„Vyjadrenia nemajú racionálny podklad, jednoducho sa zakladajú na nepravde. Ja si myslím, že to nepatrí do rétoriky sudcu Najvyššieho súdu a rovnako aj spôsob, ako to podáva,“ uviedla Švecová.
Švecová na tlačovej konferencii prečítala viaceré pasáže, ktorými mal Harabin prekročiť sudcovskú kompetenciu. Na adresu prezidenta SR Andreja Kisku napríklad uviedol, že „rozmýšľa v rovine úžerníckych úrokov“, v medzinárodnoprávnych vzťahoch vystupuje ako „vojnový štváč“.
Štefan Harabin sa z pozície trestného sudcu pravidelne vyjadruje k porušovaniu zákonov najvyššími ústavnými činiteľmi. Najväčší spor mal ohľadom policajnej inšpekcie pod ministerstvom vnútra, ktorú vo svojom rozsudku označil za nezákonnú, za čo je disciplinárne stíhaný. Paradoxne dnes všetci, čo Harabina za tento postoj kritizovali a žiadali disciplinárne stíhať hovoria, že inšpekcia nemá zotrvať pod ministerstvom vnútra.
Harabin tiež ozrejmil, že Kiskove firmy majú na slovenských súdoch 22 tisíc exekučných spisov a tiež poukázal, že Kiska nezaplatil volebnú pokutu vo výške 12 miliónov eur za 10-násobné prekročenie rozpočtu v kampani na prezidentské voľby, o čom všetky mainstreamové médiá mlčia.
Ako ďalej Harabin uviedol v časopise: “Pán Kiska úmyselne porušuje Ústavu aj tým, že nevymenoval sudcov Ústavného súdu, hoci na to má dve právoplatné rozhodnutia Ústavného súdu. Prezident je povinný rešpektovať nálezy Ústavného súdu. Pán Kiska miesto toho robí obštrukcie a obracia sa na Benátsku komisiu, ktorá nemá nijaké konštitutívne účinky na slovenský právny poriadok. Necháva si vykladať našu Ústavu zahraničím, pričom takým konaním znevažuje a narúša zvrchovanosť Slovenskej republiky, pretože do zahraničia dáva signál, že nepozná Ústavu SR.”
Harabin vo svojich videách tiež objasnil divákom dôvody, prečo nie je na Slovensku vyšetrená žiadna politická korupčná kauza. Príčinu vidí v politickom generálnom prokurátorovi, u ktorého všetky podania skončia, a v rozklade policajného zboru. Napríklad na kauzu gorila bol vyčlenený “jeden neschopný vyšetrovateľ, zatiaľ čo na stíhanie extrémistických výrokov bola vytvorená 120-členná jednotka”.
Harabin tiež kritizuje Špecializovaný súd, proti ktorého vzniku bojoval od začiatku. Prirovnáva ho k Hitlerovmu Špeciálnemu súdu, ktorý mal súdiť korupciu, ale napokon slúžil iba na politické procesy.
K Špecializovanému súdu sa vyjadril aj Richard Sulík, ktorý žiada, aby špeciálny prokurátor Dušan Kováčik odstúpil, pretože zo 61 prípadov, ktoré dozoroval, nepodal ani jednu jedinú obžalobu. Medzi najväčšie kauzy, ktoré Špecializovaný súd vyšetril, patrí kauza úplatku vo forme klobás na Poľnohospodárskej fakulte v Nitre.
Posledné neúspešné disciplinárne konanie proti Harabinovi bolo pred dvoma týždňami, kde sa predsedníčka Švecová nechala zastupovať advokátom, čo údajne nie je prípustné. Okrem toho doteraz nebola prezidentom odvolaná z funkcie ako ostatní sudcovia, napriek tomu, že už dovŕšila 65 rokov.