Denník citoval hovorkyňu amerického námorníctva z oblasti morských cicavcov, ktorá uviedla, že na cvičení sa bude podieľať 20 delfínov a 10 uškatcov.
Počas cvičenia budú americké delfíny testovať anti-radarový systém určený na dezorientáciu sonárov nepriateľa. Obe zvieratá, delfíny a tulene, budú zároveň vyhľadávať míny a vojenských potápačov.
Cvičenie sa koná v rámci vzdelávacieho programu podmorských cicavcov, ktoré sú trénované, aby chránili lode i prístavy.
Testovať sa podľa RT bude aj nový pancier pre delfínov, ktorý bol vyvinutý na Univerzite Hawaj.
Letecká preprava amerických bojových delfínov na pobrežie Čierneho mora je veľmi nákladná záležitosť, ktorá je zároveň rizikom pre zdravie zvierat. Je preto predpoklad, že k uvedeným plánom sa spustí vlna kritiky zo strany Greenpeace a iných organizácií bojujúcich za práva zvierat.
Delfíny sa podľa Ria Novosti pripravujú na Ukrajinu. NATO totiž prvýkrát zapojí do svojej akcie aj vojenské delfíny. Americká armáda má teraz viac ako 100 delfínov.
Cvičenia sú naplánované na dlhšie ako dva týždne. Na základe medzinárodnej dohody, maximálna doba pobytu krajín, ktoré nemajú prístup k Čiernemu moru je 21 dní, uvádza agentúra.
Aj Rusko má svoju základňu zameranú na cvičenie delfínov, ktorá sa nachádza na krymskom polostrove. Viac informácii sme vám priniesli v článku s názvom Krymské vojenské delfíny budú slúžiť ruskému námorníctvu.
ru