hviezdami?! Je to až tak zlé?

22

V posledných dňoch svetom automédií obletela správa o katastrofálnom výsledku Fiat Punto v nárazovom teste Euro NCAP. Konkrétne malého Taliana ohodnotili na 0 hviezd! Má sa Punto za výsledok hanbiť alebo je to inak? Samozrejme, nechcem znevažovať výsledky Euro NCAP, to vôbec nie. Posledné hodnotenie však z Fiatu Punto nerobí rakvu na kolesách...

Jazdenky na Slovensku v inzerátoch sú mladšie ako EU priemer

8

Vo všetkých krajinách Vyšehradskej štvorky klesla v minulom mesiaci ponuka inzerovaných jazdeniek, na Slovensku a Maďarsku o 3 000 vozidiel, v Čechách a Poľsku o 12 000. Jazdenky na Slovensku sú mladšie. Priemerný vek jazdeniek ponúkaných na Slovensku klesol oproti septembru a októbru na 9,1 a je pod európskym priemerom,…

Volvo vyvíja autonómne auto spolu so švédskymi rodinami

3

Švédi to s autonómnymi autami myslia vážne. Akoby aj nie, keďže boli jedným z prvých pionierov tejto technológie. Volvo teraz dáva priestor švédskym rodinám. Dodal im špeciálne upravené prototypy XC90 s pokročilým systémom samostatnej jazdy. Každé autonómne auto vybavili „mozgom“, ktorý zachytáva a vyhodnocuje správanie rodín za volantom. Následné dáta…

V Nemecku možno zvýšia daň za naftu

10

Už roky sú na svete, ale aj v Európe krajiny, kde je nafta podstatne drahšia, ako benzín. Okrem iného za to môže aj napr. vyššia daň za naftu. Nie len v strednej Európe, ale globálne, sa tešia naftové autá veľkej obľube. Málo žerú, nafta stojí menej, ale produkujú viac škodlivých látok pre…

KAMzaKRÁSOU

Video Ako sa vyrábajú rúže? Nie je to tak jednoduché, ako si myslíš!

0

Dámy, priznajme si to. Sme závislé od kozmetiky. Či sú to rúže, očné tiene, či telová kozmetika, nevieme si bez našich miláčikov predstaviť život. Len obyčajný rúž z nás dokáže razom urobiť inú ženu. Aj to je jeden z dôvodov, prečo majú niektoré z nás na dne kabelky pripravených minimálne…

Jablkovo-škoricové muffiny: Ochutnaj ich a nalaď sa na Vianoce!

1

Vianoce sú už pomaly za dverami. S nimi prišiel aj čas na domáce vypekanie. K vianočným sviatkom tradične patria medovníky, linecké koláčiky či vanilkové rožky.   Mnohé z nich však potrebujú nejaký ten piatok na zmäknutie. Ak ste sa rozhodli piecť na poslednú chvíľu, máme pre vás jeden tip.   Jablkovo-škoricové muffiny síce…

Vyhrajte 5x Live Fearlessly™ parfumovú vodu od Mary Kay

0

Nová Live Fearlessly je išpirovaná odvážnym životným príbehom zakladateľky značky Mary Kay, ktorá budúci rok oslávi 55 výročie po celom svete. Mary Kay Ash verila, že všetky ženy môžu byť odvážne. Ona sama je skvelým príkladom toho, že s odvahou sa dajú dosiahnuť veľké veci. Založila spoločnosť a dokázala ešte viac –…

Ovládaš správne umývanie riadu? Tieto rady ti ušetria čas a peniaze!

0

Umývanie riadu nepatrí k obľúbeným domácim prácam, v tom sa určite mnohí zhodneme. Ručné umývanie riadu je technika, ktorú sa treba však naučiť správne. Riad bude dokonale čistý, ušetríte množstvo vody v konečnom dôsledku aj prípravkov na umývanie riadu. Netreba zabúdať aj na hygienu a čistotu pri umývaní. Ak si…

Prečo je aktivácia orechov a semien dôležitá? Rob to aj ty!

0

Je vedecky dokázané, že hrsť orechov či semien denne má na ľudský organizmus blahodárne účinky. Orechy a semená sú skvelé, obsahujú zdravé tuky, vlákninu, minerály, antioxidanty a iné zdraviu prospešné látky... Všetky tieto benefity sú naozaj super, no vedci dokázali, že pred konzumáciou je dôležitá samotná aktivácia orechov a semien, ktorá ešte podčiarkne ich…

Vyhrajte 5x Laura Biagiotti Roma Uomo Cedro toaletnú vodu (40 ml)

0

Roma Uomo Cedro - táto toaletná voda si zachováva originálnu štruktúru ikonickej vône Roma Uomo, avšak ťažšie tóny vanilky, drevín a pižma zľahčuje nová zložka Cascalone, v sprievode mandarínky a byliniek v úvode vône. Zapojte sa do súťaže a môže byť práve vaša!

TopDesat

10 najpredávanejších kníh v histórii, ktoré ti odporúčame prečítať

0

Knihy nie sú ako kroniky, odrážajú danú dobu a vypovedajú o nej v oveľa väčšom rozsahu, ako spomínané kroniky. Z románov, noviel, detektívok, ale i mnohých iných sa môžeme učiť spoznávať históriu, predpovedať budúcnosť, či zažiť život niekoho iného. Knihy sú ako premiestňovače v čase, môžete byť čímkoľvek, ktokoľvek a kdekoľvek.…

Neuveriteľné fotografie, ktoré neboli upravované pomocou Photoshopu

0

Nás svet je krásny - stačí pochopiť jeho krásu. Našťastie vďaka fotografom z celého sveta, máme pravidelné príležitosti, aby sme si pozreli neobvykle, fascinujúce a inšpirujúce fotografie nášho sveta. Ich skutočná hodnota totiž spočíva v ich neupravenej verzii. Tieto neuveriteľné fotografie ti vyrazia dych a len ťažko uveríš tomu, že…

Tieto čarovné 3D tetovania ti vyrazia dych!

0

Niektorí ľudia veria, že tetovanie vedie k zmene života, prípadne, že človeku pridá nejaké dobré vlastnosti alebo v živote dokáže zohrať aj ochrannú úlohu. Ostatní však tetovanie odcudzujú a spájajú si ho s niečim zlým. Áno, aj v dnešnom modernom a vyspelom svete nájdeme ľudí, ktorí dokážu človeka odcudziť na…

Autobus ho pripravil o exkluzívne zábery z demolácie štadióna

0

The Georgia Dome - štadión v Atlante, ktorý bol dlhé roky domovom pre klub Atlanta Falcons. Rovnako hostil v rokoch 1994 a 2000 veľkolepé finále amerického futbalu - Super Bowl. Štadión sa majitelia rozhodli vyhodiť do vzduchu, keďže v jeho blízkosti stojí nový domovský stánok Atlanty Falcons. Autor videa, James…

6 jedinečných vínnych oblastí, ktoré na Slovensku máme

0

Vianoce sú za rohom a za každým druhým rohom sú vianočné trhy. Voňavé, nezdravé a pre každý kraj svojské a typické. V Bratislave rozvoniavajú bratislavské rožky, v Nitre podpecníky. Košický med lepí zuby a v Poprade si ľudia pochutnávajú na domácich lokšiach. Vo všetkých našich mestách je plno a ľudia stoja…

Filmové zručnosti, ktoré sa ti môžu zísť

0

Žijeme v čase, keď je všetko možné, kde sa jedného dňa ocitneme v scenári z nejakého akčného filmu. Najlepšia a zároveň aj najhoršia vec je tá, že nikdy nevieme, kedy nás takéto nečakané situácie zastihnú. V takom prípade sa ti určite zídu filmové zručnosti, ktoré ťa dnes naučíme. Obľúbená webová…