Portál RusVesna píše o tom ako v haličskom Borislavove sa od 1. 1. 2019 majú obyvatelia mesta pitnú vodu len tri hodiny do dňa. Dôvod je prozaický, v Kyjeve prijali zákon “O trhu elektroenergií”. Na základe tohto zákona nemôže ukrajinský komunálny podnik Vododar odberať večer elektrickú energiu, čo má negatívny dopad na distribúciu a čerpanie vody.
Ukrajinci majú problémy s elektrickou energiou. Donbas a jeho uhlie Kyjev neovláda, atómové elektrárne Ukrajiny sú vyťažené a v zimných mesiacoch spotreba elektriny na Ukrajine rastie. Ak by Rusi prestali dodávať na Ukrajinu plyn, celá Ukrajina sa rozsype. Rusko však nepotrebuje totálny pád Ukrajiny, Ukrajina musí ešte ekonomicky dostatočne vyčerpávať USA a EÚ, ktoré do udržania ukrajinského projektu vrážajú čoraz viac financií.
Záleží na občanoch dokedy budú chcieť znášať výčiny Porošenka a politických elít v Kyjeve. Predstava, že by sa však Ukrajinci vzbúrili, nie je veľmi reálna, režim v Kyjeve sa otvorene opiera o tajnú políciu a bandy sfanatizovaných ukrajinských neobanderovcov, ktorí terorizujú slušných občanov.
Keď však situácia dozreje a nenávisť obyvateľstva bude obrovská, môžu sa začať na Ukrajine diať zaujímavé veci, podľa niektorých ruských odborníkov ide o scenár, ktorý sa môže uskutočniť v priebehu niekoľkých mesiacov.
Ukrajinci sú nenároční občania. Zatiaľ si pokorne tri hodiny denne plnia plastové alebo plechové nádoby s vodou a ukazujú, že žiť sa dá z priemernej mzdy 100 – 200 eur mesačne (300-400 eur v roku 2012).
Video